ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 08:52

Zaev mesazh të prerë pak para vendimit të KE: Evropa nuk guxon të na ndëshkojë!

Zaev mesazh të prerë pak para vendimit të KE: Evropa nuk guxon të na ndëshkojë!
Edhe pa miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike, kryeministri Zoran Zaev është optimist se vendi do të merr datë për nisjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian. I pari i organit ekzekutiv thotë se BE-ja nuk guxon ta ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 15:23
Edhe pa miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike, kryeministri Zoran Zaev është optimist se vendi do të merr datë për nisjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian. I pari i organit ekzekutiv thotë se BE-ja nuk guxon ta ...

Negociatat me BE, ambasadorja franceze: Vendimi do merret në unanimitet
Kur na ndajnë edhe pak ditë nga vendimi i PE për çeljen apo jo të negociatave të Shqipërisë me BE, ambasadorja franceze Christine Vasac deklaroi se vendimi do të merret në unanimitet. Nga Korça, Vasac tha se dosja e ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 11:50
Kur na ndajnë edhe pak ditë nga vendimi i PE për çeljen apo jo të negociatave të Shqipërisë me BE, ambasadorja franceze Christine Vasac deklaroi se vendimi do të merret në unanimitet. Nga Korça, Vasac tha se dosja e ...

Zaev: Të mërkurën mblidhen qeveritë e Gjermanisë dhe të Francës
Franca dhe Gjermania mbrëmë filluan dhe do të vazhdojnë të bisedojnë, ndërsa sipas informatave të mia, qeveritë e Gjermanisë dhe të Francës do të kenë takim të përbashkët, me siguri të mërkurën, deklaroi kryeministri i ...
TetovaSot | 14-Oct-2019 19:42
Franca dhe Gjermania mbrëmë filluan dhe do të vazhdojnë të bisedojnë, ndërsa sipas informatave të mia, qeveritë e Gjermanisë dhe të Francës do të kenë takim të përbashkët, me siguri të mërkurën, deklaroi kryeministri i ...

Zaev: Të mërkurën mblidhen qeveritë e Gjermanisë dhe të Francës
Manastir, 14 tetor – Franca dhe Gjermania mbrëmë filluan dhe do të vazhdojnë të bisedojnë, ndërsa sipas informatave të mia, qeveritë e Gjermanisë dhe të Francës do të kenë takim të përbashkët, me siguri të mërkurën, ...
Koha.mk | 14-Oct-2019 19:24
Manastir, 14 tetor – Franca dhe Gjermania mbrëmë filluan dhe do të vazhdojnë të bisedojnë, ndërsa sipas informatave të mia, qeveritë e Gjermanisë dhe të Francës do të kenë takim të përbashkët, me siguri të mërkurën, ...

Zaev: Qeveritë e Gjermanisë dhe të Francës do të kenë mbledhje të përbashkët, me siguri të mërkurën
Manastir, 14 tetor 2019 (MEDIAL) – Franca dhe Gjermania mbrëmë filluan dhe do të vazhdojnë të bisedojnë, ndërsa sipas informatave të MEDIAL, qeveritë e Gjermanisë dhe të Francës do të kenë takim të përbashkët, me ...
Medial | 14-Oct-2019 19:20
Manastir, 14 tetor 2019 (MEDIAL) – Franca dhe Gjermania mbrëmë filluan dhe do të vazhdojnë të bisedojnë, ndërsa sipas informatave të MEDIAL, qeveritë e Gjermanisë dhe të Francës do të kenë takim të përbashkët, me ...

Zaev optimist në caktimin e datës për fillimin e bisedimeve
Ai këto komente i bëri në vigjilje të takimit të ministrave të Jashtëm të shteteve anëtare të Bashkimit Evropian, që do të mbahet më 15 tetor dhe ku pritet të merret vendimi për caktimin e datës për Maqedoninë e Veriut ...
Lajminet | 14-Oct-2019 16:33
Ai këto komente i bëri në vigjilje të takimit të ministrave të Jashtëm të shteteve anëtare të Bashkimit Evropian, që do të mbahet më 15 tetor dhe ku pritet të merret vendimi për caktimin e datës për Maqedoninë e Veriut ...

(VIDEO) Ambasadorët e përhershëm të BE-së takohen për përafrimin e qëndrimeve
Ambasadorët e përhershëm të vendeve anëtare të BE-së do të takohen sonte, për të përafruar qëndrimet e tyre rreth hapjes së negociatave. Një takim i tillë ndodh një ditë para mbledhjes së ministrave të Jashtëm të BE-së ...
Shenja | 14-Oct-2019 16:23
Ambasadorët e përhershëm të vendeve anëtare të BE-së do të takohen sonte, për të përafruar qëndrimet e tyre rreth hapjes së negociatave. Një takim i tillë ndodh një ditë para mbledhjes së ministrave të Jashtëm të BE-së ...

(VIDEO) Zaev: Franca nuk është kundër nesh, ka kërkesa legjitime
Mbetem optimist, sepse vlerësoj se i kemi të gjitha argumentet e botës që të marrim datë për fillim të negociatave. Kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev, i cili duke u përgjigjur ndaj pyetjes së gazetarëve lidhur ...
Shenja | 14-Oct-2019 16:16
Mbetem optimist, sepse vlerësoj se i kemi të gjitha argumentet e botës që të marrim datë për fillim të negociatave. Kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev, i cili duke u përgjigjur ndaj pyetjes së gazetarëve lidhur ...

Negociatat/ Ambasadorja franceze: Presim pergjigje të rëndësishme
Ambasadorja franceze Christine Vasac nga Korça ka folur në lidhje me vendimin e hapjes së negociatave ku është shprehur se të gjithë po presim vendimin e rëndësishëm. “Nuk dua te fshihem pas gishtit, ju keni ngritur ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 11:56
Ambasadorja franceze Christine Vasac nga Korça ka folur në lidhje me vendimin e hapjes së negociatave ku është shprehur se të gjithë po presim vendimin e rëndësishëm. “Nuk dua te fshihem pas gishtit, ju keni ngritur ...

Zaev optimist në caktimin e datës për fillimin e bisedimeve
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është shprehur optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli Evropian për caktimin e datës për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin vendit në familjen evropiane. ...
Radio Evropa e Lire | 14-Oct-2019 16:07
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është shprehur optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli Evropian për caktimin e datës për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin vendit në familjen evropiane. ...

Zaev: Franca nuk është kundër nesh, BE nuk duhet ta dënojë shembullin më të mirë në Evropë
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, nuk dëshiron të mendojë për mundësinë që vendi të mos merr datë për fillimin e negociatave me BE-në, në samitin e liderëve të Unionit, i cili këtë javë pritet të mbahet në ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 12:37
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, nuk dëshiron të mendojë për mundësinë që vendi të mos merr datë për fillimin e negociatave me BE-në, në samitin e liderëve të Unionit, i cili këtë javë pritet të mbahet në ...

Zaev: Evropa nuk guxon të na ndëshkojë
Edhe pa miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike, kryeministri Zoran Zaev është optimist se vendi do të merr datë për nisjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian. I pari i organit ekzekutiv thotë se BE-ja nuk guxon ta ...
TetovaSot | 14-Oct-2019 16:03
Edhe pa miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike, kryeministri Zoran Zaev është optimist se vendi do të merr datë për nisjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian. I pari i organit ekzekutiv thotë se BE-ja nuk guxon ta ...

Zaev mesazh të prerë pak para vendimit të KE: Evropa nuk guxon të na ndëshkojë!
Edhe pa miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike, kryeministri Zoran Zaev është optimist se vendi do të merr datë për nisjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian. I pari i organit ekzekutiv thotë se BE-ja nuk guxon ta ...
Lexo | 14-Oct-2019 15:49
Edhe pa miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike, kryeministri Zoran Zaev është optimist se vendi do të merr datë për nisjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian. I pari i organit ekzekutiv thotë se BE-ja nuk guxon ta ...

Zaev: Evropa nuk guxon të na ndëshkojë
Edhe pa miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike, kryeministri Zoran Zaev është optimist se vendi do të merr datë për nisjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian. I pari i organit ekzekutiv thotë se BE-ja nuk guxon ta ...
Alsat-M | 14-Oct-2019 15:23
Edhe pa miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike, kryeministri Zoran Zaev është optimist se vendi do të merr datë për nisjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian. I pari i organit ekzekutiv thotë se BE-ja nuk guxon ta ...

Zaev opitimist:Franca nuk është kundër nesh, BE-ja nuk guxon të na dënojë
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...
Aktuale.MK | 14-Oct-2019 14:44
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...

Zaev: Franca nuk është kundër nesh, pres vendim negociata
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...
Televizioni Koha | 14-Oct-2019 14:40
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...

Zaev: Franca nuk është kundër nesh, pres vendim për negociata
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...
Ina-Online | 14-Oct-2019 14:36
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...

Zaev: Franca nuk është kundër nesh, pres vendim për negociata
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem ...
Gazeta Observer | 14-Oct-2019 14:29
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem ...

Negociatat, flet ambasadorja franceze
Ambasadorja e Francës në Shqipëri, Christine Vasac, ka komentuar nga Korça çështjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE-së. “Nuk dua të fshihem pas gishtit, ju keni ngritur pyetjet për rrugën europiane. Ju prisni, ne ...
ABCNews | 14-Oct-2019 12:31
Ambasadorja e Francës në Shqipëri, Christine Vasac, ka komentuar nga Korça çështjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE-së. “Nuk dua të fshihem pas gishtit, ju keni ngritur pyetjet për rrugën europiane. Ju prisni, ne ...

Zaev: Franca nuk është kundër nesh, presim vendim pozitiv
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...
Alsat-M | 14-Oct-2019 14:29
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved