ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 12:39

Von der Leyen para samitit të liderëve të BE: Nuk ka sinjal pozitiv për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Von der Leyen para samitit të liderëve të BE: Nuk ka sinjal pozitiv për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut i kanë sytë te samiti i liderëve të BE-së ku do të diskutohet fati i tyre në procesin e euro-integrimit, Presidenti francez Emanuel Makron, kundërshtari më i zëshëm, nuk tha as ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 21:20
Ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut i kanë sytë te samiti i liderëve të BE-së ku do të diskutohet fati i tyre në procesin e euro-integrimit, Presidenti francez Emanuel Makron, kundërshtari më i zëshëm, nuk tha as ...

“Kemi gjëra të çuditshme në këtë proçes”, Macron: Shqipërisë i dhamë vizat dhe kemi mijëra persona që kërkojnë azil
Në konferencën e përbashkët për mediat mbrëmjen e së mërkurës, Presidenti Macron ripohoi qëndrimin e Francës zyrtare, se është kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë. “ “Dua të them, se ashtu si kancelarja, mendoj ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 11:22
Në konferencën e përbashkët për mediat mbrëmjen e së mërkurës, Presidenti Macron ripohoi qëndrimin e Francës zyrtare, se është kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë. “ “Dua të them, se ashtu si kancelarja, mendoj ...

“Shanset nuk janë shumë të mira” DW citon Merkel: Në samit ende nuk është e sigurtë një votë unanime për negociatat
Brexit do të jetë tema qendrore në samitin dyditor të Bashkimit Europian që fillon të enjten në Bruksel. Arritja e një marrëveshjeje në minutën e fundit po kërkohet intensivisht nga të dyja palët. Megjithëse Brexit nuk ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 10:33
Brexit do të jetë tema qendrore në samitin dyditor të Bashkimit Europian që fillon të enjten në Bruksel. Arritja e një marrëveshjeje në minutën e fundit po kërkohet intensivisht nga të dyja palët. Megjithëse Brexit nuk ...

Macron para fillimit të Këshillit Evropian nuk tha asgjë rreth zgjerimit të BE-së
Para fillimit të Këshillit Evropian në Brukse, kryetari i Francës, Emmanuel Macron foli para gazetarëve por nuk ceku asgjë rreth zgjerimit të BE-së dhe natës për nisjen e bisedimeve për Tiranën dhe Shkupit. Macron është ...
Telegrafi | 17-Oct-2019 18:23
Para fillimit të Këshillit Evropian në Brukse, kryetari i Francës, Emmanuel Macron foli para gazetarëve por nuk ceku asgjë rreth zgjerimit të BE-së dhe natës për nisjen e bisedimeve për Tiranën dhe Shkupit. Macron është ...

Angela Merkel: Shanset nuk janë shumë të mira për Shqipërinë e MV. Macron: S’i t’ua shpjegoj francezëve unë, një vendim pozitiv për Tiranën?!
Gjermania ende kërkon gjetjen e një pozicioni të përbashkët me Francën për çeljen e negociatave. Presidenti Macron, që kundërshton çeljen e tyre përmend numrin e lartë të azilkërkuesve shqiptarë në Francë. Brexit do të ...
GazetaTema | 17-Oct-2019 10:00
Gjermania ende kërkon gjetjen e një pozicioni të përbashkët me Francën për çeljen e negociatave. Presidenti Macron, që kundërshton çeljen e tyre përmend numrin e lartë të azilkërkuesve shqiptarë në Francë. Brexit do të ...

Negociatat, Merkel pesimiste: Shanset nuk janë shumë të mira
mapo.al Gjermania ende kërkon gjetjen e një pozicioni të përbashkët me Francën për çeljen e negociatave. Presidenti Macron, që kundërshton çeljen e tyre përmend numrin e lartë të azilkërkuesve shqiptarë në Francë. ...
Mapo | 17-Oct-2019 09:58
mapo.al Gjermania ende kërkon gjetjen e një pozicioni të përbashkët me Francën për çeljen e negociatave. Presidenti Macron, që kundërshton çeljen e tyre përmend numrin e lartë të azilkërkuesve shqiptarë në Francë. ...

DW për negociatat/ Merkel: Shanset nuk janë shumë të mira
Gjermania ende kërkon gjetjen e një pozicioni të përbashkët me Francën për çeljen e negociatave. Presidenti Macron, që kundërshton çeljen e tyre përmend numrin e lartë të azilkërkuesve shqiptarë në Francë. Brexit do të ...
VizionPlus | 17-Oct-2019 10:58
Gjermania ende kërkon gjetjen e një pozicioni të përbashkët me Francën për çeljen e negociatave. Presidenti Macron, që kundërshton çeljen e tyre përmend numrin e lartë të azilkërkuesve shqiptarë në Francë. Brexit do të ...

DW/ Merkel e pranon para samitit: Shanset për Shqipërinë nuk janë shumë të mira
Gjermania ende kërkon gjetjen e një pozicioni të përbashkët me Francën për çeljen e negociatave. Presidenti Macron, që kundërshton çeljen e tyre përmend numrin e lartë të azilkërkuesve shqiptarë në Francë. Nga Deutsche ...
Telegraf | 17-Oct-2019 10:54
Gjermania ende kërkon gjetjen e një pozicioni të përbashkët me Francën për çeljen e negociatave. Presidenti Macron, që kundërshton çeljen e tyre përmend numrin e lartë të azilkërkuesve shqiptarë në Francë. Nga Deutsche ...

Merkel nuk e bindi dot Macron-in/ Presidenti francez: Reformim i BE, pastaj negociata me Tiranën e Shkupin
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk ka arritur ta binde presidentin francez, Emmanuel Macron për ti ndezur dritën jeshile hapjes së negociatave për anëtarsimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE.
Top Channel | 17-Oct-2019 00:56
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk ka arritur ta binde presidentin francez, Emmanuel Macron për ti ndezur dritën jeshile hapjes së negociatave për anëtarsimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE.

Macron vlerëson reformat e ndërmarra nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut: Negociatat pas reformimit të BE
Kancelarja Angela Merkel u takua sot me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, në kuadër të samitit franko-gjerman në Tuluzë, ku kanë diskutuar edhe për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 00:20
Kancelarja Angela Merkel u takua sot me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, në kuadër të samitit franko-gjerman në Tuluzë, ku kanë diskutuar edhe për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në ...

Liderët evropianë gati draft – propozimet për Tiranën dhe Shkupin, ja çka përmbajnë?!
Deri në orët e vona të natës në Bruksel kanë vijuar diskutimet midis liderëve të shteteve të Bashkimit Evropian për të arritur një marrëveshje mbi zgjerimin. Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk kishte thirrur ...
Ina-Online | 18-Oct-2019 01:28
Deri në orët e vona të natës në Bruksel kanë vijuar diskutimet midis liderëve të shteteve të Bashkimit Evropian për të arritur një marrëveshje mbi zgjerimin. Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk kishte thirrur ...

Orët e fundit për Shkupin dhe Tiranën, liderët evropianë sot shpallin vendimin
Liderët e BE-së sot pritet të shpallin konkluzat dhe vendimet nga Samiti që po zhvillohet prej dje në Bruksel. Në fokusin e këtij samiti është marrëveshja me Londrën rreth Bregzit-it, ndërsa nuk ka ndonjë interesim të ...
Ina-Online | 18-Oct-2019 00:33
Liderët e BE-së sot pritet të shpallin konkluzat dhe vendimet nga Samiti që po zhvillohet prej dje në Bruksel. Në fokusin e këtij samiti është marrëveshja me Londrën rreth Bregzit-it, ndërsa nuk ka ndonjë interesim të ...

Tusk dhe Merkel ulin Makronin dhe liderët tjerë të bëjnë gati strategjinë për zgjerim!?
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk, kancelarja gjermane Merkel, presidenti francez Makron dhe disa lider të tjerë për momentin janë ulur bashkë dhe po bëjnë gati strategjinë për zgjerim, kështu bëjnë të ditur ...
TetovaSot | 18-Oct-2019 00:15
Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk, kancelarja gjermane Merkel, presidenti francez Makron dhe disa lider të tjerë për momentin janë ulur bashkë dhe po bëjnë gati strategjinë për zgjerim, kështu bëjnë të ditur ...

Debate të forta në Bruksel për negociatat e Shqipërisë, Tusk kërkon pushim
Debatet vazhdojnë në Bruksel për vendimin e hapjes ose jo të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Pas një diskutimi të thelluar midis liderëve në lidhje me aspiratat e Maqedonisë së Veriut dhe të ...
Klan Kosova | 18-Oct-2019 00:08
Debatet vazhdojnë në Bruksel për vendimin e hapjes ose jo të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Pas një diskutimi të thelluar midis liderëve në lidhje me aspiratat e Maqedonisë së Veriut dhe të ...

Tusk dhe Merkel ulin Makronin dhe liderët tjerë të bëjnë gati strategjinë për zgjerim!?
Bruksel, 18 tetor – Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk, kancelarja gjermane Merkel, presidenti francez Makron dhe disa lider të tjerë për momentin janë ulur bashkë dhe po bëjnë gati strategjinë për zgjerim, ...
Koha.mk | 18-Oct-2019 00:04
Bruksel, 18 tetor – Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk, kancelarja gjermane Merkel, presidenti francez Makron dhe disa lider të tjerë për momentin janë ulur bashkë dhe po bëjnë gati strategjinë për zgjerim, ...

BE, pak shanse për hapjen e bisedimeve me Tiranën e Shkupin
Që prej ditës së djeshme kryeministri shqiptar Edi Rama ndodhet në Bruksel në një përpjekje për të siguruar një PO të Këshillit Evropian për hapjen e bisedimeve me Shqipërinë. Por duket se shanset janë gjithnjë e më të ...
Lajminet | 17-Oct-2019 19:10
Që prej ditës së djeshme kryeministri shqiptar Edi Rama ndodhet në Bruksel në një përpjekje për të siguruar një PO të Këshillit Evropian për hapjen e bisedimeve me Shqipërinë. Por duket se shanset janë gjithnjë e më të ...

Lajen: S’ka sinjale për vendim pozitiv për Shkupin dhe Tiranën
Deri sa Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë drejtuar të gjitha vëmendjen te samiti i liderëve të BE-së ku do të diskutohet fati i tyre në procesin e euro-integrimit, Presidenti francez Emanuel Makron, kundërshtari më ...
Alsat-M | 17-Oct-2019 19:09
Deri sa Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë drejtuar të gjitha vëmendjen te samiti i liderëve të BE-së ku do të diskutohet fati i tyre në procesin e euro-integrimit, Presidenti francez Emanuel Makron, kundërshtari më ...

BE, pak shanse për hapjen e bisedimeve me Tiranën e Shkupin
Në Bruksel, krerët e shteteve dhe qeverive të vendeve anëtare janë mbledhur sot për të diskutuar mes të tjerave dhe për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. ...
Zeri Amerikes | 17-Oct-2019 19:09
Në Bruksel, krerët e shteteve dhe qeverive të vendeve anëtare janë mbledhur sot për të diskutuar mes të tjerave dhe për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. ...

Von der Leyen: Tri tema në tryezë, nuk ka shenja për zgjerimin e BE-së
Këshilli Evropian është mbledhur në Bruksel, ku tema kryesore diskutimi janë Brexit, negociatat dhe Turqia. Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Urusula von der Leyen tha se “nuk ka shenja që të këtë vendim për ...
Gazeta Dita | 17-Oct-2019 18:56
Këshilli Evropian është mbledhur në Bruksel, ku tema kryesore diskutimi janë Brexit, negociatat dhe Turqia. Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Urusula von der Leyen tha se “nuk ka shenja që të këtë vendim për ...

(VIDEO) Liderët e BE-së mblidhen për të vendosur për datën
Brukseli ka pritur sot liderët e shteteve anëtare të BE-së, të cilët në samitin dy ditor, pritet të diskutojnë edhe për zgjerimin e BE-së. Gjatë këtij samiti, pritet të sillet një vendim përfundimtar, nëse Maqedonisë së ...
Shenja | 17-Oct-2019 16:30
Brukseli ka pritur sot liderët e shteteve anëtare të BE-së, të cilët në samitin dy ditor, pritet të diskutojnë edhe për zgjerimin e BE-së. Gjatë këtij samiti, pritet të sillet një vendim përfundimtar, nëse Maqedonisë së ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved