ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 16:14

May mbështet marrëveshjen e Johnson pavarësisht ndryshimeve në dogana

May mbështet marrëveshjen e Johnson pavarësisht ndryshimeve në dogana
Ish-kryeministrja konservatore, Theresa May deklaroi se mbështet marrëveshjen e Brexit-it, të negociuar nga pasardhësi i saj, Boris Johnson, pavarësisht se kjo marrëveshje kaloi limitin nga negociatat e saj me ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 03:40
Ish-kryeministrja konservatore, Theresa May deklaroi se mbështet marrëveshjen e Brexit-it, të negociuar nga pasardhësi i saj, Boris Johnson, pavarësisht se kjo marrëveshje kaloi limitin nga negociatat e saj me ...

Londër, qindra mijëra persona kërkojnë një referendum të ri për Brexit
Qindra mijëra britanikë u bashkuan sot në një marshim për një referendum të dytë mbi Brexit-in, pasi deputetët votuan kundër marrëveshjes së kryeministrit Boris Johnson për të dalë nga Bashkimi Europian. Grupi, i ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 02:38
Qindra mijëra britanikë u bashkuan sot në një marshim për një referendum të dytë mbi Brexit-in, pasi deputetët votuan kundër marrëveshjes së kryeministrit Boris Johnson për të dalë nga Bashkimi Europian. Grupi, i ...

Johnson i dërgon letër BE, kërkon shtyrjen e Brexit
Pas dështimit në Parlament, Boris Johnson i ka dërguar një letër Bashkimit Europian ku i kërkon shtyrjen e afatit të Brexit deri më 31 janar të vitit 2020, por dokumenti nuk përmban firmën e tij. Në një letër të dytë e ...
VizionPlus | 20-Oct-2019 10:58
Pas dështimit në Parlament, Boris Johnson i ka dërguar një letër Bashkimit Europian ku i kërkon shtyrjen e afatit të Brexit deri më 31 janar të vitit 2020, por dokumenti nuk përmban firmën e tij. Në një letër të dytë e ...

“Marrëveshja e re e Brexit, në tehun e thikës”, DW zbardh detaje të reja: Ja ç’po ndodh në politikën britanike
Marrëveshja e re e Brexit ndodhet në tehun e thikës, Vërtet disa deputetë të opozitës sinjalizuan, se do ta mbështesin marrëveshjen e re për Brexit, por parlamenti votoi shtyrjen e votimit të parashikuar për të shtunën. ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 20:28
Marrëveshja e re e Brexit ndodhet në tehun e thikës, Vërtet disa deputetë të opozitës sinjalizuan, se do ta mbështesin marrëveshjen e re për Brexit, por parlamenti votoi shtyrjen e votimit të parashikuar për të shtunën. ...

“Na informoni sa më shpejt”! BE reagim urgjent pas votimit kundër Brexit në Parlamentin e Britanisë
Komisioni Evropian i kushtoi vëmendje të madhe votimit në parlamentin britanik për të ndaluar përkohësisht miratimin e marrëveshjes së Brexit, deklaron një zëdhënëse në Twitter, duke i bërë thirrje Londrës të tregojë se ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 18:59
Komisioni Evropian i kushtoi vëmendje të madhe votimit në parlamentin britanik për të ndaluar përkohësisht miratimin e marrëveshjes së Brexit, deklaron një zëdhënëse në Twitter, duke i bërë thirrje Londrës të tregojë se ...

Votimi në Parlamentin britanik, Macron i kërkon shpjegime Johnson
Presidenti francez, Emmanuel Macron i ka kërkuar kryeministri britanik, Boris Johnson që të qartësojë vendimin e vendit të tij për çështjen e Brexit. Menjëherë pas votimit në Parlamentin britanik, I cili vendosi që të ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 21:14
Presidenti francez, Emmanuel Macron i ka kërkuar kryeministri britanik, Boris Johnson që të qartësojë vendimin e vendit të tij për çështjen e Brexit. Menjëherë pas votimit në Parlamentin britanik, I cili vendosi që të ...

Investitorët britanikë nuk kanë besim as tek marrëveshja e re e BREXIT-it
Nga Britania e Madhe ka ardhur lajmi se kryeministri Boris Johnson kishte arritur një marrëveshje të BREXIT-it me Bashkimin Evropian. Por partitë e opozitës dhe një grup ligjvënësish nga Irlanda Veriore thonë se nuk do ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 09:17
Nga Britania e Madhe ka ardhur lajmi se kryeministri Boris Johnson kishte arritur një marrëveshje të BREXIT-it me Bashkimin Evropian. Por partitë e opozitës dhe një grup ligjvënësish nga Irlanda Veriore thonë se nuk do ...

Shtyrja e Brexit/ DW: Marrëveshja e re në tehun e thikës
Dhoma e Ulët vendosi të shtunën shtyrjen e votimit të marrëveshjes që kryeministri, Boris Johnson arriti të enjten në samitin e BE. 322 deputetë dhanë votën për kërkesën e deputetit, Oliver Letwin, që detyron ...
Lapsi | 19-Oct-2019 22:22
Dhoma e Ulët vendosi të shtunën shtyrjen e votimit të marrëveshjes që kryeministri, Boris Johnson arriti të enjten në samitin e BE. 322 deputetë dhanë votën për kërkesën e deputetit, Oliver Letwin, që detyron ...

Brexit, Johnson i kërkon BE-së një tjetër shtyrje
Kryeministri britanik Boris Johnson i ka dërguar Bashkimit Evropian një letër ku i kërkon një tjetër shtyrje për Brexit-in. Kjo letër është pa firmën e tij, por është shoqëruar me një letër të dytë, këtë radhë të ...
RTSH | 20-Oct-2019 10:49
Kryeministri britanik Boris Johnson i ka dërguar Bashkimit Evropian një letër ku i kërkon një tjetër shtyrje për Brexit-in. Kjo letër është pa firmën e tij, por është shoqëruar me një letër të dytë, këtë radhë të ...

Parlamenti britanik shtyen votimin për marrëveshjen Brexit
Deputetët britanikë të shtunën shtyen votimin “domethënës” për marrëveshjen e re të Brexit të arritur midis kryeministrit Boris Johnson dhe Bashkimit Evropian (BE), raporton Anadolu Agency (AA). Deputetët miratuan një ...
EkonomiaOnline | 20-Oct-2019 10:39
Deputetët britanikë të shtunën shtyen votimin “domethënës” për marrëveshjen e re të Brexit të arritur midis kryeministrit Boris Johnson dhe Bashkimit Evropian (BE), raporton Anadolu Agency (AA). Deputetët miratuan një ...

Boris Johnson i dërgon letër BE-së pa nënshkrimin e tij me kërkesë për shtyrjen e BREXIT
Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, i ka dërguar një letër BE-së pa nënshkrimin e tij, ku është kërkuar shtyrjen e e procesit të BREXIT pas datës së 31 tetorit, transmeton Klan Kosova. Johnson i ...
Klan Kosova | 20-Oct-2019 10:31
Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, i ka dërguar një letër BE-së pa nënshkrimin e tij, ku është kërkuar shtyrjen e e procesit të BREXIT pas datës së 31 tetorit, transmeton Klan Kosova. Johnson i ...

Johnson merr një tjetër goditje, miratohet amendamenti që shtyn votimin e Brexit
Pas një debati të ashpër në parlament, Boris Johnson ka marrë një goditje të rëndë me 322 vota pro dhe 306 kundër që e ndalojnë një BREXIT pa marrëveshje më 31 tetor. Amendamenti i miratuar vonon votimin e marrëveshjes ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 18:25
Pas një debati të ashpër në parlament, Boris Johnson ka marrë një goditje të rëndë me 322 vota pro dhe 306 kundër që e ndalojnë një BREXIT pa marrëveshje më 31 tetor. Amendamenti i miratuar vonon votimin e marrëveshjes ...

Johnson i dërgon letër BE-së, ia kërkon shtyrjen e Brexit-it
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ia ka dërguar një letër të panënshkruar presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk, përmes së cilës e ka kërkuar shtyrjen e procesit të Brexit-it pas datës 31 tetor. ...
Shenja | 20-Oct-2019 09:25
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ia ka dërguar një letër të panënshkruar presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk, përmes së cilës e ka kërkuar shtyrjen e procesit të Brexit-it pas datës 31 tetor. ...

Johnson i dërgon letër BE-së, ia kërkon shtyrjen e Brexit-it
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ia ka dërguar një letër të panënshkruar presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk, përmes së cilës e ka kërkuar shtyrjen e procesit të Brexit-it pas datës 31 tetor. ...
InFokusi | 20-Oct-2019 09:17
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ia ka dërguar një letër të panënshkruar presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk, përmes së cilës e ka kërkuar shtyrjen e procesit të Brexit-it pas datës 31 tetor. ...

Votimi në parlamentin britanik për Brexit dhe marrëveshja e arritur nga Boris Johnson
Ligjvënësit britanikë kanë votuar për të shtyrë një vendim nëse do të mbështesin një marrëveshje të Brexit me Bashkimin Evropian, duke dëmtuar planet e qeverisë për t’u larguar nga blloku në fund të këtij muaji. Në një ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 16:54
Ligjvënësit britanikë kanë votuar për të shtyrë një vendim nëse do të mbështesin një marrëveshje të Brexit me Bashkimin Evropian, duke dëmtuar planet e qeverisë për t’u larguar nga blloku në fund të këtij muaji. Në një ...

Johnson i dërgon letër BE-së, ia kërkon shtyrjen e Brexit-it
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ia ka dërguar një letër të panënshkruar presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk, përmes së cilës e ka kërkuar shtyrjen e procesit të Brexit-it pas datës 31 tetor. ...
Arbresh | 20-Oct-2019 08:23
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ia ka dërguar një letër të panënshkruar presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk, përmes së cilës e ka kërkuar shtyrjen e procesit të Brexit-it pas datës 31 tetor. ...

Johnson i dërgon letër BE-së, ia kërkon shtyrjen e Brexit-it
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ia ka dërguar një letër të panënshkruar presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk, përmes së cilës e ka kërkuar shtyrjen e procesit të Brexit-it pas datës 31 tetor. ...
Gazeta Express | 20-Oct-2019 08:20
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ia ka dërguar një letër të panënshkruar presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk, përmes së cilës e ka kërkuar shtyrjen e procesit të Brexit-it pas datës 31 tetor. ...

Parlamenti britanik godet sërish Johnson-in: i detyruar të shtyjë Brexit
Ligjvënësit britanikë kanë votuar për të shtyrë një vendim nëse do të mbështesin një marrëveshje të Brexit me Bashkimin Evropian, duke dëmtuar planet e qeverisë për t’u larguar nga blloku në fund të këtij muaji. ...
Tesheshi | 20-Oct-2019 00:20
Ligjvënësit britanikë kanë votuar për të shtyrë një vendim nëse do të mbështesin një marrëveshje të Brexit me Bashkimin Evropian, duke dëmtuar planet e qeverisë për t’u larguar nga blloku në fund të këtij muaji. ...

Johnson i dërgon letër BE-së, por pa nënshkrim
Kryeminsitri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, i ka dërguar një letër të panënshkruar liderëve të BE-së në lidhje me shtyrjen e daljes së vendit nga blloku. Sipas burimeve qeveritare, thekson BBC, kjo është letra e ...
Arbresh | 20-Oct-2019 00:16
Kryeminsitri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, i ka dërguar një letër të panënshkruar liderëve të BE-së në lidhje me shtyrjen e daljes së vendit nga blloku. Sipas burimeve qeveritare, thekson BBC, kjo është letra e ...

Brexit, Macron kërkon shpjegime nga Johnson
Presidenti francez, Emmanuel Macron i ka kërkuar kryeministri britanik, Boris Johnson që të qartësojë vendimin e vendit të tij për çështjen e Brexit. Menjëherë pas votimit në Parlamentin britanik, I cili vendosi që të ...
TetovaSot | 19-Oct-2019 23:35
Presidenti francez, Emmanuel Macron i ka kërkuar kryeministri britanik, Boris Johnson që të qartësojë vendimin e vendit të tij për çështjen e Brexit. Menjëherë pas votimit në Parlamentin britanik, I cili vendosi që të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved