ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 12:29

May mbështet marrëveshjen e Johnson pavarësisht ndryshimeve në dogana

May mbështet marrëveshjen e Johnson pavarësisht ndryshimeve në dogana
Ish-kryeministrja konservatore, Theresa May deklaroi se mbështet marrëveshjen e Brexit-it, të negociuar nga pasardhësi i saj, Boris Johnson, pavarësisht se kjo marrëveshje kaloi limitin nga negociatat e saj me ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 03:40
Ish-kryeministrja konservatore, Theresa May deklaroi se mbështet marrëveshjen e Brexit-it, të negociuar nga pasardhësi i saj, Boris Johnson, pavarësisht se kjo marrëveshje kaloi limitin nga negociatat e saj me ...

Londër, qindra mijëra persona kërkojnë një referendum të ri për Brexit
Qindra mijëra britanikë u bashkuan sot në një marshim për një referendum të dytë mbi Brexit-in, pasi deputetët votuan kundër marrëveshjes së kryeministrit Boris Johnson për të dalë nga Bashkimi Europian. Grupi, i ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 02:38
Qindra mijëra britanikë u bashkuan sot në një marshim për një referendum të dytë mbi Brexit-in, pasi deputetët votuan kundër marrëveshjes së kryeministrit Boris Johnson për të dalë nga Bashkimi Europian. Grupi, i ...

“Marrëveshja e re e Brexit, në tehun e thikës”, DW zbardh detaje të reja: Ja ç’po ndodh në politikën britanike
Marrëveshja e re e Brexit ndodhet në tehun e thikës, Vërtet disa deputetë të opozitës sinjalizuan, se do ta mbështesin marrëveshjen e re për Brexit, por parlamenti votoi shtyrjen e votimit të parashikuar për të shtunën. ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 20:28
Marrëveshja e re e Brexit ndodhet në tehun e thikës, Vërtet disa deputetë të opozitës sinjalizuan, se do ta mbështesin marrëveshjen e re për Brexit, por parlamenti votoi shtyrjen e votimit të parashikuar për të shtunën. ...

“Na informoni sa më shpejt”! BE reagim urgjent pas votimit kundër Brexit në Parlamentin e Britanisë
Komisioni Evropian i kushtoi vëmendje të madhe votimit në parlamentin britanik për të ndaluar përkohësisht miratimin e marrëveshjes së Brexit, deklaron një zëdhënëse në Twitter, duke i bërë thirrje Londrës të tregojë se ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 18:59
Komisioni Evropian i kushtoi vëmendje të madhe votimit në parlamentin britanik për të ndaluar përkohësisht miratimin e marrëveshjes së Brexit, deklaron një zëdhënëse në Twitter, duke i bërë thirrje Londrës të tregojë se ...

Votimi në Parlamentin britanik, Macron i kërkon shpjegime Johnson
Presidenti francez, Emmanuel Macron i ka kërkuar kryeministri britanik, Boris Johnson që të qartësojë vendimin e vendit të tij për çështjen e Brexit. Menjëherë pas votimit në Parlamentin britanik, I cili vendosi që të ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 21:14
Presidenti francez, Emmanuel Macron i ka kërkuar kryeministri britanik, Boris Johnson që të qartësojë vendimin e vendit të tij për çështjen e Brexit. Menjëherë pas votimit në Parlamentin britanik, I cili vendosi që të ...

Shtyrja e Brexit/ DW: Marrëveshja e re në tehun e thikës
Dhoma e Ulët vendosi të shtunën shtyrjen e votimit të marrëveshjes që kryeministri, Boris Johnson arriti të enjten në samitin e BE. 322 deputetë dhanë votën për kërkesën e deputetit, Oliver Letwin, që detyron ...
Lapsi | 19-Oct-2019 22:22
Dhoma e Ulët vendosi të shtunën shtyrjen e votimit të marrëveshjes që kryeministri, Boris Johnson arriti të enjten në samitin e BE. 322 deputetë dhanë votën për kërkesën e deputetit, Oliver Letwin, që detyron ...

Votimi në parlamentin britanik për Brexit dhe marrëveshja e arritur nga Boris Johnson
Ligjvënësit britanikë kanë votuar për të shtyrë një vendim nëse do të mbështesin një marrëveshje të Brexit me Bashkimin Evropian, duke dëmtuar planet e qeverisë për t’u larguar nga blloku në fund të këtij muaji. Në një ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 16:54
Ligjvënësit britanikë kanë votuar për të shtyrë një vendim nëse do të mbështesin një marrëveshje të Brexit me Bashkimin Evropian, duke dëmtuar planet e qeverisë për t’u larguar nga blloku në fund të këtij muaji. Në një ...

Johnson merr një tjetër goditje, miratohet amendamenti që shtyn votimin e Brexit
Pas një debati të ashpër në parlament, Boris Johnson ka marrë një goditje të rëndë me 322 vota pro dhe 306 kundër që e ndalojnë një BREXIT pa marrëveshje më 31 tetor. Amendamenti i miratuar vonon votimin e marrëveshjes ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 18:25
Pas një debati të ashpër në parlament, Boris Johnson ka marrë një goditje të rëndë me 322 vota pro dhe 306 kundër që e ndalojnë një BREXIT pa marrëveshje më 31 tetor. Amendamenti i miratuar vonon votimin e marrëveshjes ...

Brexit “rrëzon” një tjetër kryeministër britanik, deputetët votojnë kundër Boris Johnson
Pas ish-kryeministres Theresa May, Parlamenti i Britanisë së Madhe ka rrëzuar edhe kryeministrin aktual, Boris Johnson, sa i takon marrëveshjes së Brexit për daljen nga Bashkimi Evropian. Në një seancë historike këtë të ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 16:17
Pas ish-kryeministres Theresa May, Parlamenti i Britanisë së Madhe ka rrëzuar edhe kryeministrin aktual, Boris Johnson, sa i takon marrëveshjes së Brexit për daljen nga Bashkimi Evropian. Në një seancë historike këtë të ...

Parlamenti britanik godet sërish Johnson-in: i detyruar të shtyjë Brexit
Ligjvënësit britanikë kanë votuar për të shtyrë një vendim nëse do të mbështesin një marrëveshje të Brexit me Bashkimin Evropian, duke dëmtuar planet e qeverisë për t’u larguar nga blloku në fund të këtij muaji. ...
Tesheshi | 20-Oct-2019 00:20
Ligjvënësit britanikë kanë votuar për të shtyrë një vendim nëse do të mbështesin një marrëveshje të Brexit me Bashkimin Evropian, duke dëmtuar planet e qeverisë për t’u larguar nga blloku në fund të këtij muaji. ...

Johnson i dërgon letër BE-së, por pa nënshkrim
Kryeminsitri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, i ka dërguar një letër të panënshkruar liderëve të BE-së në lidhje me shtyrjen e daljes së vendit nga blloku. Sipas burimeve qeveritare, thekson BBC, kjo është letra e ...
Arbresh | 20-Oct-2019 00:16
Kryeminsitri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, i ka dërguar një letër të panënshkruar liderëve të BE-së në lidhje me shtyrjen e daljes së vendit nga blloku. Sipas burimeve qeveritare, thekson BBC, kjo është letra e ...

Brexit, Macron kërkon shpjegime nga Johnson
Presidenti francez, Emmanuel Macron i ka kërkuar kryeministri britanik, Boris Johnson që të qartësojë vendimin e vendit të tij për çështjen e Brexit. Menjëherë pas votimit në Parlamentin britanik, I cili vendosi që të ...
TetovaSot | 19-Oct-2019 23:35
Presidenti francez, Emmanuel Macron i ka kërkuar kryeministri britanik, Boris Johnson që të qartësojë vendimin e vendit të tij për çështjen e Brexit. Menjëherë pas votimit në Parlamentin britanik, I cili vendosi që të ...

Britania e Madhe/ Parlamenti voton për shtyrjen e Brexit
mapo.alm Parlamenti britanik ka hedhur poshtë marrëveshjen e kryeministrit Boris Johnson me BE, për Brexit. Parlamenti britanik me 322 vota pro dhe 306 kundër e detyron tashmë Johnson të kërkojë një tjetër shtyrje të ...
Mapo | 19-Oct-2019 16:20
mapo.alm Parlamenti britanik ka hedhur poshtë marrëveshjen e kryeministrit Boris Johnson me BE, për Brexit. Parlamenti britanik me 322 vota pro dhe 306 kundër e detyron tashmë Johnson të kërkojë një tjetër shtyrje të ...

Brexit, Macron kërkon shpjegime nga Johnson
Presidenti francez, Emmanuel Macron i ka kërkuar kryeministri britanik, Boris Johnson që të qartësojë vendimin e vendit të tij për çështjen e Brexit. Menjëherë pas votimit në Parlamentin britanik, I cili vendosi që të ...
Arbresh | 19-Oct-2019 23:12
Presidenti francez, Emmanuel Macron i ka kërkuar kryeministri britanik, Boris Johnson që të qartësojë vendimin e vendit të tij për çështjen e Brexit. Menjëherë pas votimit në Parlamentin britanik, I cili vendosi që të ...

DW: Marrëveshja e re e Brexit, në tehun e thikës
Marrëveshja e re e Brexit ndodhet në tehun e thikës, Vërtet disa deputetë të opozitës sinjalizuan, se do ta mbështesin marrëveshjen e re për Brexit, por parlamenti votoi shtyrjen e votimit të parashikuar për të shtunën. ...
Dritare | 19-Oct-2019 21:32
Marrëveshja e re e Brexit ndodhet në tehun e thikës, Vërtet disa deputetë të opozitës sinjalizuan, se do ta mbështesin marrëveshjen e re për Brexit, por parlamenti votoi shtyrjen e votimit të parashikuar për të shtunën. ...

Parlamenti britanik shtyn votimin për Brexit
Ligjvënësit britanikë kanë votuar për të shtyrë një vendim nëse do të mbështesin një marrëveshje të Brexit me Bashkimin Evropian, duke dëmtuar planet e qeverisë për t’u larguar nga blloku në fund të këtij muaji. Në një ...
Arbresh | 19-Oct-2019 21:32
Ligjvënësit britanikë kanë votuar për të shtyrë një vendim nëse do të mbështesin një marrëveshje të Brexit me Bashkimin Evropian, duke dëmtuar planet e qeverisë për t’u larguar nga blloku në fund të këtij muaji. Në një ...

BE: Londra të informojë sa më shpejt për hapat e ardhshëm
Komisioni Evropian i kushtoi vëmendje të madhe votimit në parlamentin britanik për të ndaluar përkohësisht miratimin e marrëveshjes së Brexit, deklaron një zëdhënëse në Twitter, duke i bërë thirrje Londrës të tregojë se ...
Flaka | 19-Oct-2019 21:30
Komisioni Evropian i kushtoi vëmendje të madhe votimit në parlamentin britanik për të ndaluar përkohësisht miratimin e marrëveshjes së Brexit, deklaron një zëdhënëse në Twitter, duke i bërë thirrje Londrës të tregojë se ...

Parlamenti britanik shtyn vendimin për Brexit
Deputetët britanikë vendosën sot të shtyjnë vendimin për marrëveshjen për Brexit, të arritur mes Londrës dhe Brukselit, çka do ta detyrojë kryeministrin britanik, Boris Johnson, t’i kërkojë BE-së një shtyrje të re të ...
Flaka | 19-Oct-2019 21:30
Deputetët britanikë vendosën sot të shtyjnë vendimin për marrëveshjen për Brexit, të arritur mes Londrës dhe Brukselit, çka do ta detyrojë kryeministrin britanik, Boris Johnson, t’i kërkojë BE-së një shtyrje të re të ...

Boris Johnson, në pritje të një votimi epokal në një ditë pushimi
Kryeministri britanik Boris Johnson është në pritje të një dite vendimtare, pasi arriti një marrëveshje me Brukselin të enjten për dalje nga BE. Parlamenti do të votojë për pranimin e marrëveshjes së Johnson në një ...
Tesheshi | 19-Oct-2019 21:03
Kryeministri britanik Boris Johnson është në pritje të një dite vendimtare, pasi arriti një marrëveshje me Brukselin të enjten për dalje nga BE. Parlamenti do të votojë për pranimin e marrëveshjes së Johnson në një ...

Parlamenti britanik shtyn votimin për brexit
Postuar: 19/10/2019 - 20:24 Ligjvënësit britanikë kanë votuar për të shtyrë një vendim nëse do të mbështesin një marrëveshje të Brexit me Bashkimin Evropian, duke dëmtuar planet e qeverisë për t’u larguar nga blloku në ...
Sot.Al | 19-Oct-2019 20:25
Postuar: 19/10/2019 - 20:24 Ligjvënësit britanikë kanë votuar për të shtyrë një vendim nëse do të mbështesin një marrëveshje të Brexit me Bashkimin Evropian, duke dëmtuar planet e qeverisë për t’u larguar nga blloku në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved