ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/11/2019 18:09

“Të zhgënjyer për vendimin e BE për negociatat”, Rama reagon pas deklaratës së DASH: Faleminderit!

“Të zhgënjyer për vendimin e BE për negociatat”, Rama reagon pas deklaratës së DASH: Faleminderit!
Pas deklaratës së Departamentit Amerikan të Shtetit, ku shprehej i zhgënjyer për vendimin e Këshillit Europian, i cili votoi kundër çeljes së negociatave me BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, vjen një reagim nga ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 07:30
Pas deklaratës së Departamentit Amerikan të Shtetit, ku shprehej i zhgënjyer për vendimin e Këshillit Europian, i cili votoi kundër çeljes së negociatave me BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, vjen një reagim nga ...

Reagimi i DASH për negociatat/ SHBA: BE nuk njohu përpjekjet e reformave të forta të Tiranës dhe Shkupit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës deklaruan se janë të zhgënjyera nga mos hapja e negociatave për Tiranën dhe Shkupin. “Mbështesim përkushtimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë ndaj integrimit transatlantik dhe ...
Top Channel | 19-Oct-2019 00:03
Shtetet e Bashkuara të Amerikës deklaruan se janë të zhgënjyera nga mos hapja e negociatave për Tiranën dhe Shkupin. “Mbështesim përkushtimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë ndaj integrimit transatlantik dhe ...

Departamenti Amerikan i Shtetit: Jemi të zhgënjyer me Këshillin Evropian
Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas vendimit të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një reagim të publikuar sot, DASH thekson se: “Ne jemi të zhgënjyer që ...
Indeks Online | 19-Oct-2019 08:04
Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas vendimit të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një reagim të publikuar sot, DASH thekson se: “Ne jemi të zhgënjyer që ...

SHBA: BE nuk njohu përpjekjet e reformave të forta të Tiranës dhe Shkupit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës deklaruan se janë të zhgënjyera nga mos hapja e negociatave për Tiranën dhe Shkupin. “Mbështesim përkushtimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë ndaj integrimit transatlantik dhe ...
Arbresh | 19-Oct-2019 07:52
Shtetet e Bashkuara të Amerikës deklaruan se janë të zhgënjyera nga mos hapja e negociatave për Tiranën dhe Shkupin. “Mbështesim përkushtimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë ndaj integrimit transatlantik dhe ...

SHBA “shpërthen” në kritika ndaj BE: Të zhgënjyer me bllokimin e negociatave për Shqipërinë, rajoni rrezikohet nga forca dashakeqëse
Postuar: 19/10/2019 - 09:05 Këshilli i Bashkimit Europian ka vendosur sërish kundër Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Dje të gjithë i kishin sytë tek liderët e Bashkimit Europian, por ndodhi ajo që ishte ...
Sot.Al | 19-Oct-2019 07:49
Postuar: 19/10/2019 - 09:05 Këshilli i Bashkimit Europian ka vendosur sërish kundër Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Dje të gjithë i kishin sytë tek liderët e Bashkimit Europian, por ndodhi ajo që ishte ...

DASH: Jemi të zhgënjyer me vendimin e KE-së për RMV-në dhe Shqipërinë
Departamenti Amerikan i Shtetit mbi “Konkluzionet e Këshillit Europian për Zgjerimin” deklaron: Shtetet e Bashkuara mbështesin përkushtimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë ndaj integrimit transatlantik dhe ...
Shenja | 19-Oct-2019 00:55
Departamenti Amerikan i Shtetit mbi “Konkluzionet e Këshillit Europian për Zgjerimin” deklaron: Shtetet e Bashkuara mbështesin përkushtimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë ndaj integrimit transatlantik dhe ...

DASH: “SHBA e zhgënjyer me vendimin e BE-së për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”
Uashington, 18 tetor 2019 – Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) reagoi pas vendimit të Bashkimit Evropian për të mos hapur negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë. Në një deklaratë për mediat, DASH tha se ...
Illyriapress | 19-Oct-2019 00:42
Uashington, 18 tetor 2019 – Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) reagoi pas vendimit të Bashkimit Evropian për të mos hapur negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë. Në një deklaratë për mediat, DASH tha se ...

Reagon Rama për deklaratën e DASH: Faleminderit!
Në lidhje me reagimin e DASH për zhgënjimin e kësaj të fundit, në lidhje me hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë nga Këshilli Evropian, ka reaguar Kryeministri Rama, ku përmes një postimi në rrjetet ...
ABCNews | 18-Oct-2019 23:28
Në lidhje me reagimin e DASH për zhgënjimin e kësaj të fundit, në lidhje me hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë nga Këshilli Evropian, ka reaguar Kryeministri Rama, ku përmes një postimi në rrjetet ...

SHBA e zhgënjyer me BE-në
Uashington, 19 tetor – Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas vendimit të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në reagim DASH shpreh zhgënjimin që Këshilli ...
Koha.mk | 19-Oct-2019 00:10
Uashington, 19 tetor – Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas vendimit të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në reagim DASH shpreh zhgënjimin që Këshilli ...

SHBA e zhgënjyer me BE-në: Shqipëria e Maqedonia i merituan negociatat
Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas vendimit të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në reagim DASH shpreh zhgënjimin që Këshilli Evropian nuk njohu përpjekjet ...
Telegrafi | 18-Oct-2019 23:28
Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas vendimit të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në reagim DASH shpreh zhgënjimin që Këshilli Evropian nuk njohu përpjekjet ...

SHBA e zhgënjyer me BE-në: Shqipëria e Maqedonia i merituan negociatat
Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas vendimit të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në reagim DASH shpreh zhgënjimin që Këshilli Evropian nuk njohu përpjekjet ...
Zeri | 18-Oct-2019 23:49
Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas vendimit të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në reagim DASH shpreh zhgënjimin që Këshilli Evropian nuk njohu përpjekjet ...

SHBA e zhgënjyer nga BE: Shqipëria e Maqedonia i merituan negociatat
mapo.al “Jo”-ja e Këshillit Europian për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka nxitur reagimin e Departamentit Amerikan të Shtetit. Morgan Ortagus, Zëdhënës i Departamentit të Shtetit shprehet i zhgënjyer, ...
Mapo | 18-Oct-2019 23:14
mapo.al “Jo”-ja e Këshillit Europian për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka nxitur reagimin e Departamentit Amerikan të Shtetit. Morgan Ortagus, Zëdhënës i Departamentit të Shtetit shprehet i zhgënjyer, ...

DASH shpreh zhgënjimin me mos hapjen e negociatave për Shqipërinë e Maqedoninë
Në reagim DASH shpreh zhgënjimin që Këshilli Evropian nuk njohu përpjekjet për reformat e forta të secilit vend me anë të një vendimi për të hapur tani negociatat për anëtarësim. “Një vendim pozitiv do të kishte ...
Lajminet | 18-Oct-2019 23:40
Në reagim DASH shpreh zhgënjimin që Këshilli Evropian nuk njohu përpjekjet për reformat e forta të secilit vend me anë të një vendimi për të hapur tani negociatat për anëtarësim. “Një vendim pozitiv do të kishte ...

Amerika e zhgënjyer me Këshillin Evropian
Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas vendimit të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një reagim të publikuar sot, DASH thekson se: “Ne jemi të zhgënjyer që ...
InFokusi | 18-Oct-2019 23:28
Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas vendimit të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një reagim të publikuar sot, DASH thekson se: “Ne jemi të zhgënjyer që ...

“Faleminderit” Edi Rama reagon pas deklaratës së SHBA-ve mbi moshapjen e negociatave
Departamenti Amerikan i Shtetit u shpreh i zhgënjyer në lidhje me vendimin e BE-së për të mos i hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, një qëndrim që Rama e ka përshëndetur përmes një falënderimi në ...
Gazeta Express | 18-Oct-2019 23:28
Departamenti Amerikan i Shtetit u shpreh i zhgënjyer në lidhje me vendimin e BE-së për të mos i hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, një qëndrim që Rama e ka përshëndetur përmes një falënderimi në ...

SHBA: Të zhgënjyer nga vendimi i Këshillit Europian “
Shtetet e Bashkuara u shprehën “të zhgënjyer që Këshilli Europian nuk njohu përpjekjet shumë të forta për reforma të secilit vend me anë të një vendimi për të hapur negociatat për anëtarësim në këtë kohë”. Në një ...
Zeri Amerikes | 18-Oct-2019 23:28
Shtetet e Bashkuara u shprehën “të zhgënjyer që Këshilli Europian nuk njohu përpjekjet shumë të forta për reforma të secilit vend me anë të një vendimi për të hapur negociatat për anëtarësim në këtë kohë”. Në një ...

Negociatat/ Reagon Departamenti i Shtetit: Jemi të zhgënjyer me KE që nuk njohu meritat e Shqipërisë dhe Maqedonisë
Departamenti Amerikan i Shtetit në një deklaratë zyrtare ka shprehur zhgënjimin e tij në lidhje me vendimin e Këshillit të Europës për të mos hapur negociatat mes Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian. ...
Dritare | 18-Oct-2019 23:18
Departamenti Amerikan i Shtetit në një deklaratë zyrtare ka shprehur zhgënjimin e tij në lidhje me vendimin e Këshillit të Europës për të mos hapur negociatat mes Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian. ...

BE-ja ‘JO’ çeljes së negociatave me Shqipërinë, DASH kundër vendimit: Jemi të zhgënjyer
“Shtetet e Bashkuara mbështesin përkushtimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë ndaj integrimit transatlantik dhe aspiratat e tyre për anëtarësim në Bashkimin Europian. Jemi të zhgënjyer që Këshilli Europian nuk ...
Telegraf | 18-Oct-2019 23:10
“Shtetet e Bashkuara mbështesin përkushtimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë ndaj integrimit transatlantik dhe aspiratat e tyre për anëtarësim në Bashkimin Europian. Jemi të zhgënjyer që Këshilli Europian nuk ...

Deshtimi i negociatave me BE, Rama falenderon SHBA
Edi Rama falenderon SHBA per reagimin ne lidhje me deshtimin e negociatave te Shqiperise me BE. Kryeministri Rama ne Facebook: THANK YOU
Lajmi i Fundit | 18-Oct-2019 23:18
Edi Rama falenderon SHBA per reagimin ne lidhje me deshtimin e negociatave te Shqiperise me BE. Kryeministri Rama ne Facebook: THANK YOU

DASH: Të zhgënjyer nga KE-ja, SHBA ngelet partner strategjik i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut
Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus, deklaroi se SHBA është e zhgënjyer që këshilli i BE-së nuk pranoi që të çelë negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Ajo shtoi se SHBA mbështet ...
Politiko | 18-Oct-2019 23:14
Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus, deklaroi se SHBA është e zhgënjyer që këshilli i BE-së nuk pranoi që të çelë negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Ajo shtoi se SHBA mbështet ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved