ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/11/2019 21:38

Medvdev: Rusia kundër riformësimit të njëanshëm të hartës së Ballkanit

Medvdev: Rusia kundër riformësimit të njëanshëm të hartës së Ballkanit
Kryeministri rus Dmitry Medvedev ka thënë se Rusia është kundër riformësimit të njëanshëm të hartës së Ballkanit, duke përsëritur qëndrimin e Rusisë për Kosovën, e që sipas tij, baza e zgjidhjes së kësaj çështje është ...
Top Channel | 19-Oct-2019 14:55
Kryeministri rus Dmitry Medvedev ka thënë se Rusia është kundër riformësimit të njëanshëm të hartës së Ballkanit, duke përsëritur qëndrimin e Rusisë për Kosovën, e që sipas tij, baza e zgjidhjes së kësaj çështje është ...

Kryeministri rus: Ka vetëm një formë për marrëveshje mes Kosovës e Serbisë
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimeve që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të ...
Lapsi | 19-Oct-2019 20:38
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimeve që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të ...

Medvedev në Beograd: Serbia, jo peng i tezës “o Lindje o Perëndim”
Kryeministri rus Dmitry Medvedev tha se ai shpresonte që Bashkimi Evropian të mos e kundërshtojë Serbinë të nënshkruajë një marrëveshje tregtare me Bashkimin Ekonomik Euroaziatik (EAEU) dhe tha se teza “ose Lindja, ose ...
Tesheshi | 20-Oct-2019 00:20
Kryeministri rus Dmitry Medvedev tha se ai shpresonte që Bashkimi Evropian të mos e kundërshtojë Serbinë të nënshkruajë një marrëveshje tregtare me Bashkimin Ekonomik Euroaziatik (EAEU) dhe tha se teza “ose Lindja, ose ...

Medvedev premton mbështetjen e Moskës për Beogradin
Kryeministri rus Dmitry Medvedev premtoi të shtunën mbështetjen e Moskës për Serbinë gjatë një vizite në atë vend. Udhëheqësi rus foli për shtypin pas një manifestimi ushtarak me rastin e 75 vjetorit të çlirimit të ...
TetovaSot | 19-Oct-2019 21:48
Kryeministri rus Dmitry Medvedev premtoi të shtunën mbështetjen e Moskës për Serbinë gjatë një vizite në atë vend. Udhëheqësi rus foli për shtypin pas një manifestimi ushtarak me rastin e 75 vjetorit të çlirimit të ...

Medvedev në Beograd, qershia mbi tortë e  "Shengenit Ballkanik"
Moska dhe Beogradi synojnë të nënshkruajnë një kontratë për ngritjen e një Qendre Kërkimore bërthamore në Serbi muajt e ardhshëm. Ambasadori serb në Rusi Miroslav Lazansky tha se bashkëpunimin mes Beogradit dhe ...
Respublica | 19-Oct-2019 21:48
Moska dhe Beogradi synojnë të nënshkruajnë një kontratë për ngritjen e një Qendre Kërkimore bërthamore në Serbi muajt e ardhshëm. Ambasadori serb në Rusi Miroslav Lazansky tha se bashkëpunimin mes Beogradit dhe ...

Medvedev premton mbështetjen e Moskës për Beogradin
Kryeministri rus Dmitry Medvedev premtoi të shtunën mbështetjen e Moskës për Serbinë gjatë një vizite në atë vend. Udhëheqësi rus foli për shtypin pas një manifestimi ushtarak me rastin e 75 vjetorit të çlirimit të ...
Zeri Amerikes | 19-Oct-2019 21:37
Kryeministri rus Dmitry Medvedev premtoi të shtunën mbështetjen e Moskës për Serbinë gjatë një vizite në atë vend. Udhëheqësi rus foli për shtypin pas një manifestimi ushtarak me rastin e 75 vjetorit të çlirimit të ...

Forma e vetme e marrëveshjes që sipas kryeministrit rus duhet ta arrijnë Kosova e Serbia
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimet që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të ...
Gazeta Monitor | 19-Oct-2019 18:21
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimet që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të ...

Forma e vetme e marrëveshjes që sipas kryeministrit rus duhet ta arrijnë Kosova e Serbia
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimeve që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të ...
Zeri | 19-Oct-2019 18:03
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimeve që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të ...

Serbia feston 75-vjetorin e çlirimit nga fashizmi, Vuçiç pret Medvedev
Në 75-vjetorin e çlirimit të vendit nga fashizmi, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vucic, pret të takohet me të dërguarin e Putin, kryeministrin rus Dimitri Medvedev. Para veteranëve të ushtrisë serbe ,Vuçiç u shpreh se ...
ABCNews | 19-Oct-2019 16:32
Në 75-vjetorin e çlirimit të vendit nga fashizmi, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vucic, pret të takohet me të dërguarin e Putin, kryeministrin rus Dimitri Medvedev. Para veteranëve të ushtrisë serbe ,Vuçiç u shpreh se ...

Forma e vetme e marrëveshjes që sipas kryeministrit rus duhet ta arrijnë Kosova e Serbia
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimeve që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të ...
Gazeta Express | 19-Oct-2019 17:38
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimeve që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të ...

Medvedev: Rusia pro zgjidhjes paqësore të çështjes së Kosovës, në përputhje me Rezolutën 1244
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimeve që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të ...
Arbresh | 19-Oct-2019 17:38
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimeve që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të ...

Forma e vetme e marrëveshjes që sipas kryeministrit rus duhet ta arrijnë Kosova e Serbia
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimet që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të ...
EkonomiaOnline | 19-Oct-2019 17:31
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimet që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të ...

Forma e vetme e marrëveshjes që sipas kryeministrit rus duhet ta arrijnë Kosova e Serbia
Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të arrihet, shkruan . Ka thënë se Rusia përkrah marrëveshje paqësore mes dy vendeve, mirëpo vetëm në bazë të rezolutës 1244. “Rusia ...
Lajminet | 19-Oct-2019 17:29
Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të arrihet, shkruan . Ka thënë se Rusia përkrah marrëveshje paqësore mes dy vendeve, mirëpo vetëm në bazë të rezolutës 1244. “Rusia ...

Forma e vetme e marrëveshjes që sipas kryeministrit rus duhet ta arrijnë Kosova e Serbia
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimet që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të ...
Gazeta Observer | 19-Oct-2019 17:28
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimet që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Aty Medvedev ka folur pak edhe për Kosovën, dhe marrëveshjen që sipas tij duhet të ...

Kryeministri rus: Në Prishtinë po vijnë në pushtet ultra nacionalistët
Pak para mbërritjes në Beograd, në kuadër të një vizite zyrtare, kryeministri i Rusisë, Dimitri Medvedev u shpreh se në Prishtinë në pushtet po vijnë ultra nacionalistët. Kryeministri i Rusisë, Dimitri Medvedev, do ...
ABCNews | 19-Oct-2019 14:39
Pak para mbërritjes në Beograd, në kuadër të një vizite zyrtare, kryeministri i Rusisë, Dimitri Medvedev u shpreh se në Prishtinë në pushtet po vijnë ultra nacionalistët. Kryeministri i Rusisë, Dimitri Medvedev, do ...

Kryeministri rus flet për Albin Kurtin
Kryeministri i Rusisë, Dimitry Medvedev, do të mbërrijë sot për një vizitë në Beograd ku do të takohet me krerët më të lartë të shtetit serb, homologen e tij, Ana Brnabiq, e kreun e shtetit serb, Aleksander Vucic. Por ...
Medial | 19-Oct-2019 15:19
Kryeministri i Rusisë, Dimitry Medvedev, do të mbërrijë sot për një vizitë në Beograd ku do të takohet me krerët më të lartë të shtetit serb, homologen e tij, Ana Brnabiq, e kreun e shtetit serb, Aleksander Vucic. Por ...

Kryeministri rus flet për Albin Kurtin
Kryeministri i Rusisë, Dimitry Medvedev, do të mbërrijë sot për një vizitë në Beograd ku do të takohet me krerët më të lartë të shtetit serb, homologen e tij, Ana Brnabiq, e kreun e shtetit serb, Aleksander Vucic. Por ...
Arbresh | 19-Oct-2019 15:13
Kryeministri i Rusisë, Dimitry Medvedev, do të mbërrijë sot për një vizitë në Beograd ku do të takohet me krerët më të lartë të shtetit serb, homologen e tij, Ana Brnabiq, e kreun e shtetit serb, Aleksander Vucic. Por ...

Medvdev: Rusia kundër riformësimit të njëanshëm të hartës së Ballkanit
Kryeministri rus Dmitry Medvedev ka thënë se Rusia është kundër riformësimit të njëanshëm të hartës së Ballkanit, duke përsëritur qëndrimin e Rusisë për Kosovën, e që sipas tij, baza e zgjidhjes së kësaj çështje është ...
InFokusi | 19-Oct-2019 14:24
Kryeministri rus Dmitry Medvedev ka thënë se Rusia është kundër riformësimit të njëanshëm të hartës së Ballkanit, duke përsëritur qëndrimin e Rusisë për Kosovën, e që sipas tij, baza e zgjidhjes së kësaj çështje është ...

Përfaqësues të Listës Serbe sonte takojnë kryeministrin rus
?Përfaqësuesit e Listës Serbe do të takohen sonte në Beograd me kryeministrin rus, Dimitry Medvedev. Megjithëse e gjithë agjenda e Medvedivit është bërë publike, takimi me serbet e Listës Serbe nuk është paralajmëruar. ...
Alsat-M | 19-Oct-2019 13:41
?Përfaqësuesit e Listës Serbe do të takohen sonte në Beograd me kryeministrin rus, Dimitry Medvedev. Megjithëse e gjithë agjenda e Medvedivit është bërë publike, takimi me serbet e Listës Serbe nuk është paralajmëruar. ...

Lista serbe e Kosovës, takim me kryeministrin rus
Përfaqësuesit e Listës Serbe do të takohen sonte në Beograd me kryeministrin rus, Dimitry Medvedev. Megjithëse e gjithë agjenda e Medvedivit është bërë publike, takimi me serbet e Listës Serbe nuk është paralajmëruar. ...
Shenja | 19-Oct-2019 13:13
Përfaqësuesit e Listës Serbe do të takohen sonte në Beograd me kryeministrin rus, Dimitry Medvedev. Megjithëse e gjithë agjenda e Medvedivit është bërë publike, takimi me serbet e Listës Serbe nuk është paralajmëruar. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved