ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 05:27

Hahn: Zhgënjim ekstrem nga BE, Ballkani mund të destabilizohet

Hahn: Zhgënjim ekstrem nga BE, Ballkani mund të destabilizohet
Komisioneri për zgjerimin Johannes Hahn e konsideroi një “zhgënjim ekstrem” faktin që liderët e BE-së nuk arritën të bien dakord për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me anë të disa postimeve ...
VizionPlus | 18-Oct-2019 15:50
Komisioneri për zgjerimin Johannes Hahn e konsideroi një “zhgënjim ekstrem” faktin që liderët e BE-së nuk arritën të bien dakord për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me anë të disa postimeve ...

Negociatat/ Hahn: Përgjegjësia për këtë dështim nuk është e dy vendeve, ishte BE që s’mbajti premtimin për shkak të problemeve të brendshme
Komisionieri Europian për Politikat e Fqinjësisë dhe Bisedimet për Zgjerim, Johannes Hahn, me anë të një postimi nëTëitter shkruan se shkak për mos hapjen e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me BE-në nuk ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 14:57
Komisionieri Europian për Politikat e Fqinjësisë dhe Bisedimet për Zgjerim, Johannes Hahn, me anë të një postimi nëTëitter shkruan se shkak për mos hapjen e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me BE-në nuk ...

Negociatat/ Hahn: Përgjegjësia për këtë dështim nuk është e Shqipërisë dhe Maqedonisë V., ishte BE që s’mbajti premtimin për shkak të problemeve të brendshme
Komisionieri Europian për Politikat e Fqinjësisë dhe Bisedimet për Zgjerim, Johannes Hahn, me anë të një postimi nëTëitter shkruan se shkak për mos hapjen e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me BE-në nuk ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 14:51
Komisionieri Europian për Politikat e Fqinjësisë dhe Bisedimet për Zgjerim, Johannes Hahn, me anë të një postimi nëTëitter shkruan se shkak për mos hapjen e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me BE-në nuk ...

Hahn: BE të sqarojë qëndrimin për integrimin e Ballkanit Perëndimor
Bruksel, 18 tetor 2019 – Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka shprehur zhgënjimin e tij të thellë që liderët e vendeve të BE-së nuk e miratuan vendimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë ...
Illyriapress | 18-Oct-2019 19:39
Bruksel, 18 tetor 2019 – Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka shprehur zhgënjimin e tij të thellë që liderët e vendeve të BE-së nuk e miratuan vendimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë ...

Hahn: Përgjegjësia për mosmarrjen e datës është te BE-ja, jo në Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë
Eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han, theksoi në Tuiter se përgjegjësia për humbjen rreth fillimit të negociatave është te Bashkimi Evropian. “Përgjegjësia për sulmin nuk është te vendet (Shqipëria dhe Maqedonia ...
Republika | 18-Oct-2019 19:14
Eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han, theksoi në Tuiter se përgjegjësia për humbjen rreth fillimit të negociatave është te Bashkimi Evropian. “Përgjegjësia për sulmin nuk është te vendet (Shqipëria dhe Maqedonia ...

Hahn: Përgjegjësia për mosmarrjen e datës është te BE-ja, jo në Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë
Eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han, theksoi në Tuiter se përgjegjësia për humbjen rreth fillimit të negociatave është te Bashkimi Evropian. “Përgjegjësia për sulmin nuk është te vendet (Shqipëria dhe Maqedonia ...
TetovaSot | 18-Oct-2019 19:08
Eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han, theksoi në Tuiter se përgjegjësia për humbjen rreth fillimit të negociatave është te Bashkimi Evropian. “Përgjegjësia për sulmin nuk është te vendet (Shqipëria dhe Maqedonia ...

Hahn, konfirmim nën zhgënjim: negociatat s’hapen, pasoja!
Kreu në ikje i Zgjerimit Johannes Hahn, gati ka konfirmuar nën zhgënjim se negociatat nuk do hapen. “Udhëheqësit e BE nuk arritën të dakordësohen për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në ...
Tesheshi | 18-Oct-2019 16:19
Kreu në ikje i Zgjerimit Johannes Hahn, gati ka konfirmuar nën zhgënjim se negociatat nuk do hapen. “Udhëheqësit e BE nuk arritën të dakordësohen për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në ...

Hahn: Zhgënjim ekstrem nga BE, Ballkani mund të destabilizohet
Komisioneri për zgjerimin Johannes Hahn e konsideroi një “zhgënjim ekstrem” faktin që liderët e BE-së nuk arritën të bien dakord për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me anë të disa postimeve ...
Medial | 18-Oct-2019 15:52
Komisioneri për zgjerimin Johannes Hahn e konsideroi një “zhgënjim ekstrem” faktin që liderët e BE-së nuk arritën të bien dakord për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me anë të disa postimeve ...

Hahn: S’ka vendim për bisedimet me Tiranën dhe Shkupin
Këshilli Europian nuk arriti një vendim në favor të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e bisedimeve për anëtarësim: kjo u bë e ditur nga Komisioneri për Zgjerimin Johannes Hahn, përmes një postimi në ...
EkonomiaOnline | 18-Oct-2019 15:19
Këshilli Europian nuk arriti një vendim në favor të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e bisedimeve për anëtarësim: kjo u bë e ditur nga Komisioneri për Zgjerimin Johannes Hahn, përmes një postimi në ...

Han: Përgjegjësia e këtij mossukesi nuk është e Maqedonisë së Veriut, por e BE-së
Eurokomesari për zgjerim Johanes Han ka thënë se përgjegjësia për vendimin për mos t’i dhënë datë për negociate Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë nuk është e këtyre dy shteteve, por e BE-së. “Dhe të jetë e qartë. ...
Shenja | 18-Oct-2019 15:16
Eurokomesari për zgjerim Johanes Han ka thënë se përgjegjësia për vendimin për mos t’i dhënë datë për negociate Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë nuk është e këtyre dy shteteve, por e BE-së. “Dhe të jetë e qartë. ...

Hahn: S’ka vendim për bisedimet me Tiranën dhe Shkupin
Këshilli Europian nuk arriti një vendim në favor të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e bisedimeve për anëtarësim: kjo u bë e ditur nga Komisioneri për Zgjerimin Johannes Hahn, përmes një postimi në ...
Klan Kosova | 18-Oct-2019 15:15
Këshilli Europian nuk arriti një vendim në favor të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e bisedimeve për anëtarësim: kjo u bë e ditur nga Komisioneri për Zgjerimin Johannes Hahn, përmes një postimi në ...

Hahn: BE nuk i përmbushi premtimet ndaj Shkupit dhe Tiranës
“Ky nuk është moment festimi në BE. Refuzimi për të pranuar përparimin e provuar do të ketë pasoje negative, përfshirë edhe rrezik të destabilizimit të Ballkanit Perëndimor, me ndikim të plotë të BE-së”, shkroi Hahn ...
Arbresh | 18-Oct-2019 15:15
“Ky nuk është moment festimi në BE. Refuzimi për të pranuar përparimin e provuar do të ketë pasoje negative, përfshirë edhe rrezik të destabilizimit të Ballkanit Perëndimor, me ndikim të plotë të BE-së”, shkroi Hahn ...

Paralajmërojnë mediat: Zoran Zaev ka dhënë dorëheqje
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Të paktën kështu njofton agjencia italiane e lajmeve Ansa. Dorëheqja vjen pasi vendet anëtare të BE-së nuk arritën marrëveshje për nisjen e ...
AlbInfo | 18-Oct-2019 15:04
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Të paktën kështu njofton agjencia italiane e lajmeve Ansa. Dorëheqja vjen pasi vendet anëtare të BE-së nuk arritën marrëveshje për nisjen e ...

Hahn: “Ky nuk është moment lavdie për Europën”
Komisioneri Johannes Hahn e ka konsideruar si një moment të palavdishëm për Europën, dhe paralajmëroi pasoja negative në Ballkan, mos çeljen e negociatave nga BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Udhëheqësit e BE ...
RTSH | 18-Oct-2019 15:03
Komisioneri Johannes Hahn e ka konsideruar si një moment të palavdishëm për Europën, dhe paralajmëroi pasoja negative në Ballkan, mos çeljen e negociatave nga BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Udhëheqësit e BE ...

Reagime pas refuzimit për hapjen e bisedimeve me Tiranën dhe Shkupin
Dështimi i Bashkimit Evropian për të hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, nxiti reagime dhe shqetësime për pasojat e një vendimi të tillë. Bashkimi Evropian ishte zotuar që kjo të ndodhë këtë muaj. ...
Zeri Amerikes | 18-Oct-2019 15:01
Dështimi i Bashkimit Evropian për të hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, nxiti reagime dhe shqetësime për pasojat e një vendimi të tillë. Bashkimi Evropian ishte zotuar që kjo të ndodhë këtë muaj. ...

Negociatat/ Komisioneri Hahn shuan çdo debat dhe e thotë hapur: Përgjegjësia për këtë dështim nuk është e Shqipërisë dhe MV, ishte BE që nuk mbajti premtimin për shkak të problemeve të brendshme
Komisionieri Europian për Politikat e Fqinjësisë dhe Bisedimet për Zgjerim, Johannes Hahn, me ane te nje postimi ne Twitter i ka vene vulen edhe shkakut te mos hapjes se negociatave te Shqiperise e Maqedonise se Veriut ...
Lexo | 18-Oct-2019 14:58
Komisionieri Europian për Politikat e Fqinjësisë dhe Bisedimet për Zgjerim, Johannes Hahn, me ane te nje postimi ne Twitter i ka vene vulen edhe shkakut te mos hapjes se negociatave te Shqiperise e Maqedonise se Veriut ...

Dimitrov: Më së paku që BE-ja na ka borxh është të jetë e qartë ndaj nesh
Më së paku që Bashkimi Evropian i ka borxh rajonit është të jetë i qartë ndaj nesh. Nëse nuk ekziston konsensus për ardhmërinë evropiane të Ballkanit Perëndimor, nëse premtimi nga Selaniku në vitin 2003 më nuk vlen, ...
Republika | 18-Oct-2019 14:57
Më së paku që Bashkimi Evropian i ka borxh rajonit është të jetë i qartë ndaj nesh. Nëse nuk ekziston konsensus për ardhmërinë evropiane të Ballkanit Perëndimor, nëse premtimi nga Selaniku në vitin 2003 më nuk vlen, ...

Dimitrov: Më së paku që BE-ja na ka borxh është të jetë e qartë ndaj nesh
Më së paku që Bashkimi Evropian i ka borxh rajonit është të jetë i qartë ndaj nesh. Nëse nuk ekziston konsensus për ardhmërinë evropiane të Ballkanit Perëndimor, nëse premtimi nga Selaniku në vitin 2003 më nuk vlen, ...
TetovaSot | 18-Oct-2019 14:47
Më së paku që Bashkimi Evropian i ka borxh rajonit është të jetë i qartë ndaj nesh. Nëse nuk ekziston konsensus për ardhmërinë evropiane të Ballkanit Perëndimor, nëse premtimi nga Selaniku në vitin 2003 më nuk vlen, ...

Negociatat/ Hahn: Liderët e BE dështuan, vendimi negativ mund të destabilizojë Ballkanin Perëndimor
Komisionieri Europian për Politikat e Fqinjësisë dhe Bisedimet për Zgjerim, Johannes Hahn tha se krerët e shteteve të Bashkimit Europian u perplasen mes tyre duke mos marrë vendimin pozitiv për nisjen e bisedimeve për ...
Lexo | 18-Oct-2019 14:40
Komisionieri Europian për Politikat e Fqinjësisë dhe Bisedimet për Zgjerim, Johannes Hahn tha se krerët e shteteve të Bashkimit Europian u perplasen mes tyre duke mos marrë vendimin pozitiv për nisjen e bisedimeve për ...

Dimitrov: Më së paku që BE-ja na ka borxh është të jetë e qartë ndaj nesh
Shkup, 18 tetor 2019 (MEDIAL) – Më së paku që Bashkimi Evropian i ka borxh rajonit është të jetë i qartë ndaj nesh. Nëse nuk ekziston konsensus për ardhmërinë evropiane të Ballkanit Perëndimor, nëse premtimi nga ...
Medial | 18-Oct-2019 14:39
Shkup, 18 tetor 2019 (MEDIAL) – Më së paku që Bashkimi Evropian i ka borxh rajonit është të jetë i qartë ndaj nesh. Nëse nuk ekziston konsensus për ardhmërinë evropiane të Ballkanit Perëndimor, nëse premtimi nga ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved