ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/11/2019 02:50

Formacionet zyrtare, Kosovë – Mali i Zi: Challandes befason në krahun e djathtë

Formacionet zyrtare, Kosovë – Mali i Zi: Challandes befason në krahun e djathtë
Kosova do ta pres Malin e Zi në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, në një ndeshje pothuajse vendimtare për fatin e ekipit tonë. Ndeshja e parë e zhvilluar në Podogricë, solli rezultat të barabartë 1-1, në një ndeshje që Kosova ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 19:36
Kosova do ta pres Malin e Zi në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, në një ndeshje pothuajse vendimtare për fatin e ekipit tonë. Ndeshja e parë e zhvilluar në Podogricë, solli rezultat të barabartë 1-1, në një ndeshje që Kosova ...

Kosova me sulm të frikshëm, ja formacioni zyrtar ndaj Malit të Zi
Kosova luan sot ndaj Malit të Zi, një sfidë shumë delikate për dardanës. Trajneri Challandes ka zgjedhur 11 lojtarët që do të zbresin nga minuta e parë në fushën e lojës dhe nuk ka shumë ndryshime. Muric starton ...
ABCNews | 14-Oct-2019 19:41
Kosova luan sot ndaj Malit të Zi, një sfidë shumë delikate për dardanës. Trajneri Challandes ka zgjedhur 11 lojtarët që do të zbresin nga minuta e parë në fushën e lojës dhe nuk ka shumë ndryshime. Muric starton ...

Mugosa: Kosova ka skuadër dhe individë të shkëlqyer
Stefan Mugosa është njëri nga lojtarët që duhet shikuar në ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, të vlefshme për kualifikimet për ‘Euro 2020’. Sulmuesi i klubit korean, Incheon United, ishte pikërisht lojtari që i ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 18:58
Stefan Mugosa është njëri nga lojtarët që duhet shikuar në ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, të vlefshme për kualifikimet për ‘Euro 2020’. Sulmuesi i klubit korean, Incheon United, ishte pikërisht lojtari që i ...

Stadiumi ‘Fadil Vokrri’, kështjella e pamposhtur e ‘Dardanëve’
Më 9 shtator të vitit 2018, Kosova e ka zhvilluar ndeshjen e parë ndërkombëtare në stadiumin e rinovuar ‘Fadil Vokrri’. Stadiumi ishte futur në renovim për dy vite, për tu kthyer në impiant modern, ku djelmoshat tanë ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 18:35
Më 9 shtator të vitit 2018, Kosova e ka zhvilluar ndeshjen e parë ndërkombëtare në stadiumin e rinovuar ‘Fadil Vokrri’. Stadiumi ishte futur në renovim për dy vite, për tu kthyer në impiant modern, ku djelmoshat tanë ...

Hadzibegic flet për legjendën Fadil Vokrri: E kam njohur, është mirë që stadiumi mban emrin e tij
Në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Kosovës, përzgjedhësi i Malit të Zi, Faruk Hadzibegic, ka folur për legjendën e futbollit tonë, Fadil Vokrri. Ai ka thënë se e ka njohur presidentin e ndjerë të Federatës së ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 18:18
Në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Kosovës, përzgjedhësi i Malit të Zi, Faruk Hadzibegic, ka folur për legjendën e futbollit tonë, Fadil Vokrri. Ai ka thënë se e ka njohur presidentin e ndjerë të Federatës së ...

UEFA paralajmëron spektakël në ndeshjen Kosovë – Mali i Zi
Kosova do të jetë nikoqir i Malit të Zi në ndeshjen që zhvillohet sonte në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Përfaqësuesja jonë ka edhe tri ndeshje deri në fund të kualifikimeve për Euro ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 18:00
Kosova do të jetë nikoqir i Malit të Zi në ndeshjen që zhvillohet sonte në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Përfaqësuesja jonë ka edhe tri ndeshje deri në fund të kualifikimeve për Euro ...

Hadërgjonajt me mesazh për “Dardanët” pak orë para ndeshjes me Malin e Zi
Florent Hadërgjonaj i do të gjithë “Dardanët” në stadiumin “Fadil Vokrri” për ta mbështetur sonte Kosovën. Mbrojtësi i djathtë i Kosovës, Florent Hadërgjonaj, përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social, ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 17:41
Florent Hadërgjonaj i do të gjithë “Dardanët” në stadiumin “Fadil Vokrri” për ta mbështetur sonte Kosovën. Mbrojtësi i djathtë i Kosovës, Florent Hadërgjonaj, përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social, ...

Hadzibegic: Mali i Zi luan për fitore ndaj Kosovës
Mali i Zi ka udhëtuar në Prishtinë për ta fituar ndeshjen e parë kualifikuese për ‘Euro 2020’. Kështu ka deklaruar përzgjedhësi Faruk Hadzibegic në konferencën për shtyp. Edhe pse skuadra e tij i ka humbur gjasat për ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 17:37
Mali i Zi ka udhëtuar në Prishtinë për ta fituar ndeshjen e parë kualifikuese për ‘Euro 2020’. Kështu ka deklaruar përzgjedhësi Faruk Hadzibegic në konferencën për shtyp. Edhe pse skuadra e tij i ka humbur gjasat për ...

Starton Milot Rashica, befasia në sulm është Florent Hadërgjonaj Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Kosovës dhe Malit të Zi. “Dardanët” do të kërkojnë vetëm fitore ndaj Malit të Zi, për të mbajtur gjallë shpresat...
Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Kosovës dhe Malit të Zi. “Dardanët” do të kërkojnë vetëm fitore ndaj Malit të Zi, për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Kampionatin Evropian. Në rrugën drejt ...
Kosova Sot | 14-Oct-2019 19:44
Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Kosovës dhe Malit të Zi. “Dardanët” do të kërkojnë vetëm fitore ndaj Malit të Zi, për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Kampionatin Evropian. Në rrugën drejt ...

19:40 Prishtina plot emocion, Dardanët nisen drejt stadiumit Ora po afron, emocionet e përballjes...
Ora po afron, emocionet e përballjes Kosovë – Mali i Zi sa shkojnë e rriten. Janë tifozët zyrtarë të Kosovës, ‘Dardanët’, që tashmë janë nisur në drejtim të stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Me stemat e tyre, me flamuj të ...
Kosova Sot | 14-Oct-2019 19:44
Ora po afron, emocionet e përballjes Kosovë – Mali i Zi sa shkojnë e rriten. Janë tifozët zyrtarë të Kosovës, ‘Dardanët’, që tashmë janë nisur në drejtim të stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Me stemat e tyre, me flamuj të ...

Premtimi i madh i Herolind Shalës para ndeshjes me Malin e Zi
Shala ka premtuar se do të japin gjithçka të hënën në “Fadil Vokrri” për t’i ndalur tri pikët në shtëpi. Kosova ka përfunduar përgatitjet para përballjes së madhe të hënën në “Fadil Vokrri”. “Dardanët” do të kenë punë ...
Koha.mk | 14-Oct-2019 19:44
Shala ka premtuar se do të japin gjithçka të hënën në “Fadil Vokrri” për t’i ndalur tri pikët në shtëpi. Kosova ka përfunduar përgatitjet para përballjes së madhe të hënën në “Fadil Vokrri”. “Dardanët” do të kenë punë ...

‘Dardanët’ me një befasi të këndshme për ndeshjen me Malin e Zi
Kjo koreografi do të shfaqet në minutën e 9’-të të takimit. ‘Dardanët’ në minutën e 9’-të do të ngritin një baner në të cilin është shkruar strofa ‘Besa besë, besën ta kam dhënë’. Kjo këngë do të këndohet nga të gjithë ...
Lajminet | 14-Oct-2019 19:44
Kjo koreografi do të shfaqet në minutën e 9’-të të takimit. ‘Dardanët’ në minutën e 9’-të do të ngritin një baner në të cilin është shkruar strofa ‘Besa besë, besën ta kam dhënë’. Kjo këngë do të këndohet nga të gjithë ...

Starton Milot Rashica, befasia në sulm është Florent Hadërgjonaj
Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Kosovës dhe Malit të Zi. “Dardanët” do të kërkojnë vetëm fitore ndaj Malit të Zi, për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Kampionatin Evropian. Në rrugën drejt ...
InFokusi | 14-Oct-2019 19:41
Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Kosovës dhe Malit të Zi. “Dardanët” do të kërkojnë vetëm fitore ndaj Malit të Zi, për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Kampionatin Evropian. Në rrugën drejt ...

Formacionet zyrtare: Kosovë – Mali i Zi
“Dardanët” në këtë ndeshje do të provojnë forcat me një kundërshtar të nivelit të lartë. Në këtë ndeshja Kosova do të luajë me disa ndryshime. Të dyja kombëtare kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare për këtë ...
AlbInfo | 14-Oct-2019 19:41
“Dardanët” në këtë ndeshje do të provojnë forcat me një kundërshtar të nivelit të lartë. Në këtë ndeshja Kosova do të luajë me disa ndryshime. Të dyja kombëtare kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare për këtë ...

Prishtina plot emocion, Dardanët nisen drejt stadiumit
Ora po afron, emocionet e përballjes Kosovë – Mali i Zi sa shkojnë e rriten. Janë tifozët zyrtarë të Kosovës, ‘Dardanët’, që tashmë janë nisur në drejtim të stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Me stemat e tyre, me flamuj të ...
Gazeta Express | 14-Oct-2019 19:38
Ora po afron, emocionet e përballjes Kosovë – Mali i Zi sa shkojnë e rriten. Janë tifozët zyrtarë të Kosovës, ‘Dardanët’, që tashmë janë nisur në drejtim të stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Me stemat e tyre, me flamuj të ...

Prishtina plot emocion, Dardanët nisen drejt stadiumit
Ora po afron, emocionet e përballjes Kosovë – Mali i Zi sa shkojnë e rriten. Janë tifozët zyrtarë të Kosovës, ‘Dardanët’, që tashmë janë nisur në drejtim të stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Me stemat e tyre, me flamuj të ...
Gazeta Observer | 14-Oct-2019 19:38
Ora po afron, emocionet e përballjes Kosovë – Mali i Zi sa shkojnë e rriten. Janë tifozët zyrtarë të Kosovës, ‘Dardanët’, që tashmë janë nisur në drejtim të stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Me stemat e tyre, me flamuj të ...

Starton Milot Rashica, befasia në sulm është Florent Hadërgjonaj
Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Kosovës dhe Malit të Zi. “Dardanët” do të kërkojnë vetëm fitore ndaj Malit të Zi, për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Kampionatin Evropian, shkruan Gazeta ...
Gazeta Express | 14-Oct-2019 19:35
Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Kosovës dhe Malit të Zi. “Dardanët” do të kërkojnë vetëm fitore ndaj Malit të Zi, për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Kampionatin Evropian, shkruan Gazeta ...

Formacionet zyrtare: Kosovë – Mali i Zi
Janë bërë zyrtare formacionet e përballjes Kosovë – Mali i Zi. Kombëtarja e Kosovës me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ zhvillon ndeshjen e radhës kualifikuese për Euro 2020, duke pritur Malin e Zi,. ...
Gazeta Observer | 14-Oct-2019 19:35
Janë bërë zyrtare formacionet e përballjes Kosovë – Mali i Zi. Kombëtarja e Kosovës me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ zhvillon ndeshjen e radhës kualifikuese për Euro 2020, duke pritur Malin e Zi,. ...

Kosova në “Fadil Vokrri” nuk dinë për disfatë
Më 9 shtator të vitit 2018-të, përfaqësuesja e Kosovës kishte zhvilluar ndeshjen e parë ndërkombëtare në stadiumin e rinovuar “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Në kuadër të Ligës së Kombeve, ishin Ishujt Faroe, kombëtarja e ...
InfoSport.mk | 14-Oct-2019 19:31
Më 9 shtator të vitit 2018-të, përfaqësuesja e Kosovës kishte zhvilluar ndeshjen e parë ndërkombëtare në stadiumin e rinovuar “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Në kuadër të Ligës së Kombeve, ishin Ishujt Faroe, kombëtarja e ...

Moldavia – Shqipëria, formacionet zyrtare
Ish-futbollisti dhe trajneri i mirënjohur kosovar Erdin Hashani dhe futbollisti i Feronikelit Yll Hoxha janë të ftuar në emisionin ’90 Plus’, i cili transmetohet në Radio Prishtina dhe TV Zëri. Kosova dhe Mali i Zi ...
GazetaBlic | 14-Oct-2019 19:31
Ish-futbollisti dhe trajneri i mirënjohur kosovar Erdin Hashani dhe futbollisti i Feronikelit Yll Hoxha janë të ftuar në emisionin ’90 Plus’, i cili transmetohet në Radio Prishtina dhe TV Zëri. Kosova dhe Mali i Zi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved