ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/11/2019 00:25

Ambasadori turk sqaron operacionin “Burimi i Paqes”: Ja kush është shënjestra jonë

Ambasadori turk sqaron operacionin “Burimi i Paqes”: Ja kush është shënjestra jonë
Pse Turqia e filloi operacionin “Burimi i Paqes” në Siri? Për t’i dhënë përgjigje kësaj pyetjeje, ambasadori i Turqisë në Shqipëri, Murat Ahmet Yoruk, mblodhi gazetarët në një konferencë për shtyp këtë të hënë. Duke ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 21:24
Pse Turqia e filloi operacionin “Burimi i Paqes” në Siri? Për t’i dhënë përgjigje kësaj pyetjeje, ambasadori i Turqisë në Shqipëri, Murat Ahmet Yoruk, mblodhi gazetarët në një konferencë për shtyp këtë të hënë. Duke ...

Sulmi i Turqisë në Siri, ambasadori turk flet për gratë dhe fëmijët e luftëtarëve shqiptarë atje
Forcat e Armatosura të Turqisë, së bashku me Ushtrinë Kombëtare Siriane për të gjashtën ditë vijojnë operacionin e koduar “Burimi Paqes”, kundër organizatave terroriste PKK/YPG dhe DEASH, të cilësuara nga presidenti ...
Top Channel | 14-Oct-2019 19:57
Forcat e Armatosura të Turqisë, së bashku me Ushtrinë Kombëtare Siriane për të gjashtën ditë vijojnë operacionin e koduar “Burimi Paqes”, kundër organizatave terroriste PKK/YPG dhe DEASH, të cilësuara nga presidenti ...

U përdhunua para se të vritej, mbahet funerali i politikanes kurde
Këtë të hënë, u mbajt funerali i politikanes kurde Hevrin Khalaf, e cila u vra bashkë me civilë të tjerë kurdë, të vrarë gjatë fundjavës nga forcat aleate Siriane të Turqisë pranë qytetit Tal Abyad. Khalaf, 35 vjeçe, ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 18:42
Këtë të hënë, u mbajt funerali i politikanes kurde Hevrin Khalaf, e cila u vra bashkë me civilë të tjerë kurdë, të vrarë gjatë fundjavës nga forcat aleate Siriane të Turqisë pranë qytetit Tal Abyad. Khalaf, 35 vjeçe, ...

Dënimi nga BE, Erdogan reagon ashpër: Vëllezërit tanë ikin nga bombat, ne i strehojmë! Drejt vendit tonë janë shkrepur mbi 700 …
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se gjatë operacionit “Burimi i Paqes” drejt Turqisë janë shkrepur mbi 700 mortaja, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti Erdogan foli gjatë pjesëmarrjes së tij ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 18:12
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se gjatë operacionit “Burimi i Paqes” drejt Turqisë janë shkrepur mbi 700 mortaja, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti Erdogan foli gjatë pjesëmarrjes së tij ...

Ambasadori turk në Tiranë: Besojmë se kemi mbështetjen e Shqipërisë për luftën në Siri
Ambasadori i turqisë në vendin tonë, Murat Ahmet Yoruk doli sot në një konferencë për shtyp për të sqaruar qëllimet e sulmit të ushtrisë turke në Siri. Ai tha se operacioni i quajtur “Burimi i paqes ” do të garantojë ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 18:47
Ambasadori i turqisë në vendin tonë, Murat Ahmet Yoruk doli sot në një konferencë për shtyp për të sqaruar qëllimet e sulmit të ushtrisë turke në Siri. Ai tha se operacioni i quajtur “Burimi i paqes ” do të garantojë ...

Zbardhet agjenda/ Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Nesër do të mblidhen në Luksemburg ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet më pas liderëve të ...
Top Channel | 14-Oct-2019 17:10
Nesër do të mblidhen në Luksemburg ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet më pas liderëve të ...

Kriza në Siri: Turqia e gjen të boshatisur burgun ku mbaheshin militantët e IS-it
Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar, deklaroi se luftëtarët kurdë në Siri, e kanë boshatisur burgun që mbante militantët e grupit ekstremist Shteti Islamik (IS). Kjo, sipas ministri turk, ka ndodhur në zonën ku ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 16:52
Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar, deklaroi se luftëtarët kurdë në Siri, e kanë boshatisur burgun që mbante militantët e grupit ekstremist Shteti Islamik (IS). Kjo, sipas ministri turk, ka ndodhur në zonën ku ...

Turqia sqaron sulmet në Siri: S’po godasim civilët, por vetëm grupet terroriste
Ankaraja akuzon Uashingtonin se ndryshe nga pretendimet, nuk ka bërë asgjë për të luftuar terrorizmin nw kufirin me Sirinw. Reagimi vjen nga ambasada turke në Tiranë e cila thekson se “Pranvera e paqes” është një ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 20:36
Ankaraja akuzon Uashingtonin se ndryshe nga pretendimet, nuk ka bërë asgjë për të luftuar terrorizmin nw kufirin me Sirinw. Reagimi vjen nga ambasada turke në Tiranë e cila thekson se “Pranvera e paqes” është një ...

Macron dhe Merkel: Turqia të ndërpresë operacionet në Siri
Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Merkel lëshuan një apel të përbashkët nga pallati Elize’, ku kancelarja Merkel ishte e ftuara e presidentit Macron. ”Këto sulme rrezikojnë të krijojnë ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 12:28
Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Merkel lëshuan një apel të përbashkët nga pallati Elize’, ku kancelarja Merkel ishte e ftuara e presidentit Macron. ”Këto sulme rrezikojnë të krijojnë ...

Kreu i NATO-s bën thirrje për unitet në luftën kundër ISIS
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u bëri thirrje vendeve aleate të qëndrojnë unike në luftën kundër grupit ekstremist Shteti Islamik (IS). Ndarjet në aleancën ushtarake janë shfaqur pasi Turqia, si ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 15:51
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u bëri thirrje vendeve aleate të qëndrojnë unike në luftën kundër grupit ekstremist Shteti Islamik (IS). Ndarjet në aleancën ushtarake janë shfaqur pasi Turqia, si ...

SHBA tërheqin të gjitha trupat e mbetura nga Siria veriore
mapo.al Shtetet e Bashkuara po tërheqin të gjitha trupat e mbetura nga Siria veriore, pasi Presidenti Donald Trump tha të dielën se ishte një veprim “shumë i zgjuar… ndryshe nga e kaluara” për të mos u përfshirë në ...
Mapo | 14-Oct-2019 11:21
mapo.al Shtetet e Bashkuara po tërheqin të gjitha trupat e mbetura nga Siria veriore, pasi Presidenti Donald Trump tha të dielën se ishte një veprim “shumë i zgjuar… ndryshe nga e kaluara” për të mos u përfshirë në ...

Ofensiva në Siri, ambasadori turk: Mediat, pasqyrim të gabuar, nuk sulmojmë civilët
Ambasadori i Turqisë në Tiranë ka deklaruar se shtypi shqiptar, sikurse dhe mediat e vendeve të tjera, nuk i kanë bërë një pasqyrim real ofensivës turke në veri të Sirisë. Ambasadori ka deklaruar se aksioni i ushtrisë ...
ABCNews | 14-Oct-2019 19:57
Ambasadori i Turqisë në Tiranë ka deklaruar se shtypi shqiptar, sikurse dhe mediat e vendeve të tjera, nuk i kanë bërë një pasqyrim real ofensivës turke në veri të Sirisë. Ambasadori ka deklaruar se aksioni i ushtrisë ...

Shtohet presioni ndërkombëtar kundër Turqisë
Për shkak të ofensivës në Veri të Sirisë, Ankaraja po përballet me kritika të shumta ndërkombëtare. Në shumë qytete europiane janë zhvilluar protesta dhe është treguar solidaritet me kurdët. Liga Arabe e ka dënuar në ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 09:52
Për shkak të ofensivës në Veri të Sirisë, Ankaraja po përballet me kritika të shumta ndërkombëtare. Në shumë qytete europiane janë zhvilluar protesta dhe është treguar solidaritet me kurdët. Liga Arabe e ka dënuar në ...

Erdogan çorienton Oksidentin
Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan i ka lënë të gjithë me gisht në gojë me ofensivën e tij në Siri. Për sa i përket, Erdogan ka nxjerrë dy justifikime bazë: së pari krijimi i një hapësire dhe situate për kthimin e ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 09:37
Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan i ka lënë të gjithë me gisht në gojë me ofensivën e tij në Siri. Për sa i përket, Erdogan ka nxjerrë dy justifikime bazë: së pari krijimi i një hapësire dhe situate për kthimin e ...

SHBA, Trump: Shpresoj që kurdët të sprapsen nga kufiri me Turqinë
Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi dje se shpreson që kurdët do të sprapsen nga kufiri turk me Sirinë pasi Turqia ka filluar sulmin. “Shpresoj që ata të sprapsen”, deklaroi Trump duke iu referuar kurdëve. ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 03:39
Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi dje se shpreson që kurdët do të sprapsen nga kufiri turk me Sirinë pasi Turqia ka filluar sulmin. “Shpresoj që ata të sprapsen”, deklaroi Trump duke iu referuar kurdëve. ...

Itali, Conte: BE nuk duhet të pranojë shantazhin e Turqisë
Turqia duhet të ndalojë sulmin kundër kurdëve të Sirisë dhe BE nuk duhet të pranojë shantazhin e presidentit të Turqisë, Recep Tajip Erdogan, i cili kërcënon se do të lejojë 3,6 milionë refugjatë sirianë të hyjnë në ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 02:43
Turqia duhet të ndalojë sulmin kundër kurdëve të Sirisë dhe BE nuk duhet të pranojë shantazhin e presidentit të Turqisë, Recep Tajip Erdogan, i cili kërcënon se do të lejojë 3,6 milionë refugjatë sirianë të hyjnë në ...

Ofensiva turke, kurdët marrëveshje me ushtrinë siriane
Kurdët në Siri kanë theksuar se qeveria siriane ka pranuar të dërgojë ushtrinë e saj në kufirin verior, në përpjekje për të ndalur ofensivën e Turqisë kundër tyre. Sipas mediave vendase bëhet me dije se forca të ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 10:23
Kurdët në Siri kanë theksuar se qeveria siriane ka pranuar të dërgojë ushtrinë e saj në kufirin verior, në përpjekje për të ndalur ofensivën e Turqisë kundër tyre. Sipas mediave vendase bëhet me dije se forca të ...

VIDEO +18/ Militantët e mbështetur nga Erdogan ekzekutojnë kurdët e kapur robër
Ekzekutimi e të burgosurve kurdë nga luftëtarët arabë të mbështetur nga Turqia, të cilët shihen në video, ngjallën spektrin e luftës sektare më të gjerë ndërsa luftimet në veri perëndim të Sirisë përshkallëzohen, ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 21:02
Ekzekutimi e të burgosurve kurdë nga luftëtarët arabë të mbështetur nga Turqia, të cilët shihen në video, ngjallën spektrin e luftës sektare më të gjerë ndërsa luftimet në veri perëndim të Sirisë përshkallëzohen, ...

Turqia thotë se po vetëmbrohet në Siri
Turqia ka justifikuar ofensivën e saj të vazhdueshme në Sirinë verilindire në Kombet e Bashkuara, duke thënë se po ushtron të drejtën e saj për vetëmbrojtje nën Kartën e OKB-së. Ankaraja tha se ofensiva ushtarake është ...
Arbresh | 14-Oct-2019 21:42
Turqia ka justifikuar ofensivën e saj të vazhdueshme në Sirinë verilindire në Kombet e Bashkuara, duke thënë se po ushtron të drejtën e saj për vetëmbrojtje nën Kartën e OKB-së. Ankaraja tha se ofensiva ushtarake është ...

Turqia neutralizon 560 terroristë në operacionin në Siri
Ministria turk e Mbrojtjes ka bërë të ditur se gjithsej 560 terroristë të PKK/PYD-YPG-së janë neutralizuar që nga fillimi i operacionit turk “Burimi i Paqes” që po zhvillohet në veri të Sirisë për të pastruar rajonin ...
Gazeta Express | 14-Oct-2019 21:23
Ministria turk e Mbrojtjes ka bërë të ditur se gjithsej 560 terroristë të PKK/PYD-YPG-së janë neutralizuar që nga fillimi i operacionit turk “Burimi i Paqes” që po zhvillohet në veri të Sirisë për të pastruar rajonin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved