ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 15:43

A do shkarkohet Ilir Meta? Lubonja zbulon çfarë do bëjë PS: Eliminimi i Presidentit, skandal!

A do shkarkohet Ilir Meta? Lubonja zbulon çfarë do bëjë PS: Eliminimi i Presidentit, skandal!
Analisti i njohur, Fatos Lubonja, tha në rubrikën “Opinion”, në “News24” , se nuk do të ketë një lëvizje të menjëhershme nga mazhoranca për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, pas publikimit të raportit zyrtar të ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 17:31
Analisti i njohur, Fatos Lubonja, tha në rubrikën “Opinion”, në “News24” , se nuk do të ketë një lëvizje të menjëhershme nga mazhoranca për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, pas publikimit të raportit zyrtar të ...

Vrasje e rëndë apo vrasje e lehtë (e megjithatë, vrasje ka pasur)
Nga Endri Kajsiu Sa herë na ka rënë rasti të dëgjojmë që pas një vrasje të debatohet nëse vrasja ishte e rëndë apo e lehtë? Sa herë të tjera pas një përdhunimi, debati publik mund është përqendruar nëse e përdhunoi ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 17:37
Nga Endri Kajsiu Sa herë na ka rënë rasti të dëgjojmë që pas një vrasje të debatohet nëse vrasja ishte e rëndë apo e lehtë? Sa herë të tjera pas një përdhunimi, debati publik mund është përqendruar nëse e përdhunoi ...

“Venecia” vulos shkeljet e Metës: Shtyrja e zgjedhjeve, tejkalim kompetencash
Opinion final I komisionit te Venecias le ne fuqi zgjedhjet e 30 qershorit ndersa vlereson se shkeljet e presidentit Meta nuk jane aq te renda sa te çojne ne shkarkimin e tij. Dokumenti ka disa ndryshime, nga drafti ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 17:31
Opinion final I komisionit te Venecias le ne fuqi zgjedhjet e 30 qershorit ndersa vlereson se shkeljet e presidentit Meta nuk jane aq te renda sa te çojne ne shkarkimin e tij. Dokumenti ka disa ndryshime, nga drafti ...

Venecia për Metën/ Opozita: Opinioni konfirmoi se qëllimi i Ramës është kapja e pushteteve. Presidenti nuk ka kryer shkelje
Opozita ka dalë me një deklaratë të përbashkët pas publikimit të opinionit të Venecias për presidentin Ilir Meta sot.
Top Channel | 14-Oct-2019 15:23
Opozita ka dalë me një deklaratë të përbashkët pas publikimit të opinionit të Venecias për presidentin Ilir Meta sot.

Raporti i Venecias, opozita merr në mbrojtje Ilir Metën: Rrëzoi propagandën e Ramës, presidenti s’ka kryer asnjë shkleje të Kushtetutës
Opozita e bashkuar i ka dalë në mbrojte Ilir Metës pas publikimit të raportit të Komisionit të Venecias mbi veprimet e kreut të shtetit, për zhdekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Me një deklaratë të përbashkët për ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 15:34
Opozita e bashkuar i ka dalë në mbrojte Ilir Metës pas publikimit të raportit të Komisionit të Venecias mbi veprimet e kreut të shtetit, për zhdekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Me një deklaratë të përbashkët për ...

Raporti për 30 qershorin, opozita e bashkuar: Komisioni i Venecias rrëzoi propagandën e Edi Ramës
“Komisioni i Venecias konfirmoi se Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta nuk ka kryer asnjë shkleje të Kushtetutës dhe se iniciativa qeveritare për shkarkimin e tij bie ndesh me Kushtetutën”. Kështu ka deklaruar ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 15:23
“Komisioni i Venecias konfirmoi se Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta nuk ka kryer asnjë shkleje të Kushtetutës dhe se iniciativa qeveritare për shkarkimin e tij bie ndesh me Kushtetutën”. Kështu ka deklaruar ...

“Tejkaloi kompetencat” Ja si “Venecia” e ka fshirë fjalinë e draftit paraprak në Opinionin final për Metën
Ditën e sotme, Komisioni i Venecias publikoi dokumentin zyrtar për 30 qershorin kur shprehet qartë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ka bërë shkelje kushtetuese dhe për pasojë nuk mund të shkarkohet. Dokumenti ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 15:12
Ditën e sotme, Komisioni i Venecias publikoi dokumentin zyrtar për 30 qershorin kur shprehet qartë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ka bërë shkelje kushtetuese dhe për pasojë nuk mund të shkarkohet. Dokumenti ...

E PLOTË/ Venecia analizon Kushtetutën: Nuk ke të drejtë të zhbësh dekretin tënd, ja të gjitha shkeljet e Ilir Metës
Thelbi i opinionit: Presidenti në kuptim të nenit 92/gj dhe 94 të Kushtetutës nuk ka të drejtë të anullojë dekretin për caktimin e datës së zgjedhjeve (prg 45 e vijues). Zgjedhjet mund te anullohen vetem ne situata ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 15:23
Thelbi i opinionit: Presidenti në kuptim të nenit 92/gj dhe 94 të Kushtetutës nuk ka të drejtë të anullojë dekretin për caktimin e datës së zgjedhjeve (prg 45 e vijues). Zgjedhjet mund te anullohen vetem ne situata ...

“Meta”/ Opozita: Venecia rrëzoi planet për të uzurpuar Presidencën
mapo.al Opozita e Bashkuar përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias që rrëzoi planin antikushtetues të Edi Ramës për të uzurpuar institucionin e Presidentit të Republikës. “ Komisioni i Venecias konfirmoi se ...
Mapo | 14-Oct-2019 15:20
mapo.al Opozita e Bashkuar përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias që rrëzoi planin antikushtetues të Edi Ramës për të uzurpuar institucionin e Presidentit të Republikës. “ Komisioni i Venecias konfirmoi se ...

Shkarkimi i Metës/ Opozita e bashkuar: Venecia rrëzoi qeverinë
Opozita e bashkuar ka përshëndetur opinionin e Komisionit të Venecias për dekretin e anulimit të zgjedhjeve të 30 qershorit të presidentit Meta. Në një deklaratë të përbashkët për shtyp, opozita shprehet se Venecia ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 15:37
Opozita e bashkuar ka përshëndetur opinionin e Komisionit të Venecias për dekretin e anulimit të zgjedhjeve të 30 qershorit të presidentit Meta. Në një deklaratë të përbashkët për shtyp, opozita shprehet se Venecia ...

Haradinaj dhe Meta takohen në Fishtë të Shqipërisë
Lideri i AAK-së dhe kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, sot janë takuar në Fishtë të Shqipërisë, në një nga restorantet më të njohura të kësaj zone. Njoftimin e ka ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 17:16
Lideri i AAK-së dhe kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, sot janë takuar në Fishtë të Shqipërisë, në një nga restorantet më të njohura të kësaj zone. Njoftimin e ka ...

Opinioni i Venecias/ Meta ironizon: Për 4 muaj u shpërdoruan energji kot
Presidenti Ilir Meta pas publikimit të Opinioni përfundimtar të Komisionit të Venecias, thotë se ai konfirmoi të gjitha qëndrimet e Presidentit të Republikës.
Top Channel | 14-Oct-2019 13:45
Presidenti Ilir Meta pas publikimit të Opinioni përfundimtar të Komisionit të Venecias, thotë se ai konfirmoi të gjitha qëndrimet e Presidentit të Republikës.

Opinioni i “Venecias”, opozita e bashkuar: Nuk u konstatuan shkelje të presidentit
Partia Demokratike dhe aleatët e saj kanë përshëndetur opinionin final të Komisionit të Venecias në lidhje me ligjshmërinë e veprimeve të Presidentit Meta në anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Në një deklaratë të ...
ABCNews | 14-Oct-2019 16:03
Partia Demokratike dhe aleatët e saj kanë përshëndetur opinionin final të Komisionit të Venecias në lidhje me ligjshmërinë e veprimeve të Presidentit Meta në anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Në një deklaratë të ...

Opinioni i “Venecias”/ Reagon opozita: Rrëzoi planin antikushtetues të Edi Ramës
Partitë e opozitës së bashkuar kanë reaguar pas publikimit të opinionit përfundimtar të Komisionit të Venecias në lidhje me antikushtetueshmërinë e vendimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta, për anulimin dhe ...
Lapsi | 14-Oct-2019 15:48
Partitë e opozitës së bashkuar kanë reaguar pas publikimit të opinionit përfundimtar të Komisionit të Venecias në lidhje me antikushtetueshmërinë e vendimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta, për anulimin dhe ...

Vendimi i “Venecias” për Metën, reagon Taulant Balla: Pyetja që shtrohet është nëse aktin e rëndë të çdekretimit të zgjedhjeve e kreu me dashje apo pa dashje?
Taulant Balla në një deklaratë për mediat nga Kryesia e Kuvendit deklaroi se në raportin përfundimtarë të Komisionit të Venecias thuhet se Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta në veprimet e tij nuk është ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 13:39
Taulant Balla në një deklaratë për mediat nga Kryesia e Kuvendit deklaroi se në raportin përfundimtarë të Komisionit të Venecias thuhet se Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta në veprimet e tij nuk është ...

“Venecia” vulos shkeljet e Metës: Shtyrja e zgjedhjeve, tejkalim kompetencash
Opinion final I komisionit te Venecias le ne fuqi zgjedhjet e 30 qershorit ndersa vlereson se shkeljet e presidentit Meta nuk jane aq te renda sa te çojne ne shkarkimin e tij. Dokumenti ka disa ndryshime, nga drafti ...
Medial | 14-Oct-2019 17:42
Opinion final I komisionit te Venecias le ne fuqi zgjedhjet e 30 qershorit ndersa vlereson se shkeljet e presidentit Meta nuk jane aq te renda sa te çojne ne shkarkimin e tij. Dokumenti ka disa ndryshime, nga drafti ...

Vrasje e rëndë apo vrasje e lehtë (e megjithatë, vrasje ka pasur)
Nga Endri Kajsiu/ Sa herë na ka rënë rasti të dëgjojmë që pas një vrasje të debatohet nëse vrasja ishte e rëndë apo e lehtë? Sa herë të tjera pas një përdhunimi, debati publik mund është përqendruar nëse e përdhunoi ...
Lexo | 14-Oct-2019 17:38
Nga Endri Kajsiu/ Sa herë na ka rënë rasti të dëgjojmë që pas një vrasje të debatohet nëse vrasja ishte e rëndë apo e lehtë? Sa herë të tjera pas një përdhunimi, debati publik mund është përqendruar nëse e përdhunoi ...

Kufizove të drejtën e votës/ A lajmëroi Venecia shkeljen e nenit 17 të Kushtetutës nga Presidenti?
Nga Alteo Hysi Komisioni i Venecias bëri publik sot opinionin e ekspertëve mbi shkeljet kushtetuese të Presidentit të Republikës së Shqipërisë, lidhur me anulimin dhe më pas shtyrjen e zgjedhjeve vendore të këtij viti. ...
Dritare | 14-Oct-2019 17:37
Nga Alteo Hysi Komisioni i Venecias bëri publik sot opinionin e ekspertëve mbi shkeljet kushtetuese të Presidentit të Republikës së Shqipërisë, lidhur me anulimin dhe më pas shtyrjen e zgjedhjeve vendore të këtij viti. ...

‘Mund’: Ja fjala që ndryshon te raporti përfundimtar i ‘Venecias’
mapo.al Komisioni i Venecias ka publikuar opinionin përfundimtar për çështjen e anulimit dhe shtyrjes së zgjedhjeve nga ana e presidentit Ilir Meta. Ajo që bie në sy është se në ndryshim nga raporti paraprak ku bëhej ...
Mapo | 14-Oct-2019 13:35
mapo.al Komisioni i Venecias ka publikuar opinionin përfundimtar për çështjen e anulimit dhe shtyrjes së zgjedhjeve nga ana e presidentit Ilir Meta. Ajo që bie në sy është se në ndryshim nga raporti paraprak ku bëhej ...

“Kufizove të drejtën e votës, vendim jo proporcional”. A lajmëroi Venecia shkeljen e nenit 17 të Kushtetutës nga Presidenti?
Nga Alteo Hysi/ Komisioni i Venecias bëri publik sot opinionin e ekspertëve mbi shkeljet kushtetuese të Presidentit të Republikës së Shqipërisë, lidhur me anulimin dhe më pas shtyrjen e zgjedhjeve vendore të këtij viti. ...
Lexo | 14-Oct-2019 16:52
Nga Alteo Hysi/ Komisioni i Venecias bëri publik sot opinionin e ekspertëve mbi shkeljet kushtetuese të Presidentit të Republikës së Shqipërisë, lidhur me anulimin dhe më pas shtyrjen e zgjedhjeve vendore të këtij viti. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved