ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 11:01

Kosovë, fillon numërimi i votave me postë

Kosovë, fillon numërimi i votave me postë
Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate në Kosovë në këto momente ka filluar procesi i numërimit të rreth 13 mijë e 500 fletëvotimeve të cilat kanë arritur përmes postës gjatë periudhës së votimit 19 shtator – 5 tetor ...
Alsat-M | 16-Oct-2019 10:57
Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate në Kosovë në këto momente ka filluar procesi i numërimit të rreth 13 mijë e 500 fletëvotimeve të cilat kanë arritur përmes postës gjatë periudhës së votimit 19 shtator – 5 tetor ...

Nis në QNR numërimi i votave me postë
Nga ora 10:00 në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur numërimi i rreth 13 mijë e 500 fletëvotimeve me postë që janë pranuar nga KQZ gjatë periudhës së votimit 19 shtator – 5 tetor 2019. “Ky numërim fillon pas ...
Klan Kosova | 16-Oct-2019 10:51
Nga ora 10:00 në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur numërimi i rreth 13 mijë e 500 fletëvotimeve me postë që janë pranuar nga KQZ gjatë periudhës së votimit 19 shtator – 5 tetor 2019. “Ky numërim fillon pas ...

A e kaloi NISMA pragun, flet Jakup Krasniqi
Mbrëmë mediat kanë raportuar se koalicioni Nisma-AKR-PD ka marrë votat e mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor prej 5%. Por, asnjëra nga këto parti nuk ka dhënë deklaratë zyrtare nëse kanë arritur që përfundimisht ...
InFokusi | 16-Oct-2019 10:45
Mbrëmë mediat kanë raportuar se koalicioni Nisma-AKR-PD ka marrë votat e mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor prej 5%. Por, asnjëra nga këto parti nuk ka dhënë deklaratë zyrtare nëse kanë arritur që përfundimisht ...

Fillon numërimi i votave me postë, nuk përfshihen ato që kanë mbërritur pas afatit
Sipas zëdhënësit të KQZ-së, Valmir Elezi numërimi i këtyre votave është paraparë të përfundojë nesër dhe se kohë pas kohe rezultatet do të bëhen publike në uebfaqen e KQZ-së. Ai madje ka thënë se në këtë numërim të ...
Lajminet | 16-Oct-2019 10:43
Sipas zëdhënësit të KQZ-së, Valmir Elezi numërimi i këtyre votave është paraparë të përfundojë nesër dhe se kohë pas kohe rezultatet do të bëhen publike në uebfaqen e KQZ-së. Ai madje ka thënë se në këtë numërim të ...

Fillon numërimi i votave nga diaspora, ato me vonesë nuk pocedohen
Valmir Elezi, zëdhënës në Komision Qendror të Zgjedhjeve, në një konferencë për media ka thënë se sot fillon numërimi i votave nga diaspora. “Ju njoftoj se në këto momente ka filluar procesi i numërimit të rreth 13......
Zeri | 16-Oct-2019 10:39
Valmir Elezi, zëdhënës në Komision Qendror të Zgjedhjeve, në një konferencë për media ka thënë se sot fillon numërimi i votave nga diaspora. “Ju njoftoj se në këto momente ka filluar procesi i numërimit të rreth 13......

Fillon numërimi i votave me postë, nuk përfshihen ato që kanë mbërritur pas afatit
Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate në këto momente ka filluar procesi i numërimit të rreth 13 mijë e 500 fletëvotimeve të cilat kanë ardhur përmes postës gjatë periudhës së votimit 19 shtator – 5 tetor 2019.
Kosova Press | 16-Oct-2019 10:39
Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate në këto momente ka filluar procesi i numërimit të rreth 13 mijë e 500 fletëvotimeve të cilat kanë ardhur përmes postës gjatë periudhës së votimit 19 shtator – 5 tetor 2019.

Fillon numërimi i mbi 13 mijë votave nga diaspora, përfundon të enjten
Ashtu siç edhe ishte planifikuar në orën 10:00 ka filluar numërimi I votave të dërguara me postë për zgjedhjet e parakohshme parlamentarë të mbajtura në Kosovë. Zëdhënësi i Komisionit Qendrorë te Zgjedhjeve, Valmir ...
Arbresh | 16-Oct-2019 10:33
Ashtu siç edhe ishte planifikuar në orën 10:00 ka filluar numërimi I votave të dërguara me postë për zgjedhjet e parakohshme parlamentarë të mbajtura në Kosovë. Zëdhënësi i Komisionit Qendrorë te Zgjedhjeve, Valmir ...

Fillon numërimi i votave nga diaspora
Valmir Elezi, zëdhënës në Komision Qendror të Zgjedhjeve, në një konferencë për media ka thënë se sot fillon numërimi i votave nga diaspora. “Ju njoftoj se në këto momente ka filluar procesi i numërimit të rreth 13 mijë ...
InFokusi | 16-Oct-2019 10:33
Valmir Elezi, zëdhënës në Komision Qendror të Zgjedhjeve, në një konferencë për media ka thënë se sot fillon numërimi i votave nga diaspora. “Ju njoftoj se në këto momente ka filluar procesi i numërimit të rreth 13 mijë ...

Mbrëmë ka përfunduar rinumërimi i votave, sot nis numërimi i atyre me postë
Mbrëmë rreth orës 22:00 ka përfunduar procesi i rinumërimit të kutive të votave nga 314 vendvotime. Këtë e ka konfirmuar sot për klankosova.tv Koordinatori i Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj. ...
Zeri | 16-Oct-2019 10:30
Mbrëmë rreth orës 22:00 ka përfunduar procesi i rinumërimit të kutive të votave nga 314 vendvotime. Këtë e ka konfirmuar sot për klankosova.tv Koordinatori i Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj. ...

Jakup Krasniqi tregon se a e ka kaluar pragun zgjedhor koalicioni Nisma-AKR-PD
Mbrëmë mediat kanë raportuar se koalicioni Nisma-AKR-PD ka marrë votat e mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor prej 5%. Por, asnjëra nga këto parti nuk ka dhënë deklaratë zyrtare nëse kanë arritur që përfundimisht ...
Zeri | 16-Oct-2019 10:27
Mbrëmë mediat kanë raportuar se koalicioni Nisma-AKR-PD ka marrë votat e mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor prej 5%. Por, asnjëra nga këto parti nuk ka dhënë deklaratë zyrtare nëse kanë arritur që përfundimisht ...

Jakup Krasniqi tregon se a e ka kaluar pragun zgjedhor koalicioni Nisma-AKR-PD
Mbrëmë mediat kanë raportuar se koalicioni Nisma-AKR-PD ka marrë votat e mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor prej 5%. Por, asnjëra nga këto parti nuk ka dhënë deklaratë zyrtare nëse kanë arritur që përfundimisht ...
Gazeta Observer | 16-Oct-2019 10:27
Mbrëmë mediat kanë raportuar se koalicioni Nisma-AKR-PD ka marrë votat e mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor prej 5%. Por, asnjëra nga këto parti nuk ka dhënë deklaratë zyrtare nëse kanë arritur që përfundimisht ...

Jakup Krasniqi tregon se a e ka kaluar pragun zgjedhor koalicioni Nisma-AKR-PD
Mbrëmë mediat kanë raportuar se koalicioni Nisma-AKR-PD ka marrë votat e mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor prej 5%. Por, asnjëra nga këto parti nuk ka dhënë deklaratë zyrtare nëse kanë arritur që përfundimisht ...
Gazeta Express | 16-Oct-2019 10:24
Mbrëmë mediat kanë raportuar se koalicioni Nisma-AKR-PD ka marrë votat e mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor prej 5%. Por, asnjëra nga këto parti nuk ka dhënë deklaratë zyrtare nëse kanë arritur që përfundimisht ...

Fillon numërmi i votave nga diaspora, ato me vonesë nuk pocedohen
Valmir Elezi, zëdhënës në Komision Qendror të Zgjedhjeve, në një konferencë për media ka thënë se sot fillon numërimi i votave nga diaspora. “Ju njoftoj se në këto momente ka filluar procesi i numërimit të rreth 13 mijë ...
Indeks Online | 16-Oct-2019 10:24
Valmir Elezi, zëdhënës në Komision Qendror të Zgjedhjeve, në një konferencë për media ka thënë se sot fillon numërimi i votave nga diaspora. “Ju njoftoj se në këto momente ka filluar procesi i numërimit të rreth 13 mijë ...

Në QNR fillon numërimi i votave nga diaspora
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) ka filluar procesi i numërimit të votave të ardhura nga diaspora, raporton Ekonomia Online. Ky proces pritet që kryhet brenda dy ditësh. Source
EkonomiaOnline | 16-Oct-2019 10:17
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) ka filluar procesi i numërimit të votave të ardhura nga diaspora, raporton Ekonomia Online. Ky proces pritet që kryhet brenda dy ditësh. Source

Mbrëmë ka përfunduar rinumërimi i votave, sot nis numërimi i atyre me postë
Mbrëmë rreth orës 22:00 ka përfunduar procesi i rinumërimit të kutive të votave nga 314 vendvotime. Këtë e ka konfirmuar sot për klankosova.tv Koordinatori i Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj. “Mbrëmë ...
Klan Kosova | 16-Oct-2019 10:02
Mbrëmë rreth orës 22:00 ka përfunduar procesi i rinumërimit të kutive të votave nga 314 vendvotime. Këtë e ka konfirmuar sot për klankosova.tv Koordinatori i Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj. “Mbrëmë ...

Mbrëmë ka përfunduar rinumërimi i votave, sot nis numërimi i atyre me postë
Mbrëmë rreth orës 22:00 ka përfunduar procesi i rinumërimit të kutive të votave nga 314 vendvotime. Këtë e ka konfirmuar sot për klankosova.tv Koordinatori i Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj. “Mbrëmë ...
Medial | 16-Oct-2019 10:02
Mbrëmë rreth orës 22:00 ka përfunduar procesi i rinumërimit të kutive të votave nga 314 vendvotime. Këtë e ka konfirmuar sot për klankosova.tv Koordinatori i Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj. “Mbrëmë ...

Sot nis numërimi i votave të ardhura me postë
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se sot do të fillojë numërimi i votave të ardhura me postë. Numërimi i këtyre votave do të fillojë prej orës 10:00, ndërkohë që KQZ më herët kishte bërë të ditur se ...
Aktuale.MK | 16-Oct-2019 09:58
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se sot do të fillojë numërimi i votave të ardhura me postë. Numërimi i këtyre votave do të fillojë prej orës 10:00, ndërkohë që KQZ më herët kishte bërë të ditur se ...

Sot fillon numërimi i rreth 15 mijë votave nga diaspora
Sot në ora 10:00 do të fillojë numërimi i votave me postë. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, tha se numërimi do të fillojë të mërkurën në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. “Ju njoftoj se të mërkurën (16 tetor, ora ...
PortaliOnline | 16-Oct-2019 09:54
Sot në ora 10:00 do të fillojë numërimi i votave me postë. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, tha se numërimi do të fillojë të mërkurën në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. “Ju njoftoj se të mërkurën (16 tetor, ora ...

Diaspora sot vendos se cila parti do të jetë fituese në Kosovë
Është bërë e ditur se sot do të fillojë numërimi i votave të ardhura nga diaspora, sipas Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Numërimi i votave nga diaspora do të fillojë prej orës 10:00. Numri I votave që kanë ardhur ...
AlbInfo | 16-Oct-2019 09:33
Është bërë e ditur se sot do të fillojë numërimi i votave të ardhura nga diaspora, sipas Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Numërimi i votave nga diaspora do të fillojë prej orës 10:00. Numri I votave që kanë ardhur ...

Elezi: KQZ po publikon formularët e rezultateve të subjekteve politike
KQZ ka njoftuar se sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve fillon procesi i numërimit të votave përmes postës. Zëdhënësi i KQZ-së, Valimr Elezi ka njoftuar se me qëllim të transparencës, pas çdo rinumërimi, Komisioni ...
Aktuale.MK | 16-Oct-2019 08:58
KQZ ka njoftuar se sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve fillon procesi i numërimit të votave përmes postës. Zëdhënësi i KQZ-së, Valimr Elezi ka njoftuar se me qëllim të transparencës, pas çdo rinumërimi, Komisioni ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved