ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/11/2019 09:26

Turqia refuzon kërkesën e SHBA-ve për armëpushim në Siri

Turqia refuzon kërkesën e SHBA-ve për armëpushim në Siri
Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan, ka refuzuar një thirrje të SHBA-ve për armëpushim të menjëhershëm në veri të Sirisë, duke thënë se ofensiva e ushtrisë turke do të vazhdojë. Komentet e tij vijnë ndërsa ...
BalkanWeb | 16-Oct-2019 09:03
Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan, ka refuzuar një thirrje të SHBA-ve për armëpushim të menjëhershëm në veri të Sirisë, duke thënë se ofensiva e ushtrisë turke do të vazhdojë. Komentet e tij vijnë ndërsa ...

SHBA, Mike Pence planifikon të takojë presidentin turk Erdogan
Zëvendëspresidenti i SHBA-së , Mike Pence, do të niset nesër për në Turqi, në përpjekje për të negociuar një armëpushim në Siri, sipas një deklarate nga zyra e tij dhe e konfirmuar nga presidenti, Donald Trump. Pence ...
BalkanWeb | 15-Oct-2019 23:29
Zëvendëspresidenti i SHBA-së , Mike Pence, do të niset nesër për në Turqi, në përpjekje për të negociuar një armëpushim në Siri, sipas një deklarate nga zyra e tij dhe e konfirmuar nga presidenti, Donald Trump. Pence ...

Erdogan refuzon thirrjen e SHBA për armëpushim me Sirinë
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka refuzuar një thirrje të SHBA për një armëpushim të menjëhershëm në veri të Sirisë, duke thënë se ofensiva e Turqisë do të vazhdojë. Ndërkohë pritet që zv/presidenti i SHBA Mike ...
VizionPlus | 16-Oct-2019 08:00
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka refuzuar një thirrje të SHBA për një armëpushim të menjëhershëm në veri të Sirisë, duke thënë se ofensiva e Turqisë do të vazhdojë. Ndërkohë pritet që zv/presidenti i SHBA Mike ...

Përleshja Turqi – Siri/ Rusia zotohet se do ta parandalojë dhunën
Rusia ka thënë se nuk do të lejojë përleshje në mes të forcave turke dhe atyre siriane, teksa vazhdon operacioni i ushtrisë turke në Siri. “Kjo është thjesht e papranueshme, prandaj ne nuk do ta lejojmë këtë gjë”, ka ...
BalkanWeb | 15-Oct-2019 17:57
Rusia ka thënë se nuk do të lejojë përleshje në mes të forcave turke dhe atyre siriane, teksa vazhdon operacioni i ushtrisë turke në Siri. “Kjo është thjesht e papranueshme, prandaj ne nuk do ta lejojmë këtë gjë”, ka ...

Turqia refuzon kërkesën e SHBA për armëpushim në Siri
Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan, ka refuzuar një thirrje të SHBA-ve për armëpushim të menjëhershëm në veri të Sirisë, duke thënë se ofensiva e ushtrisë turke do të vazhdojë. Komentet e tij vijnë ndërsa ...
Lapsi | 16-Oct-2019 10:24
Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan, ka refuzuar një thirrje të SHBA-ve për armëpushim të menjëhershëm në veri të Sirisë, duke thënë se ofensiva e ushtrisë turke do të vazhdojë. Komentet e tij vijnë ndërsa ...

Trump telefonon Erdogan: Kërkesa për ndalje të menjëhershme të sulmeve në Siri
Shtetet e Bashkuara vendosen sanksione mbi ministrat dhe zyrtare të tjerë të lartë turq në përgjigje të ofensivës së Ankarasë në veriun e Sirisë. Në shënjestër u vunë sidomos Ministria e Mbrojtjes, e Brendshme dhe ajo e ...
GazetaTema | 15-Oct-2019 17:10
Shtetet e Bashkuara vendosen sanksione mbi ministrat dhe zyrtare të tjerë të lartë turq në përgjigje të ofensivës së Ankarasë në veriun e Sirisë. Në shënjestër u vunë sidomos Ministria e Mbrojtjes, e Brendshme dhe ajo e ...

Trump sanksionon Turqinë: Bllokon negociatat tregtare prej sulmit të kurdëve në Siri
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër që autorizon sanksione kundër Turqisë dhe rriti tarifat ndaj importeve të çelikut, në kundërpërgjigje të sulmeve në Siri. Trump deklaroi se Shtetet ...
GazetaTema | 15-Oct-2019 15:35
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër që autorizon sanksione kundër Turqisë dhe rriti tarifat ndaj importeve të çelikut, në kundërpërgjigje të sulmeve në Siri. Trump deklaroi se Shtetet ...

Mosfurnizimi me armë i Turqisë nga BE: A do të ketë kjo masë efekt?
Gjermania dhe vende të tjera të BE kufizojnë eksportet e armëve për Turqinë dhe nuk do të lidhin marrëveshje furnizimi me armë në të ardhmen, në shenjë proteste kundër marshimit në Siri. A do të ketë kjo masë efekt Nga ...
GazetaTema | 15-Oct-2019 15:08
Gjermania dhe vende të tjera të BE kufizojnë eksportet e armëve për Turqinë dhe nuk do të lidhin marrëveshje furnizimi me armë në të ardhmen, në shenjë proteste kundër marshimit në Siri. A do të ketë kjo masë efekt Nga ...

Turqi, arrestohen 4 persona për përpjekje për të rekrutuar fëmijë në PKK
Katër persona janë arrestuar pasi u përpoqën të rrëmbejnë dy fëmijë për t’i rekrutuar në grupin terrorist të PKK-së, transmeton Anadolu Agency (AA). Policia turke bëri të ditur se të katër të dyshuarit u kapën të ...
Medial | 16-Oct-2019 10:42
Katër persona janë arrestuar pasi u përpoqën të rrëmbejnë dy fëmijë për t’i rekrutuar në grupin terrorist të PKK-së, transmeton Anadolu Agency (AA). Policia turke bëri të ditur se të katër të dyshuarit u kapën të ...

Ofensiva e Ankarasë, Rusia: Nuk do ta lejojmë përplasjen turko-siriane
Qeveria ruse është shprehur e gatshme të ndërhyjë në veri të Sirisë për të shmangur një përplasje ushtarake mes forcave vendase siriane dhe atyre turke, që po avancojnë ofensivën kundër milicive kurde. Për Moskën, një ...
ABCNews | 15-Oct-2019 23:48
Qeveria ruse është shprehur e gatshme të ndërhyjë në veri të Sirisë për të shmangur një përplasje ushtarake mes forcave vendase siriane dhe atyre turke, që po avancojnë ofensivën kundër milicive kurde. Për Moskën, një ...

Erdogan: Do të pengojmë luftëtarët e ISIS-it të largohen nga Siria
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan konfirmoi sot, në një artikull të publikuar nga “Wall Street Journal” se vendi i tij do të pengonte luftëtarët e grupit të Shtetit Islamik për t’u larguar nga verilindja e Sirisë, ...
GazetaTema | 15-Oct-2019 14:16
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan konfirmoi sot, në një artikull të publikuar nga “Wall Street Journal” se vendi i tij do të pengonte luftëtarët e grupit të Shtetit Islamik për t’u larguar nga verilindja e Sirisë, ...

Konflikti në Siri, Putin fton Erdoganin për vizitë në Rusi
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka diskutuar çështjen e konfliktit në Siri përmes telefoni me Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Kremlini ka bërë të ditur se Putin e ka ftuar Erdoganin për vizitë në Rusi ...
Gazeta Express | 16-Oct-2019 10:17
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka diskutuar çështjen e konfliktit në Siri përmes telefoni me Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Kremlini ka bërë të ditur se Putin e ka ftuar Erdoganin për vizitë në Rusi ...

Pentagoni: Vazhdim i bashkëpunimit me kurdët kundër ISIS-it
SHBA-ja kërkon të vazhdojë bashkëpunimin me luftëtarët kurdë të Forcave Demokratike Siriane në luftën kundër grupit të Shtetit Islamik, theksoi sot një zyrtar i lartë i Pentagonit. “Ne do të shikojmë se çfarë lloj ...
Indeks Online | 16-Oct-2019 09:54
SHBA-ja kërkon të vazhdojë bashkëpunimin me luftëtarët kurdë të Forcave Demokratike Siriane në luftën kundër grupit të Shtetit Islamik, theksoi sot një zyrtar i lartë i Pentagonit. “Ne do të shikojmë se çfarë lloj ...

Turqia refuzon thirrjen e SHBA-së për armëpushim me Sirinë
Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan, ka refuzuar një thirrje të SHBA-së për armëpushim të menjëhershëm në veri të Sirisë, duke thënë se ofensiva e ushtrisë turke do të vazhdojë. Komentet e tij vijnë ndërsa ...
RTSH | 16-Oct-2019 09:54
Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan, ka refuzuar një thirrje të SHBA-së për armëpushim të menjëhershëm në veri të Sirisë, duke thënë se ofensiva e ushtrisë turke do të vazhdojë. Komentet e tij vijnë ndërsa ...

Erdogan kundërshton thirrjet e SHBA-ve për armëpushim
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka refuzuar thirrjen e SHBA-ve për një armëpushim të menjëhershëm në veri të Sirisë. “Ata thonë “shpallni armëpushim”. Ne kurrë nuk do të shpallim armëpushim”, u shpreh Erdogan para ...
Gazeta Observer | 16-Oct-2019 09:51
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka refuzuar thirrjen e SHBA-ve për një armëpushim të menjëhershëm në veri të Sirisë. “Ata thonë “shpallni armëpushim”. Ne kurrë nuk do të shpallim armëpushim”, u shpreh Erdogan para ...

Pentagoni: Vazhdim i bashkëpunimit me kurdët kundër ISIS-it
SHBA-ja kërkon të vazhdojë bashkëpunimin me luftëtarët kurdë të Forcave Demokratike Siriane në luftën kundër grupit të Shtetit Islamik, theksoi sot një zyrtar i lartë i Pentagonit.
Kosova Press | 16-Oct-2019 09:48
SHBA-ja kërkon të vazhdojë bashkëpunimin me luftëtarët kurdë të Forcave Demokratike Siriane në luftën kundër grupit të Shtetit Islamik, theksoi sot një zyrtar i lartë i Pentagonit.

Erdogan kundërshton thirrjet e SHBA-ve për armëpushim
“Ata thonë “shpallni armëpushim”. Ne kurrë nuk do të shpallim armëpushim”, u shpreh Erdogan para gazetarëve. “Ata po na bëjnë presion për të ndaluar operacionin. Ata po shpallin sanksione. Qëllimi ynë është i qartë. Ne ...
Lajminet | 16-Oct-2019 09:48
“Ata thonë “shpallni armëpushim”. Ne kurrë nuk do të shpallim armëpushim”, u shpreh Erdogan para gazetarëve. “Ata po na bëjnë presion për të ndaluar operacionin. Ata po shpallin sanksione. Qëllimi ynë është i qartë. Ne ...

Pens nesër do të bisedojë me Erdoganin për Sirinë
Nënpresidenti amerikan, Majkëll Pens nesër në Ankara do të takohet me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan dhe prej tij do të kërkojë Turqia menjëherë t’i ndalojë operacionet ushtarake në Siri dhe të punojë në arritjen ...
Portalb | 16-Oct-2019 09:46
Nënpresidenti amerikan, Majkëll Pens nesër në Ankara do të takohet me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan dhe prej tij do të kërkojë Turqia menjëherë t’i ndalojë operacionet ushtarake në Siri dhe të punojë në arritjen ...

Turqia reagim ndaj shteteve evropiane në lidhje me organizatën Te.rroriste PKK
Turqia ka theksuar se vazhdojnë aktet e dhunës së organizatës terroriste PKK në shtetet e Evropës dhe ka përsëritur pritjen për rritjen e masave për mbrojtjen e përfaqësive dhe pjesëtarëve si dhe interesave të tyre në ...
Medial | 16-Oct-2019 09:36
Turqia ka theksuar se vazhdojnë aktet e dhunës së organizatës terroriste PKK në shtetet e Evropës dhe ka përsëritur pritjen për rritjen e masave për mbrojtjen e përfaqësive dhe pjesëtarëve si dhe interesave të tyre në ...

Presidenti Donald Trump i vendos sanksione tregtare Turqisë
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër që autorizon sanksione kundër Turqisë dhe rriti tarifat ndaj importeve të çelikut, në kundërpërgjigje të sulmeve në Siri. Trump deklaroi se Shtetet ...
Gazeta Ekonomia | 16-Oct-2019 09:33
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër që autorizon sanksione kundër Turqisë dhe rriti tarifat ndaj importeve të çelikut, në kundërpërgjigje të sulmeve në Siri. Trump deklaroi se Shtetet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved