ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/11/2019 21:52

VV-LDK, sot pritet takimi mes grupeve punuese

VV-LDK, sot pritet takimi mes grupeve punuese
Grupet punese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të LDK-së takohen sot për të vazhduar bisedimet aty ku i kanë lënë.
Top Channel | 18-Oct-2019 09:51
Grupet punese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të LDK-së takohen sot për të vazhduar bisedimet aty ku i kanë lënë.

Vetëvendosje dhe LDK fillojnë diskutimet për koalicion të mundshëm qeverisës
Përfaqësues të lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës u takuan të premten në përpjekje për të afruar qëndrimet e tyre për një koalicion të mundshëm qeverisës. Të dy partitë angazhuan zyrtarët e tyre ...
Lapsi | 18-Oct-2019 20:19
Përfaqësues të lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës u takuan të premten në përpjekje për të afruar qëndrimet e tyre për një koalicion të mundshëm qeverisës. Të dy partitë angazhuan zyrtarët e tyre ...

Përfundon takimi LVV-LDK, dakordohen për përmbajtjen dhe parimet e marrëveshjes për bashkëqeverisje
Ka përfunduar takimi i grupeve punuese të LDK-së dhe LVV-së. Përmes një deklaratë të përbashkët nga takimi i grupeve punuese LDK – LVV, u bë e ditur se dy grupet janë dakorduar lidhur me përmbajtjen dhe parimet e ...
Telegrafi | 18-Oct-2019 14:39
Ka përfunduar takimi i grupeve punuese të LDK-së dhe LVV-së. Përmes një deklaratë të përbashkët nga takimi i grupeve punuese LDK – LVV, u bë e ditur se dy grupet janë dakorduar lidhur me përmbajtjen dhe parimet e ...

Fillon takimi i grupeve punuese të LVV-së dhe LDK-së
Në zyrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës, tashmë ka arritur grupi punues i Lëvizjes Vetëvendosje, për të harmonizuar programin për një marrëveshje eventuale për Qeverinë e ardhshme. Nisjen e takimit e ka konfirmuar për ...
Telegrafi | 18-Oct-2019 13:23
Në zyrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës, tashmë ka arritur grupi punues i Lëvizjes Vetëvendosje, për të harmonizuar programin për një marrëveshje eventuale për Qeverinë e ardhshme. Nisjen e takimit e ka konfirmuar për ...

A do të bëhet Vjosa Osmani kryetare e Kuvendit? Përgjigjet Lutfi Haziri
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të nënshkruhet, që të dyja të udhëheqin qeverinë e ardhshme të vendit. Ai ka thënë se ...
Gazeta Express | 18-Oct-2019 22:18
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të nënshkruhet, që të dyja të udhëheqin qeverinë e ardhshme të vendit. Ai ka thënë se ...

VV e LDK fillojnë diskutimet për krijimin e koalicionit qeverisës
Prishtinë, 18 tetor 2019 – Përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) u takuan të premten në përpjekje për të afruar qëndrimet e tyre për një koalicion të mundshëm qeverisës. Në ...
Illyriapress | 18-Oct-2019 22:08
Prishtinë, 18 tetor 2019 – Përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) u takuan të premten në përpjekje për të afruar qëndrimet e tyre për një koalicion të mundshëm qeverisës. Në ...

Kur pritet të nënshkruhet koalicioni VV-LDK? Flet Lutfi Haziri
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni ...
Zeri | 18-Oct-2019 21:59
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni ...

Nisin takimet e grupeve punuese në mes të VV-së dhe LDK-së (VIDEO)
Ia bënë sefte. Pas ditëve pa takime, e thumbash drejtuar njëra tjetrës, grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike u takuan të premten për të negociuar programin qeverisës. Vendi është selia e ...
Klan Kosova | 18-Oct-2019 20:26
Ia bënë sefte. Pas ditëve pa takime, e thumbash drejtuar njëra tjetrës, grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike u takuan të premten për të negociuar programin qeverisës. Vendi është selia e ...

Vetëvendosje dhe LDK fillojnë diskutimet për koalicion të mundshëm qeverisës
Përfaqësues të lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës u takuan të premten në përpjekje për të afruar qëndrimet e tyre për një koalicion të mundshëm qeverisës. Të dy partitë angazhuan zyrtarët e tyre ...
Zeri Amerikes | 18-Oct-2019 19:05
Përfaqësues të lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës u takuan të premten në përpjekje për të afruar qëndrimet e tyre për një koalicion të mundshëm qeverisës. Të dy partitë angazhuan zyrtarët e tyre ...

LVV dhe LDK zhvendosin takimet në grupet punuese
Vetëm dy takime, njëri në nivel të liderëve dhe tjetri në nivelin e grupeve punuese,janë zhvilluar deri më tani ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, që nga shpallja e rezultatit preliminar ...
Gazeta Monitor | 18-Oct-2019 17:33
Vetëm dy takime, njëri në nivel të liderëve dhe tjetri në nivelin e grupeve punuese,janë zhvilluar deri më tani ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, që nga shpallja e rezultatit preliminar ...

LDK-LVV, marrëveshje lidhur me përmbajtjen dhe parimet e marrëveshjes për bashkëqeverisje
Sot në Selinë e LDK-së është mbajtur takimi i grupeve punuese lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës LDK-LVV. Në një komunikatë për media të lëshuar nga Zyra për Informim e LDK-së thuhet se dy grupet punuese u ...
PortaliOnline | 18-Oct-2019 16:53
Sot në Selinë e LDK-së është mbajtur takimi i grupeve punuese lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës LDK-LVV. Në një komunikatë për media të lëshuar nga Zyra për Informim e LDK-së thuhet se dy grupet punuese u ...

Edhe pas takimit, Vetëvendosje fajëson LDK-në se po e zvarrit marrëveshjen për koalicion
Të premten është mbajtur takimi i grupeve punuese lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës, duke paralajmëruar takimin e radhës për javën e ardhshme. Grupet punuese u pajtuan lidhur me përmbajtjen dhe parimet e ...
Lajminet | 18-Oct-2019 16:03
Të premten është mbajtur takimi i grupeve punuese lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës, duke paralajmëruar takimin e radhës për javën e ardhshme. Grupet punuese u pajtuan lidhur me përmbajtjen dhe parimet e ...

Muja: LDK-ja të reflektojë dhe ta pranojë realitetin e krijuar pas zgjedhjeve
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, realizuan edhe një takim në përpjekje për të harmonizuar programet për të bashkëqeverisur. Njohësi çështjeve politike, Armend Muja, në një prononcim për ...
EkonomiaOnline | 18-Oct-2019 15:52
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, realizuan edhe një takim në përpjekje për të harmonizuar programet për të bashkëqeverisur. Njohësi çështjeve politike, Armend Muja, në një prononcim për ...

Konjufca pas takimit në LDK: Nuk ka kushte nga asnjëra palë, nuk folëm për ministri
Për gati dy orë ka zgjatur takimi i parë i grupit punues të Vetëvendosjes dhe LDK-së lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës, ku të dyja grupet janë dakorduar lidhur me përmbajtjen dhe parimet e marrëveshjes për ...
Kosova Press | 18-Oct-2019 15:49
Për gati dy orë ka zgjatur takimi i parë i grupit punues të Vetëvendosjes dhe LDK-së lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës, ku të dyja grupet janë dakorduar lidhur me përmbajtjen dhe parimet e marrëveshjes për ...

LVV dhe LDK zhvendosin takimet në grupet punuese
Vetëm dy takime, njëri në nivel të liderëve dhe tjetri në nivelin e grupeve punuese,janë zhvilluar deri më tani ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, që nga shpallja e rezultatit preliminar ...
Radio Evropa e Lire | 18-Oct-2019 15:49
Vetëm dy takime, njëri në nivel të liderëve dhe tjetri në nivelin e grupeve punuese,janë zhvilluar deri më tani ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, që nga shpallja e rezultatit preliminar ...

Caktohet dita kur do të mbahet takimi i radhës në mes VV-LDK
Në vazhdimësi të takimit të dy liderëve të LDK-së dhe LVV-së, sot në Selinë e LDK-së është mbajtur takimi i grupeve punuese lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës. Në një komunikatë për media të......
Zeri | 18-Oct-2019 15:37
Në vazhdimësi të takimit të dy liderëve të LDK-së dhe LVV-së, sot në Selinë e LDK-së është mbajtur takimi i grupeve punuese lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës. Në një komunikatë për media të......

Ja cka thotë Glauk Konjufca pas takimit me LDK-në
Ka përfunduar takimi i grupeve punese të LVV-së dhe LDK-së, ku pas takimit është thënë se u bisedua për programin qeverisës. Glauk Konjufca nga LVV tha se kanë folur për temat të cilat e presin vendin dhe reformat e ...
InFokusi | 18-Oct-2019 15:22
Ka përfunduar takimi i grupeve punese të LVV-së dhe LDK-së, ku pas takimit është thënë se u bisedua për programin qeverisës. Glauk Konjufca nga LVV tha se kanë folur për temat të cilat e presin vendin dhe reformat e ...

? Konjufca: Nuk ka kushte nga asnjëra palë
Ka përfunduar takimi i grupeve punese të LVV-së dhe LDK-së, ku pas takimit është thënë se u bisedua për programin qeverisës. Glauk Konjufca nga LVV tha se kanë folur për temat, të cilat e presin vendin dhe reformat e ...
AlbInfo | 18-Oct-2019 15:19
Ka përfunduar takimi i grupeve punese të LVV-së dhe LDK-së, ku pas takimit është thënë se u bisedua për programin qeverisës. Glauk Konjufca nga LVV tha se kanë folur për temat, të cilat e presin vendin dhe reformat e ...

Glauk Konjufca flet pas takimit të grupeve punuese: LDK e VV nuk kanë kushte ndaj njëra-tjetrës
Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje ka dhënë detaje rreth takimit të grupit punues të këtij subjekti me atë të Lidhjes Demokratike. Konjufca në një adresim të tij për media tha se në këtë takim me përfaqësuesit ...
Klan Kosova | 18-Oct-2019 15:11
Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje ka dhënë detaje rreth takimit të grupit punues të këtij subjekti me atë të Lidhjes Demokratike. Konjufca në një adresim të tij për media tha se në këtë takim me përfaqësuesit ...

Shtyhet për në ora 13:00 takimi i grupeve punuese mes VV-së dhe LDK-së
Është shtyrë takimi i grupeve punuese të Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Takimi i cili ishte paraparë të mbahej në ora 11:00, është shtyrë për ora 13:00. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi ...
Telegrafi | 18-Oct-2019 12:04
Është shtyrë takimi i grupeve punuese të Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Takimi i cili ishte paraparë të mbahej në ora 11:00, është shtyrë për ora 13:00. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved