ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/11/2019 08:53

Operacioni i ushtrisë turke në Siri, flet Trump: Ky nuk është problemi ynë

Operacioni i ushtrisë turke në Siri, flet Trump: Ky nuk është problemi ynë
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se “nuk është problem i SHBA-së nëse Turqia hyn në Siri”. Komentet vijnë në kohën kur SHBA-ja po përballet me kritika të mëdha, pas tërheqjes së trupave nga Siria. ...
BalkanWeb | 16-Oct-2019 20:52
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se “nuk është problem i SHBA-së nëse Turqia hyn në Siri”. Komentet vijnë në kohën kur SHBA-ja po përballet me kritika të mëdha, pas tërheqjes së trupave nga Siria. ...

Ofensiva e Turqisë, Trump “braktis” kurdët: Nuk janë engjëj
mapo.al Presidenti i SHBA, Donald Trump lëshoi një deklaratë të fortë të mërkurën ndërsa fliste para reporterëve për çështjen e ofensivës së Turqisë brenda territorit sirian. “Nuk është problemi ynë nëse Turqia hyn në ...
Mapo | 16-Oct-2019 20:45
mapo.al Presidenti i SHBA, Donald Trump lëshoi një deklaratë të fortë të mërkurën ndërsa fliste para reporterëve për çështjen e ofensivës së Turqisë brenda territorit sirian. “Nuk është problemi ynë nëse Turqia hyn në ...

Donald Trump: Përplasja Turqi-Siri, strategji gjeniale për SHBA-të. Kurdët s’është se janë engjëj
Presidenti amerikan, Donald Trump, e quan pushtimin e Sirisë nga Turqia “strategji gjeniale” për SHBA-të, dhe shton se kurdët nuk janë engjëj. Trump ka nisur të mbrojë vendimin për të tërhequr trupat amerikane nga Siria ...
GazetaTema | 16-Oct-2019 19:50
Presidenti amerikan, Donald Trump, e quan pushtimin e Sirisë nga Turqia “strategji gjeniale” për SHBA-të, dhe shton se kurdët nuk janë engjëj. Trump ka nisur të mbrojë vendimin për të tërhequr trupat amerikane nga Siria ...

Trump: Ofensiva turke në Siri nuk është problemi ynë
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se “nuk është problem i SHBA-së nëse Turqia hyn në Siri”. Komentet vijnë në kohën kur SHBA-ja po përballet me kritika të mëdha, pas tërheqjes së trupave nga Siria. ...
VizionPlus | 16-Oct-2019 22:00
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se “nuk është problem i SHBA-së nëse Turqia hyn në Siri”. Komentet vijnë në kohën kur SHBA-ja po përballet me kritika të mëdha, pas tërheqjes së trupave nga Siria. ...

Operacioni ushtarak në Siri / Erdogan: Turqia kurrë në historinë e saj nuk ka kryer masakër civile
Në fakt, theksoi presidenti Erdogan,” është historia e atyre që akuzojnë Turqinë për kryerjen e masakrave dhe që janë plotë me masakra të tilla” Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se Turqia në asnjë ...
BalkanWeb | 16-Oct-2019 16:55
Në fakt, theksoi presidenti Erdogan,” është historia e atyre që akuzojnë Turqinë për kryerjen e masakrave dhe që janë plotë me masakra të tilla” Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se Turqia në asnjë ...

Trump: Operacioni i Turqisë në Siri nuk është problemi im
Operacioni “Burimi i Paqes” të cilin Turqia e filloi në veri të Sirisë javën e kaluar është çështje midis Turqisë dhe Sirisë dhe nuk është “problemi im”, tha presidenti i SHBA-së Donald Trump, raporton Anadolu Agency. ...
GazetaTema | 16-Oct-2019 18:28
Operacioni “Burimi i Paqes” të cilin Turqia e filloi në veri të Sirisë javën e kaluar është çështje midis Turqisë dhe Sirisë dhe nuk është “problemi im”, tha presidenti i SHBA-së Donald Trump, raporton Anadolu Agency. ...

Erdogani i përmbahet vijës së ashpër
Forcat turke vazhdojnë ofensivën e tyre në veri të Sirisë, kurse debatet politike vazhdojnë. Presidenti Rexhep Tajip Erdogan kundërshton kategorikisht çdo thirrje për armëpushim. “Ne nuk do të shpallim kurrë ...
GazetaTema | 16-Oct-2019 17:58
Forcat turke vazhdojnë ofensivën e tyre në veri të Sirisë, kurse debatet politike vazhdojnë. Presidenti Rexhep Tajip Erdogan kundërshton kategorikisht çdo thirrje për armëpushim. “Ne nuk do të shpallim kurrë ...

Ndërhyrja ushtarake në Siri, nënpresidenti amerikan Mike Pence drejt Turqisë: Sanksionet më të ashpra që mund të imagjinohen
Zyrtarët turq thonë se Presidenti Recep Tayyip Erdogan do të takohet me Nënpresidentin, Mike Pence dhe Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo gjatë vizitës së tyre në Turqi, ku po shkojnë për të kërkuar ndaljen e ...
GazetaTema | 16-Oct-2019 17:47
Zyrtarët turq thonë se Presidenti Recep Tayyip Erdogan do të takohet me Nënpresidentin, Mike Pence dhe Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo gjatë vizitës së tyre në Turqi, ku po shkojnë për të kërkuar ndaljen e ...

Zyrtarët Amerikanë në Ankara për të bindur Erdogan
Krerët më të lartë të shtetit amerikan kanë nisur një ofensivë diplomatike për të bindur Turqinë të heqë dorë nga sulmet në Siri. Nga ana e tij, presidenti turk Erdogan ka akuzuar klasën politike amerikane për mungesë ...
ABCNews | 16-Oct-2019 21:35
Krerët më të lartë të shtetit amerikan kanë nisur një ofensivë diplomatike për të bindur Turqinë të heqë dorë nga sulmet në Siri. Nga ana e tij, presidenti turk Erdogan ka akuzuar klasën politike amerikane për mungesë ...

Trump tradhton kurdët: Nuk janë ëngjëj!
Presidenti Trump deklaroi të mërkurën se inkursioni turk në Sirinë verilindore nuk ka të bëjë me ne (SHBA-në). Duke folur për gazetarët në Zyrën Ovale në krah të Presidentit italian Sergio Mattarella, zoti Trump shtoi ...
Lapsi | 16-Oct-2019 21:15
Presidenti Trump deklaroi të mërkurën se inkursioni turk në Sirinë verilindore nuk ka të bëjë me ne (SHBA-në). Duke folur për gazetarët në Zyrën Ovale në krah të Presidentit italian Sergio Mattarella, zoti Trump shtoi ...

Publikohet letra ku Trump i shkruan Erdoganit: “Mos u bëj budalla!”
Gazetarja amerikane e Fox News, Trish Regan, ka publikuar një letër të cilën Trump ia ka dërguar presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Në këtë letër, presidenti amerikan i kërkon homologut turk të bëjë marrëveshje me ...
Arbresh | 17-Oct-2019 00:42
Gazetarja amerikane e Fox News, Trish Regan, ka publikuar një letër të cilën Trump ia ka dërguar presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Në këtë letër, presidenti amerikan i kërkon homologut turk të bëjë marrëveshje me ...

Erdogan: Turqia nuk do tërhiqet nga beteja me terroristët kurdë
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan nuk ka ndërmend të tërhiqet nga operacionet ushtarake në Siri, pavarësisht paralajmërimeve të ashpra nga ndërkombëtarët. Madje këtë të mërkurë Ministria e Mbrojtjes në Ankara ...
VizionPlus | 16-Oct-2019 11:24
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan nuk ka ndërmend të tërhiqet nga operacionet ushtarake në Siri, pavarësisht paralajmërimeve të ashpra nga ndërkombëtarët. Madje këtë të mërkurë Ministria e Mbrojtjes në Ankara ...

Erdogan ultimatum kurdëve që të dorëzojnë armët
Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan u ka lënë kohë kurdëve vetëm këtë natë, që të dorëzojnë armët, në të kundërt operacionet e ushtrisë do të vazhdojnë. Ai e bëri të qartë se negociata me terroristët, shteti turk ...
Politiko | 16-Oct-2019 23:39
Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan u ka lënë kohë kurdëve vetëm këtë natë, që të dorëzojnë armët, në të kundërt operacionet e ushtrisë do të vazhdojnë. Ai e bëri të qartë se negociata me terroristët, shteti turk ...

Turqia refuzon kërkesën e SHBA-ve për armëpushim në Siri
Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan, ka refuzuar një thirrje të SHBA-ve për armëpushim të menjëhershëm në veri të Sirisë, duke thënë se ofensiva e ushtrisë turke do të vazhdojë. Komentet e tij vijnë ndërsa ...
BalkanWeb | 16-Oct-2019 09:03
Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan, ka refuzuar një thirrje të SHBA-ve për armëpushim të menjëhershëm në veri të Sirisë, duke thënë se ofensiva e ushtrisë turke do të vazhdojë. Komentet e tij vijnë ndërsa ...

Ofensiva turke, forcat siriane futen në qytetin Kobanit
Forcat siriane janë future në qytetin kufitar strategjik të Kobanit, duke bllokuar një rrugë për ushtrinë turke, e cila përmes ofensivës po tenton të krijojë një ‘zonë të sigurtë’ pa luftëtarët kurdë në Siri. Hyrja e ...
Arbresh | 16-Oct-2019 22:50
Forcat siriane janë future në qytetin kufitar strategjik të Kobanit, duke bllokuar një rrugë për ushtrinë turke, e cila përmes ofensivës po tenton të krijojë një ‘zonë të sigurtë’ pa luftëtarët kurdë në Siri. Hyrja e ...

Trump thotë se ofensiva turke në Siri nuk është problem i SHBA-së
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se “nuk është problem i SHBA-së nëse Turqia hyn në Siri”. Komentet vijnë në kohën kur SHBA-ja po përballet me kritika të mëdha, pas tërheqjes së trupave nga Siria. ...
TetovaSot | 16-Oct-2019 22:24
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se “nuk është problem i SHBA-së nëse Turqia hyn në Siri”. Komentet vijnë në kohën kur SHBA-ja po përballet me kritika të mëdha, pas tërheqjes së trupave nga Siria. ...

Trump: Lufta në Siri nuk është problemi ynë, kurdët nuk janë engjëj
Presidenti Donald Trump deklaroi se nuk është problemi i SHBA-së, nëse Turqia hyn në territorin sirian, ndërsa shtoi se kurdët, të cilët janë objektiv i ofensivës turke nuk janë engjëj. Kreu i shtetit amerikan ka marrë ...
Politiko | 16-Oct-2019 21:50
Presidenti Donald Trump deklaroi se nuk është problemi i SHBA-së, nëse Turqia hyn në territorin sirian, ndërsa shtoi se kurdët, të cilët janë objektiv i ofensivës turke nuk janë engjëj. Kreu i shtetit amerikan ka marrë ...

Zyrtarët Amerikanë në Ankara për të bindur Erdogan
Lexime: 3 Krerët më të lartë të shtetit amerikan kanë nisur një ofensivë diplomatike për të bindur Turqinë të heqë dorë nga sulmet në Siri. Nga ana e tij, presidenti turk Erdogan ka akuzuar klasën politike amerikane për ...
Medial | 16-Oct-2019 21:35
Lexime: 3 Krerët më të lartë të shtetit amerikan kanë nisur një ofensivë diplomatike për të bindur Turqinë të heqë dorë nga sulmet në Siri. Nga ana e tij, presidenti turk Erdogan ka akuzuar klasën politike amerikane për ...

Trump thotë se ofensiva turke në Siri nuk është problem i SHBA’së
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se “nuk është problem i SHBA-së nëse Turqia hyn në Siri”. Komentet vijnë në kohën kur SHBA-ja po përballet me kritika të mëdha, pas tërheqjes së trupave nga Siria. ...
Gazeta Express | 16-Oct-2019 21:12
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se “nuk është problem i SHBA-së nëse Turqia hyn në Siri”. Komentet vijnë në kohën kur SHBA-ja po përballet me kritika të mëdha, pas tërheqjes së trupave nga Siria. ...

Trump: Kurdët nuk janë “engjëj”
Presidenti Trump deklaroi të mërkurën se inkursioni turk në Sirinë verilindore nuk ka të bëjë me ne (SHBA-në). Duke folur për gazetarët në Zyrën Ovale në krah të Presidentit italian Sergio Mattarella, zoti Trump shtoi ...
Arbresh | 16-Oct-2019 21:08
Presidenti Trump deklaroi të mërkurën se inkursioni turk në Sirinë verilindore nuk ka të bëjë me ne (SHBA-në). Duke folur për gazetarët në Zyrën Ovale në krah të Presidentit italian Sergio Mattarella, zoti Trump shtoi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved