ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/11/2019 21:59

4 orë mbledhje/ Italia vendos veton: Jo ndarje të Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut

4 orë mbledhje/ Italia vendos veton: Jo ndarje të Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut
Prej 4 orësh vijojnë diskutimet në Bruksel midis liderëve të shteteve të Bashkimit Evropian për të arritur një marrëveshje mbi zgjerimin.
Top Channel | 18-Oct-2019 00:47
Prej 4 orësh vijojnë diskutimet në Bruksel midis liderëve të shteteve të Bashkimit Evropian për të arritur një marrëveshje mbi zgjerimin.

Kancelarja Merkel një plan për tiu kundërpërgjigjur Macron
Tema Kancelarja gjermane Angela Merkel po planifikon një propozim të ri për tiu kundërpërgjur refuzimit të Presidentit Macron kundër Shqipërisë dhe Maqedonsië së Veriut. Në takimin e nesërm, Kancelarja Merkel, pritet ti ...
GazetaTema | 17-Oct-2019 20:34
Tema Kancelarja gjermane Angela Merkel po planifikon një propozim të ri për tiu kundërpërgjur refuzimit të Presidentit Macron kundër Shqipërisë dhe Maqedonsië së Veriut. Në takimin e nesërm, Kancelarja Merkel, pritet ti ...

Merkel: Nuk ka konsensus/ Hapja e negociatave, kancelarja: Mundësitë, të pakta
Takimi dy ditor i krerëve te shteteve dhe qeverive të BE-së nis sot në Bruksel me në fokus Brexitin e ofensivën turke në veri të Sirisë.
Top Channel | 17-Oct-2019 15:21
Takimi dy ditor i krerëve te shteteve dhe qeverive të BE-së nis sot në Bruksel me në fokus Brexitin e ofensivën turke në veri të Sirisë.

“Franca nuk lëkundet”, kur pritet që të diskutohet çështja e zgjerimit nga liderët e Europës
Kryetarët e shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pritet që të fillojnë punën për samitin në orën 15:00. Gazetarja e ABC News në Bruksel, Erisa Zykaj, raportoi se kryetarët e shteteve priten të mbërrijnë në orën 13:00, ...
Telegraf | 17-Oct-2019 15:54
Kryetarët e shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pritet që të fillojnë punën për samitin në orën 15:00. Gazetarja e ABC News në Bruksel, Erisa Zykaj, raportoi se kryetarët e shteteve priten të mbërrijnë në orën 13:00, ...

Vendimi për negociatat e Shqipërisë mund të diskutohet që sot
Ne Bruksel ka nisur punimet samiti dy ditor i lidereve te Bashkimit Europian. Kreret e shteteve pritet te kene diskutime te gjata per disa ceshtje shume te rendesishme, mes te cilave eshte dhe vendimi final per hapjen e ...
VizionPlus | 17-Oct-2019 15:48
Ne Bruksel ka nisur punimet samiti dy ditor i lidereve te Bashkimit Europian. Kreret e shteteve pritet te kene diskutime te gjata per disa ceshtje shume te rendesishme, mes te cilave eshte dhe vendimi final per hapjen e ...

Fillon darka e punës e 28 liderëve europian në Bruksel, ja kur jepet vendimi për negociatat
Gazetarja e ABC News, Erisa Zykaj, ka raportuar se, pritet që të fillojë darka e punës e 28 liderëve europianë, të cilët kanë në axhendën e tyre, së pari çështjen e zgjerimit dhe pastaj çështjen e Turqisë. Deri tani nuk ...
ABCNews | 17-Oct-2019 19:46
Gazetarja e ABC News, Erisa Zykaj, ka raportuar se, pritet që të fillojë darka e punës e 28 liderëve europianë, të cilët kanë në axhendën e tyre, së pari çështjen e zgjerimit dhe pastaj çështjen e Turqisë. Deri tani nuk ...

Plenkoviç kundër Macron: Rregullat nuk ndryshohen në mes të lojës
Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkovic mendon se rregullat nuk mund të ndryshohen në mes të lojës në lidhje me çështjen e hapjes së negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Metodologjia e re e rishikuar e ...
Politiko | 17-Oct-2019 22:26
Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkovic mendon se rregullat nuk mund të ndryshohen në mes të lojës në lidhje me çështjen e hapjes së negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Metodologjia e re e rishikuar e ...

Kancelarja Merkel, një plan për t’iu kundërpërgjigjur Macron
Kancelarja gjermane Angela Merkel po planifikon një propozim të ri për t’iu kundërpërgjur refuzimit të Presidentit Macron kundër Shqipërisë dhe Maqedonsië së Veriut. Në takimin e nesërm, Kancelarja Merkel, pritet t’i ...
Lexo | 17-Oct-2019 21:56
Kancelarja gjermane Angela Merkel po planifikon një propozim të ri për t’iu kundërpërgjur refuzimit të Presidentit Macron kundër Shqipërisë dhe Maqedonsië së Veriut. Në takimin e nesërm, Kancelarja Merkel, pritet t’i ...

Merkel planifikon të diskutojë zbritjen e buxhetit të BE-së për Gjermaninë pas BREXIT-it
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se Bashkimi Evropian duhej të diskutonte një zbritje të mundshme për Gjermaninë. Ajo tha se kjo duhet të jetë si pjesë e negociatave për buxhetin, sepse Gjermania do të “rëndohej në ...
Telegrafi | 17-Oct-2019 15:31
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se Bashkimi Evropian duhej të diskutonte një zbritje të mundshme për Gjermaninë. Ajo tha se kjo duhet të jetë si pjesë e negociatave për buxhetin, sepse Gjermania do të “rëndohej në ...

Kancelarja Bierlein: Austria mbron hapur nisjen e bisedimeve me Shqipërinë
Austria ka rikonfirmuar sot mbështetjen për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja e Austrisë, Brigitte Bierlein ka deklaruar sot në Këshillin Europian se, “Austria ...
Lexo | 17-Oct-2019 20:42
Austria ka rikonfirmuar sot mbështetjen për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja e Austrisë, Brigitte Bierlein ka deklaruar sot në Këshillin Europian se, “Austria ...

Ratas: Mbështesim fuqimisht hapjen e bisedimeve me Shqipërinë
Kryeministri i Estonisë, Jüri Ratas ka konfirmuar sot mbështetjen e Estonisë për hapjen e bisedmeve të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian. Duke folur për mediat përpara samitit të ...
Flaka | 17-Oct-2019 20:06
Kryeministri i Estonisë, Jüri Ratas ka konfirmuar sot mbështetjen e Estonisë për hapjen e bisedmeve të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian. Duke folur për mediat përpara samitit të ...

Kryeministri i Estonisë, Jüri Ratas: Vendi im mbështet fuqimisht hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Kryeministri i Estonisë, Jüri Ratas, i është bashkur zërave pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësim në Bashkimin Evropain. Ai ka konfirmuar para mediave në Samitin e krerëve të BE, ...
RTSH | 17-Oct-2019 16:47
Kryeministri i Estonisë, Jüri Ratas, i është bashkur zërave pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësim në Bashkimin Evropain. Ai ka konfirmuar para mediave në Samitin e krerëve të BE, ...

Samiti i BE-së në Bruksel, temat e “nxehta” dhe shanset e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
BRUKSEL Samiti i Bashkimit Europian në Bruksel pritet të diskutojë tema të nxehta, të cilat janë trajtuar dhe ndjekur me vëmendje të veçantë nga të gjitha vendet. Në axhendën dy ditore, sot dhe nesër, ky samit pritet të ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 10:18
BRUKSEL Samiti i Bashkimit Europian në Bruksel pritet të diskutojë tema të nxehta, të cilat janë trajtuar dhe ndjekur me vëmendje të veçantë nga të gjitha vendet. Në axhendën dy ditore, sot dhe nesër, ky samit pritet të ...

Kryeministri i Estonise : Duhet te hapen negociatat me Shqiperine
Kryeministri i Estonisë, Jüri Ratas i është bashkuar zërave pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësim në Bashkimin Europain. Ai ka konfirmuar para mediave në Samitin e krerëve të ...
Lajmi i Fundit | 17-Oct-2019 16:47
Kryeministri i Estonisë, Jüri Ratas i është bashkuar zërave pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësim në Bashkimin Europain. Ai ka konfirmuar para mediave në Samitin e krerëve të ...

Krerët e shteteve mblidhen në Bruksel, Franca këmbëngul kundër bisedimeve me Shqipërinë
Krerët e shteteve anëtare e 28 vendeve anëtare të Bashkimit Evopian po grumbullohen në Bruksel për takimin dy ditor që do të zhvillojnë. Zgjerimi është një prej temave kryesore, ku Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut po ...
ABCNews | 17-Oct-2019 14:24
Krerët e shteteve anëtare e 28 vendeve anëtare të Bashkimit Evopian po grumbullohen në Bruksel për takimin dy ditor që do të zhvillojnë. Zgjerimi është një prej temave kryesore, ku Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut po ...

Kryeministri i Estonisë: Mbështesim fuqimisht hapjen e negociatave me Shqipërinë
Kryeministri i Estonisë, Jüri Ratas i është bashkur zërave pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësim në Bashkimin Europain. Ai ka konfirmuar para mediave në Samitin e krerëve të BE, ...
Lexo | 17-Oct-2019 16:25
Kryeministri i Estonisë, Jüri Ratas i është bashkur zërave pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësim në Bashkimin Europain. Ai ka konfirmuar para mediave në Samitin e krerëve të BE, ...

Një tjetër ‘Po’ për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, kryeministri i Estonisë: Mbështesim fuqimisht hapjen e bisedimeve!
Postuar: 17/10/2019 - 16:08 Kryeministri i Estonisë, Juri Ratas është shprehur pro hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai ka konfirmuar para mediave në Samitin e krerëve të BE, mbështetjen e ...
Sot.Al | 17-Oct-2019 16:11
Postuar: 17/10/2019 - 16:08 Kryeministri i Estonisë, Juri Ratas është shprehur pro hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai ka konfirmuar para mediave në Samitin e krerëve të BE, mbështetjen e ...

Bruksel, krerët e vendeve të BE-së nisin samitin
Në agjendën dyditore në Samitin e BE-së, që po zhvillohet më 17-18 tetor në Bruksel, përpjekjet e Britanisë për të qëndruar apo për t’u larguar nga Bashkimi Evropian me 28 anëtarë, operacioni turk në veri të Sirisë dhe ...
VizionPlus | 17-Oct-2019 10:43
Në agjendën dyditore në Samitin e BE-së, që po zhvillohet më 17-18 tetor në Bruksel, përpjekjet e Britanisë për të qëndruar apo për t’u larguar nga Bashkimi Evropian me 28 anëtarë, operacioni turk në veri të Sirisë dhe ...

Vendimi për negociatat e Shqipërisë mund të diskutohet që sot
Ne Bruksel ka nisur punimet samiti dy ditor i lidereve te Bashkimit Europian. Kreret e shteteve pritet te kene diskutime te gjata per disa ceshtje shume te rendesishme, mes te cilave eshte dhe vendimi final per hapjen e ...
Medial | 17-Oct-2019 15:54
Ne Bruksel ka nisur punimet samiti dy ditor i lidereve te Bashkimit Europian. Kreret e shteteve pritet te kene diskutime te gjata per disa ceshtje shume te rendesishme, mes te cilave eshte dhe vendimi final per hapjen e ...

Nuk pritet që Macron t’ia hap rrugën Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë për bisedimet me BE-në
Kryetarët e shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pritet që të fillojnë punën për samitin në orën 15:00. Gazetarja e ABC News në Bruksel, Erisa Zykaj, raportoi se kryetarët e shteteve priten të mbërrijnë në orën 13:00, ...
Telegrafi | 17-Oct-2019 13:27
Kryetarët e shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pritet që të fillojnë punën për samitin në orën 15:00. Gazetarja e ABC News në Bruksel, Erisa Zykaj, raportoi se kryetarët e shteteve priten të mbërrijnë në orën 13:00, ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved