ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 16:54

Takimi me kryeministrin Conte, Basha: Nuk mund të lejojmë më që të na sundojë krimi dhe paligjshmëria

Takimi me kryeministrin Conte, Basha: Nuk mund të lejojmë më që të na sundojë krimi dhe paligjshmëria
Krahas Ilir Metës dhe Edi Ramës, kryeministri i Republikës së Italisë, Giuseppe Conte takoi edhe kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.
Top Channel | 16-Oct-2019 09:29
Krahas Ilir Metës dhe Edi Ramës, kryeministri i Republikës së Italisë, Giuseppe Conte takoi edhe kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Basha pas takimit me kryeministrin Conte: S’mund të lejojmë izolimin e vendit, koha për ndryshim!
Një ditë pasi priti në një takim kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë publike detaje nga biseda me të. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Basha theksoi se i kishte ...
BalkanWeb | 16-Oct-2019 09:10
Një ditë pasi priti në një takim kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë publike detaje nga biseda me të. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Basha theksoi se i kishte ...

Italia, mbështetje në Samitin e BE-së/ Conte: Dialog pa kushte, qeveria ti propozojë një platformë opozitës
Pas kancelares Merkel dhe kryeministri Italisë Giusepe Conte angazhohet për ta mbështetur Shqipërinë në mbledhjen e Këshillit të ministrave të BE më 18 tetor në Bruksel.
Top Channel | 16-Oct-2019 08:19
Pas kancelares Merkel dhe kryeministri Italisë Giusepe Conte angazhohet për ta mbështetur Shqipërinë në mbledhjen e Këshillit të ministrave të BE më 18 tetor në Bruksel.

Basha zbardh takimin me Conten: Nuk do lejojmë që një njeri të izolojë vendin
Në kuadër të vizitës së tij në Shqipëri, Kryeministri italian Giuseppe Conte, ka zhvilluar një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha. Duke publikuar një fotografi nga takimi, lideri i opozitës shkruan, “ Gjatë takimit ...
GazetaTema | 16-Oct-2019 09:25
Në kuadër të vizitës së tij në Shqipëri, Kryeministri italian Giuseppe Conte, ka zhvilluar një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha. Duke publikuar një fotografi nga takimi, lideri i opozitës shkruan, “ Gjatë takimit ...

Basha takon Conte: S’do lejojmë sundimin e krimit dhe paligjshmërisë
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar me kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte, të cilin e ka falenderuar për mbështetjen që italia I ka dhënë vendi tonë. Përmes një postimi në rrjetin social ...
VizionPlus | 16-Oct-2019 09:17
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar me kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte, të cilin e ka falenderuar për mbështetjen që italia I ka dhënë vendi tonë. Përmes një postimi në rrjetin social ...

Pas takimit me Kryeministrin Rama, Conte pritet edhe nga Meta
Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta priti sot në një takim Kryeministrin e Republikës së Italisë, Giuseppe Conte.
Top Channel | 15-Oct-2019 18:25
Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta priti sot në një takim Kryeministrin e Republikës së Italisë, Giuseppe Conte.

Takimi me kryeministrin Conte, Basha: Nuk mund të lejojmë më që të na sundojë krimi dhe paligjshmëria
Krahas Ilir Metës dhe Edi Ramës, kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte takoi edhe kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në një shkrim në Facebook, bashkëngjitur një fotoje të dyshes Conte-Basha, ky i fundit ...
Telegrafi | 16-Oct-2019 10:24
Krahas Ilir Metës dhe Edi Ramës, kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte takoi edhe kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në një shkrim në Facebook, bashkëngjitur një fotoje të dyshes Conte-Basha, ky i fundit ...

Meta takon kryeministrin Conte: Po ndjekim me vëmendje debatin mbi vendimin e 17-18 tetorit
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, priti sot në një takim Kryeministrin e Republikës së Italisë, Giuseppe Conte. Kreu i Shtetit Shqiptar vlerësoi partneritetin strategjik me Italinë dhe falenderoi për ...
BalkanWeb | 15-Oct-2019 18:23
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, priti sot në një takim Kryeministrin e Republikës së Italisë, Giuseppe Conte. Kreu i Shtetit Shqiptar vlerësoi partneritetin strategjik me Italinë dhe falenderoi për ...

Presidenti Meta: I lumtur të prisja sot në një takim të ngrohtë e miqësor, Kryeministrin e Italisë, z.Giuseppe Conte
Me anë të një postimi në rrjetin e tij social Facebook, Presidenti Ilir Meta ka shprehur opinionin e tij për takimin me Kryeministrin e Italisë, z.Giuseppe Conte I lumtur të prisja sot në një takim të ngrohtë e miqësor, ...
Telegraf | 15-Oct-2019 20:12
Me anë të një postimi në rrjetin e tij social Facebook, Presidenti Ilir Meta ka shprehur opinionin e tij për takimin me Kryeministrin e Italisë, z.Giuseppe Conte I lumtur të prisja sot në një takim të ngrohtë e miqësor, ...

Negociatat/Meta takon Conte-n: Shpresojmë të na mbështesin të gjithë
mapo.alm Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim kryeministrin italian, Giuseppe Conte. Kreu i shtetit vlerësoi partneritetin strategjik me Italinë dhe falenderoi për mbështetjen e vazhdueshme që Italia i ka dhënë ...
Mapo | 15-Oct-2019 18:23
mapo.alm Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim kryeministrin italian, Giuseppe Conte. Kreu i shtetit vlerësoi partneritetin strategjik me Italinë dhe falenderoi për mbështetjen e vazhdueshme që Italia i ka dhënë ...

Basha pas takimit me kryeministrin Conte: S’mund të lejojmë izolimin e vendit për shkak të një njeriu
Një ditë pasi priti në një takim kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë publike detaje nga biseda me të. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Basha theksoi se i kishte ...
Lapsi | 16-Oct-2019 09:36
Një ditë pasi priti në një takim kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë publike detaje nga biseda me të. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Basha theksoi se i kishte ...

Presidenti Meta pret në takim Kryeministrin e Republikës së Italisë, Sh.T.Z Guiseppe Conte
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, SH.T.Z. ILIR META priti sot në një takim Kryeministrin e Republikës së Italisë, SH.T.Z. GIUSEPPE CONTE. Kreu i Shtetit Shqiptar vlerësoi partneritetin strategjik me Italinë dhe ...
Telegraf | 15-Oct-2019 18:41
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, SH.T.Z. ILIR META priti sot në një takim Kryeministrin e Republikës së Italisë, SH.T.Z. GIUSEPPE CONTE. Kreu i Shtetit Shqiptar vlerësoi partneritetin strategjik me Italinë dhe ...

Meta me Conte: Shpesojmë që çelja e negociatave të mbështetet nga të gjitha vendet anëtare
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta është takuar këtë të martë me kryeministrin e Republikës së Italisë, Guiseppe Conte. Në këtë takim dypalësh, kreu i shtetit ka vlerësuar partneritetin strategjik me ...
VizionPlus | 15-Oct-2019 18:26
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta është takuar këtë të martë me kryeministrin e Republikës së Italisë, Guiseppe Conte. Në këtë takim dypalësh, kreu i shtetit ka vlerësuar partneritetin strategjik me ...

Kryeministri italian pritet edhe nga presidenti Meta
Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta priti sot në një takim Kryeministrin e Republikës së Italisë, Giuseppe Conte. Kreu i shtetit shqiptar vlerësoi partneritetin strategjik me Italinë dhe falenderoi për ...
Telegrafi | 15-Oct-2019 20:27
Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta priti sot në një takim Kryeministrin e Republikës së Italisë, Giuseppe Conte. Kreu i shtetit shqiptar vlerësoi partneritetin strategjik me Italinë dhe falenderoi për ...

Kryeministri italian: Mazhoranca t’i ofrojë platformë opozitës, dialogu të zhvillohet pa kushte
Për Italinë, kriza politike në Shqipëri duhet të zgjidhet nga aktorët e brendshëm. Në konferencën e përbashkët me homologun Edi Rama në Tiranë, kryeministri Guiseppe Conte kërkoi nga mazhoranca që t’i ofrojë opozitës ...
Telegrafi | 15-Oct-2019 20:27
Për Italinë, kriza politike në Shqipëri duhet të zgjidhet nga aktorët e brendshëm. Në konferencën e përbashkët me homologun Edi Rama në Tiranë, kryeministri Guiseppe Conte kërkoi nga mazhoranca që t’i ofrojë opozitës ...

Çelja e negociatave, Rama: Nuk po kërkojmë lëmoshë, por atë që na takon
Nga konferenca për shtyp që kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai Italian, Giuseppe Conte po mbajnë, Rama është shprehu se nuk po kërkojmë lëmoshë nga BE-ja, por atë që na takon. “Më duket e drejtë që të falenderoji ...
GazetaTema | 15-Oct-2019 17:52
Nga konferenca për shtyp që kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai Italian, Giuseppe Conte po mbajnë, Rama është shprehu se nuk po kërkojmë lëmoshë nga BE-ja, por atë që na takon. “Më duket e drejtë që të falenderoji ...

Conte kritika Ramës: Shqipëria nuk i ka shfrytëzuar plotësisht burimet natyrore, potencialin ekonomik dhe pozicionin strategjik
Kryeministri i Italisë, Xhuzepe Conte, tha pas takimit me kryeministrin Edi Rama se hyrja e Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë, në Bashkimin Evropian, është një objektiv thelbësor. Duke folur për reformat ...
BalkanWeb | 15-Oct-2019 17:38
Kryeministri i Italisë, Xhuzepe Conte, tha pas takimit me kryeministrin Edi Rama se hyrja e Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë, në Bashkimin Evropian, është një objektiv thelbësor. Duke folur për reformat ...

Conte: Platformën për daljen nga kriza ta propozojë mazhoranca
mapo.al Kryeministri italian, Guiseppe Conte po zhvillon një vizitë zyrtare në vendin tonë, ku ka takuar Kryeministrin Rama. Në përfundim të takimit, ata kanë zhvilluar një konferencë për mediat. Conte u shpreh se ...
Mapo | 15-Oct-2019 17:40
mapo.al Kryeministri italian, Guiseppe Conte po zhvillon një vizitë zyrtare në vendin tonë, ku ka takuar Kryeministrin Rama. Në përfundim të takimit, ata kanë zhvilluar një konferencë për mediat. Conte u shpreh se ...

Pas dështimit të ‘Republikës së Re’, Basha i rikthehet sloganit të Berishës para 14 vitesh: Koha për ndryshim
Në mungesë të një alternative të qartë, duket se Lulzim Basha është rikthyer pas në kohë në vitin 2005 për të gjetur frymëzim për të rrëzuar shumicën qeverisëse. Pasi dështoi me sloganin e ‘Republikës së Re’ në ...
Lexo | 16-Oct-2019 09:55
Në mungesë të një alternative të qartë, duket se Lulzim Basha është rikthyer pas në kohë në vitin 2005 për të gjetur frymëzim për të rrëzuar shumicën qeverisëse. Pasi dështoi me sloganin e ‘Republikës së Re’ në ...

Basha, kryeministrit te Italise: S’mund te lejojme me qe per shkak të nje njeriu, te izolohet nje vend i tere
Kryetarii i opozitës Lulzim Basha ka dhënë detaje nga takimi që ka pasur dje me Kryeministrin e Italisë, z. Giuseppe Conte në Tiranë. Basha tregon sot në Fb: “Gjatë takimit me Kryeministrin e Italisë, z. Giuseppe Conte, ...
Lajmi i Fundit | 16-Oct-2019 09:33
Kryetarii i opozitës Lulzim Basha ka dhënë detaje nga takimi që ka pasur dje me Kryeministrin e Italisë, z. Giuseppe Conte në Tiranë. Basha tregon sot në Fb: “Gjatë takimit me Kryeministrin e Italisë, z. Giuseppe Conte, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved