ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 12:52

Von der Leyen shuan shpresat e Shqipërisë: S’ka shenja pozitive për negociatat

Von der Leyen shuan shpresat e Shqipërisë: S’ka shenja pozitive për negociatat
Ursula von der Leyen, kryetarja e zgjedhur e Komisionit Evropian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Në samitin e liderëve të BE-së ...
Lapsi | 17-Oct-2019 22:14
Ursula von der Leyen, kryetarja e zgjedhur e Komisionit Evropian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Në samitin e liderëve të BE-së ...

PE, Sassoli: Mbështesim hapjen e menjëherëshme të negociatave
Kryetari i Parlamentit Europian, David Sassoli ka deklaruar se mbështet hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Ne mbështesim hapjen e menjëhershme të negociatave të anëtarësimit me ...
ABCNews | 17-Oct-2019 19:52
Kryetari i Parlamentit Europian, David Sassoli ka deklaruar se mbështet hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Ne mbështesim hapjen e menjëhershme të negociatave të anëtarësimit me ...

Krerët e BE-së po diskutojnë për Shqipërinë dhe Maqedoninë e V.
Krerët e shteteve dhe qeverive të vendeve të Bashkimit Evropian (BE) po diskutojnë për hapjen ose jo të negociatave të pranimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Bisedimet filluan rreth orës 19:00 të datës 17 ...
Radio Evropa e Lire | 18-Oct-2019 00:04
Krerët e shteteve dhe qeverive të vendeve të Bashkimit Evropian (BE) po diskutojnë për hapjen ose jo të negociatave të pranimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Bisedimet filluan rreth orës 19:00 të datës 17 ...

S’ka shenja të hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE-në
Ursula von der Leyen, kryetarja e zgjedhur e Komisionit Evropian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Në samitin e liderëve të BE-së ...
AlbInfo | 17-Oct-2019 22:43
Ursula von der Leyen, kryetarja e zgjedhur e Komisionit Evropian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Në samitin e liderëve të BE-së ...

Der Leyen: Tirana dhe Shkupi kanë bërë përpjekje kolosale
“Jam plotësisht e bindur se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë përpjekje kolosale për t’iu afruar standardeve evropiane dhe e meritojnë një sinjal pozitiv”, deklaroi sot kryetarja e re e Komisionit Evropian, ...
Lajminet | 17-Oct-2019 20:39
“Jam plotësisht e bindur se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë përpjekje kolosale për t’iu afruar standardeve evropiane dhe e meritojnë një sinjal pozitiv”, deklaroi sot kryetarja e re e Komisionit Evropian, ...

Kryetarja e KE: S’ka shenja pozitive për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Në samitin e liderëve të Bashkimit Evropian në Bruksel, kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se, nuk ka shenja pozitive për çeljen e negociatave me vendin tonë dhe Maqedoninë e Veriut. ...
Dritare | 17-Oct-2019 20:27
Në samitin e liderëve të Bashkimit Evropian në Bruksel, kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se, nuk ka shenja pozitive për çeljen e negociatave me vendin tonë dhe Maqedoninë e Veriut. ...

Ursula von der Leyen: Nuk ka shenja për fillim të negociatave me dy vendet e Ballkanit
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen deklaroi në Samitin e liderëve të BE-së se nuk sheh shpresë në horizont për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas agjencisë së lajmeve ANSA, von der ...
VizionPlus | 17-Oct-2019 18:17
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen deklaroi në Samitin e liderëve të BE-së se nuk sheh shpresë në horizont për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas agjencisë së lajmeve ANSA, von der ...

Von der Leyen: Trishtim! Asnjë vendim për zgjerimin në samitin e BE
Presidentja e sapoemëruar e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen thotë se nuk ka asnjë sinjal se një vendim mbi procesin e zgjerimit (negociatat) do të merret në takimin e pritshëm të liderëve të BE në Bruksel. ...
Tesheshi | 17-Oct-2019 20:20
Presidentja e sapoemëruar e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen thotë se nuk ka asnjë sinjal se një vendim mbi procesin e zgjerimit (negociatat) do të merret në takimin e pritshëm të liderëve të BE në Bruksel. ...

?Der Leyen: Tirana dhe Shkupi kanë bërë përpjekje kolosale
Jam plotësisht e bindur se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë përpjekje kolosale për t’iu afruar standardeve evropiane dhe e meritojnë një sinjal pozitiv, deklaroi sot kryetarja e re e Komisionit Evropian, ...
Kosova Press | 17-Oct-2019 19:39
Jam plotësisht e bindur se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë përpjekje kolosale për t’iu afruar standardeve evropiane dhe e meritojnë një sinjal pozitiv, deklaroi sot kryetarja e re e Komisionit Evropian, ...

Presidenti i PE: Mbështesim çeljen e negociatave me Shqipërinë
Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sasoli është shprehur pro çeljes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sasoli deklaroi gjatë hapjes së samitit me liderët e BE-së që zhvillojnë punimet sot në ...
Dritare | 17-Oct-2019 19:25
Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sasoli është shprehur pro çeljes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sasoli deklaroi gjatë hapjes së samitit me liderët e BE-së që zhvillojnë punimet sot në ...

Von der Leyen: Fatkeqësisht, nuk ka shenja pozitive për negociatat
Ursula von der Leyen , kryetarja e zgjedhur e Komisionit Evropian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë dhe Maqedonisë se Veriut për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Në ...
Portalb | 17-Oct-2019 19:13
Ursula von der Leyen , kryetarja e zgjedhur e Komisionit Evropian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë dhe Maqedonisë se Veriut për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Në ...

Kryetarja e Komisionit Evropian: Nuk ka sinjal për vendimin për zgjerim të BE-së
Kryetarja sapoemëruar e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen, theksoi se nuk ka sinjal se në takimin e liderëve të BE-së, në Bruksel do të arrihet vendim për procesin e zgjerimit të BE-së. “Thellësisht ndjej ...
TetovaSot | 17-Oct-2019 19:09
Kryetarja sapoemëruar e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen, theksoi se nuk ka sinjal se në takimin e liderëve të BE-së, në Bruksel do të arrihet vendim për procesin e zgjerimit të BE-së. “Thellësisht ndjej ...

“Shuhen shpresat”, presidentja e Komisionit Europian për zgjerimin: Nuk ka shenja që të këtë vendim për zgjerimin e BE-së
Këshilli Evropian është mbledhur në Bruksel ku temë kryesore diskutimi janë Brexit, negociatat dhe Turqia. Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Urusula von der Leyen tha se është zhgënjyese dhe ndjen keqardhje ...
Standard | 17-Oct-2019 18:55
Këshilli Evropian është mbledhur në Bruksel ku temë kryesore diskutimi janë Brexit, negociatat dhe Turqia. Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Urusula von der Leyen tha se është zhgënjyese dhe ndjen keqardhje ...

Von der Leyen: Fatkeqësisht, nuk ka shenja pozitive për negociatat
Ursula von der Leyen, kryetarja e zgjedhur e Komisionit Evropian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Në samitin e liderëve të BE-së ...
Alsat-M | 17-Oct-2019 18:44
Ursula von der Leyen, kryetarja e zgjedhur e Komisionit Evropian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Në samitin e liderëve të BE-së ...

Negociatat/ Von der Leyen: S’ka shenja pozitive për Shqipërinë
mapo.alm Ursula von der Leyen, kryetarja e zgjedhur e Komisionit Europian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian. Në samitin e liderëve ...
Mapo | 17-Oct-2019 18:07
mapo.alm Ursula von der Leyen, kryetarja e zgjedhur e Komisionit Europian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian. Në samitin e liderëve ...

Von der Leyen shuan shpresat e fundit: Fatkeqësisht, nuk ka shenja pozitive për negociatat
Ursula von der Leyen, kryetarja e zgjedhur e Komisionit Evropian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian.
Top Channel | 17-Oct-2019 18:00
Ursula von der Leyen, kryetarja e zgjedhur e Komisionit Evropian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian.

Von der Leyen: Ndjej keqardhje të thellë… Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut bënë sakrifica!
Këshilli Evropian është mbledhur sot në Bruksel ku temë kryesorë është diskutimi mes BE-së dhe Britanisë së Madhe rreth Brexit, çelja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, si dhe Turqia. Presidentja e ...
Lexo | 17-Oct-2019 18:33
Këshilli Evropian është mbledhur sot në Bruksel ku temë kryesorë është diskutimi mes BE-së dhe Britanisë së Madhe rreth Brexit, çelja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, si dhe Turqia. Presidentja e ...

Von der Leyen: Fatkeqësisht nuk ka shenja pozitive për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë
Ursula von der Leyen, kryetarja e zgjedhur e Komisionit Evropian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Në samitin e liderëve të BE-së ...
Arbresh | 17-Oct-2019 18:30
Ursula von der Leyen, kryetarja e zgjedhur e Komisionit Evropian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Në samitin e liderëve të BE-së ...

Ursula von der Leyen: Nuk ka shenja për fillim të negociatave me dy vendet e Ballkanit
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen deklaroi në Samitin e liderëve të BE-së se nuk sheh shpresë në horizont për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas agjencisë së lajmeve ANSA, von der ...
Medial | 17-Oct-2019 18:23
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen deklaroi në Samitin e liderëve të BE-së se nuk sheh shpresë në horizont për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas agjencisë së lajmeve ANSA, von der ...

Von der Leyen: Fatkeqësisht nuk ka shenja pozitive për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë
Ursula von der Leyen, kryetarja e zgjedhur e Komisionit Evropian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Në samitin e liderëve të BE-së ...
Klan Kosova | 17-Oct-2019 18:23
Ursula von der Leyen, kryetarja e zgjedhur e Komisionit Evropian, ka shuar çdo shpresë për një ndryshim të vendimit në favor të Shqipërisë për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Në samitin e liderëve të BE-së ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved