ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 12:39

Corbyn: Marrëveshja e re për Brexit-in “më e keqe” se e May-it

Corbyn: Marrëveshja e re për Brexit-in “më e keqe” se e May-it
Kreu i Partisë Laburiste në Britaninë e Madhe, Jeremy Corbyn ka dënuar marrëveshjen e Brexit-it të ndërmjetësuar midis kryeministrit Boris Johnson dhe Bashkimit Evropian duke e quajtur si “më të keqe” se zgjidhja e ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 05:00
Kreu i Partisë Laburiste në Britaninë e Madhe, Jeremy Corbyn ka dënuar marrëveshjen e Brexit-it të ndërmjetësuar midis kryeministrit Boris Johnson dhe Bashkimit Evropian duke e quajtur si “më të keqe” se zgjidhja e ...

Bruksel/ Barnier, negociator për partneritet të ri me Londrën
Negociatori i Bashkimit Europian për Brexit, Michel Barnier theksoi se ishte ngarkuar për të filluar negociatat për një marrëdhënie të re tregtare me Londrën pas Brexit nëse marrëveshja miratohet nga Parlamenti ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 00:09
Negociatori i Bashkimit Europian për Brexit, Michel Barnier theksoi se ishte ngarkuar për të filluar negociatat për një marrëdhënie të re tregtare me Londrën pas Brexit nëse marrëveshja miratohet nga Parlamenti ...

Debate të forta në Bruksel për negociatat/ Donald Tusk kërkon pushim, shpreson ndërmjetësim me Macron
Debatet vazhdojnë në Bruksel për vendimin e hapjes ose jo të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.
Top Channel | 18-Oct-2019 00:00
Debatet vazhdojnë në Bruksel për vendimin e hapjes ose jo të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

BE dhe Mbretëria e Bashkuar arrijnë marrëveshjen për Brexit
Bashkimi Europian dhe Mbretëria e Bashkuar kanë arritur sot një marrëveshje për Brexit, daljen e MB-së nga BE-ja. Kryeministri anglez Boris Johnson shkroi në Twitter: “Kemi një marrëveshje të re të mirë, që rifitojmë ...
Telegraf | 17-Oct-2019 16:14
Bashkimi Europian dhe Mbretëria e Bashkuar kanë arritur sot një marrëveshje për Brexit, daljen e MB-së nga BE-ja. Kryeministri anglez Boris Johnson shkroi në Twitter: “Kemi një marrëveshje të re të mirë, që rifitojmë ...

Arrihet marrëveshje e re për Brexit-in, Britania e Madhe del nga BE brenda muajit tetori
Britania e Madhe dhe Bashkimi Evropian janë pajtuar për një marrëveshje të të re për Brexit-in. Marrëveshja mes dy delegacioneve është arritur para se të mbahet një takim i nivelit të lartë të Bashkimit Evropian. Të ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 12:23
Britania e Madhe dhe Bashkimi Evropian janë pajtuar për një marrëveshje të të re për Brexit-in. Marrëveshja mes dy delegacioneve është arritur para se të mbahet një takim i nivelit të lartë të Bashkimit Evropian. Të ...

Brexit, Boris Johnson më në fund dakord për një marrëveshje të re
Boris Johnson ka rënë dakord me kushtet e një marrëveshje të re për Brexit me Brukselin, duke i hapur rrugën kështu një votimi historik të parlamentit, i cili më në fund mund të shohë Britaninë e Madhe të lërë bllokun. ...
GazetaTema | 17-Oct-2019 12:29
Boris Johnson ka rënë dakord me kushtet e një marrëveshje të re për Brexit me Brukselin, duke i hapur rrugën kështu një votimi historik të parlamentit, i cili më në fund mund të shohë Britaninë e Madhe të lërë bllokun. ...

Presidenti i PE-së: Nëse detyrat janë kryer, edhe BE të mbajë premtimin për negociatat
Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, duke folur pas takimit me krerët e BE-së ka apeluar që Bashkimi Europian të mbajë fjalën ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për negociatat. “Shqipërisë dhe ...
Lapsi | 17-Oct-2019 18:23
Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, duke folur pas takimit me krerët e BE-së ka apeluar që Bashkimi Europian të mbajë fjalën ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për negociatat. “Shqipërisë dhe ...

Barnier emërohet negociator për partneritet të ri me Londrën
Negociatori i Bashkimit Evropian për Brexit, Michel Barnier theksoi se është ngarkuar për të filluar negociatat për një marrëdhënie të re tregtare me Londrën pas Brexit nëse marrëveshja miratohet nga Parlamenti britanik.
Kosova Press | 17-Oct-2019 23:46
Negociatori i Bashkimit Evropian për Brexit, Michel Barnier theksoi se është ngarkuar për të filluar negociatat për një marrëdhënie të re tregtare me Londrën pas Brexit nëse marrëveshja miratohet nga Parlamenti britanik.

BE nuk është në ditët e veta më të mira, Shqipëria i bëri të gjitha ato që duhen për t’u hapur negociatat
Kryeministri Edi Rama deklaroi se qeveria i ka bërë të gjitha ato që duhen bërë për t’u hapur negociatat. “Juve duhet të më pyesni mua a i ka bërë qeveria të gjitha ato që duhen për t’u hapur negociatat. Kjo është ...
Lexo | 17-Oct-2019 22:24
Kryeministri Edi Rama deklaroi se qeveria i ka bërë të gjitha ato që duhen bërë për t’u hapur negociatat. “Juve duhet të më pyesni mua a i ka bërë qeveria të gjitha ato që duhen për t’u hapur negociatat. Kjo është ...

Çfarë parashikon marrëveshja për Brexit?
Pas lajmit për arritjen e marrëveshjes mes Londrës dhe Brukselit për Brexit, në media qarkullojnë detajet e tekstit. Ndërkohë që unionistët e Irlandës së veriut deklarojnë se nuk do ta mbështesin kur të vijë radha e ...
ABCNews | 17-Oct-2019 17:02
Pas lajmit për arritjen e marrëveshjes mes Londrës dhe Brukselit për Brexit, në media qarkullojnë detajet e tekstit. Ndërkohë që unionistët e Irlandës së veriut deklarojnë se nuk do ta mbështesin kur të vijë radha e ...

BE miraton marrëveshjen e Brexit
Shefi i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka njoftuar udhëheqësit e BE-së kanë miratuar marrëveshjen e tërheqjes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Tusk shtoi se 27 liderët evropian dhanë mbështetjen e tyre ...
Klan Kosova | 25-Nov-2018 12:09
Shefi i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka njoftuar udhëheqësit e BE-së kanë miratuar marrëveshjen e tërheqjes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Tusk shtoi se 27 liderët evropian dhanë mbështetjen e tyre ...

?BE miraton marrëveshjen Brexit
Drejtuesit e BE-së kanë dhënë mbështetjen e tyre për marrëveshjen e tërheqjes, teksti ligjor që rregullon largimin e Britanisë nga blloku dhe rekomandojnë aprovimin nga Parlamenti Evropian. Kryeministrat e BE-së kanë ...
Lajminet | 17-Oct-2019 21:53
Drejtuesit e BE-së kanë dhënë mbështetjen e tyre për marrëveshjen e tërheqjes, teksti ligjor që rregullon largimin e Britanisë nga blloku dhe rekomandojnë aprovimin nga Parlamenti Evropian. Kryeministrat e BE-së kanë ...

?BE miraton marrëveshjen Brexit
Drejtuesit e 27 vendeve anëtare të BE-së kanë nënshkruar marrëveshjen e divorcit për Brexit, duke miratuar një deklaratë për këtë çështje.
Kosova Press | 17-Oct-2019 21:48
Drejtuesit e 27 vendeve anëtare të BE-së kanë nënshkruar marrëveshjen e divorcit për Brexit, duke miratuar një deklaratë për këtë çështje.

Liderët e BE-së e miratuan marrëveshjen për Bregzitin
Bruksel, 17 tetor – Kryetari i Këshillit të Evropës Donald Tusk deklaroi se liderët e Bashkimit Evropian njëzëri e miratuan marrëveshjen e rishikuar për daljen e Britanisë së Madhe nga BE-ja. Kjo domethënë se ...
Koha.mk | 17-Oct-2019 21:17
Bruksel, 17 tetor – Kryetari i Këshillit të Evropës Donald Tusk deklaroi se liderët e Bashkimit Evropian njëzëri e miratuan marrëveshjen e rishikuar për daljen e Britanisë së Madhe nga BE-ja. Kjo domethënë se ...

BE’ja miraton marrëveshjen për Brexit’in
Drejtuesit e 27 vendeve anëtare të BE-së kanë nënshkruar marrëveshjen e divorcit me Brexit duke miratuar një deklaratë për këtë qëllim. Drejtuesit e BE-së kanë dhënë mbështetjen e tyre për marrëveshjen e tërheqjes, ...
Gazeta Express | 17-Oct-2019 21:09
Drejtuesit e 27 vendeve anëtare të BE-së kanë nënshkruar marrëveshjen e divorcit me Brexit duke miratuar një deklaratë për këtë qëllim. Drejtuesit e BE-së kanë dhënë mbështetjen e tyre për marrëveshjen e tërheqjes, ...

Liderët e BE-së miratojnë marrëveshjen Brexit
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk ka njoftuar se liderët e BE kanë aprovuar një marrëveshje të rishikuar të daljes së Britanisë së Madhe nga BE. Marrëveshja e Brexit do të hyjë në fuqi më 1 nëntor. “Këshilli ...
Flaka | 17-Oct-2019 20:18
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk ka njoftuar se liderët e BE kanë aprovuar një marrëveshje të rishikuar të daljes së Britanisë së Madhe nga BE. Marrëveshja e Brexit do të hyjë në fuqi më 1 nëntor. “Këshilli ...

FMN: Shpresojmë të ruhet vullneti i marrëveshjes për Brexit
“Ashtu siç e tha dhe presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, kur ka vullnet ka një marrëveshje. Shpresoj që ky vullnet të vazhdojë deri në miratimin e marrëveshjes nga deputetët”, konfirmoi Georgieva ...
Lajminet | 17-Oct-2019 20:10
“Ashtu siç e tha dhe presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, kur ka vullnet ka një marrëveshje. Shpresoj që ky vullnet të vazhdojë deri në miratimin e marrëveshjes nga deputetët”, konfirmoi Georgieva ...

?FMN: Shpresojmë të ruhet vullneti i marrëveshjes për Brexit
Drejtoresha e përgjithshme e FMN-së, Kristalina Georgieva përshëndeti sot marrëveshjen e arritur mes Britanisë së Madhe dhe BE-së për Brexit, duke shpresuar që i njëjti vullnet të mbahet deri në miratimin e kësaj ...
Kosova Press | 17-Oct-2019 19:46
Drejtoresha e përgjithshme e FMN-së, Kristalina Georgieva përshëndeti sot marrëveshjen e arritur mes Britanisë së Madhe dhe BE-së për Brexit, duke shpresuar që i njëjti vullnet të mbahet deri në miratimin e kësaj ...

Corbyn: Marrëveshja e re për Brexit-in “më e keqe” se e May-it
Kreu i Partisë Laburiste në Britaninë e Madhe, Jeremy Corbyn ka dënuar marrëveshjen e Brexit-it të ndërmjetësuar midis kryeministrit Boris Johnson dhe Bashkimit Evropian duke e quajtur si “më të keqe” se zgjidhja e ...
Shenja | 17-Oct-2019 19:40
Kreu i Partisë Laburiste në Britaninë e Madhe, Jeremy Corbyn ka dënuar marrëveshjen e Brexit-it të ndërmjetësuar midis kryeministrit Boris Johnson dhe Bashkimit Evropian duke e quajtur si “më të keqe” se zgjidhja e ...

Juncker përjashton shtyrjen e afatit për Brexit
Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker përjashtoi sot çdo shtyrje të mëtejshme për largimin e Britanisë së Madhe nga BE. “Nuk do të ketë shtyrje. Kemi finalizuar një marrëveshje, kështu që nuk ka arsye ...
Lexo | 17-Oct-2019 19:23
Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker përjashtoi sot çdo shtyrje të mëtejshme për largimin e Britanisë së Madhe nga BE. “Nuk do të ketë shtyrje. Kemi finalizuar një marrëveshje, kështu që nuk ka arsye ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved