ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 10:05

Çfarë ngazëllimi për mos hapjen e negociatave!

Çfarë ngazëllimi për mos hapjen e negociatave!
Nga Ben Andoni Shqipëria duhet të reformohet si evropiane në Shqipëri, e duhet ta harrojë Brukselin. Një gjë të tillë i duhet ta bëjë dhe Maqedonia në ditët në vazhdim. Anglia i dha një mësim të mirë kontinentit dhe ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 17:29
Nga Ben Andoni Shqipëria duhet të reformohet si evropiane në Shqipëri, e duhet ta harrojë Brukselin. Një gjë të tillë i duhet ta bëjë dhe Maqedonia në ditët në vazhdim. Anglia i dha një mësim të mirë kontinentit dhe ...

Çfarë po ndodh në Shkup pas dështimit të negociatave
mapo.al Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup, ndërsa presidenti i vendit Stevo Pendarovski bën thirrje që të mos ngrihen ...
Mapo | 18-Oct-2019 17:21
mapo.al Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup, ndërsa presidenti i vendit Stevo Pendarovski bën thirrje që të mos ngrihen ...

Dështojnë negociatat, opozita kërkon dorëheqjen e Zaevit: Zgjedhje të parakohshme!
Pas vendimit kundër çeljes së negociatave për Maqedoninë e Veriut nga Këshilli Europian, partitë opozitare kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare. Kryetari i ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 15:59
Pas vendimit kundër çeljes së negociatave për Maqedoninë e Veriut nga Këshilli Europian, partitë opozitare kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare. Kryetari i ...

A ka dhënë dorëheqjen Zoran Zaev? Media maqedonase: Ja kush e zëvendëson në krye të qeverisë
Pas lajmeve të shumta që po qarkullojnë në mediat e huaja dhe lokale se kryeministri Zaev ka dhënë dorëheqjen nga zhgënjimi i madh për mosmarrjen e datës për fillimin e negociatave me BE-në, Agjencia e Lajmeve Zhurnal ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 15:53
Pas lajmeve të shumta që po qarkullojnë në mediat e huaja dhe lokale se kryeministri Zaev ka dhënë dorëheqjen nga zhgënjimi i madh për mosmarrjen e datës për fillimin e negociatave me BE-në, Agjencia e Lajmeve Zhurnal ...

E vërteta e lajmit të dorëheqjes dhe pse Zoran Zaev bëri një hap pas
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev nuk ka dhënë dorëheqjen. (Të paktën për momentin!) Menjëherë pasi në Bruksel u dha lajmi se nuk do të ketë çelje të negociatave me Tiranën dhe Shkupin, Zaev mblodhi ...
Lapsi | 18-Oct-2019 22:22
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev nuk ka dhënë dorëheqjen. (Të paktën për momentin!) Menjëherë pasi në Bruksel u dha lajmi se nuk do të ketë çelje të negociatave me Tiranën dhe Shkupin, Zaev mblodhi ...

VMRO-DPMNE kërkon zgjedhje të parakohshme në fillim të marsit
VMRO-DPMNE do të kërkojë që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare në fillim të marsit të 2020. “Ne si parti vlerësojmë se do të ishte mirë që gjatë muajve të fundit të ketë disa liderësh ku do të ...
Ina-Online | 19-Oct-2019 01:31
VMRO-DPMNE do të kërkojë që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare në fillim të marsit të 2020. “Ne si parti vlerësojmë se do të ishte mirë që gjatë muajve të fundit të ketë disa liderësh ku do të ...

Të dielën takimi i liderëve, ja formati i të ftuarve nga presidenti Pendarovski
Takimi i liderëve me iniciativë të presidentit Stevo Pendarovski, në të cilin do të marrin pjesë kryetarët e partive më të mëdha parlamentare nga pushteti dhe opozita do të mbahet të dielën në orën 17:00 në “Vilën ...
Ina-Online | 19-Oct-2019 01:18
Takimi i liderëve me iniciativë të presidentit Stevo Pendarovski, në të cilin do të marrin pjesë kryetarët e partive më të mëdha parlamentare nga pushteti dhe opozita do të mbahet të dielën në orën 17:00 në “Vilën ...

Opozita maqedonase kërkon zgjedhje të parakohshme
Lidhur me vendimin negativ të Bashkimit Evropian për të hapur negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut, lideri i opozitës maqedonase, Hristijan Mickovski, e ka fajësuar qeverinë e kryeministrit, Zoran Zaev. ...
Arbresh | 19-Oct-2019 00:03
Lidhur me vendimin negativ të Bashkimit Evropian për të hapur negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut, lideri i opozitës maqedonase, Hristijan Mickovski, e ka fajësuar qeverinë e kryeministrit, Zoran Zaev. ...

Të dielën në “Vodno” do të mbahet takimi i liderëve
Me iniciativën e Presidentit Stevo Pendarovski, ditën e dielë (20 tetor) në kabinetin e Presidentit në “Villën Vodno”, në orën 17:00 do të mbahet një takim i liderëve. Sipas një deklarate, në mbledhje do të marrin pjesë ...
Telegrafi | 18-Oct-2019 17:04
Me iniciativën e Presidentit Stevo Pendarovski, ditën e dielë (20 tetor) në kabinetin e Presidentit në “Villën Vodno”, në orën 17:00 do të mbahet një takim i liderëve. Sipas një deklarate, në mbledhje do të marrin pjesë ...

Opozita maqedonase kërkon zgjedhje të parakohshme
Kryetari i VMRO DPMNE-së, tha se lajmi për mos marrjen e datës është i keq, por për këtë dështim, sipas tij, “nuk është fajtor populli, por drejtuesit e pushtetit aktual”. “Të gjithë duhet të jemi të vetëdijshëm se ...
Lajminet | 18-Oct-2019 23:50
Kryetari i VMRO DPMNE-së, tha se lajmi për mos marrjen e datës është i keq, por për këtë dështim, sipas tij, “nuk është fajtor populli, por drejtuesit e pushtetit aktual”. “Të gjithë duhet të jemi të vetëdijshëm se ...

Opozita maqedonase kërkon zgjedhje të parakohshme
Lidhur me vendimin negativ të Bashkimit Evropian për të hapur negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut, lideri i opozitës maqedonase, Hristijan Mickovski, e ka fajësuar qeverinë e kryeministrit, Zoran Zaev. ...
Radio Evropa e Lire | 18-Oct-2019 23:03
Lidhur me vendimin negativ të Bashkimit Evropian për të hapur negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut, lideri i opozitës maqedonase, Hristijan Mickovski, e ka fajësuar qeverinë e kryeministrit, Zoran Zaev. ...

Zaev i bie pishman, nuk jep dorëheqje nga posti i kryeministrit
Gjatë ditës së sotshme BE u dha lajmin e keq Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore se negociatat nuk do të hapeshin. Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev ka pas premtuar se nëse dështon që të hap negociatat me BE-në atëherë ...
Arbresh | 18-Oct-2019 22:43
Gjatë ditës së sotshme BE u dha lajmin e keq Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore se negociatat nuk do të hapeshin. Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev ka pas premtuar se nëse dështon që të hap negociatat me BE-në atëherë ...

Zaev i bie pishman, nuk jep dorëheqje nga posti i kryeministrit
Gjatë ditës së sotshme BE u dha lajmin e keq Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore se negociatat nuk do të hapeshin. Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev ka pas premtuar se nëse dështon që të hap negociatat me BE-në atëherë ...
Indeks Online | 18-Oct-2019 22:08
Gjatë ditës së sotshme BE u dha lajmin e keq Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore se negociatat nuk do të hapeshin. Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev ka pas premtuar se nëse dështon që të hap negociatat me BE-në atëherë ...

Shkupi shpreh zhgënjimin për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja
Shkup, 18 tetor 2019 – Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup, Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar përmes një ...
Illyriapress | 18-Oct-2019 21:59
Shkup, 18 tetor 2019 – Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup, Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar përmes një ...

Të dielën takim i liderëve te presidenti i shtetit
Takimi i liderëve me iniciativë të presidentit Stevo Pendarovski, në të cilin do të marrin pjesë kryetarët e partive më të mëdha parlamentare nga pushteti dhe opozita do të mbahet të dielën në orën 17:00 në “Vilën ...
Albportali | 18-Oct-2019 21:02
Takimi i liderëve me iniciativë të presidentit Stevo Pendarovski, në të cilin do të marrin pjesë kryetarët e partive më të mëdha parlamentare nga pushteti dhe opozita do të mbahet të dielën në orën 17:00 në “Vilën ...

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja
Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar përmes një komunikate se kryeministri maqedonas po zhvillon takime intensive në Shkup pas vendimeve të Këshillit Evropian dhe se “Kryeministri merr vendime duke u nisur vetëm ...
Lajminet | 18-Oct-2019 20:20
Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar përmes një komunikate se kryeministri maqedonas po zhvillon takime intensive në Shkup pas vendimeve të Këshillit Evropian dhe se “Kryeministri merr vendime duke u nisur vetëm ...

‘Jo’-ja e Brukselit, zhgënjim për Maqedoninë e veriut
“Jo”-ja e Brukselit ka dëshpëruar dhe zhgënjyer jo pak qeverinë në Maqedoninë e Veriut. Kryeministri Zoran Zaev, menjëherë pas publikimit të vendimit, kërkoi konsultime në qeveri dhe mblodhi kabinetin për të diskutuar ...
AlbInfo | 18-Oct-2019 20:05
“Jo”-ja e Brukselit ka dëshpëruar dhe zhgënjyer jo pak qeverinë në Maqedoninë e Veriut. Kryeministri Zoran Zaev, menjëherë pas publikimit të vendimit, kërkoi konsultime në qeveri dhe mblodhi kabinetin për të diskutuar ...

Të dielën takim i liderëve te presidenti i shtetit
Takimi i liderëve me iniciativë të presidentit Stevo Pendarovski, në të cilin do të marrin pjesë kryetarët e partive më të mëdha parlamentare nga pushteti dhe opozita do të mbahet të dielën në orën 17:00 në “Vilën ...
TetovaSot | 18-Oct-2019 19:29
Takimi i liderëve me iniciativë të presidentit Stevo Pendarovski, në të cilin do të marrin pjesë kryetarët e partive më të mëdha parlamentare nga pushteti dhe opozita do të mbahet të dielën në orën 17:00 në “Vilën ...

A e dha dorëheqjen Zaev?! Media maqedonase zbulon zëvendësuesin!!! (Emri)
Pas lajmeve të shumta që po qarkullojnë në mediat e huaja dhe lokale se kryeministri Zaev ka dhënë dorëheqjen nga zhgënjimi i madh për mosmarrjen e datës për fillimin e negociatave me BE-në, Agjencia e Lajmeve Zhurnal ...
Standard | 18-Oct-2019 18:56
Pas lajmeve të shumta që po qarkullojnë në mediat e huaja dhe lokale se kryeministri Zaev ka dhënë dorëheqjen nga zhgënjimi i madh për mosmarrjen e datës për fillimin e negociatave me BE-në, Agjencia e Lajmeve Zhurnal ...

Të dielën në “Vodno” do të mbahet takimi i liderëve
Me iniciativën e Presidentit Stevo Pendarovski, ditën e dielë (20 tetor) në kabinetin e Presidentit në “Villën Vodno”, në orën 17:00 do të mbahet një takim i liderëve. Sipas një deklarate, në mbledhje do të marrin pjesë ...
Arbresh | 18-Oct-2019 17:50
Me iniciativën e Presidentit Stevo Pendarovski, ditën e dielë (20 tetor) në kabinetin e Presidentit në “Villën Vodno”, në orën 17:00 do të mbahet një takim i liderëve. Sipas një deklarate, në mbledhje do të marrin pjesë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved