ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 04:56

Parashikimi i motit për sot, 20 Tetor 2019

Parashikimi i motit për sot, 20 Tetor 2019
Sipas Meteoalb, temperaturat do te pesojne nje rritje te lehte duke u luhatur: ne zonat malore nga 06ºC deri ne 16ºC ne zonat e uleta nga 13ºC ne 26 ºC ne zonat bregdetare nga 17C ne 28ºC. Era do te fryje ne drejtim ...
ikub.al | 20-Oct-2019 11:04
Sipas Meteoalb, temperaturat do te pesojne nje rritje te lehte duke u luhatur: ne zonat malore nga 06ºC deri ne 16ºC ne zonat e uleta nga 13ºC ne 26 ºC ne zonat bregdetare nga 17C ne 28ºC. Era do te fryje ne drejtim ...

Moti i kthjellët do vijojë, sot ditë e ngrohtë dhe me diell
mapo.al Edhe ditën e sotme, kur data shënon 20 tetor 2019, parashikohet mot i kthjellët me kalime të pakëta vranësirash. Sipas Shërbimit Meteorologjik të Ushtrisë, temperaturat nuk do të pësojnë luhatje të ndjeshme. Ato ...
Mapo | 20-Oct-2019 08:02
mapo.al Edhe ditën e sotme, kur data shënon 20 tetor 2019, parashikohet mot i kthjellët me kalime të pakëta vranësirash. Sipas Shërbimit Meteorologjik të Ushtrisë, temperaturat nuk do të pësojnë luhatje të ndjeshme. Ato ...

Parashikimi i motit për sot, 19 Tetor 2019
Sipas Meteoalb, temperaturat do te pesojne nje renie te lehte dhe do te luhaten: ne zonat malore nga 06ºC deri ne 14ºC ne zonat e uleta nga 13ºC ne 24 ºC ne zonat bregdetare nga 17C ne 26ºC. Era do te fryje ne drejtim ...
ikub.al | 19-Oct-2019 09:53
Sipas Meteoalb, temperaturat do te pesojne nje renie te lehte dhe do te luhaten: ne zonat malore nga 06ºC deri ne 14ºC ne zonat e uleta nga 13ºC ne 24 ºC ne zonat bregdetare nga 17C ne 26ºC. Era do te fryje ne drejtim ...

Moti për ditën e diel, 20 tetor 2019!
Vendi ynë do të jetë në të njëjtat kushte klimaterike, pra moti do të jetë me diell dhe mjegull në Juglindje dhe Verilindje në orët e para të mëngjesit. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale ...
VizionPlus | 20-Oct-2019 07:19
Vendi ynë do të jetë në të njëjtat kushte klimaterike, pra moti do të jetë me diell dhe mjegull në Juglindje dhe Verilindje në orët e para të mëngjesit. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale ...

Edhe sot mot veror
Mbi vendin tonë edhe sot do të mbajë mot me diell dhe temperatura të larta, të pazakonta për këtë periudhë të vitit. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 08:06
Mbi vendin tonë edhe sot do të mbajë mot me diell dhe temperatura të larta, të pazakonta për këtë periudhë të vitit. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e ...

Surprizat e motit: Diell dhe rënie temperaturash, ja parashikimi për fundjavën
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash që do të shtohen në pjesën e dytë të ditës ku në zonat juglindore mund të sjellë shira lokalë. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 09:28
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash që do të shtohen në pjesën e dytë të ditës ku në zonat juglindore mund të sjellë shira lokalë. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë ...

Java e ardhshme pa ndryshime, mbetet ngrohtë dhe kryesisht me diell
Sot – Një ciklon i fuqishëm pritet të formohet ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor, ndërsa mbi rajonin tonë dhe lindje të kontinentit fusha të presionit të lartë mbeten të bllokuara, duke favorizuar mot të ...
Albportali | 20-Oct-2019 11:16
Sot – Një ciklon i fuqishëm pritet të formohet ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor, ndërsa mbi rajonin tonë dhe lindje të kontinentit fusha të presionit të lartë mbeten të bllokuara, duke favorizuar mot të ...

Diell dhe erë e lehtë gjatë ditës së sotme
Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i nxehtë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-33 gradë celsius. Do të fryjë erë e ...
Gazeta Express | 30-Jun-2019 11:14
Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i nxehtë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-33 gradë celsius. Do të fryjë erë e ...

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë
Shkup, 1 prill - Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në mëngjes do të jetë freskët, ndërsa gjatë ditës do të fryjë erë mesatare verilindore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 ...
Zhurnal | 01-Apr-2019 08:32
Shkup, 1 prill - Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në mëngjes do të jetë freskët, ndërsa gjatë ditës do të fryjë erë mesatare verilindore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 ...

Java e ardhshme pa ndryshime, mbetet ngrohtë dhe kryesisht me diell
Sot – Një ciklon i fuqishëm pritet të formohet ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor, ndërsa mbi rajonin tonë dhe lindje të kontinentit fusha të presionit të lartë mbeten të bllokuara, duke favorizuar mot të ...
Indeks Online | 20-Oct-2019 10:16
Sot – Një ciklon i fuqishëm pritet të formohet ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor, ndërsa mbi rajonin tonë dhe lindje të kontinentit fusha të presionit të lartë mbeten të bllokuara, duke favorizuar mot të ...

Parashikimi i motit për sot
Shkup, 20 tetor – Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë nga drejtimi jugor. Nëpër lugina të caktuara do të ketë paraqitje të mjegullës së mëngjesit. Temperatura e ...
Koha.mk | 20-Oct-2019 10:16
Shkup, 20 tetor – Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë nga drejtimi jugor. Nëpër lugina të caktuara do të ketë paraqitje të mjegullës së mëngjesit. Temperatura e ...

Moti në Shqipëri
Shqipëria sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat ...
EkonomiaOnline | 20-Oct-2019 10:03
Shqipëria sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat ...

Moti sot me diell dhe i ngrohtë
Shkup, 31 korrik - Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Temperatura do të lëviz prej 28 deri në 36 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë maksimale që do të arrijë ...
Zhurnal | 31-Jul-2016 08:43
Shkup, 31 korrik - Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Temperatura do të lëviz prej 28 deri në 36 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë maksimale që do të arrijë ...

Parashikimi i motit për sot!
Vendi sot do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare, ku më të dukshme do të jenë në zonat malore. Temperaturat sipas MetoAlb, do të luhaten në vlerat 7 deri në 28 gradë celsius maksimumi. ...
Dritare | 20-Oct-2019 09:34
Vendi sot do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare, ku më të dukshme do të jenë në zonat malore. Temperaturat sipas MetoAlb, do të luhaten në vlerat 7 deri në 28 gradë celsius maksimumi. ...

Temperaturat në rritje, ‘surprizat’ e tetorit, ja si parashikohet moti për ditën e sotme!
Gjatë dy javëve të para të tetorit moti ka qenë shumë i qëndrueshëm, ku temperaturat kanë qenë relativisht të larta, ku një pjesë e njerëzve kanë shfrytëzuar edhe mundësinë për të bërë plazh. Sipas njoftimit të IGJEUM ...
Lexo | 20-Oct-2019 09:28
Gjatë dy javëve të para të tetorit moti ka qenë shumë i qëndrueshëm, ku temperaturat kanë qenë relativisht të larta, ku një pjesë e njerëzve kanë shfrytëzuar edhe mundësinë për të bërë plazh. Sipas njoftimit të IGJEUM ...

Moti sot
Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë nga drejtimi jugor. Nëpër lugina të caktuara do të ketë paraqitje të mjegullës së mëngjesit. Temperatura e mëngjesit do të ...
IliriaNews | 20-Oct-2019 09:24
Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë nga drejtimi jugor. Nëpër lugina të caktuara do të ketë paraqitje të mjegullës së mëngjesit. Temperatura e mëngjesit do të ...

Moti në Shqipëri
Pjesa e parë e ditës do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta pothuajse në të gjithë vendin. Më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat veriore dhe verilindore të vendit. Parashikohet që gjatë ...
Arbresh | 19-May-2016 08:35
Pjesa e parë e ditës do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta pothuajse në të gjithë vendin. Më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat veriore dhe verilindore të vendit. Parashikohet që gjatë ...

Parashikimi i motit
Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë nga drejtimi jugor. Nëpër lugina të caktuara do të ketë paraqitje të mjegullës së mëngjesit. Temperatura e mëngjesit do të ...
Shenja | 20-Oct-2019 09:15
Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë nga drejtimi jugor. Nëpër lugina të caktuara do të ketë paraqitje të mjegullës së mëngjesit. Temperatura e mëngjesit do të ...

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoninë e Veriut
Moti gjatë ditës së nesërme do të jetë me diell me erë mesatare në drejtim verior. Në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të pakta të shiut. Temperatura minimale gjatë ditës së nesërme do të lëvizë ...
Telegrafi | 23-Jul-2019 18:54
Moti gjatë ditës së nesërme do të jetë me diell me erë mesatare në drejtim verior. Në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të pakta të shiut. Temperatura minimale gjatë ditës së nesërme do të lëvizë ...

Parashikimi i motit në Shqipëri
?Shqipëri sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.
Kosova Press | 20-Oct-2019 09:14
?Shqipëri sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved