ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/11/2019 03:31

“Hangibis” shkatërron Japoninë, tajfuni shkakton dhjetra viktima

“Hangibis” shkatërron Japoninë, tajfuni shkakton dhjetra viktima
Dhjetra të vdekur e të zhdukur dhe mbi 100 mijë të tjerë të shpëtuar nga ekipet e emergjencës. Ky është bilanci që la pas tajfuni Hagibis vetëm 2 ditë pasi goditi Japoninë. Dëmet materiale janë të pallogaritshme ndërsa, ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 11:24
Dhjetra të vdekur e të zhdukur dhe mbi 100 mijë të tjerë të shpëtuar nga ekipet e emergjencës. Ky është bilanci që la pas tajfuni Hagibis vetëm 2 ditë pasi goditi Japoninë. Dëmet materiale janë të pallogaritshme ndërsa, ...

Japoni, rritet në 35 numri i viktimave nga tajfuni “Hagibis”
Numri i viktimave nga tajfuni Hagibis në Japoni tashmë është rritur në 35. Sipas agjencisë japoneze të lajmeve Kyodo, të paktën 20 persona ende mbeten të zhdukur, ndërsa mbi 100 të tjerë u plagosën në mbarë vendin. “Mbi ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 06:31
Numri i viktimave nga tajfuni Hagibis në Japoni tashmë është rritur në 35. Sipas agjencisë japoneze të lajmeve Kyodo, të paktën 20 persona ende mbeten të zhdukur, ndërsa mbi 100 të tjerë u plagosën në mbarë vendin. “Mbi ...

Tajfuni, shkon në 35 numri i viktimave në Japoni
Bilanci i fundit në Japoni pas kalimit të tajfunit Hagibis flet për 35 viktima, qindra të plagosur dhe 11 persona të zhdukur. Era me një shpejtësi prej 216 kilometrash në orë ka shkaktuar shumë dëme materiale. 35 ...
ABCNews | 14-Oct-2019 11:36
Bilanci i fundit në Japoni pas kalimit të tajfunit Hagibis flet për 35 viktima, qindra të plagosur dhe 11 persona të zhdukur. Era me një shpejtësi prej 216 kilometrash në orë ka shkaktuar shumë dëme materiale. 35 ...

Tajfuni “godet” Japoninë, së paku 19 viktima
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 18:47
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...

Tajfuni “Hagibis” godet Japoninë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur (Foto)
JAPONI 19 viktima, 16 të humbur, rreth 130 të plagosur dhe dëme shumë të mëdha materiale është bilanci i tajfunit “Hagibis” që goditi Japoninë ditën e djeshme. Tajfuni, i cili konsiderohet si një ndër më të fuqishmit në ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 18:47
JAPONI 19 viktima, 16 të humbur, rreth 130 të plagosur dhe dëme shumë të mëdha materiale është bilanci i tajfunit “Hagibis” që goditi Japoninë ditën e djeshme. Tajfuni, i cili konsiderohet si një ndër më të fuqishmit në ...

Japonia në kaos, 19 viktima nga tajfuni
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...
VizionPlus | 13-Oct-2019 18:51
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...

Tajfuni në Japoni/ 37 viktima dhe 20  të zhdukur
Japonia u godi të shtunën nga Tajfuni Hagibis, ku më shumë se 110 mijë njerëz u evakuuan. Stuhia më e madhe e dekadave të fundit, ka lënë 37 të vdekur dhe më shumë se 20 të zhdukur. Tajfuni është larguar, por ka lënë ...
Dritare | 14-Oct-2019 11:12
Japonia u godi të shtunën nga Tajfuni Hagibis, ku më shumë se 110 mijë njerëz u evakuuan. Stuhia më e madhe e dekadave të fundit, ka lënë 37 të vdekur dhe më shumë se 20 të zhdukur. Tajfuni është larguar, por ka lënë ...

Mbi 30 viktima nga tajfuni në Japoni
Së paku 35 persona kanë gjetur vdekjen dhe qindra të tjerë janë plagosur, ndërkohë që 11 persona rezultojnë të zhdukur. Është ky bilanci i trishtë i përplasjes së tajfunit Hagibis me Japoninë. Ndërkohë janë mbi 100 mijë ...
RTSH | 14-Oct-2019 11:01
Së paku 35 persona kanë gjetur vdekjen dhe qindra të tjerë janë plagosur, ndërkohë që 11 persona rezultojnë të zhdukur. Është ky bilanci i trishtë i përplasjes së tajfunit Hagibis me Japoninë. Ndërkohë janë mbi 100 mijë ...

Japonia goditet nga tajfuni “Hagibis”, më i rëndi në dekada
Më shumë se 110.000 persona janë duke marrë pjesë në operacionin e kërkimshpëtimit, pasi tajfuni “Hagibis” ka goditur Japoninë të shtunën. Tajfuni, i cili po konsiderohet si më i rëndi që ka prekur këtë shtet për ...
Arbresh | 14-Oct-2019 10:36
Më shumë se 110.000 persona janë duke marrë pjesë në operacionin e kërkimshpëtimit, pasi tajfuni “Hagibis” ka goditur Japoninë të shtunën. Tajfuni, i cili po konsiderohet si më i rëndi që ka prekur këtë shtet për ...

Japonia goditet nga tajfuni “Hagibis”, më i rëndi në dekada
Më shumë se 110.000 persona janë duke marrë pjesë në operacionin e kërkimshpëtimit, pasi tajfuni “Hagibis” ka goditur Japoninë të shtunën. Tajfuni, i cili po konsiderohet si më i rëndi që ka prekur këtë shtet për ...
Indeks Online | 14-Oct-2019 10:20
Më shumë se 110.000 persona janë duke marrë pjesë në operacionin e kërkimshpëtimit, pasi tajfuni “Hagibis” ka goditur Japoninë të shtunën. Tajfuni, i cili po konsiderohet si më i rëndi që ka prekur këtë shtet për ...

Pas tajfunit, Japonia angazhon mbi 110 mijë kërkimshpëtues
Mbi 110 mijë veta janë angazhuar në operacionin e kërkim shpëtimit në Japoni, pas Tajfunit Hagibis që goditi këtë shtet të shtunën. Ky tajfun, më i rëndi në historinë e dekadave të fundit, ka lënë të vdekur 37 veta dhe ...
EkonomiaOnline | 14-Oct-2019 10:02
Mbi 110 mijë veta janë angazhuar në operacionin e kërkim shpëtimit në Japoni, pas Tajfunit Hagibis që goditi këtë shtet të shtunën. Ky tajfun, më i rëndi në historinë e dekadave të fundit, ka lënë të vdekur 37 veta dhe ...

Pas tajfunit, Japonia angazhon mbi 110 mijë kërkimshpëtues
Mbi 110 mijë veta janë angazhuar në operacionin e kërkim shpëtimit në Japoni, pas Tajfunit Hagibis që goditi këtë shtet të shtunën. Ky tajfun, më i rëndi në historinë e dekadave të fundit, ka lënë të vdekur 37 veta dhe ...
EkonomiaOnline | 14-Oct-2019 09:52
Mbi 110 mijë veta janë angazhuar në operacionin e kërkim shpëtimit në Japoni, pas Tajfunit Hagibis që goditi këtë shtet të shtunën. Ky tajfun, më i rëndi në historinë e dekadave të fundit, ka lënë të vdekur 37 veta dhe ...

Pas tajfunit, Japonia angazhon mbi 110 mijë kërkimshpëtues
Mbi 110 mijë veta janë angazhuar në operacionin e kërkim shpëtimit në Japoni, pas Tajfunit Hagibis që goditi këtë shtet të shtunën. Ky tajfun, më i rëndi në historinë e dekadave të fundit, ka lënë të vdekur 37 veta dhe ...
Klan Kosova | 14-Oct-2019 09:37
Mbi 110 mijë veta janë angazhuar në operacionin e kërkim shpëtimit në Japoni, pas Tajfunit Hagibis që goditi këtë shtet të shtunën. Ky tajfun, më i rëndi në historinë e dekadave të fundit, ka lënë të vdekur 37 veta dhe ...

Japonia goditet nga tajfuni më i rëndë në dekada
Tajfuni, i cili po konsiderohet si më i rëndi që ka prekur këtë shtet për dekada, ka lënë të vdekur 37 persona, ndërkohë që 20 të tjerë janë zhdukur. Tajfuni Hagibis ka detyruar edhe anulimin e tri ndeshjeve në kuadër ...
Lajminet | 14-Oct-2019 09:24
Tajfuni, i cili po konsiderohet si më i rëndi që ka prekur këtë shtet për dekada, ka lënë të vdekur 37 persona, ndërkohë që 20 të tjerë janë zhdukur. Tajfuni Hagibis ka detyruar edhe anulimin e tri ndeshjeve në kuadër ...

Japonia goditet nga tajfuni më i rëndë në dekada
Më shumë se 110,000 persona janë duke marrë pjesë në operacionin e kërkim-shpëtimit, pasi tajfuni Hagibis ka goditur Japoninë ditën e shtunë. Tajfuni, i cili po konsiderohet si më i rëndi që ka prekur këtë shtet për ...
Ina-Online | 14-Oct-2019 09:22
Më shumë se 110,000 persona janë duke marrë pjesë në operacionin e kërkim-shpëtimit, pasi tajfuni Hagibis ka goditur Japoninë ditën e shtunë. Tajfuni, i cili po konsiderohet si më i rëndi që ka prekur këtë shtet për ...

Japonia goditet nga tajfuni më i rëndë në dekada
Më shumë se 110,000 persona janë duke marrë pjesë në operacionin e kërkim-shpëtimit, pasi tajfuni Hagibis ka goditur Japoninë ditën e shtunë. Tajfuni, i cili po konsiderohet si më i rëndi që ka prekur këtë shtet për ...
Radio Evropa e Lire | 14-Oct-2019 08:58
Më shumë se 110,000 persona janë duke marrë pjesë në operacionin e kërkim-shpëtimit, pasi tajfuni Hagibis ka goditur Japoninë ditën e shtunë. Tajfuni, i cili po konsiderohet si më i rëndi që ka prekur këtë shtet për ...

Japonia goditet nga tajfuni më i rëndë në dekada
Më shumë se 110,000 persona janë duke marrë pjesë në operacionin e kërkim-shpëtimit, pasi tajfuni Hagibis ka goditur Japoninë ditën e shtunë. Tajfuni, i cili po konsiderohet si më i rëndi që ka prekur këtë shtet për ...
Koha.mk | 14-Oct-2019 08:58
Më shumë se 110,000 persona janë duke marrë pjesë në operacionin e kërkim-shpëtimit, pasi tajfuni Hagibis ka goditur Japoninë ditën e shtunë. Tajfuni, i cili po konsiderohet si më i rëndi që ka prekur këtë shtet për ...

Rritet në 35 numri i viktimave nga tajfuni “Hagibis”
Numri i viktimave nga tajfuni Hagibis në Japoni tashmë është rritur në 35. Sipas agjencisë japoneze të lajmeve Kyodo, të paktën 20 persona ende mbeten të zhdukur, ndërsa mbi 100 të tjerë u plagosën në mbarë vendin. “Mbi ...
Shenja | 14-Oct-2019 08:30
Numri i viktimave nga tajfuni Hagibis në Japoni tashmë është rritur në 35. Sipas agjencisë japoneze të lajmeve Kyodo, të paktën 20 persona ende mbeten të zhdukur, ndërsa mbi 100 të tjerë u plagosën në mbarë vendin. “Mbi ...

Rritet në 35 numri i viktimave nga tajfuni “Hagibis”
Numri i viktimave nga tajfuni Hagibis në Japoni tashmë është rritur në 35. Sipas agjencisë japoneze të lajmeve Kyodo, të paktën 20 persona ende mbeten të zhdukur, ndërsa mbi 100 të tjerë u plagosën në mbarë vendin. “Mbi ...
Arbresh | 14-Oct-2019 08:20
Numri i viktimave nga tajfuni Hagibis në Japoni tashmë është rritur në 35. Sipas agjencisë japoneze të lajmeve Kyodo, të paktën 20 persona ende mbeten të zhdukur, ndërsa mbi 100 të tjerë u plagosën në mbarë vendin. “Mbi ...

Japonia goditet nga stuhia më e fuqishme e dekadave të fundit
mapo.alm Shirat e dendur dhe erërat e forta po shkatërrojnë zona të ndryshme të Japonisë, ndërsa ky shtet po përballet me stuhinë më të fuqishme në 60 vitet e fundit. Tajfuni “Hagibis” preku tokën në jug të vendit dhe ...
Mapo | 12-Oct-2019 22:35
mapo.alm Shirat e dendur dhe erërat e forta po shkatërrojnë zona të ndryshme të Japonisë, ndërsa ky shtet po përballet me stuhinë më të fuqishme në 60 vitet e fundit. Tajfuni “Hagibis” preku tokën në jug të vendit dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved