ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 17:13

Presidenca e Finlandës me BE-në kërkon kompromis për Maqedoninë e Veriut

Presidenca e Finlandës me BE-në kërkon kompromis për Maqedoninë e Veriut
Këshilli i BE-së të sjell vendim për fillim të bisedimeve me atë që në ndërkohë të futet metodologjia e re në bisedime, e cila do të marrë në konsideratë procesin gradual dhe do të jetë i kthyeshëm, diçka për të cilën ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 15:40
Këshilli i BE-së të sjell vendim për fillim të bisedimeve me atë që në ndërkohë të futet metodologjia e re në bisedime, e cila do të marrë në konsideratë procesin gradual dhe do të jetë i kthyeshëm, diçka për të cilën ...

Presidenca e Finlandës me BE-në, propozon kompromis për negociatat me Maqedoninë e Veriut
Shkup, 14 tetor 2019 (MEDIAL) – Këshilli i BE-së të marrë vendim për fillimin e negociatave, me çka ndërkohë do të vendoset metodologji në negociata, e cila do ta ketë parasysh rrjedhën e procesit dhe ai do të jetë i ...
Medial | 14-Oct-2019 16:48
Shkup, 14 tetor 2019 (MEDIAL) – Këshilli i BE-së të marrë vendim për fillimin e negociatave, me çka ndërkohë do të vendoset metodologji në negociata, e cila do ta ketë parasysh rrjedhën e procesit dhe ai do të jetë i ...

Zaev optimist në caktimin e datës për fillimin e bisedimeve
Ai këto komente i bëri në vigjilje të takimit të ministrave të Jashtëm të shteteve anëtare të Bashkimit Evropian, që do të mbahet më 15 tetor dhe ku pritet të merret vendimi për caktimin e datës për Maqedoninë e Veriut ...
Lajminet | 14-Oct-2019 16:33
Ai këto komente i bëri në vigjilje të takimit të ministrave të Jashtëm të shteteve anëtare të Bashkimit Evropian, që do të mbahet më 15 tetor dhe ku pritet të merret vendimi për caktimin e datës për Maqedoninë e Veriut ...

(VIDEO) Ambasadorët e përhershëm të BE-së takohen për përafrimin e qëndrimeve
Ambasadorët e përhershëm të vendeve anëtare të BE-së do të takohen sonte, për të përafruar qëndrimet e tyre rreth hapjes së negociatave. Një takim i tillë ndodh një ditë para mbledhjes së ministrave të Jashtëm të BE-së ...
Shenja | 14-Oct-2019 16:23
Ambasadorët e përhershëm të vendeve anëtare të BE-së do të takohen sonte, për të përafruar qëndrimet e tyre rreth hapjes së negociatave. Një takim i tillë ndodh një ditë para mbledhjes së ministrave të Jashtëm të BE-së ...

(VIDEO) Zaev: Franca nuk është kundër nesh, ka kërkesa legjitime
Mbetem optimist, sepse vlerësoj se i kemi të gjitha argumentet e botës që të marrim datë për fillim të negociatave. Kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev, i cili duke u përgjigjur ndaj pyetjes së gazetarëve lidhur ...
Shenja | 14-Oct-2019 16:16
Mbetem optimist, sepse vlerësoj se i kemi të gjitha argumentet e botës që të marrim datë për fillim të negociatave. Kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev, i cili duke u përgjigjur ndaj pyetjes së gazetarëve lidhur ...

(VIDEO) Finlanda propozon që të hapen bisedimet me Maqedoninë, më pas të diskutohet metodologjia e re
Finlanda si kryesuese e radhës me BE-në propozon që të hapen bisedimet me Maqedoninë e Veriut, në ndërkohë të miratohet metodologjia e re për bisedime, të cilën e ka kërkuar Franca, pas çka konferenca ndërqeveritare mes ...
Shenja | 14-Oct-2019 16:16
Finlanda si kryesuese e radhës me BE-në propozon që të hapen bisedimet me Maqedoninë e Veriut, në ndërkohë të miratohet metodologjia e re për bisedime, të cilën e ka kërkuar Franca, pas çka konferenca ndërqeveritare mes ...

Zaev: Franca nuk është kundër nesh, BE nuk duhet ta dënojë shembullin më të mirë në Evropë
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, nuk dëshiron të mendojë për mundësinë që vendi të mos merr datë për fillimin e negociatave me BE-në, në samitin e liderëve të Unionit, i cili këtë javë pritet të mbahet në ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 12:37
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, nuk dëshiron të mendojë për mundësinë që vendi të mos merr datë për fillimin e negociatave me BE-në, në samitin e liderëve të Unionit, i cili këtë javë pritet të mbahet në ...

Zaev optimist në caktimin e datës për fillimin e bisedimeve
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është shprehur optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli Evropian për caktimin e datës për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin vendit në familjen evropiane. ...
Radio Evropa e Lire | 14-Oct-2019 16:07
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është shprehur optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli Evropian për caktimin e datës për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin vendit në familjen evropiane. ...

Plevneliev: Franca nuk duhet ta bllokojë Maqedoninë e Veriut për negociatat me BE-në
“Maqedonia e Veriut duhet t’i fillojë negociatat me Bashkimin Evropian, ndërsa presidenti francez Emmanuel Macron nuk duhet t’i bllokojë ato”. Kështu shprehet ish-presidenti bullgar Rosen Plevneliev. Në një deklaratë ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 12:16
“Maqedonia e Veriut duhet t’i fillojë negociatat me Bashkimin Evropian, ndërsa presidenti francez Emmanuel Macron nuk duhet t’i bllokojë ato”. Kështu shprehet ish-presidenti bullgar Rosen Plevneliev. Në një deklaratë ...

Presidenca e Finlandës me BE-në kërkon kompromis për Maqedoninë e Veriut
Këshilli i BE-së të sjell vendim për fillim të bisedimeve me atë që në ndërkohë të futet metodologjia e re në bisedime, e cila do të marrë në konsideratë procesin gradual dhe do të jetë i kthyeshëm, diçka për të cilën ...
Arbresh | 14-Oct-2019 15:51
Këshilli i BE-së të sjell vendim për fillim të bisedimeve me atë që në ndërkohë të futet metodologjia e re në bisedime, e cila do të marrë në konsideratë procesin gradual dhe do të jetë i kthyeshëm, diçka për të cilën ...

Finlanda: Negociatat, paralelisht me metodologjinë e re
Presidenca finlandeze në koordinim me Komisionin Evropian do të propozojë fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut ndërkohë që do të përgatitet metodologjia e re për procesin e anëtarësimit, të cilën e kërkon ...
Alsat-M | 14-Oct-2019 15:37
Presidenca finlandeze në koordinim me Komisionin Evropian do të propozojë fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut ndërkohë që do të përgatitet metodologjia e re për procesin e anëtarësimit, të cilën e kërkon ...

Presidenca e Finlandës me BE kërkon kompromis për Maqedoninë
Këshilli i BE-së të sjell vendim për fillim të bisedimeve me atë që në ndërkohë të futet metodologjia e re në bisedime, e cila do të marrë në konsideratë procesin gradual dhe do të jetë i kthyeshëm, diçka për të cilën ...
Shenja | 14-Oct-2019 15:00
Këshilli i BE-së të sjell vendim për fillim të bisedimeve me atë që në ndërkohë të futet metodologjia e re në bisedime, e cila do të marrë në konsideratë procesin gradual dhe do të jetë i kthyeshëm, diçka për të cilën ...

Zaev opitimist:Franca nuk është kundër nesh, BE-ja nuk guxon të na dënojë
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...
Aktuale.MK | 14-Oct-2019 14:44
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...

Zaev: Franca nuk është kundër nesh, pres vendim negociata
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...
Televizioni Koha | 14-Oct-2019 14:40
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...

Zaev: Franca nuk është kundër nesh, pres vendim për negociata
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...
Ina-Online | 14-Oct-2019 14:36
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...

Zaev: Franca nuk është kundër nesh, pres vendim për negociata
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem ...
Gazeta Observer | 14-Oct-2019 14:29
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem ...

Zaev: Franca nuk është kundër nesh, presim vendim pozitiv
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...
Alsat-M | 14-Oct-2019 14:29
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...

Plevneliev: Makroni gabon, Maqedonia e Veriut duhet t’i fillojë negociatat me BE-në
Maqedonia e Veriut duhet t’i fillojë negociatat me Bashkimin Evropian, ndërsa presidenti francez, Emanuel Makron nuk duhet ta bllokojë atë, konsideron ish-presidenti bullgar, Rosen Plevneliev. Në deklaratë për BGNES, ...
TetovaSot | 14-Oct-2019 14:16
Maqedonia e Veriut duhet t’i fillojë negociatat me Bashkimin Evropian, ndërsa presidenti francez, Emanuel Makron nuk duhet ta bllokojë atë, konsideron ish-presidenti bullgar, Rosen Plevneliev. Në deklaratë për BGNES, ...

Zaev: Franca nuk është kundër nesh, pres vendim negociata
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...
TetovaSot | 14-Oct-2019 14:08
Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18 tetor do të ketë marrëveshje përfundimtare. “Mbetem optimist për arsye se i ...

Plenveniev: Makroni gabon, nuk duhet ta bllokojë RMV-në
Maqedonia e Veriut duhet t’i fillojë negociatat me Bashkimin Evropian, ndërsa presidenti francez, Emanuel Makron nuk duhet ta bllokojë atë, konsideron ish-presidenti bullgar, Rosen Plevneliev. Në deklaratë për BGNES, ...
Aktuale.MK | 14-Oct-2019 13:51
Maqedonia e Veriut duhet t’i fillojë negociatat me Bashkimin Evropian, ndërsa presidenti francez, Emanuel Makron nuk duhet ta bllokojë atë, konsideron ish-presidenti bullgar, Rosen Plevneliev. Në deklaratë për BGNES, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved