ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 06:29

Albin Kurti: Serbisë do i kërkoj borxhin – do korrigjojmë demarkacionin me Malin e Zi

Albin Kurti: Serbisë do i kërkoj borxhin – do korrigjojmë demarkacionin me Malin e Zi
Kreu i VV-së, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk do të nxitojë të bëjë marrëveshje me Serbinë, por është gati për një dialog me parime. Si fillim tha ai do i kërkojë borxhin Serbisë. “Oferta ime për Serbinë është kërkesa ...
Telegrafi | 17-Oct-2019 23:56
Kreu i VV-së, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk do të nxitojë të bëjë marrëveshje me Serbinë, por është gati për një dialog me parime. Si fillim tha ai do i kërkojë borxhin Serbisë. “Oferta ime për Serbinë është kërkesa ...

“Specialja si fantazmë, asociacioni ka vdekur”, Albin Kurti: Na duhen gjykata të pavarura, prokurorë të guximshëm
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se Gjykata Speciale e Kosovës i duket si një fantazmë, pasi ka 4 vjet që ka nisur punën dhe nuk ka ngritur asnjë akt-padi. ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 22:48
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se Gjykata Speciale e Kosovës i duket si një fantazmë, pasi ka 4 vjet që ka nisur punën dhe nuk ka ngritur asnjë akt-padi. ...

Albin Kurti: Lider me dorë të hekurt?! Kam vullnet, nervat çelik
I cilësuar si politikani më i votuar në zgjedhjet e parakohshme të Kosovës, kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti deklaroi se nuk është një lider autoritar. I pyetur nga gazetari Sokol Balla për faktin nëse kishte ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 22:30
I cilësuar si politikani më i votuar në zgjedhjet e parakohshme të Kosovës, kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti deklaroi se nuk është një lider autoritar. I pyetur nga gazetari Sokol Balla për faktin nëse kishte ...

A ka nevojë rajoni për Mini-Shengenin Ballkanik? Albin Kurti: Duhet shtuar bashkëpunimi Shqipëri – Kosovë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” u pyet në lidhje me idenë e hedhur nga kryeministri Edi Rama për Mini-shengenin ballkanik. Kurti tha se përpara se të hidhen të ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 22:30
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” u pyet në lidhje me idenë e hedhur nga kryeministri Edi Rama për Mini-shengenin ballkanik. Kurti tha se përpara se të hidhen të ...

Albin Kurti: Serbisë do i kërkoj borxhin, bashkëpunim më i fuqishëm me Shqipërinë
Kreu i VV-së, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk do të nxitojë të bëjë marrëveshje me Serbinë, por është gati për një dialog me parime. Si fillim tha ai do i kërkojë borxhin Serbisë. “Oferta ime për Serbinë është kërkesa ...
Ina-Online | 18-Oct-2019 00:43
Kreu i VV-së, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk do të nxitojë të bëjë marrëveshje me Serbinë, por është gati për një dialog me parime. Si fillim tha ai do i kërkojë borxhin Serbisë. “Oferta ime për Serbinë është kërkesa ...

Selimi: Nuk jam kundër koalcionit me LDK-në
Rexhep Selimi nga Vetëvendosje, ka thënë se koalicioni LVV-LDK do të ndodhë pa vonesa, dhe pas certifikimit të rezultateve pritet të formalizohet. Ai ka thënë se deri me tash gjithçka ka shkuar mirë dhe vullneti për ...
Arbresh | 18-Oct-2019 00:08
Rexhep Selimi nga Vetëvendosje, ka thënë se koalicioni LVV-LDK do të ndodhë pa vonesa, dhe pas certifikimit të rezultateve pritet të formalizohet. Ai ka thënë se deri me tash gjithçka ka shkuar mirë dhe vullneti për ...

Albin Kurti: Nuk kam ndryshuar qëllime e parime por strategji
Fituesi i zgjedhjeve të përgjithshme në Kosovë për të qeverisur vendin thotë se nuk kanë ndryshuar as qëllimet dhe as parimet e tij por strategjia. Albin Kurti iu përgjigjet kritikëve se ka ndryshuar qëndrim nga ai që ...
TetovaSot | 17-Oct-2019 23:50
Fituesi i zgjedhjeve të përgjithshme në Kosovë për të qeverisur vendin thotë se nuk kanë ndryshuar as qëllimet dhe as parimet e tij por strategjia. Albin Kurti iu përgjigjet kritikëve se ka ndryshuar qëndrim nga ai që ...

Albin Kurti: Serbisë do i kërkoj borxhin. Do korrigjoj demarkacionin
mapo.al Albin Kurti, në pritje të përmbylljes së rezultatit dhe mandatimit si Kryeministër i Kosovës ka deklaruar se nuk do të nxitojë të bëjë marrëveshje me Serbinë, por është gati për një dialog me parime. Si fillim ...
Mapo | 17-Oct-2019 22:30
mapo.al Albin Kurti, në pritje të përmbylljes së rezultatit dhe mandatimit si Kryeministër i Kosovës ka deklaruar se nuk do të nxitojë të bëjë marrëveshje me Serbinë, por është gati për një dialog me parime. Si fillim ...

Albin Kurti ‘mund’ në kohë reale Edi Ramën, ja si u nda audienca (Foto)
TIRANË Me sa duket interesi i shqiptarëve për kryeministrin e zgjedhur të Kosovës është më i madh se ai për kryeministrin Edi Rama, të paktën shifrat në rrjetet sociale e tregojnë këtë. Ndërkohë që Albin Kurti ishte në ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 22:24
TIRANË Me sa duket interesi i shqiptarëve për kryeministrin e zgjedhur të Kosovës është më i madh se ai për kryeministrin Edi Rama, të paktën shifrat në rrjetet sociale e tregojnë këtë. Ndërkohë që Albin Kurti ishte në ...

Selimi: S’jam pengesë për koalicionin me LDK’në
Rexhep Selimi nga Vetëvendosje, ka thënë se koalicioni LVV-LDK do të ndodhë pa vonesa, dhe pas certifikimit të rezultateve pritet të formalizohet. Ai ka thënë se deri me tash gjithçka ka shkuar mirë dhe vullneti për ...
Gazeta Express | 17-Oct-2019 23:46
Rexhep Selimi nga Vetëvendosje, ka thënë se koalicioni LVV-LDK do të ndodhë pa vonesa, dhe pas certifikimit të rezultateve pritet të formalizohet. Ai ka thënë se deri me tash gjithçka ka shkuar mirë dhe vullneti për ...

Kurti: Unë kryeministër, ose shkojmë në zgjedhje të reja
Fituesi i zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti tha se sheh vetëm LDK-në si pjesë të koalicionit për të formuar qeverinë dhe nëse kjo marrëveshje nuk arrihet atëherë do të ketë zgjedhje të tjera. ...
AlbInfo | 17-Oct-2019 23:43
Fituesi i zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti tha se sheh vetëm LDK-në si pjesë të koalicionit për të formuar qeverinë dhe nëse kjo marrëveshje nuk arrihet atëherë do të ketë zgjedhje të tjera. ...

'S’duhet një luftë e tretë botërore që të bashkohet Shqipëria e Kosova'
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në një intervistë për “Real Story” duke folur për idenë e bashkimit kombëtar të shpalosur nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje deklaroi se Shqipëria e Kosova nuk do të bëjnë Luftë......
Zeri | 17-Oct-2019 23:36
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në një intervistë për “Real Story” duke folur për idenë e bashkimit kombëtar të shpalosur nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje deklaroi se Shqipëria e Kosova nuk do të bëjnë Luftë......

Kurti tregon se si mund të bashkohet Mitrovica
Kyetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka paralajmëruar një takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në një intervistë me “Neës 24”, Kurti tha se së shpejti do të shkojë në Tiranë që të takohen dhe të ...
InFokusi | 17-Oct-2019 23:24
Kyetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka paralajmëruar një takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në një intervistë me “Neës 24”, Kurti tha se së shpejti do të shkojë në Tiranë që të takohen dhe të ...

Albin Kurti: Nuk kam ndryshuar qëllime e parime por strategji
Fituesi i zgjedhjeve të përgjithshme në Kosovë për të qeverisur vendin thotë se nuk kanë ndryshuar as qëllimet dhe as parimet e tij por strategjia. Albin Kurti iu përgjigjet kritikëve se ka ndryshuar qëndrim nga ai që ...
Medial | 17-Oct-2019 23:20
Fituesi i zgjedhjeve të përgjithshme në Kosovë për të qeverisur vendin thotë se nuk kanë ndryshuar as qëllimet dhe as parimet e tij por strategjia. Albin Kurti iu përgjigjet kritikëve se ka ndryshuar qëndrim nga ai që ...

Albin Kurti: Nuk kam ndryshuar qëllime e parime por strategji
Albin Kurti iu përgjigjet kritikëve se ka ndryshuar qëndrim nga ai që kishte në opozitë ku shfaqej më radikal. Ai thotë se nuk mund të jetë njësoj si në protestë, si në karrigen e kryeministrit por se nuk kanë ndryshuar ...
Lajminet | 17-Oct-2019 23:11
Albin Kurti iu përgjigjet kritikëve se ka ndryshuar qëndrim nga ai që kishte në opozitë ku shfaqej më radikal. Ai thotë se nuk mund të jetë njësoj si në protestë, si në karrigen e kryeministrit por se nuk kanë ndryshuar ...

“Astrit Deharin e kanë mbytur në burg”, Albin Kurti: Duhet hetim ndërkombëtar për vdekjen misterioze të aktivistit të Vetëvendosjes
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se në lidhje me rastin e vdekjes në burg të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari, ka dyshimet e tij se atë e kanë mbytur ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 22:18
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se në lidhje me rastin e vdekjes në burg të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari, ka dyshimet e tij se atë e kanë mbytur ...

Albin Kurti: Nuk kam ndryshuar qëllime e parime por strategji
Fituesi i zgjedhjeve të përgjithshme në Kosovë për të qeverisur vendin thotë se nuk kanë ndryshuar as qëllimet dhe as parimet e tij por strategjia. Albin Kurti iu përgjigjet kritikëve se ka ndryshuar qëndrim nga ai që ...
Arbresh | 17-Oct-2019 23:10
Fituesi i zgjedhjeve të përgjithshme në Kosovë për të qeverisur vendin thotë se nuk kanë ndryshuar as qëllimet dhe as parimet e tij por strategjia. Albin Kurti iu përgjigjet kritikëve se ka ndryshuar qëndrim nga ai që ...

Albin Kurti: Nuk kam ndryshuar qëllime e parime por strategji
Fituesi i zgjedhjeve të përgjithshme në Kosovë për të qeverisur vendin thotë se nuk kanë ndryshuar as qëllimet dhe as parimet e tij por strategjia. Albin Kurti iu përgjigjet kritikëve se ka ndryshuar qëndrim nga ai që ...
Gazeta Observer | 17-Oct-2019 23:10
Fituesi i zgjedhjeve të përgjithshme në Kosovë për të qeverisur vendin thotë se nuk kanë ndryshuar as qëllimet dhe as parimet e tij por strategjia. Albin Kurti iu përgjigjet kritikëve se ka ndryshuar qëndrim nga ai që ...

Albin Kurti: S’duhet një luftë e tretë botërore që të bashkohet Shqipëria e Kosova
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, në një intervistë në “News 24” duke folur për idenë e bashkimit kombëtar të shpalosur nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje deklaroi se Shqipëria e Kosova nuk do të bëjnë Luftë të ...
TetovaSot | 17-Oct-2019 23:10
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, në një intervistë në “News 24” duke folur për idenë e bashkimit kombëtar të shpalosur nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje deklaroi se Shqipëria e Kosova nuk do të bëjnë Luftë të ...

Kurti: Unë kryeministër, ose shkojmë në zgjedhje të reja
Fituesi i zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti tha se sheh vetëm LDK-në si pjesë të koalicionit për të formuar qeverinë dhe nëse kjo marrëveshje nuk arrihet atëherë do të ketë zgjedhje të tjera. ...
EkonomiaOnline | 17-Oct-2019 23:03
Fituesi i zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit në Kosovë, Albin Kurti tha se sheh vetëm LDK-në si pjesë të koalicionit për të formuar qeverinë dhe nëse kjo marrëveshje nuk arrihet atëherë do të ketë zgjedhje të tjera. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved