ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 19:09

Merkel nuk e bindi dot Macron-in/ Presidenti francez: Reformim i BE, pastaj negociata me Tiranën e Shkupin

Merkel nuk e bindi dot Macron-in/ Presidenti francez: Reformim i BE, pastaj negociata me Tiranën e Shkupin
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk ka arritur ta binde presidentin francez, Emmanuel Macron për ti ndezur dritën jeshile hapjes së negociatave për anëtarsimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE.
Top Channel | 17-Oct-2019 00:56
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk ka arritur ta binde presidentin francez, Emmanuel Macron për ti ndezur dritën jeshile hapjes së negociatave për anëtarsimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE.

Macron vlerëson reformat e ndërmarra nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut: Negociatat pas reformimit të BE
Kancelarja Angela Merkel u takua sot me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, në kuadër të samitit franko-gjerman në Tuluzë, ku kanë diskutuar edhe për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 00:20
Kancelarja Angela Merkel u takua sot me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, në kuadër të samitit franko-gjerman në Tuluzë, ku kanë diskutuar edhe për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në ...

Hezitimi ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut do e përndjekë Bashkimin Europian
Nga Akri Çipa Përkthyer nga Euractiv Kur Këshilli Europian të mblidhet më 17 dhe 18 tetor për të vendosur hapjen ose jo të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, do të jetë duke marrë një vendim edhe për të ...
GazetaTema | 16-Oct-2019 22:08
Nga Akri Çipa Përkthyer nga Euractiv Kur Këshilli Europian të mblidhet më 17 dhe 18 tetor për të vendosur hapjen ose jo të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, do të jetë duke marrë një vendim edhe për të ...

Tjetër sinjal negativ, Merkel nuk e bind Macron, Presidenti i Francës: Negociata me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut pas …
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, kanë dalë këtë mbrëmje në një konferencë për shtyp, lidhur me çështjen e hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me ...
BalkanWeb | 16-Oct-2019 20:11
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, kanë dalë këtë mbrëmje në një konferencë për shtyp, lidhur me çështjen e hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me ...

Macron nuk bindet për negociatat: Të reformojmë procedurën e pranimit; rininë shqiptare e shohim në BE
Kancelarja gjermane, Angela Merkel nuk ka arritur të bindë presidentin francez, Emmanuel Macron, për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.
Top Channel | 16-Oct-2019 19:36
Kancelarja gjermane, Angela Merkel nuk ka arritur të bindë presidentin francez, Emmanuel Macron, për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Macron shuan optimizmin: Negociatat me Shqipërinë e MV, pas reformimit të BE. Iu dhamë lëvizjen e lirë në mirëbesim, dhe na “zaptuan” vendin
Kancelarja Angela Merkel është takuar me presidentin e Francës Emmanuel Macron, ku mes shumë çështjeve të tjera është diskutuar edhe mbi zgjerimin e unionit. Në deklaratën e përbashkët për shtyp me kancelaren Merkel, ...
GazetaTema | 16-Oct-2019 19:56
Kancelarja Angela Merkel është takuar me presidentin e Francës Emmanuel Macron, ku mes shumë çështjeve të tjera është diskutuar edhe mbi zgjerimin e unionit. Në deklaratën e përbashkët për shtyp me kancelaren Merkel, ...

Merkel e Macron për negociatat: Shqipëria e Maqedonia e Veriut kanë bërë progres
Takimi franko gjerman këtë të mërkurë në Tuluz të Francës, i dha një perspektivë të re pritshmërive për një vendim pozitiv për hapjen e negociatave me Tiranën dhe Shkupin. Kancelarja gjermane Angela Merkel gjatë një ...
VizionPlus | 16-Oct-2019 21:51
Takimi franko gjerman këtë të mërkurë në Tuluz të Francës, i dha një perspektivë të re pritshmërive për një vendim pozitiv për hapjen e negociatave me Tiranën dhe Shkupin. Kancelarja gjermane Angela Merkel gjatë një ...

Macron i mbyll derën Shqipërisë: Me ju i bëmë gjërat mbrapsht
Franca shprehet hapur kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë. Një ditë para takimit të liderëve të BE-së në Bruksel, presidenti francez Emanuel Macron priti në Tuluzë kancelarin gjermane Angela Merkel. Në një ...
Telegraf | 16-Oct-2019 20:58
Franca shprehet hapur kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë. Një ditë para takimit të liderëve të BE-së në Bruksel, presidenti francez Emanuel Macron priti në Tuluzë kancelarin gjermane Angela Merkel. Në një ...

Samiti franko-gjerman, Macron bllokon Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut (VIDEO)
Të paktën zyrtarisht, zgjerimi i BE-së nuk ka qenë një nga temat e samitit Franko-Gjerman, që u zhvillua në Toulouse. Presidenca Franceze ka publikuar dokumentin , mbi të cili është rënë dakord të punohet mes ...
Telegraf | 16-Oct-2019 20:20
Të paktën zyrtarisht, zgjerimi i BE-së nuk ka qenë një nga temat e samitit Franko-Gjerman, që u zhvillua në Toulouse. Presidenca Franceze ka publikuar dokumentin , mbi të cili është rënë dakord të punohet mes ...

‘Të dytët për azilkërkues’, Macron i prerë/ Nuk ka negociata me Shqipërinë
Franca shprehet hapur kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë. Një ditë para mbledhjes së krerëve të qeverive të vendeve anëtare, presidenti francez, gjatë një konference për shtyp me kancelaren gjermane Angela ...
Telegraf | 16-Oct-2019 20:13
Franca shprehet hapur kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë. Një ditë para mbledhjes së krerëve të qeverive të vendeve anëtare, presidenti francez, gjatë një konference për shtyp me kancelaren gjermane Angela ...

Çelja e negociatave, mediat ndërkombëtare: Shpresë për kompromis, Merkel takon Macron
Zyrtarisht, ministrat e Jashtëm të mbledhur të martën ne Luksemburg thanë se nuk e kishin marrë dot një vendim për Shqipërinë dhe Maqedoninë e veriut, duke ja kaluar topin krerëve të shteteve anëtare qe vendosin në ...
GazetaTema | 16-Oct-2019 15:47
Zyrtarisht, ministrat e Jashtëm të mbledhur të martën ne Luksemburg thanë se nuk e kishin marrë dot një vendim për Shqipërinë dhe Maqedoninë e veriut, duke ja kaluar topin krerëve të shteteve anëtare qe vendosin në ...

Rama drejt Brukselit: Po bëhet maksimumi për të marrë PO-në e merituar
Kryeministri Edi Rama në një video mesazh të shkurtër në facebook duke folur për negociatat tha se nuk është as optimist dhe as pesimist për rezultatin e këtij procesi por gjykon se "po bëhet maksimumi për të marrë ...
Top Channel | 16-Oct-2019 13:30
Kryeministri Edi Rama në një video mesazh të shkurtër në facebook duke folur për negociatat tha se nuk është as optimist dhe as pesimist për rezultatin e këtij procesi por gjykon se "po bëhet maksimumi për të marrë ...

Negociatat/ Rama një mesazh rrugës për në Bruksel: Nuk jam as optimist e as pesimist, po bëhet maksimumi
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një mesazh ndërsa është nisur për në Bruksel ku pritet të merret dhe përgjigjja për negociatat e Shqipërisë me BE. Nga makina e tij, Rama tha se nuk është as pesimist dhe as ...
BalkanWeb | 16-Oct-2019 13:20
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një mesazh ndërsa është nisur për në Bruksel ku pritet të merret dhe përgjigjja për negociatat e Shqipërisë me BE. Nga makina e tij, Rama tha se nuk është as pesimist dhe as ...

E ardhmja e Shqipërisë në dorën e Merkel? Reuters: Kancelarja gjermane diskuton sot me Macron, priten përplasje
Presidenti francez Emmanuel Macron ka pasur një përplasje të fortë me kancelaren gjermane Angela Merkel këtë javë pasi Parisi u izolua të martën duke kundërshtuar fillimin e bisedimeve të anëtarësimit me Maqedoninë e ...
BalkanWeb | 16-Oct-2019 12:51
Presidenti francez Emmanuel Macron ka pasur një përplasje të fortë me kancelaren gjermane Angela Merkel këtë javë pasi Parisi u izolua të martën duke kundërshtuar fillimin e bisedimeve të anëtarësimit me Maqedoninë e ...

VIDEO/ “Negociatat dhe vendimi i BE-së”, Rama mesazh nga makina: Kurrë s’kemi pasur mbështetje më të madhe sa sot, jam realist për vendimin
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga makina ku ka komentuar vendimin që pritet të jepet nga BE për integrimin e Shqipërisë. Rama, i cili po udhëton drejt Brukselit, shprehet se nuk është as optimist dhe as ...
GazetaTema | 16-Oct-2019 13:20
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga makina ku ka komentuar vendimin që pritet të jepet nga BE për integrimin e Shqipërisë. Rama, i cili po udhëton drejt Brukselit, shprehet se nuk është as optimist dhe as ...

Macron thotë se është herët që të nisin bisedimet me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Dy ditë para vendimit përfundimtar, kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk arriti ta bind kryetarin e Francës, Emanuel Macron që të nisë bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Gjatë konferencës së përbashkët, ...
Telegrafi | 16-Oct-2019 21:12
Dy ditë para vendimit përfundimtar, kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk arriti ta bind kryetarin e Francës, Emanuel Macron që të nisë bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Gjatë konferencës së përbashkët, ...

Negociatat/ Merkel takon Macron, ja çfarë shkruajnë mediat ndërkombëtare
Zyrtarisht, ministrat e Jashtëm të mbledhur të martën ne Luksemburg thanë se nuk e kishin marrë dot një vendim për Shqipërinë dhe Maqedoninë e veriut, duke ja kaluar topin krerëve të shteteve anëtare qe vendosin në ...
Telegraf | 16-Oct-2019 16:19
Zyrtarisht, ministrat e Jashtëm të mbledhur të martën ne Luksemburg thanë se nuk e kishin marrë dot një vendim për Shqipërinë dhe Maqedoninë e veriut, duke ja kaluar topin krerëve të shteteve anëtare qe vendosin në ...

“Negociatat për Shqipërinë shtyhen për më 2020” Zbardhet dokumenti final për Kryeministrat e BE
Negocitata për Shqipërinë shtyhen në gjysmën e parë të vitit 2020. Kështu thuhet në raportin final të përgatitur pas mbledhjes së ministrave të BE një ditë më parë, raporti i cili do i dorëzohet kryeministrave të BE-së ...
BalkanWeb | 16-Oct-2019 12:07
Negocitata për Shqipërinë shtyhen në gjysmën e parë të vitit 2020. Kështu thuhet në raportin final të përgatitur pas mbledhjes së ministrave të BE një ditë më parë, raporti i cili do i dorëzohet kryeministrave të BE-së ...

Çfarë ndodhi gjatë takimit të ministrave të BE-së në Luksemburg dhe kush ishte pro dhe kundër Shqipërisë?
Për herë të tretë në 16 muaj, Bashkimi Europian ka dështuar sërish të japë një verdikt për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me anë të një vendimi të paprecedentë, ministrat e Jashtëm të Bashkimit ...
GazetaTema | 16-Oct-2019 12:23
Për herë të tretë në 16 muaj, Bashkimi Europian ka dështuar sërish të japë një verdikt për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me anë të një vendimi të paprecedentë, ministrat e Jashtëm të Bashkimit ...

Fati i negociatave të Shqipërisë, sot takimi Merkel-Macron
mapo.al Një ditë pasi Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian nuk arritën të bien dakord për datën e bisemideve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, tashmë diskutimi mbetet në nivelin e lartë. Kancelarja gjermane ...
Mapo | 16-Oct-2019 12:14
mapo.al Një ditë pasi Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian nuk arritën të bien dakord për datën e bisemideve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, tashmë diskutimi mbetet në nivelin e lartë. Kancelarja gjermane ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved