ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/11/2019 00:55

Liderët e BE-së të mos bëhen pengesë/Hahn: Nëse nuk hapen negociatat rrezikohet besueshmëria

Liderët e BE-së të mos bëhen pengesë/Hahn: Nëse nuk hapen negociatat rrezikohet besueshmëria
Eurokomisioneri për Zgjerim Johanes Hahn, gjatë një konference të përbashkët me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, u bëri thirre liderëve të BE të cilët do të takohen nesër në Bruksel, që të tregojnë lidership ...
BalkanWeb | 16-Oct-2019 23:56
Eurokomisioneri për Zgjerim Johanes Hahn, gjatë një konference të përbashkët me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, u bëri thirre liderëve të BE të cilët do të takohen nesër në Bruksel, që të tregojnë lidership ...

Hahn paralajmëron pasoja nëse s’ka vendim pozitiv për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, i paralajmëroi vendet anëtare të BE-së se mungesa e vendimit pozitiv për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, do të ...
VizionPlus | 16-Oct-2019 21:13
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, i paralajmëroi vendet anëtare të BE-së se mungesa e vendimit pozitiv për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, do të ...

Hahn: Vota negative për Shqipërinë e Maqedoninë, pasoja për dialogun Kosovë-Serbi
Komisioneri për zgjerim, Johanes Hahn i ka kërkuar liderëve evropian që të mbështesin propozimin e Komisionit dhe të vendosin pozitivisht për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Hahn ka thënë se vendimi eventual negativ ...
Telegrafi | 16-Oct-2019 22:31
Komisioneri për zgjerim, Johanes Hahn i ka kërkuar liderëve evropian që të mbështesin propozimin e Komisionit dhe të vendosin pozitivisht për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Hahn ka thënë se vendimi eventual negativ ...

?Han: Maqedonia e Veriut meriton tani çeljen e negociatave
Komisari për zgjerim, Johanes Han në konferencën e sotme në Bruksel ka theksuar se Maqedonia ka kaluar një rrugë të gjatë drejt integrimeve.
Top Channel | 16-Oct-2019 18:59
Komisari për zgjerim, Johanes Han në konferencën e sotme në Bruksel ka theksuar se Maqedonia ka kaluar një rrugë të gjatë drejt integrimeve.

Hahn: Vota negative për Shqipërinë e Maqedoninë, pasoja për dialogun Kosovë-Serbi
Komisioneri për zgjerim, Johanes Hahn i ka kërkuar liderëve evropian që të mbështesin propozimin e Komisionit dhe të vendosin pozitivisht për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Hahn ka thënë se vendimi eventual negativ ...
Arbresh | 16-Oct-2019 22:14
Komisioneri për zgjerim, Johanes Hahn i ka kërkuar liderëve evropian që të mbështesin propozimin e Komisionit dhe të vendosin pozitivisht për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Hahn ka thënë se vendimi eventual negativ ...

Hahn: Vota negative për Shqipërinë e Maqedoninë, pasoja për dialogun Kosovë-Serbi
Komisioneri për zgjerim, Johanes Hahn i ka kërkuar liderëve evropian që të mbështesin propozimin e Komisionit dhe të vendosin pozitivisht për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Hahn ka thënë se vendimi eventual negativ ...
Klan Kosova | 16-Oct-2019 22:04
Komisioneri për zgjerim, Johanes Hahn i ka kërkuar liderëve evropian që të mbështesin propozimin e Komisionit dhe të vendosin pozitivisht për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Hahn ka thënë se vendimi eventual negativ ...

Hahn: Vota negative për Shqipërinë e Maqedoninë, pasoja për dialogun Kosovë-Serbi
Hahn ka thënë se vendimi eventual negativ do të kishte pasoja në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, pasi sipas tij arsyeja e vetëm e tyre për normalizimin e raporteve është perspektiva evropiane. “Nëse edhe pas të gjitha ...
Lajminet | 16-Oct-2019 20:21
Hahn ka thënë se vendimi eventual negativ do të kishte pasoja në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, pasi sipas tij arsyeja e vetëm e tyre për normalizimin e raporteve është perspektiva evropiane. “Nëse edhe pas të gjitha ...

Zaevi, BE-së: Nëse s’çelni negociatat me Shkupin, demotivoni dialogun Kosovë-Serbi
Bruksel, 16 tetor – Edhe pse Këshilli i Ministrave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian nuk arriti një vendim unanim për t’u dhënë datë Maqedonisë së Veriu dhe Shqipërisë, Kryeministri maqedonas Zoran Zaev nga Vjena ...
Koha.mk | 16-Oct-2019 20:10
Bruksel, 16 tetor – Edhe pse Këshilli i Ministrave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian nuk arriti një vendim unanim për t’u dhënë datë Maqedonisë së Veriu dhe Shqipërisë, Kryeministri maqedonas Zoran Zaev nga Vjena ...

Hahn paralajmëron pasoja nëse s'ka vendim pozitiv për Shqipërinë dhe Maqedoninë e V.
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, i paralajmëroi vendet anëtare të BE-së se mungesa e vendimit pozitiv për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, do të ...
Radio Evropa e Lire | 16-Oct-2019 19:39
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, i paralajmëroi vendet anëtare të BE-së se mungesa e vendimit pozitiv për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, do të ...

Zaev: Të nderuar politikan evropian, bëhuni heronjtë tanë
Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se çdo prolongim i vendimit për t’i dhënë datë për fillim të negociatave Maqedonisë, do të ketë efekte negative. “Të nderuar politikan evropian: Bëhuni heronj tanë. Do të ketë nivel ...
Aktuale.MK | 16-Oct-2019 19:33
Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se çdo prolongim i vendimit për t’i dhënë datë për fillim të negociatave Maqedonisë, do të ketë efekte negative. “Të nderuar politikan evropian: Bëhuni heronj tanë. Do të ketë nivel ...

Zaev dhe Hahn: Liderët e BE-së të mos jenë pengesë dhe të japin dritë të gjelbër për negociata (VIDEO)
Pas gjithë asaj që e bëmë jemi të bindur se duhet të marrim vendim për fillimin e negociatave me BE-në tani dhe menjëherë. Jemi të gatshëm për këtë politikisht dhe në mënyrë institucionale. Secila shtyrje do të lexohet ...
TetovaSot | 16-Oct-2019 19:23
Pas gjithë asaj që e bëmë jemi të bindur se duhet të marrim vendim për fillimin e negociatave me BE-në tani dhe menjëherë. Jemi të gatshëm për këtë politikisht dhe në mënyrë institucionale. Secila shtyrje do të lexohet ...

Zaev: Presim vendim tani dhe menjëherë, shtyrja do të ketë pasoja negative (VIDEO)
Pas gjithë asaj që e bëmë jemi të bindur se duhet të marrim vendim për fillimin e negociatave me BE-në tani dhe menjëherë. Jemi të gatshëm për këtë politikisht dhe në mënyrë institucionale. Secila shtyrje do të lexohet ...
TetovaSot | 16-Oct-2019 19:23
Pas gjithë asaj që e bëmë jemi të bindur se duhet të marrim vendim për fillimin e negociatave me BE-në tani dhe menjëherë. Jemi të gatshëm për këtë politikisht dhe në mënyrë institucionale. Secila shtyrje do të lexohet ...

Zaevi dhe Hahn: Liderët e BE-së të mos jenë pengesë dhe të japin dritë të gjelbër për negociata
Bruksel, 16 tetor – Pas gjithë asaj që e bëmë jemi të bindur se duhet të marrim vendim për fillimin e negociatave me BE-në tani dhe menjëherë. Jemi të gatshëm për këtë politikisht dhe në mënyrë institucionale. Secila ...
Koha.mk | 16-Oct-2019 19:18
Bruksel, 16 tetor – Pas gjithë asaj që e bëmë jemi të bindur se duhet të marrim vendim për fillimin e negociatave me BE-në tani dhe menjëherë. Jemi të gatshëm për këtë politikisht dhe në mënyrë institucionale. Secila ...

Han: Maqedonia e Veriut meriton tani çeljen e negociatave
Komisari për zgjerim, Johanes Han në konferencën e sotme në Bruksel ka theksuar se Maqedonia ka kaluar një rrugë të gjatë drejt integrimeve. Ai ka potencuar se qytetarët e Maqedonisë meritojnë jetë më të mirë dhe nuk ...
Aktuale.MK | 16-Oct-2019 19:15
Komisari për zgjerim, Johanes Han në konferencën e sotme në Bruksel ka theksuar se Maqedonia ka kaluar një rrugë të gjatë drejt integrimeve. Ai ka potencuar se qytetarët e Maqedonisë meritojnë jetë më të mirë dhe nuk ...

Zaevi dhe Hani: Liderët e BE-së të mos jenë pengesë dhe të japin dritë të gjelbër për negociata
Bruksel, 16 tetor 2019 (MEDIAL) – Pas gjithë asaj që e bëmë jemi të bindur se duhet të marrim vendim për fillimin e negociatave me BE-në tani dhe menjëherë. Jemi të gatshëm për këtë politikisht dhe në mënyrë ...
Medial | 16-Oct-2019 19:09
Bruksel, 16 tetor 2019 (MEDIAL) – Pas gjithë asaj që e bëmë jemi të bindur se duhet të marrim vendim për fillimin e negociatave me BE-në tani dhe menjëherë. Jemi të gatshëm për këtë politikisht dhe në mënyrë ...

Zaev-BE-së: Nëse nuk hapni negociatat, ndëshkoni Marrëveshjen e Prespës
Kryeministri Zoran Zaev parlajmëroi Bashkimin Evropian se nuk mund të presë zgjidhjen e çështjeve të hapura në rajon, nëse nuk vlerëson arritjen e Marrëveshjes së Prespës.“Nëse BE-ja nuk arrin një marrëveshje për hapjen ...
Ina-Online | 16-Oct-2019 18:59
Kryeministri Zoran Zaev parlajmëroi Bashkimin Evropian se nuk mund të presë zgjidhjen e çështjeve të hapura në rajon, nëse nuk vlerëson arritjen e Marrëveshjes së Prespës.“Nëse BE-ja nuk arrin një marrëveshje për hapjen ...

Zaev mesazh BE-së: Bëhuni heronjtë tanë, jeni e vetmja rrugë për Maqedoninë e Veriut
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev i bëri sërish thirrje Bashkimit Evropian që t’i hapë negociatat vendit të tij, pasi në të kundërt kjo do të sillte mjaft probleme. Ai theksoi se në vend të gjithë janë gati ...
Politiko | 16-Oct-2019 18:46
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev i bëri sërish thirrje Bashkimit Evropian që t’i hapë negociatat vendit të tij, pasi në të kundërt kjo do të sillte mjaft probleme. Ai theksoi se në vend të gjithë janë gati ...

Zaev: Presim vendim tani dhe menjëherë, shtyrja do të ketë pasoja negative
Bruksel, 16 tetor – Pas gjithë asaj që e bëmë jemi të bindur se duhet të marrim vendim për fillimin e negociatave me BE-në tani dhe menjëherë. Jemi të gatshëm për këtë politikisht dhe në mënyrë institucionale. Secila ...
Koha.mk | 16-Oct-2019 18:46
Bruksel, 16 tetor – Pas gjithë asaj që e bëmë jemi të bindur se duhet të marrim vendim për fillimin e negociatave me BE-në tani dhe menjëherë. Jemi të gatshëm për këtë politikisht dhe në mënyrë institucionale. Secila ...

Hahn: Maqedonia e Veriut meriton tani çeljen e negociatave
Komisari për zgjerim Johanes Han në konferencën e sotme në Bruksel ka theksuar se Maqedonia ka kaluar një rrugë të gjatë drejt integrimeve. Ai ka potencuar se qytetarët e Maqedonisë meritojnë jetë më të mirë dhe nuk ...
TetovaSot | 16-Oct-2019 18:41
Komisari për zgjerim Johanes Han në konferencën e sotme në Bruksel ka theksuar se Maqedonia ka kaluar një rrugë të gjatë drejt integrimeve. Ai ka potencuar se qytetarët e Maqedonisë meritojnë jetë më të mirë dhe nuk ...

Negociatat/ “Bëhuni heronjtë tanë”, Zaoran Zaev takim me Hahn: BE është për ne e vetmja rrugë!
Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn në konferencën e përbashkët me kryeministri Zoran Zaev në Bruksel theksoi se Maqedonia e Veriut ka kaluar një rrugë të gjatë drejt integrimeve. Ai shtoi se qytetarët e ...
BalkanWeb | 16-Oct-2019 18:15
Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn në konferencën e përbashkët me kryeministri Zoran Zaev në Bruksel theksoi se Maqedonia e Veriut ka kaluar një rrugë të gjatë drejt integrimeve. Ai shtoi se qytetarët e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved