ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 13:54

Çfarë ngazëllimi për mos hapjen e negociatave!

Çfarë ngazëllimi për mos hapjen e negociatave!
Nga Ben Andoni Shqipëria duhet të reformohet si evropiane në Shqipëri, e duhet ta harrojë Brukselin. Një gjë të tillë i duhet ta bëjë dhe Maqedonia në ditët në vazhdim. Anglia i dha një mësim të mirë kontinentit dhe ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 17:29
Nga Ben Andoni Shqipëria duhet të reformohet si evropiane në Shqipëri, e duhet ta harrojë Brukselin. Një gjë të tillë i duhet ta bëjë dhe Maqedonia në ditët në vazhdim. Anglia i dha një mësim të mirë kontinentit dhe ...

Çfarë po ndodh në Shkup pas dështimit të negociatave
mapo.al Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup, ndërsa presidenti i vendit Stevo Pendarovski bën thirrje që të mos ngrihen ...
Mapo | 18-Oct-2019 17:21
mapo.al Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup, ndërsa presidenti i vendit Stevo Pendarovski bën thirrje që të mos ngrihen ...

Dështojnë negociatat, opozita kërkon dorëheqjen e Zaevit: Zgjedhje të parakohshme!
Pas vendimit kundër çeljes së negociatave për Maqedoninë e Veriut nga Këshilli Europian, partitë opozitare kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare. Kryetari i ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 15:59
Pas vendimit kundër çeljes së negociatave për Maqedoninë e Veriut nga Këshilli Europian, partitë opozitare kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare. Kryetari i ...

A ka dhënë dorëheqjen Zoran Zaev? Media maqedonase: Ja kush e zëvendëson në krye të qeverisë
Pas lajmeve të shumta që po qarkullojnë në mediat e huaja dhe lokale se kryeministri Zaev ka dhënë dorëheqjen nga zhgënjimi i madh për mosmarrjen e datës për fillimin e negociatave me BE-në, Agjencia e Lajmeve Zhurnal ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 15:53
Pas lajmeve të shumta që po qarkullojnë në mediat e huaja dhe lokale se kryeministri Zaev ka dhënë dorëheqjen nga zhgënjimi i madh për mosmarrjen e datës për fillimin e negociatave me BE-në, Agjencia e Lajmeve Zhurnal ...

Të dielën në “Vodno” do të mbahet takimi i liderëve
Me iniciativën e Presidentit Stevo Pendarovski, ditën e dielë (20 tetor) në kabinetin e Presidentit në “Villën Vodno”, në orën 17:00 do të mbahet një takim i liderëve. Sipas një deklarate, në mbledhje do të marrin pjesë ...
Telegrafi | 18-Oct-2019 17:04
Me iniciativën e Presidentit Stevo Pendarovski, ditën e dielë (20 tetor) në kabinetin e Presidentit në “Villën Vodno”, në orën 17:00 do të mbahet një takim i liderëve. Sipas një deklarate, në mbledhje do të marrin pjesë ...

Shkupi shpreh zhgënjimin për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja
Shkup, 18 tetor 2019 – Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup, Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar përmes një ...
Illyriapress | 18-Oct-2019 21:59
Shkup, 18 tetor 2019 – Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup, Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar përmes një ...

Të dielën takim i liderëve te presidenti i shtetit
Takimi i liderëve me iniciativë të presidentit Stevo Pendarovski, në të cilin do të marrin pjesë kryetarët e partive më të mëdha parlamentare nga pushteti dhe opozita do të mbahet të dielën në orën 17:00 në “Vilën ...
Albportali | 18-Oct-2019 21:02
Takimi i liderëve me iniciativë të presidentit Stevo Pendarovski, në të cilin do të marrin pjesë kryetarët e partive më të mëdha parlamentare nga pushteti dhe opozita do të mbahet të dielën në orën 17:00 në “Vilën ...

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja
Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar përmes një komunikate se kryeministri maqedonas po zhvillon takime intensive në Shkup pas vendimeve të Këshillit Evropian dhe se “Kryeministri merr vendime duke u nisur vetëm ...
Lajminet | 18-Oct-2019 20:20
Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar përmes një komunikate se kryeministri maqedonas po zhvillon takime intensive në Shkup pas vendimeve të Këshillit Evropian dhe se “Kryeministri merr vendime duke u nisur vetëm ...

‘Jo’-ja e Brukselit, zhgënjim për Maqedoninë e veriut
“Jo”-ja e Brukselit ka dëshpëruar dhe zhgënjyer jo pak qeverinë në Maqedoninë e Veriut. Kryeministri Zoran Zaev, menjëherë pas publikimit të vendimit, kërkoi konsultime në qeveri dhe mblodhi kabinetin për të diskutuar ...
AlbInfo | 18-Oct-2019 20:05
“Jo”-ja e Brukselit ka dëshpëruar dhe zhgënjyer jo pak qeverinë në Maqedoninë e Veriut. Kryeministri Zoran Zaev, menjëherë pas publikimit të vendimit, kërkoi konsultime në qeveri dhe mblodhi kabinetin për të diskutuar ...

Të dielën takim i liderëve te presidenti i shtetit
Takimi i liderëve me iniciativë të presidentit Stevo Pendarovski, në të cilin do të marrin pjesë kryetarët e partive më të mëdha parlamentare nga pushteti dhe opozita do të mbahet të dielën në orën 17:00 në “Vilën ...
TetovaSot | 18-Oct-2019 19:29
Takimi i liderëve me iniciativë të presidentit Stevo Pendarovski, në të cilin do të marrin pjesë kryetarët e partive më të mëdha parlamentare nga pushteti dhe opozita do të mbahet të dielën në orën 17:00 në “Vilën ...

A e dha dorëheqjen Zaev?! Media maqedonase zbulon zëvendësuesin!!! (Emri)
Pas lajmeve të shumta që po qarkullojnë në mediat e huaja dhe lokale se kryeministri Zaev ka dhënë dorëheqjen nga zhgënjimi i madh për mosmarrjen e datës për fillimin e negociatave me BE-në, Agjencia e Lajmeve Zhurnal ...
Standard | 18-Oct-2019 18:56
Pas lajmeve të shumta që po qarkullojnë në mediat e huaja dhe lokale se kryeministri Zaev ka dhënë dorëheqjen nga zhgënjimi i madh për mosmarrjen e datës për fillimin e negociatave me BE-në, Agjencia e Lajmeve Zhurnal ...

Të dielën në “Vodno” do të mbahet takimi i liderëve
Me iniciativën e Presidentit Stevo Pendarovski, ditën e dielë (20 tetor) në kabinetin e Presidentit në “Villën Vodno”, në orën 17:00 do të mbahet një takim i liderëve. Sipas një deklarate, në mbledhje do të marrin pjesë ...
Arbresh | 18-Oct-2019 17:50
Me iniciativën e Presidentit Stevo Pendarovski, ditën e dielë (20 tetor) në kabinetin e Presidentit në “Villën Vodno”, në orën 17:00 do të mbahet një takim i liderëve. Sipas një deklarate, në mbledhje do të marrin pjesë ...

Nuk ka datë, zhgënjim i madh nga Qeveria e Shkupit, opozita fërkon duart për zgjedhje
Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk morën miratimin e të gjitha vendeve anëtare për fillimin e negociatave të anëtarësimit. Krerët e institucioneve të BE-së këtë konkluzion e konsideruan si gabim historik por pa ...
Ina-Online | 18-Oct-2019 17:13
Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk morën miratimin e të gjitha vendeve anëtare për fillimin e negociatave të anëtarësimit. Krerët e institucioneve të BE-së këtë konkluzion e konsideruan si gabim historik por pa ...

Të dielën takim i liderëve te presidenti i shtetit
Shkup, 18 tetor 2019 (MEDIAL) – Takimi i liderëve me iniciativë të presidentit Stevo Pendarovski, në të cilin do të marrin pjesë kryetarët e partive më të mëdha parlamentare nga pushteti dhe opozita do të mbahet të ...
Medial | 18-Oct-2019 17:08
Shkup, 18 tetor 2019 (MEDIAL) – Takimi i liderëve me iniciativë të presidentit Stevo Pendarovski, në të cilin do të marrin pjesë kryetarët e partive më të mëdha parlamentare nga pushteti dhe opozita do të mbahet të ...

Shkupi shpreh zhgënjim për moshapjen e bisedimeve nga BE-ja
Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup, ndërsa presidenti i vendit Stevo Pendarovski bën thirrje që të mos ngrihen tensione. ...
Zeri Amerikes | 18-Oct-2019 17:04
Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup, ndërsa presidenti i vendit Stevo Pendarovski bën thirrje që të mos ngrihen tensione. ...

Sela: Shteti i së drejtës nuk i duhet Makronit dhe Francës, por qytetarëve!
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela sot komentoi zhvillimet e fundit të Samitit të Brukselit duke theksuar se kërkesat e Bashkimit Evropian ndaj Maqedonisë së Veriut janë kërkesa të cilët janë në të mirë të ...
Aktuale.MK | 18-Oct-2019 16:47
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela sot komentoi zhvillimet e fundit të Samitit të Brukselit duke theksuar se kërkesat e Bashkimit Evropian ndaj Maqedonisë së Veriut janë kërkesa të cilët janë në të mirë të ...

Dështimi për marrjen e datës, Kasami mbledh kryesinë
Pas dështimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë për marrjen e datës për çelje të negociatave për anëtarësim në BE, kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, sot ora 19:00 ka thirrur kryesinë e partisë për të diskutuar ...
TetovaSot | 18-Oct-2019 16:38
Pas dështimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë për marrjen e datës për çelje të negociatave për anëtarësim në BE, kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, sot ora 19:00 ka thirrur kryesinë e partisë për të diskutuar ...

Moshapja e negociatave/ Opozita ne Shkup: Vendi te shkoje ne zgjedhje te parakohshme!
Pas vendimit kundër çeljes së negociatave për Maqedoninë e Veriut nga Këshilli Europian, partitë opozitare në Shkup kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare. Kryetari i ...
Lajmi i Fundit | 18-Oct-2019 16:37
Pas vendimit kundër çeljes së negociatave për Maqedoninë e Veriut nga Këshilli Europian, partitë opozitare në Shkup kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare. Kryetari i ...

Kasami: Mosmarrja e datës, dështim i Qeverisë, nevojiten zgjedhje të parakohshme
Kryetari i partisë Lëvizja Besa, Bilall Kasami e vlerësoi si dështim të Qeverisë mosmarrjen e datës për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian dhe kërkoi dorëheqje të Qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme ...
Aktuale.MK | 18-Oct-2019 16:25
Kryetari i partisë Lëvizja Besa, Bilall Kasami e vlerësoi si dështim të Qeverisë mosmarrjen e datës për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian dhe kërkoi dorëheqje të Qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme ...

Sela kërkon dorëheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme
Pas dështimit që vendi të merr datë për fillim të negociatave me BE-në, Aleanca për shqiptarët kërkon dorëheqje të Qeverisë dhe zgjedhje të parkohëshme parlamentare në muajin janar të vitit të ardhshëm. Kryetari i ...
Shenja | 18-Oct-2019 16:19
Pas dështimit që vendi të merr datë për fillim të negociatave me BE-në, Aleanca për shqiptarët kërkon dorëheqje të Qeverisë dhe zgjedhje të parkohëshme parlamentare në muajin janar të vitit të ardhshëm. Kryetari i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved