ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 06:40

Prapaskena/ Arsyet e vërteta pse Franca bllokoi hapjen e negociatave

Prapaskena/ Arsyet e vërteta pse Franca bllokoi hapjen e negociatave
Franca ishte zëri kryesor kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë. Në konferencën e ditës së sotme presidenti Macron u shpreh se vendet e Ballkanit kanë bërë reforma që duhen vlerësuar, por kjo sipas tij nuk mjafton ...
Telegraf | 18-Oct-2019 21:15
Franca ishte zëri kryesor kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë. Në konferencën e ditës së sotme presidenti Macron u shpreh se vendet e Ballkanit kanë bërë reforma që duhen vlerësuar, por kjo sipas tij nuk mjafton ...

Macron sqaron dhe njëherë: Ja arsyet e “Jo”-së (dhe veçon Shqipërinë)
Presidenti Macron e ka bërë të qartë dhe njëherë se pse ai vendosi veton kundër negocoiatave si me Shqipërinë e si me Maqedoninë e Veriut. Teza ka qenë po ajo; reformimi më parë i BE-së. Por në rastin e Shqipërisë, a ka ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 17:33
Presidenti Macron e ka bërë të qartë dhe njëherë se pse ai vendosi veton kundër negocoiatave si me Shqipërinë e si me Maqedoninë e Veriut. Teza ka qenë po ajo; reformimi më parë i BE-së. Por në rastin e Shqipërisë, a ka ...

Macron në muajt e ardhshëm do të viziton Zaevin dhe Ramën
Presidenti francez, Emmanuel Macron në një konferencë për shtyp në samitin evropian në Bruksel, duke përshëndetur guximin e kryeministrave të Maqedonisë së Veriut dhe të Shqipërisë, Zoran Zaev dhe Edi Rama, njoftoi se ...
Telegrafi | 18-Oct-2019 18:27
Presidenti francez, Emmanuel Macron në një konferencë për shtyp në samitin evropian në Bruksel, duke përshëndetur guximin e kryeministrave të Maqedonisë së Veriut dhe të Shqipërisë, Zoran Zaev dhe Edi Rama, njoftoi se ...

Prapaskena/ Arsyet e vërteta pse Franca bllokoi hapjen e negociatave
Franca ishte zëri kryesor kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë. Në konferencën e ditës së sotme presidenti Macron u shpreh se vendet e Ballkanit kanë bërë reforma që duhen vlerësuar, por kjo sipas tij nuk mjafton ...
Lapsi | 18-Oct-2019 21:02
Franca ishte zëri kryesor kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë. Në konferencën e ditës së sotme presidenti Macron u shpreh se vendet e Ballkanit kanë bërë reforma që duhen vlerësuar, por kjo sipas tij nuk mjafton ...

EKSKLUZIVE/ “Ka një problem në këtë vend…”: ABC News zbardh argumentin kryesor pse Franca tha “JO”
Franca ishte zëri kryesor kundër hapjes së negociatatave për Shqipërinë. Në konferencën e ditës së sotme presidenti Macron u shpreh se vendet e Ballkanit kanë bërë reforma që duhen vlerësuar, por kjo sipas tij nuk ...
ABCNews | 18-Oct-2019 17:37
Franca ishte zëri kryesor kundër hapjes së negociatatave për Shqipërinë. Në konferencën e ditës së sotme presidenti Macron u shpreh se vendet e Ballkanit kanë bërë reforma që duhen vlerësuar, por kjo sipas tij nuk ...

Deklarohet Macron: Ka qenë i mundur konsensusi për Maqedoninë e Veriut, por nuk jam pajtuar
Presidenti francez Emannuel Macron, e ka pranuar se në Samitin e BE-së ka pasur shumicë të qartë për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut, por jo edhe për Shqipërinë. Ai tha se ka qenë kundër ndarjes së vendimit ...
Telegrafi | 18-Oct-2019 16:02
Presidenti francez Emannuel Macron, e ka pranuar se në Samitin e BE-së ka pasur shumicë të qartë për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut, por jo edhe për Shqipërinë. Ai tha se ka qenë kundër ndarjes së vendimit ...

Macron: “PO” negociatave për Shqipërinë? Francezët s’do e kuptonin. Dy vendet kanë bërë përpjekje, por mos të gënjejmë veten
Presidenti francez Emmanuel Macron deklaroi se francezët nuk do ta kuptonin faktin nëse KE vendoste që Shqipërisë t’i hapeshin negociatat për në BE, duke marrë shkas nga kërkesat e shqiptarëve për azil. Nga Këshilli ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 15:34
Presidenti francez Emmanuel Macron deklaroi se francezët nuk do ta kuptonin faktin nëse KE vendoste që Shqipërisë t’i hapeshin negociatat për në BE, duke marrë shkas nga kërkesat e shqiptarëve për azil. Nga Këshilli ...

Makron: “Drita jeshile” për M. e Veriut pa Shqipërinë do shkaktonte lëvizje të dhunshme nga shqiptarët kudo që janë!
Presidenti francez Emannuel Macron, e ka pranuar se në Samitin e BE-së ka pasur shumicë të qartë për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut, por jo edhe për Shqipërinë. Ai tha se ka qenë kundër ndarjes së vendimit ...
Albportali | 18-Oct-2019 19:04
Presidenti francez Emannuel Macron, e ka pranuar se në Samitin e BE-së ka pasur shumicë të qartë për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut, por jo edhe për Shqipërinë. Ai tha se ka qenë kundër ndarjes së vendimit ...

Macron rendit arsyet: Dy vendet kanë bërë përpjekje, por mos të gënjejmë veten
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka renditur sërish arsyet pse nuk është dakord Franca për hapjen e negociatave të Shqipërisë në veçanti. Macron tha se Zaev dhe Rama kanë bërë punën e tyre, të mos e gënjejmë veten, ...
TetovaSot | 18-Oct-2019 17:44
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka renditur sërish arsyet pse nuk është dakord Franca për hapjen e negociatave të Shqipërisë në veçanti. Macron tha se Zaev dhe Rama kanë bërë punën e tyre, të mos e gënjejmë veten, ...

Macron: BE ka probleme të brendshme, duhet reformim para zgjerimit
Presidenti I Francës, Emmanuel Macron doli pas Merkel në konferencën për shtyp për të sqaruar gjithcka u debatua në tryezen e perbashket te liderve te BE, ku nuk u mor një vendim për hapjen ose jo të negociatave për ...
VizionPlus | 18-Oct-2019 15:37
Presidenti I Francës, Emmanuel Macron doli pas Merkel në konferencën për shtyp për të sqaruar gjithcka u debatua në tryezen e perbashket te liderve te BE, ku nuk u mor një vendim për hapjen ose jo të negociatave për ...

“Francezët nuk do ta kuptonin”, çfarë thotë Macron për negociatat me Shqipërinë dhe për Ramën e Zaevin
Emanuel Macron tha se e ka të vështirë t’ua shpjegojë qytetarëve francezë nëse do të merrte një vendim për çeljen e negociatave për Shqipërinë. Macron tha Shqipëria konsiderohet si një vend i sigurtë, por sipas tij ka ...
Lapsi | 18-Oct-2019 15:52
Emanuel Macron tha se e ka të vështirë t’ua shpjegojë qytetarëve francezë nëse do të merrte një vendim për çeljen e negociatave për Shqipërinë. Macron tha Shqipëria konsiderohet si një vend i sigurtë, por sipas tij ka ...

Macron: BE para zgjerimit duhet ta reformojë veten, por edhe vendet kandidate kanë ende punë për të bërë
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron deklaroi në konferencë për shtyp se para se Bashkimi Evropian të vendosë për zgjerimin, duhet të reformojë së pari veten. Ai gjithashtu theksoi se vendet kandidate kanë ende punë ...
PortaliOnline | 18-Oct-2019 17:29
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron deklaroi në konferencë për shtyp se para se Bashkimi Evropian të vendosë për zgjerimin, duhet të reformojë së pari veten. Ai gjithashtu theksoi se vendet kandidate kanë ende punë ...

Negociatat, Macron: Ja pse u refuzua Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut!
Presidenti francez Emmanuel Macron a folur për vendimin e shtetit të tij kundër çeljes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian. Macron tha se dy shtetet kanë bërë progres, por ende ka ...
Dritare | 18-Oct-2019 16:40
Presidenti francez Emmanuel Macron a folur për vendimin e shtetit të tij kundër çeljes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian. Macron tha se dy shtetet kanë bërë progres, por ende ka ...

Macron sqaron dhe njëherë: ja arsyet e “Jo”-së (dhe veçon Shqipërinë)
Presidenti Macron e ka bërë të qartë dhe njëherë se pse ai vendosi veton kundër negocoiatave si me Shqipërinë e si me Maqedoninë e Veriut. Teza ka qenë po ajo; reformimi më parë i BE-së. Por në rastin e Shqipërisë, a ka ...
Tesheshi | 18-Oct-2019 16:19
Presidenti Macron e ka bërë të qartë dhe njëherë se pse ai vendosi veton kundër negocoiatave si me Shqipërinë e si me Maqedoninë e Veriut. Teza ka qenë po ajo; reformimi më parë i BE-së. Por në rastin e Shqipërisë, a ka ...

Negociatat, Macron: Shqipëria nuk e ka bërë ende progresin e duhur, ka ende probleme
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, në një konferencë shtypi nga Brukseli, shpjegoi pse e ka kundërshtuar hapjen e negociatave pë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Macron tha: “Ka pasur një diskutim të gjatë lidhur ...
Telegraf | 18-Oct-2019 15:33
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, në një konferencë shtypi nga Brukseli, shpjegoi pse e ka kundërshtuar hapjen e negociatave pë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Macron tha: “Ka pasur një diskutim të gjatë lidhur ...

Macron: Disa situata nuk janë vënë nën kontroll, duhet të reformojmë veten
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron deklaroi në konferencë për shtyp se para se Bashkimi Evropian të vendosë për zgjerimin, duhet të reformojë së pari veten. Ai gjithashtu theksoi se vendet kandidate kanë ende punë ...
TetovaSot | 18-Oct-2019 15:58
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron deklaroi në konferencë për shtyp se para se Bashkimi Evropian të vendosë për zgjerimin, duhet të reformojë së pari veten. Ai gjithashtu theksoi se vendet kandidate kanë ende punë ...

Presidenti frances flet për Ramën dhe Zaev, tregohet i prerë me qëndrimin e tij: Të mos e gënjejmë veten
Postuar: 18/10/2019 - 15:50 Pas "JO"që i dha Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, për mosdakordësinë e çeljes së negociatave, presidenti i Francës ka dalë në konferencë për shtyp ku ka dhënë sqarime dhe arsyetime të ...
Sot.Al | 18-Oct-2019 15:52
Postuar: 18/10/2019 - 15:50 Pas "JO"që i dha Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, për mosdakordësinë e çeljes së negociatave, presidenti i Francës ka dalë në konferencë për shtyp ku ka dhënë sqarime dhe arsyetime të ...

Macron: Duhet të reformojmë veten, të vëmë situatën nën kontrol
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron deklaroi në konferencë për shtyp se para se Bashkimi Evropian të vendosë për zgjerimin, duhet të reformojë së pari veten. Ai gjithashtu theksoi se vendet kandidate kanë ende punë ...
Aktuale.MK | 18-Oct-2019 15:49
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron deklaroi në konferencë për shtyp se para se Bashkimi Evropian të vendosë për zgjerimin, duhet të reformojë së pari veten. Ai gjithashtu theksoi se vendet kandidate kanë ende punë ...

Negociatat me Shqipërinë? Macron: Si t’ua shpjegoja francezëve…
mapo.al I pyetur nga gazetarët se si ndjehet Franca pas këtij vendimi, si vend i vetëm që bllokoi nisjen e bisedimeve me dy vendet e Ballkanit Perëndimor, Macron tha se skepticizëm kishte edhe nga vendet e tjera të ...
Mapo | 18-Oct-2019 15:25
mapo.al I pyetur nga gazetarët se si ndjehet Franca pas këtij vendimi, si vend i vetëm që bllokoi nisjen e bisedimeve me dy vendet e Ballkanit Perëndimor, Macron tha se skepticizëm kishte edhe nga vendet e tjera të ...

Macron: Para zgjerimit duhet fillimisht reformimi i BE-së
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron deklaroi në konferencë për shtyp se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë progres dhe kanë ndërmarrë reforma të guximshme, por kjo nuk mjafton për nisjen e bisedimeve me ...
Medial | 18-Oct-2019 15:45
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron deklaroi në konferencë për shtyp se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë progres dhe kanë ndërmarrë reforma të guximshme, por kjo nuk mjafton për nisjen e bisedimeve me ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved