ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/11/2019 17:59

Mos hapja e negociatave, Paloka “fërkon duart”: Rama të japë dorëheqje. Të qërohet e t’i hapi rrugë shqiptarëve se boll të zeza i ka bërë

Mos hapja e negociatave, Paloka “fërkon duart”: Rama të japë dorëheqje. Të qërohet e t’i hapi rrugë shqiptarëve se boll të zeza i ka bërë
Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Rama pas vetos së vendosur nga Franca për të mos aprovuar hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në rrjetet ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 17:57
Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Rama pas vetos së vendosur nga Franca për të mos aprovuar hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në rrjetet ...

Dështimi i negociatave me BE, opozita thirrje Ramës: Jep dorëheqje!
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 17:09
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...

Zaev ka dhënë dorëheqje? Alsat: Jo, por ka thirrur mbledhje të jashtazakonshme
Ndonëse media italiane ‘Ansa’ njoftoi sot se kryeministri Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen pas vendimit të Bashkimit Evropian për të mos hapur negociatat, në Shkup e mohojnë një zhvillim të tillë.
Top Channel | 18-Oct-2019 16:37
Ndonëse media italiane ‘Ansa’ njoftoi sot se kryeministri Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen pas vendimit të Bashkimit Evropian për të mos hapur negociatat, në Shkup e mohojnë një zhvillim të tillë.

Dështimi i negociatave me BE, opozita thirrje Ramës: Jep dorëheqje!
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...
Telegraf | 18-Oct-2019 17:37
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...

Zaev dha dorëheqjen, zbulohet kush do jetë në krye të qeverisë deri në fund të mandatit
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, pas dështimit të negociatave ka marrë vendimin për të dhënë dorëheqjen, ashtu siç kishte premtuar dhe më herët. Mediat në Maqedoni shkruajnë se Zaev është larguar, por ...
Telegraf | 18-Oct-2019 16:40
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, pas dështimit të negociatave ka marrë vendimin për të dhënë dorëheqjen, ashtu siç kishte premtuar dhe më herët. Mediat në Maqedoni shkruajnë se Zaev është larguar, por ...

Pas lajmit për dorëheqje, po lakohet emri i zëvendësuesit të Zaev
Sikurse u raportua edhe dy orë më parë nga agjencia informative “Ansa”, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, pritet të japë zyrtarisht dorëheqjen pas mosgjetjes së konsensusit mes vendeve anëtare të ...
Lapsi | 18-Oct-2019 16:43
Sikurse u raportua edhe dy orë më parë nga agjencia informative “Ansa”, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, pritet të japë zyrtarisht dorëheqjen pas mosgjetjes së konsensusit mes vendeve anëtare të ...

Zaev i bie pishman, nuk jep dorëheqje nga posti i kryeministrit
Gjatë ditës së sotshme BE u dha lajmin e keq Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore se negociatat nuk do të hapeshin. Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev ka pas premtuar se nëse dështon që të hap negociatat me BE-në atëherë ...
Indeks Online | 18-Oct-2019 22:08
Gjatë ditës së sotshme BE u dha lajmin e keq Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore se negociatat nuk do të hapeshin. Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev ka pas premtuar se nëse dështon që të hap negociatat me BE-në atëherë ...

?Borisov: Zaev të mos dorëhiqet, asgjë nuk ka përfunduar
“Unë kam biseduar me Zaevin dhe këshilla ime deri te ai ka qenë të mos e japë dorëheqjen, pasi ka kryer shumë punë dhe ka ende shumë që duhet bërë. Asgjë nuk ka përfunduar, por është anuluar. Është anuluar gjatë ...
Lajminet | 18-Oct-2019 19:49
“Unë kam biseduar me Zaevin dhe këshilla ime deri te ai ka qenë të mos e japë dorëheqjen, pasi ka kryer shumë punë dhe ka ende shumë që duhet bërë. Asgjë nuk ka përfunduar, por është anuluar. Është anuluar gjatë ...

Borisov: Zaev të mos dorëhiqet, asgjë nuk ka përfunduar
Kryeministri bullgar Bojko Borisov, e këshillon kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev, të mos japë dorëheqjen, nëse vendit të tij nuk i hapen negociatat, pasi ka ende shumë punë për t’u bërë, ndërsa anulimi prej disa ...
Kosova Press | 18-Oct-2019 19:14
Kryeministri bullgar Bojko Borisov, e këshillon kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev, të mos japë dorëheqjen, nëse vendit të tij nuk i hapen negociatat, pasi ka ende shumë punë për t’u bërë, ndërsa anulimi prej disa ...

“Dorëheqja e Zaev nga posti i kryeministrit”, deputeti paralajmëron lëvizje të bujshme në Shqipëri
Postuar: 18/10/2019 - 17:45 Deputeti Lefter Maliqi kërkon largimin urgjent të kryeministrit Rama. Duke reaguar pas lajmit të raportuar nga ANSA, se Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit në Maqedoninë ...
Sot.Al | 18-Oct-2019 17:50
Postuar: 18/10/2019 - 17:45 Deputeti Lefter Maliqi kërkon largimin urgjent të kryeministrit Rama. Duke reaguar pas lajmit të raportuar nga ANSA, se Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit në Maqedoninë ...

Pas lajmit për dorëheqje, po lakohet emri i zëvendësuesit të Zaev
Sikurse u raportua edhe dy orë më parë nga agjencia informative “Ansa”, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mendohet të ketë dhënë dorëheqjen pas mosgjetjes së konsensusit mes vendeve anëtare të Bashkimit ...
Lapsi | 18-Oct-2019 16:22
Sikurse u raportua edhe dy orë më parë nga agjencia informative “Ansa”, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mendohet të ketë dhënë dorëheqjen pas mosgjetjes së konsensusit mes vendeve anëtare të Bashkimit ...

Dështimi i negociatave me BE, opozita thirrje Ramës: Jep dorëheqje!
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...
Medial | 18-Oct-2019 17:25
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...

Dështimi me negociatat/ Numri dy i PD kërkesë të hapur Ramës: Jep dorëheqje!
Postuar: 18/10/2019 - 17:19 Nënkryetari i PD-së Edi Paloka i ka bërë thirrje publikisht kryeministrit Edi Rama që të japë dorëheqje, pasi Shqipërisë nuk iu pranua hapja e bisedimeve me BE. “E vetmja gjë e pranueshme qe ...
Sot.Al | 18-Oct-2019 17:21
Postuar: 18/10/2019 - 17:19 Nënkryetari i PD-së Edi Paloka i ka bërë thirrje publikisht kryeministrit Edi Rama që të japë dorëheqje, pasi Shqipërisë nuk iu pranua hapja e bisedimeve me BE. “E vetmja gjë e pranueshme qe ...

Deshtimi i negociatave me BE, opozita thirrje Rames: Jep doreheqjen
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...
Lajmi i Fundit | 18-Oct-2019 17:15
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...

E FUNDIT/ Gazetarja e “ABC NEWS”: Zoran Zaev nuk ka dhënë dorëheqjen
Lajmi se Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen u shpërnda shumë shpejt në mediat online dhe rrjetet sociale, por duket se kjo nuk është e vërtetë. Korrepondentja i “Abc News” në Maqedoni Xhumadije Ibrahimi konfirmon duke ...
ABCNews | 18-Oct-2019 16:12
Lajmi se Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen u shpërnda shumë shpejt në mediat online dhe rrjetet sociale, por duket se kjo nuk është e vërtetë. Korrepondentja i “Abc News” në Maqedoni Xhumadije Ibrahimi konfirmon duke ...

Çfarë pritet të ndodhë? Kryeministri thërret mbledhje të jashtazakonshme
Postuar: 18/10/2019 - 16:52 Në Shkup e mohojnë një zhvillim të tillë, ndonëse ‘Ansa’ njoftoi sot se kryeministri Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen pas vendimit të Bashkimit Evropian për të mos hapur negociatat. Alsat, ...
Sot.Al | 18-Oct-2019 16:53
Postuar: 18/10/2019 - 16:52 Në Shkup e mohojnë një zhvillim të tillë, ndonëse ‘Ansa’ njoftoi sot se kryeministri Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen pas vendimit të Bashkimit Evropian për të mos hapur negociatat. Alsat, ...

Rama dhe Zaev ‘ndahen’ në qëndrime për ‘Jo-në’ nga Bashkimi Europian
Për kryeministrin Edi Rama nuk ka zgjedhje të parakohshme edhe nëse Shqipërisë i refuzohet hapja e bisedimeve për anëtarësim në BE. Qëndrimin e tij e deklaroi mbrëmë në një lidhje direkte në emisionin ‘Open’ me ...
Politiko | 18-Oct-2019 16:40
Për kryeministrin Edi Rama nuk ka zgjedhje të parakohshme edhe nëse Shqipërisë i refuzohet hapja e bisedimeve për anëtarësim në BE. Qëndrimin e tij e deklaroi mbrëmë në një lidhje direkte në emisionin ‘Open’ me ...

A ka dhënë dorëheqje Zaev? Reagon qeveria e Maqedonisë së Veriut
Në media po qarkullojnë lajmet se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen pasi nuk ka marrë PO-në për çeljen e negociatave me BE. Mediat maqedonase shkruajnë se qeveria është në rrezik dhe ...
Dritare | 18-Oct-2019 16:40
Në media po qarkullojnë lajmet se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen pasi nuk ka marrë PO-në për çeljen e negociatave me BE. Mediat maqedonase shkruajnë se qeveria është në rrezik dhe ...

Pas Zaevit, ja ç’mendon Rama për dorëheqjen
Pas deklaratës së djeshme të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili tha se do të dorëhiqej, në rast të mosçeljes së negociatave të vendit të tij me Bashkimin Evropian, në “agorën” e aktualitetit ...
Lapsi | 18-Oct-2019 15:52
Pas deklaratës së djeshme të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili tha se do të dorëhiqej, në rast të mosçeljes së negociatave të vendit të tij me Bashkimin Evropian, në “agorën” e aktualitetit ...

“Jo”-ja e trazon Shkupin, raportet flasin për dorëheqje të kryeministrit Zaev
Refuzimi për hapjen e negociatave ka trazuar vendet aspirante, ndërsa Shkupi ka reaguar me një mbledhje të shpejtë të qeverisë. Raportet e agjencisë italiane të lajmeve ANSA pretendojnë se kryeministri i Maqedonisë së ...
Tesheshi | 18-Oct-2019 16:19
Refuzimi për hapjen e negociatave ka trazuar vendet aspirante, ndërsa Shkupi ka reaguar me një mbledhje të shpejtë të qeverisë. Raportet e agjencisë italiane të lajmeve ANSA pretendojnë se kryeministri i Maqedonisë së ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved