ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 13:44

Zjarr dhe “betejë” akuzash në kufirin siriano-turk

Zjarr dhe “betejë” akuzash në kufirin siriano-turk
Goditje me predha e të shtëna armë të vogla zjarri u dëgjuan në verilindje të Sirisë. Zyrtarët turq dhe ata kurdë po debatojnë publikisht lidhur respektimin e armëpushimit të ndërmjetësuar nga SHBA-ja. Dëshmitarët thonë ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 05:01
Goditje me predha e të shtëna armë të vogla zjarri u dëgjuan në verilindje të Sirisë. Zyrtarët turq dhe ata kurdë po debatojnë publikisht lidhur respektimin e armëpushimit të ndërmjetësuar nga SHBA-ja. Dëshmitarët thonë ...

Macron, Merkel dhe Johnson takim me Erdogan për ofensivën turke
Presidenti francez, Emmanuel Macron njofoi sot një iniciativë të përbashkët me kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeministrin britanik, Boris Johnson për të takuar në të ardhmen presidentin turk, Recep Tayyip ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 03:39
Presidenti francez, Emmanuel Macron njofoi sot një iniciativë të përbashkët me kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeministrin britanik, Boris Johnson për të takuar në të ardhmen presidentin turk, Recep Tayyip ...

Deutsche Welle: Armëpushim apo ndërprerje e përkohshme e ofensivës?
SHBA dhe Turqia kanë arritur të enjten (17.10) marrëveshje për armëpushimin në veri të Sirisë. Deri tani ka pasur vetëm shkelje sporadike të marrëveshjes. Forcat kurde në veri të Sirisë janë të gatshme për respektimin e ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 22:09
SHBA dhe Turqia kanë arritur të enjten (17.10) marrëveshje për armëpushimin në veri të Sirisë. Deri tani ka pasur vetëm shkelje sporadike të marrëveshjes. Forcat kurde në veri të Sirisë janë të gatshme për respektimin e ...

Erdogan kërcënon me rinisje të ofensivës anti-kurde, nëse marrëveshja nuk respektohet
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”. Turqia, me këmbënguljen e ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 20:06
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”. Turqia, me këmbënguljen e ...

Erdogan: Nuk mund “ta fal” letrën e Trump, do të marrim masa kur të vijë koha
Presidenti i Turqisë, Reccep Taip Erdogan, ka paralajmëruar se do t’i kthejë përgjigje, presidentit të SHBA’së, Donald Trump, lidhur me letrën e datës 9 tetor, në të cilën kreu i Shtëpisë së Bardhë i kishte bërë thirrje ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 20:42
Presidenti i Turqisë, Reccep Taip Erdogan, ka paralajmëruar se do t’i kthejë përgjigje, presidentit të SHBA’së, Donald Trump, lidhur me letrën e datës 9 tetor, në të cilën kreu i Shtëpisë së Bardhë i kishte bërë thirrje ...

FOTO/ Fëmijët kurdë të djegur dhe shpërfytyruar nga helmi, Turqia akuzohet se ka përdorur armë të palejuara
Turqia ka kryer ofensiva ushtarake në territorin e Sirisë, ndërsa në fokus të sulmeve kanë qenë kurdët, duke mos kursyer as fëmijët. Mediat e huaja kanë publikuar pamje të fëmijëve të djegur me armë kimike, që sipas ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 16:40
Turqia ka kryer ofensiva ushtarake në territorin e Sirisë, ndërsa në fokus të sulmeve kanë qenë kurdët, duke mos kursyer as fëmijët. Mediat e huaja kanë publikuar pamje të fëmijëve të djegur me armë kimike, që sipas ...

Erdogan kërcënon me rinisjen e ofensivës ndaj kurdëve
mapo.al Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”. Turqia, me ...
Mapo | 18-Oct-2019 18:58
mapo.al Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”. Turqia, me ...

Ushtria turke në Siri/ Presidenti çek hedh akuza të rënda ndaj Erdogan: Ka kryer krime lufte
Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, e akuzoi Turqinë për “bashkim me terroristët” në verilindje të Sirisë dhe për “kryerje të krimeve të luftës”. “Presidenti (i Turqisë, Recep Tayyip) Erdogan i quan kurdët terroristë, ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 15:23
Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, e akuzoi Turqinë për “bashkim me terroristët” në verilindje të Sirisë dhe për “kryerje të krimeve të luftës”. “Presidenti (i Turqisë, Recep Tayyip) Erdogan i quan kurdët terroristë, ...

Presidenti çek akuzon Turqinë për krime lufte
Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, e akuzoi Turqinë për “bashkim me terroristët” në verilindje të Sirisë dhe për “kryerje të krimeve të luftës”. “Presidenti (i Turqisë, Recep Tayyip) Erdogan i quan kurdët terroristë, ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 16:15
Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, e akuzoi Turqinë për “bashkim me terroristët” në verilindje të Sirisë dhe për “kryerje të krimeve të luftës”. “Presidenti (i Turqisë, Recep Tayyip) Erdogan i quan kurdët terroristë, ...

FOTO/ Fëmijët kurdë të djegur dhe shpërfytyruar nga helmi, Turqia akuzohet se ka përdorur armë të palejuara
Turqia ka kryer ofensiva ushtarake në territorin e Sirisë, ndërsa në fokus të sulmeve kanë qenë kurdët, duke mos kursyer as fëmijët. Mediat e huaja kanë publikuar pamje të fëmijëve të djegur me armë kimike, që sipas ...
Telegraf | 18-Oct-2019 17:57
Turqia ka kryer ofensiva ushtarake në territorin e Sirisë, ndërsa në fokus të sulmeve kanë qenë kurdët, duke mos kursyer as fëmijët. Mediat e huaja kanë publikuar pamje të fëmijëve të djegur me armë kimike, që sipas ...

Trump: Turqit e kurdët kishin nevojë të grindeshin si fëmijë
Presidenti amerikan, Donald Trump, përshëndeti armëpushimin në Siri, duke shpjeguar se ai kishte vendosur me vetëdije t’i linte turqit e kurdët të përfshiheshin në këtë betejë të ashpër, sepse ata ishin si dy fëmijë, që ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 11:54
Presidenti amerikan, Donald Trump, përshëndeti armëpushimin në Siri, duke shpjeguar se ai kishte vendosur me vetëdije t’i linte turqit e kurdët të përfshiheshin në këtë betejë të ashpër, sepse ata ishin si dy fëmijë, që ...

Presidenti çek akuza Turqisë për krime lufte
Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, e akuzoi Turqinë për “bashkim me terroristët” në verilindje të Sirisë dhe për “kryerje të krimeve të luftës”. “Presidenti (i Turqisë, Recep Tayyip) Erdogan i quan kurdët terroristë, ...
VizionPlus | 18-Oct-2019 15:01
Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, e akuzoi Turqinë për “bashkim me terroristët” në verilindje të Sirisë dhe për “kryerje të krimeve të luftës”. “Presidenti (i Turqisë, Recep Tayyip) Erdogan i quan kurdët terroristë, ...

Lëvizjet diplomatike/ Nga ofensiva ushtarake e Turqisë mbi Sirinë, te taktikat kërcënuese të Donald Trump. Si u arrit armëpushimi
Pas tërheqjes së trupave amerikane përgjatë vijës kufitare mes Sirisë dhe Turqisë, ishin forcat kurde të YPG-së që u stacionuan aty duke bërë kështu që autoritetet turke të alarmuan dhe presidenti i këtij vendi kërkoi ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 07:30
Pas tërheqjes së trupave amerikane përgjatë vijës kufitare mes Sirisë dhe Turqisë, ishin forcat kurde të YPG-së që u stacionuan aty duke bërë kështu që autoritetet turke të alarmuan dhe presidenti i këtij vendi kërkoi ...

Ankara, Pence: Turqia do t’i japë fund ofensivës në Siri pas tërheqjes së forcave kurde
Turqia do të pezullojë ofensivën e saj në veri të Sirisë për pesë ditë dhe do t’i japë fund pas një tërheqjeje të forcave kurde nga ky sektor gjatë kësaj kohe, njoftoi sot zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence. ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 02:35
Turqia do të pezullojë ofensivën e saj në veri të Sirisë për pesë ditë dhe do t’i japë fund pas një tërheqjeje të forcave kurde nga ky sektor gjatë kësaj kohe, njoftoi sot zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence. ...

Siri, Forcat kurde të gatshme për respektimin e armëpushimit me Turqinë
Forcat kurde në Siri janë të gatshme të respektojnë një iniciativë për armëpushim, njoftuar sot në mbrëmje nga Uashingtoni dhe Ankaraja, deklaroi komandanti i një aleance të luftëtarëve kurdë dhe arabë. “Ne jemi të ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 01:21
Forcat kurde në Siri janë të gatshme të respektojnë një iniciativë për armëpushim, njoftuar sot në mbrëmje nga Uashingtoni dhe Ankaraja, deklaroi komandanti i një aleance të luftëtarëve kurdë dhe arabë. “Ne jemi të ...

Lufta Turko-Kurde, Trump: Njësoj si një lojë fëmijësh
Presidenti Donald Trump nuk i ka kursyer ironitë lidhur me luftën mes trupave turke dhe atyre kurde në veri të Sirisë. Duke folur përpara mbështetësve të tij, Trump e ka krahasuar konfliktin e dhunshëm me një lojë ...
ABCNews | 18-Oct-2019 20:05
Presidenti Donald Trump nuk i ka kursyer ironitë lidhur me luftën mes trupave turke dhe atyre kurde në veri të Sirisë. Duke folur përpara mbështetësve të tij, Trump e ka krahasuar konfliktin e dhunshëm me një lojë ...

(FOTO) Fëmijët kurdë të shpërfytyruar nga helmi, Turqia akuzohet se ka përdorur armë të ndaluara
Turqia ka kryer ofensiva ushtarake në territorin e Sirisë, ndërsa në fokus të sulmeve kanë qenë kurdët, duke mos kursyer as fëmijët. Mediat e huaja kanë publikuar pamje të fëmijëve të djegur me armë kimike, që sipas ...
Lapsi | 18-Oct-2019 17:29
Turqia ka kryer ofensiva ushtarake në territorin e Sirisë, ndërsa në fokus të sulmeve kanë qenë kurdët, duke mos kursyer as fëmijët. Mediat e huaja kanë publikuar pamje të fëmijëve të djegur me armë kimike, që sipas ...

SHBA – Turqi, dakort për armëpushim në Siri
Presidenti Donald Trump tha të enjten se ishte kërcënimi i tij me sanksione ndaj Turqisë që e bëri vendin të binte dakord për një armëpushim pesëditor në luftimet me kurdët në Sirinë veriore. Ai i bëri komentet para ...
VizionPlus | 18-Oct-2019 09:15
Presidenti Donald Trump tha të enjten se ishte kërcënimi i tij me sanksione ndaj Turqisë që e bëri vendin të binte dakord për një armëpushim pesëditor në luftimet me kurdët në Sirinë veriore. Ai i bëri komentet para ...

Macron, Merkel dhe Johnson, takim me Erdoganin për ofensivën turke
Presidenti francez, Emmanuel Macron njofoi sot një iniciativë të përbashkët me kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeministrin britanik, Boris Johnson për të takuar në të ardhmen presidentin turk, Recep Tayyip ...
Ina-Online | 19-Oct-2019 01:51
Presidenti francez, Emmanuel Macron njofoi sot një iniciativë të përbashkët me kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeministrin britanik, Boris Johnson për të takuar në të ardhmen presidentin turk, Recep Tayyip ...

Presidenti Trump letër Erdogan: Mos u bëj budalla! Do të shkrijë!
Gazetarja amerikane e Fox News, Trish Regan, ka publikuar një letër të cilën Trump ia ka dërguar presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Në këtë letër, presidenti amerikan i kërkon homologut turk të bëjë marrëveshje me ...
Koha Jone | 19-Oct-2019 00:48
Gazetarja amerikane e Fox News, Trish Regan, ka publikuar një letër të cilën Trump ia ka dërguar presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Në këtë letër, presidenti amerikan i kërkon homologut turk të bëjë marrëveshje me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved