ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 09:39

Parregullsitë në votime/ Rinumërim, kërkohet prania edhe e prokurorisë

Parregullsitë në votime/ Rinumërim, kërkohet prania edhe e prokurorisë
Manipulimet e komisionarëve të partive politike gjatë raportimit të votave në formularët e rezultateve, kanë bërë që KQZ-ja të marrë vendim që 530 vendvotime t'i nënshtrohen rinumërimit.
Top Channel | 18-Oct-2019 02:15
Manipulimet e komisionarëve të partive politike gjatë raportimit të votave në formularët e rezultateve, kanë bërë që KQZ-ja të marrë vendim që 530 vendvotime t'i nënshtrohen rinumërimit.

Parregullsitë në votime/ Rinumërim, kërkohet prania edhe e prokurorisë
Manipulimet e komisionarëve të partive politike gjatë raportimit të votave në formularë e rezultateve, kanë bërë që KQZ-ja të merr vendim që 530 vendvotime t'i nënshtrohen rinumërimit.
Top Channel | 17-Oct-2019 19:59
Manipulimet e komisionarëve të partive politike gjatë raportimit të votave në formularë e rezultateve, kanë bërë që KQZ-ja të merr vendim që 530 vendvotime t'i nënshtrohen rinumërimit.

Kosovë/ ?Nis rinumërimi i 530 vendvotimeve
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka filluar rinumërimi i 530 vendvotimeve, proces ky i cili pritet të zgjasë rreth një javë.
Top Channel | 17-Oct-2019 18:10
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka filluar rinumërimi i 530 vendvotimeve, proces ky i cili pritet të zgjasë rreth një javë.

VV: Të numërohen të gjitha votat
Lëvizja Vetëvendosje ushtroi sot ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa lidhur me mos numërimin në Qendrën e Numërimit të Rezultateve të 4639 dërgesave postare me fletëvotime të ardhura nga diaspora.
Top Channel | 17-Oct-2019 17:06
Lëvizja Vetëvendosje ushtroi sot ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa lidhur me mos numërimin në Qendrën e Numërimit të Rezultateve të 4639 dërgesave postare me fletëvotime të ardhura nga diaspora.

Kosovë/ KQZ vendosi të rinumërohen edhe 530 vendvotimeve
Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka vendosur që të rinumërohen edhe 530 vendvotimeve.
Top Channel | 17-Oct-2019 10:51
Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka vendosur që të rinumërohen edhe 530 vendvotimeve.

Gjobë dhe deri në pesë vite burg për komisionerët që kanë keqpërdorur votat
Fakti se në rinumërim kanë shkuar më shumë se 800 vendvotime, sipas shoqërisë civile kemi të bëjmë me keqpërdorim të detyrës zyrtare nga ana e komisionerëve. E dënimi në rast se konstatohet një gjë e tillë, është gjobë ...
Telegrafi | 17-Oct-2019 19:19
Fakti se në rinumërim kanë shkuar më shumë se 800 vendvotime, sipas shoqërisë civile kemi të bëjmë me keqpërdorim të detyrës zyrtare nga ana e komisionerëve. E dënimi në rast se konstatohet një gjë e tillë, është gjobë ...

Votat e diasporës/ VV thellon fitoren, NISMA-AKR jashtë Kuvendit
mapo.al Qendra për Numërim e Rezultate ka përfunduar numërimin e të gjitha votave që kanë ardhur me postë nga jashtë Kosovës. Zëdhenësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se numri zyrtar i votave të vlefshme nga diaspora ...
Mapo | 17-Oct-2019 11:47
mapo.al Qendra për Numërim e Rezultate ka përfunduar numërimin e të gjitha votave që kanë ardhur me postë nga jashtë Kosovës. Zëdhenësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se numri zyrtar i votave të vlefshme nga diaspora ...

Sherifi tregon për rezultatet e NISMA-s në zgjedhje, thotë se duhet të pritet rinumërimi edhe i 530 vendvotimeve
Sekretari i përgjithshëm i NISMA Socialdemokrate Bilall Sherifi ka bërë të ditur se kjo parti ka arritur në 5.05 për qind, pas rinumërimit të 314 kutive të votimit. Sherifi përmes një postimi në llogarinë e tij në ...
Telegrafi | 17-Oct-2019 18:00
Sekretari i përgjithshëm i NISMA Socialdemokrate Bilall Sherifi ka bërë të ditur se kjo parti ka arritur në 5.05 për qind, pas rinumërimit të 314 kutive të votimit. Sherifi përmes një postimi në llogarinë e tij në ...

Nis rinumërimi i 530 vendvotimeve në Kosovë, KQZ jep arsyet
Në Kosovë filloi sot pasdite vonë rinumërimi i 530 vendvotimeve që i përkasin komunave të ndryshme. KQZ-ja bëri publike pesë arsyet pse u vendos të bëhet rinumërimi. Qendra për numërim dhe rezultate në Kosovë nisi sot ...
ABCNews | 17-Oct-2019 19:59
Në Kosovë filloi sot pasdite vonë rinumërimi i 530 vendvotimeve që i përkasin komunave të ndryshme. KQZ-ja bëri publike pesë arsyet pse u vendos të bëhet rinumërimi. Qendra për numërim dhe rezultate në Kosovë nisi sot ...

Numërohen votat e diasporës, Vetëvendosja thellon diferencën me LDK
Pas numërit të votave të diasporës, Lëvizja Vetëvendosje ka thelluar dhe më tej diferencën e ngushtë të votave me partinë e dytë Lidhja Demokratike e Kosovës. Sipas të dhënave të KQZ-së, numri zyrtar i votave të ...
Lapsi | 17-Oct-2019 19:25
Pas numërit të votave të diasporës, Lëvizja Vetëvendosje ka thelluar dhe më tej diferencën e ngushtë të votave me partinë e dytë Lidhja Demokratike e Kosovës. Sipas të dhënave të KQZ-së, numri zyrtar i votave të ...

Pakot e votimit nga diaspora, Germin ankohet tek Avokati i Popullit
Për shkak të mos pranimit të 4,639 pakove me fletëvotime nga diaspora prej anës së Komisionit Qendror Zgjedhor, organizata Germin sot ka përcjellë një ankesë tek Institucioni i Avokatit të Popullit. Përmes shkresës ...
Telegrafi | 17-Oct-2019 17:30
Për shkak të mos pranimit të 4,639 pakove me fletëvotime nga diaspora prej anës së Komisionit Qendror Zgjedhor, organizata Germin sot ka përcjellë një ankesë tek Institucioni i Avokatit të Popullit. Përmes shkresës ...

Nis rinumërimi i 530 vendvotimeve, nuk dihet se kur do të përfundojë
Ka nisur rinumërimi i 530 vendvotimeve të tjera për të cilat ka vendosur sot KQZ që të rinumërohen. Zëdhënsi i KQZ-së në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se grupet numëruese janë duke filluar rinumërimin. “KQZ ...
Telegrafi | 17-Oct-2019 17:14
Ka nisur rinumërimi i 530 vendvotimeve të tjera për të cilat ka vendosur sot KQZ që të rinumërohen. Zëdhënsi i KQZ-së në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se grupet numëruese janë duke filluar rinumërimin. “KQZ ...

Keqpërdorimet e votave, Prokuroria dhe Policia shkojnë në QNR
Prokurori i Shtetit është njoftuar sot se Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KZQ), Valdete Daka, përmes ftesës publike ka kërkuar ndihmën e Prokurorisë dhe të Policisë që të jenë prezent brenda objektit të ...
Telegrafi | 17-Oct-2019 17:02
Prokurori i Shtetit është njoftuar sot se Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KZQ), Valdete Daka, përmes ftesës publike ka kërkuar ndihmën e Prokurorisë dhe të Policisë që të jenë prezent brenda objektit të ...

Niveli i përgatitjes, trajnimet, por edhe gabimet e qëllimshme nga komisionerët – arsyet pse po ndodh rinumërimi i votave
Dy ditë pas përmbylljes së procesit të rinumërimit të 314 vendvotimeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi që në rinumërim të shkojnë edhe 530 vendvotime tjera. Ky vendim është marrë pas rekomandimeve që i ka bërë ...
Telegrafi | 17-Oct-2019 15:48
Dy ditë pas përmbylljes së procesit të rinumërimit të 314 vendvotimeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi që në rinumërim të shkojnë edhe 530 vendvotime tjera. Ky vendim është marrë pas rekomandimeve që i ka bërë ...

Vetëvendosje ankohet në PZAP për mos numërim të 4 mijë e 639 fletëvotimeve nga diaspora
Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), për mosnumërimin e 4 mijë e 639 zarfeve me fletëvotime të ardhura nga diaspora. Në njoftimin për media, VV ka theksuar se ...
Telegrafi | 17-Oct-2019 14:36
Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), për mosnumërimin e 4 mijë e 639 zarfeve me fletëvotime të ardhura nga diaspora. Në njoftimin për media, VV ka theksuar se ...

Ja nga cilat vende votoi diaspora [VIDEO]
Më së shumti vota kanë arritur nga Gjermania, përkatësisht 5892 vota. Nga Zvicra kanë arritur 3944 vota, 516 nga Suedia, 486 nga Italia, 421 nga Franca, 307 nga Belgjika, 289 nga SHBA percjell Albinfo.ch.
AlbInfo | 17-Oct-2019 21:02
Më së shumti vota kanë arritur nga Gjermania, përkatësisht 5892 vota. Nga Zvicra kanë arritur 3944 vota, 516 nga Suedia, 486 nga Italia, 421 nga Franca, 307 nga Belgjika, 289 nga SHBA percjell Albinfo.ch.

Kosovë, rinumërim edhe në 530 vendvotime
Në Kosovë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi për rinumërimin e fletëve të votimit të 530 vendvotime për shkak të asaj që u cilësua, mospërputhje e të dhënave të kandidatëve me ato të subjekteve politike. Ky proces ...
Zeri Amerikes | 17-Oct-2019 20:34
Në Kosovë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi për rinumërimin e fletëve të votimit të 530 vendvotime për shkak të asaj që u cilësua, mospërputhje e të dhënave të kandidatëve me ato të subjekteve politike. Ky proces ...

Votat e Diasporës, lënë në krye Vetëvendosjen
Lëvizja Vetëvendosje është shumë pranë certifikimit si fituese e zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Rezultati final nuk është shpallur ende për shkak se nuk ishin numëruar votat e sjella me ...
Top Channel | 17-Oct-2019 02:48
Lëvizja Vetëvendosje është shumë pranë certifikimit si fituese e zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Rezultati final nuk është shpallur ende për shkak se nuk ishin numëruar votat e sjella me ...

Rinumërohen 530 vendvotime (VIDEO)
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që sërish do të ketë rinumërim votash. Kësaj radhe të hiç më pak se 530 vendvotimeve. Kjo, derisa mbrëmë gati në mesnatë përfundoi numërimi i votave të ardhura me postë. ...
Klan Kosova | 17-Oct-2019 20:27
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që sërish do të ketë rinumërim votash. Kësaj radhe të hiç më pak se 530 vendvotimeve. Kjo, derisa mbrëmë gati në mesnatë përfundoi numërimi i votave të ardhura me postë. ...

Me kaq vite burg mund të dënohen komisionerët të cilët manipuluan me vota
Fakti se në rinumërim kanë shkuar më shumë se 800 vendvotime, sipas shoqërisë civile kemi të bëjmë me keqpërdorim të detyrës zyrtare nga ana e komisionerëve. E dënimi në rast se konstatohet një gjë e tillë, është gjobë ...
InFokusi | 17-Oct-2019 20:03
Fakti se në rinumërim kanë shkuar më shumë se 800 vendvotime, sipas shoqërisë civile kemi të bëjmë me keqpërdorim të detyrës zyrtare nga ana e komisionerëve. E dënimi në rast se konstatohet një gjë e tillë, është gjobë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved