ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 18:59

Zëri i Amerikës: Kryeministri Zaev paralajmëron zgjedhje të parakohshme

Zëri i Amerikës: Kryeministri Zaev paralajmëron zgjedhje të parakohshme
Kryeministri maqedonas Zoran Zaev pas një dite jo të plotë vendosi të flasë për dështimin e marrjes së datës në Këshillin Evropian dje në Bruksel. Ai nuk fshehu emocionet ndërsa tha se vendit të tij iu bë një padrejtësi ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 15:52
Kryeministri maqedonas Zoran Zaev pas një dite jo të plotë vendosi të flasë për dështimin e marrjes së datës në Këshillin Evropian dje në Bruksel. Ai nuk fshehu emocionet ndërsa tha se vendit të tij iu bë një padrejtësi ...

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni, BESA: Opsioni më i mirë
Pas vendimit të qeverisë maqedonase për të shkuar në zgjedhje të parakohshme, Lëvizja Besa e ka mirëpritur propozimin e kryeministrit Zoran Zaev. Nga ky subjekt politik ri-konfirmojnë qëndrimin e tyre për mbajtjen e ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 14:16
Pas vendimit të qeverisë maqedonase për të shkuar në zgjedhje të parakohshme, Lëvizja Besa e ka mirëpritur propozimin e kryeministrit Zoran Zaev. Nga ky subjekt politik ri-konfirmojnë qëndrimin e tyre për mbajtjen e ...

Dështimi me negociatat/ Pollo: Rama duhej të largohej! 9 kushtet gjermane mund të bëhen 10
I ftuar në Syri TV, një ditë pas vendimit të BE për të mos hapur negociatat me Shqipërinë, ish deputeti i PD, Genc Pollo ka komentuar ato çfarë pritet të ndodhin në vijim. I pyetur nga gazetarja Klaudia Karabolli lidhur ...
Telegraf | 19-Oct-2019 16:32
I ftuar në Syri TV, një ditë pas vendimit të BE për të mos hapur negociatat me Shqipërinë, ish deputeti i PD, Genc Pollo ka komentuar ato çfarë pritet të ndodhin në vijim. I pyetur nga gazetarja Klaudia Karabolli lidhur ...

Zëri i Amerikës: Kryeministri Zaev paralajmëron zgjedhje të parakohshme
Kryeministri maqedonas Zoran Zaev pas një dite jo të plotë vendosi të flasë për dështimin e marrjes së datës në Këshillin Evropian dje në Bruksel. Ai nuk fshehu emocionet ndërsa tha se vendit të tij iu bë një padrejtësi ...
Telegraf | 19-Oct-2019 16:20
Kryeministri maqedonas Zoran Zaev pas një dite jo të plotë vendosi të flasë për dështimin e marrjes së datës në Këshillin Evropian dje në Bruksel. Ai nuk fshehu emocionet ndërsa tha se vendit të tij iu bë një padrejtësi ...

Agron Duka: Zaev dha dorëheqjen, Rama jo. Shqipëria në një udhëkryq të madh
Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se kryeministrii maqedonas Zoran Zaev e dha dorëheqjen pasi Maqedonia e Veriut dështoi të hapë negociatat me Bashkimin ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 13:34
Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se kryeministrii maqedonas Zoran Zaev e dha dorëheqjen pasi Maqedonia e Veriut dështoi të hapë negociatat me Bashkimin ...

Zaev nuk dorëhiqet: Partia e tij dhe aleatët e BDI kundër propozimit për zgjedhje të parakohshme
Pas bllokimit te padrejte, kunder te gjithe vendeve te BE (me ne krye Gjermanine) qe Franca ju beri Maqedonise se Veriut dhe Shqiperise, Zoran Zaev ka hedhur tezen e zgjedhjeve te parakohshme, qe ai do ta propozonte ne ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 13:44
Pas bllokimit te padrejte, kunder te gjithe vendeve te BE (me ne krye Gjermanine) qe Franca ju beri Maqedonise se Veriut dhe Shqiperise, Zoran Zaev ka hedhur tezen e zgjedhjeve te parakohshme, qe ai do ta propozonte ne ...

Nuk u hapën negociatat, Zaev: Të shkojmë në zgjedhje të parakohshme
Në mesditë, kryeminisri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, doli në një konferencë për shtyp, pas Jo-së europiane për hapjen e negociatave.
Top Channel | 19-Oct-2019 12:39
Në mesditë, kryeminisri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, doli në një konferencë për shtyp, pas Jo-së europiane për hapjen e negociatave.

BE nuk çeli negociatat, Zora Zaev çon Maqedoninë e Veriut në zgjedhje të parakohshme: Brukseli na bëri padrejtësi
Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme një ditë pasi BE vendosi të mos celë negociatat. lajmi u bë i ditur nga vetë kryeministri Zoran Zaev në një prononcim për mediat. “Para dy dite Brukseli na bëri ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 12:37
Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme një ditë pasi BE vendosi të mos celë negociatat. lajmi u bë i ditur nga vetë kryeministri Zoran Zaev në një prononcim për mediat. “Para dy dite Brukseli na bëri ...

Zaev: Kështu të demotivuar do të vazhdojmë reformat, të sjellim Europën tek qytetarët
Pas vendimit për moshapjen e negociatave me BE-në, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka njoftuar se do të propozoj që vendi të shkoj në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Ai mes tjerash tha se reformat ...
Telegraf | 19-Oct-2019 13:23
Pas vendimit për moshapjen e negociatave me BE-në, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka njoftuar se do të propozoj që vendi të shkoj në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Ai mes tjerash tha se reformat ...

Nuk u hapën negociatat, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të parakoshme
mapo.alm Pasi Brukseli nuk hapi negociatat me Maqedoninë e Veriut, Kryeministri Zoran Zaev ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku ka shpallur Zgjedhjet e Parakohshme. Kjo vjen pas vendimit për mosfillimin e ...
Mapo | 19-Oct-2019 12:39
mapo.alm Pasi Brukseli nuk hapi negociatat me Maqedoninë e Veriut, Kryeministri Zoran Zaev ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku ka shpallur Zgjedhjet e Parakohshme. Kjo vjen pas vendimit për mosfillimin e ...

Bllokimi i negociatave, Zaev: Të shkojmë në zgjedhje të parakohshme, shumica e liderëve të BE-së na mbështetën
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev kërkon që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme, pas vendimit të Bashkimit Evropian për të mos hapur negociatat. Në një konferencë për shtyp, të zhvilluar sot, Zaev ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 12:37
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev kërkon që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme, pas vendimit të Bashkimit Evropian për të mos hapur negociatat. Në një konferencë për shtyp, të zhvilluar sot, Zaev ...

Lëvizja Besa është për zgjedhje të parakohshme kuvendare me krijim të Qeverisë teknike
Nëpërmjet një njoftimi të Lëvizjes Besa thuhet se “pas dështimit të marrjes së datës për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian, Lëvizja Besa shprehu qëndrimin e saj se ky dështim delegjitimon ...
Telegrafi | 19-Oct-2019 14:10
Nëpërmjet një njoftimi të Lëvizjes Besa thuhet se “pas dështimit të marrjes së datës për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian, Lëvizja Besa shprehu qëndrimin e saj se ky dështim delegjitimon ...

Dështimi me negociatat, Zaev propozon zgjedhje të parakohshme: Brukseli na bëri padrejtësi!
Kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e tij në Qeveri sot tha se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Ky propozim i tij vjen pasi që dje nuk u mor data për fillimin e negociatave me BE-në. “Para dy ditësh ...
Telegraf | 19-Oct-2019 12:52
Kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e tij në Qeveri sot tha se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Ky propozim i tij vjen pasi që dje nuk u mor data për fillimin e negociatave me BE-në. “Para dy ditësh ...

Dështimi me negociatat, Zaev: Vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme
Pas dështimit me negociatat, Maqedonia e Veriut pritet të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Vendimi është marrë nga Kryeministri Zoran Zaev, i cili tha se pavarësisht gabimit historik të BE, çdo politikan duhet të ...
ABCNews | 19-Oct-2019 14:06
Pas dështimit me negociatat, Maqedonia e Veriut pritet të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Vendimi është marrë nga Kryeministri Zoran Zaev, i cili tha se pavarësisht gabimit historik të BE, çdo politikan duhet të ...

Nuk mori negociatat, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të parakohshme
Kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e tij në Qeveri sot tha se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Ky propozim i tij vjen pasi që dje nuk u mor data për fillimin e negociatave me BE-në. ““Para dy dite ...
ABCNews | 19-Oct-2019 13:51
Kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e tij në Qeveri sot tha se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Ky propozim i tij vjen pasi që dje nuk u mor data për fillimin e negociatave me BE-në. ““Para dy dite ...

Goditja e fortë nga Macron, Zëri i Amerikës: Kryeministri paralajmëron zgjedhje të parakohshme
Postuar: 19/10/2019 - 16:56 Kryeministri maqedonas Zoran Zaev pas një dite jo të plotë vendosi të flasë për dështimin e marrjes së datës në Këshillin Evropian dje në Bruksel. Ai nuk fshehu emocionet ndërsa tha se vendit ...
Sot.Al | 19-Oct-2019 16:57
Postuar: 19/10/2019 - 16:56 Kryeministri maqedonas Zoran Zaev pas një dite jo të plotë vendosi të flasë për dështimin e marrjes së datës në Këshillin Evropian dje në Bruksel. Ai nuk fshehu emocionet ndërsa tha se vendit ...

Pollo: Dorëheqjen duhet ta jepte Rama dhe jo Zaev
Ish deputeti i PD-së Genc Pollo mendon se nuk duhej të ishte Zoran Zaev që duhet të jepte dorëheqjen, por Edi Rama. Ai shton se kreu i qeverisë shqiptare nuk e njeh Kushtetutën dhe nuk mban përgjegjësi për asgjë. “Në ...
Politiko | 19-Oct-2019 16:57
Ish deputeti i PD-së Genc Pollo mendon se nuk duhej të ishte Zoran Zaev që duhet të jepte dorëheqjen, por Edi Rama. Ai shton se kreu i qeverisë shqiptare nuk e njeh Kushtetutën dhe nuk mban përgjegjësi për asgjë. “Në ...

Të gjitha partitë gati për mejdan, RMV po shkon drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare
Mos marrja e datës për fillimin e negociatave adresuese në BE nga Këshilli i Evropës – KE, duket që Maqedoninë e Veriut po e çon drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, shkruan Agjencia e Lajmeve Flaka Ky opsion, ...
Flaka | 19-Oct-2019 16:50
Mos marrja e datës për fillimin e negociatave adresuese në BE nga Këshilli i Evropës – KE, duket që Maqedoninë e Veriut po e çon drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, shkruan Agjencia e Lajmeve Flaka Ky opsion, ...

Mickoski: Presim të arrihet marrëveshje për zgjedhje të parakohshme
Gostivar, 19 tetor – Lideri i VMRO-DPMNE-së Hrisitian Mickoski pret në takimin e nesërm të liderëve të partive politike te presidenti i shtetit të arrihet marrëveshje për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme ...
Koha.mk | 19-Oct-2019 16:36
Gostivar, 19 tetor – Lideri i VMRO-DPMNE-së Hrisitian Mickoski pret në takimin e nesërm të liderëve të partive politike te presidenti i shtetit të arrihet marrëveshje për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme ...

VOA: Zaev paralajmeron zgjedhje te parakohshme
Kryeministri maqedonas Zoran Zaev pas një dite jo të plotë vendosi të flasë për dështimin e marrjes së datës në Këshillin Evropian dje në Bruksel. Ai nuk fshehu emocionet ndërsa tha se vendit të tij iu bë një padrejtësi ...
Lajmi i Fundit | 19-Oct-2019 16:32
Kryeministri maqedonas Zoran Zaev pas një dite jo të plotë vendosi të flasë për dështimin e marrjes së datës në Këshillin Evropian dje në Bruksel. Ai nuk fshehu emocionet ndërsa tha se vendit të tij iu bë një padrejtësi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved