ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 17:52

Nuk ishte lajmëruar në polici, shtyhet protesta kundër Peter Handke

Nuk ishte lajmëruar në polici, shtyhet protesta kundër Peter Handke
?Protesta me moton "No Nobel for Handke" e paralajmëruar për sot është shtyrë nga organizatorët për shkaqe sigurie.
Top Channel | 14-Oct-2019 10:50
?Protesta me moton "No Nobel for Handke" e paralajmëruar për sot është shtyrë nga organizatorët për shkaqe sigurie.

Fituesi i “Nobel” adhurues i Millosheviçit, sot protestohet në Prishtinë kundër Peter Handke
Pasi Akademia Suedeze e Shkencave i dha çmimin Nobel për Letërsi, autorit austriak Peter Handke, një mbështetës i gjenocidit dhe luftërave në ish-Jugosllavi nën regjimin e Sllobodan Millosheviçit, lumë reagimesh pati në ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 08:26
Pasi Akademia Suedeze e Shkencave i dha çmimin Nobel për Letërsi, autorit austriak Peter Handke, një mbështetës i gjenocidit dhe luftërave në ish-Jugosllavi nën regjimin e Sllobodan Millosheviçit, lumë reagimesh pati në ...

Ndarja e Nobelit për Peter Handke-n, sot protestohet në Prishtinë
Akademia Suedeze e Shkencave shpërbleu me çmimin Nobel për Letërsi, autorin austriak Peter Handke, i cilësuar si një mbështetës i Sllobodan Millosheviçit.
Top Channel | 14-Oct-2019 08:20
Akademia Suedeze e Shkencave shpërbleu me çmimin Nobel për Letërsi, autorin austriak Peter Handke, i cilësuar si një mbështetës i Sllobodan Millosheviçit.

Ndërron jetë Sara Danius, e para sekretare e përjetshme e “Nobelit”
Sara Danius, gruaja e parë që drejtoi Akademinë suedeze të Shkencave, akademi kjo që jep edhe çmimin Nobel në Letërsi, humbi jetën në moshën 57-vjeçare, deklaroi sot akademia dhe familja e saj. Danius u zgjodh pjesë e ...
BalkanWeb | 12-Oct-2019 22:55
Sara Danius, gruaja e parë që drejtoi Akademinë suedeze të Shkencave, akademi kjo që jep edhe çmimin Nobel në Letërsi, humbi jetën në moshën 57-vjeçare, deklaroi sot akademia dhe familja e saj. Danius u zgjodh pjesë e ...

Fituesi i “Nobel” adhurues i Millosheviçit, Prishtina sot proteston
Ndarja e Nobelit për Letërsi për autorit austriak Peter Handke, një mbështetës i gjenocidit dhe luftërave në ish-Jugosllavi nën regjimin e Sllobodan Millosheviçit, është cilësuar vendim skandaloz nga përfaqësuesit e ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 09:22
Ndarja e Nobelit për Letërsi për autorit austriak Peter Handke, një mbështetës i gjenocidit dhe luftërave në ish-Jugosllavi nën regjimin e Sllobodan Millosheviçit, është cilësuar vendim skandaloz nga përfaqësuesit e ...

Fituesi i “Nobel” adhurues i Millosheviçit, sot protestohet në Prishtinë kundër Peter Handke
Pasi Akademia Suedeze e Shkencave i dha çmimin Nobel për Letërsi, autorit austriak Peter Handke, një mbështetës i gjenocidit dhe luftërave në ish-Jugosllavi nën regjimin e Sllobodan Millosheviçit, lumë reagimesh pati në ...
Telegraf | 14-Oct-2019 09:11
Pasi Akademia Suedeze e Shkencave i dha çmimin Nobel për Letërsi, autorit austriak Peter Handke, një mbështetës i gjenocidit dhe luftërave në ish-Jugosllavi nën regjimin e Sllobodan Millosheviçit, lumë reagimesh pati në ...

“Ismail Kadare e meriton çmimin “Nobel”, është shkrimtar i tirazheve të mëdha”
Shkrimtari Sadik Bejko deklaroi në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24 , se shkrimtari Ismail Kadare e meriton çmimin “Nobel”. Sipas Bejkos, veprat e Kadaresë janë të përkthyera në të gjithë botën, ...
BalkanWeb | 12-Oct-2019 19:26
Shkrimtari Sadik Bejko deklaroi në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24 , se shkrimtari Ismail Kadare e meriton çmimin “Nobel”. Sipas Bejkos, veprat e Kadaresë janë të përkthyera në të gjithë botën, ...

“Peter Handke ka ngjallur neveri ndërkombëtare”, shkrimtari: “Nobel-i” ka një kusht, autori s’duhet të…
Shkrimtari Sadik Bejko i ka cilësuar “të neveritshme” sjelljet e shkrimtarit austriak, Peter Handke, që u vlerësua me çmimin “Nobel” nga Akademia Suedeze. Në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24 , ...
BalkanWeb | 12-Oct-2019 19:08
Shkrimtari Sadik Bejko i ka cilësuar “të neveritshme” sjelljet e shkrimtarit austriak, Peter Handke, që u vlerësua me çmimin “Nobel” nga Akademia Suedeze. Në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24 , ...

Zbulohet fjalimi i fituesit të çmimit “Nobel” në varrimin e Millosheviçit
“Bota, e ashtuquajtura botë, di gjithçka mbi Jugosllavinë dhe Serbinë. Bota, e ashtuquajtura botë, di gjithçka për Sllobodan Millosheviçin. E ashtuquajtura botë di gjithçka mbi të vërtetën…Unë nuk e di të vërtetën. Por ...
GazetaTema | 12-Oct-2019 19:48
“Bota, e ashtuquajtura botë, di gjithçka mbi Jugosllavinë dhe Serbinë. Bota, e ashtuquajtura botë, di gjithçka për Sllobodan Millosheviçin. E ashtuquajtura botë di gjithçka mbi të vërtetën…Unë nuk e di të vërtetën. Por ...

Nuk ishte lajmëruar në polici, shtyhet protesta kundër Peter Handke
Protesta me moton “No Nobel for Handke” e paralajmëruar për sot është shtyrë nga organizatorët për shkaqe sigurie. Një nga organizatorët, Ben Apolloni, tha se nuk e kanë ditur që protesta duhet të paralajmërohet në ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 11:21
Protesta me moton “No Nobel for Handke” e paralajmëruar për sot është shtyrë nga organizatorët për shkaqe sigurie. Një nga organizatorët, Ben Apolloni, tha se nuk e kanë ditur që protesta duhet të paralajmërohet në ...

“Bota di gjithçka për Millosheviçin”, ja çfarë tha Peter Handke në varrimin e liderit serb
Në varrimin e Sllobodan Millosheviç, me respekt ftohet shkrimtari austriak, Peter Handke, që të mbajë fjalimin. Jo pak e ka vajtuar fituesi i çmimit Nobel për këtë vit në Letërsi. “Bota, e ashtuquajtura botë, di ...
BalkanWeb | 12-Oct-2019 17:31
Në varrimin e Sllobodan Millosheviç, me respekt ftohet shkrimtari austriak, Peter Handke, që të mbajë fjalimin. Jo pak e ka vajtuar fituesi i çmimit Nobel për këtë vit në Letërsi. “Bota, e ashtuquajtura botë, di ...

Ndarja e çmimit Nobel për Peter Handke, sot protestohet në Prishtinë
Akademia Suedeze e Shkencave sivjet shpërbleu me çmimin Nobel për Letërsi, autorin austriak Peter Handke, një mbështetës i gjenocidit dhe luftërave në ish-Jugosllavi nën regjimin e Sllobodan Millosheviqit. Ndarja e ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 07:48
Akademia Suedeze e Shkencave sivjet shpërbleu me çmimin Nobel për Letërsi, autorin austriak Peter Handke, një mbështetës i gjenocidit dhe luftërave në ish-Jugosllavi nën regjimin e Sllobodan Millosheviqit. Ndarja e ...

Drita dhe errësira e Nobelit 2019
Nga: Rafia Zakaria (CNN) Përktheu: David Hudhri “Ju e dini se ishim ne që ju mbrojtëm për shekuj me radhë nga hordhitë aziatike. Dhe pa ne do të hanit ende me duar”. Kështu deklaron një personazh që mbron serbët (dhe ...
Telegrafi | 13-Oct-2019 18:45
Nga: Rafia Zakaria (CNN) Përktheu: David Hudhri “Ju e dini se ishim ne që ju mbrojtëm për shekuj me radhë nga hordhitë aziatike. Dhe pa ne do të hanit ende me duar”. Kështu deklaron një personazh që mbron serbët (dhe ...

Zija Çela: Juria ka Handken, bota ka Kadarenë
“Me dasht, me besu tek vetja, me fal buzëqeshje”. Kështu u shpreh dje, gjatë klubit të leximit përpara nxënësve të gjimnazit “Petro Nini Luarasi”, autori i mirënjohur Zija Çela, fitues i shumë çmimeve letrare. ...
Telegrafi | 13-Oct-2019 18:44
“Me dasht, me besu tek vetja, me fal buzëqeshje”. Kështu u shpreh dje, gjatë klubit të leximit përpara nxënësve të gjimnazit “Petro Nini Luarasi”, autori i mirënjohur Zija Çela, fitues i shumë çmimeve letrare. ...

Për shkaqe sigurie anulohet protesta kundër ndarjes së Nobelit për Peter Handken
Për shkaqe sigurie, është anuluar protesta me moton “No Nobel for Handke”, e paralajmëruar të mbahet sot pas vendimit të Akademisë Suedeze të Shkencave ku shpërbleu me çmimin Nobel për Letërsi, autorin austriak Peter ...
Medial | 14-Oct-2019 11:34
Për shkaqe sigurie, është anuluar protesta me moton “No Nobel for Handke”, e paralajmëruar të mbahet sot pas vendimit të Akademisë Suedeze të Shkencave ku shpërbleu me çmimin Nobel për Letërsi, autorin austriak Peter ...

Ndarja e Nobelit për Peter Handke-n, protestohet në Prishtinë
Akademia Suedeze e Shkencave shpërbleu me çmimin Nobel për Letërsi, autorin austriak Peter Handke, i cilësuar si një mbështetës i Sllobodan Millosheviçit. Ndarja e Nobelit për Handke u konsiderua vendim skandaloz nga ...
Aktuale.MK | 14-Oct-2019 11:33
Akademia Suedeze e Shkencave shpërbleu me çmimin Nobel për Letërsi, autorin austriak Peter Handke, i cilësuar si një mbështetës i Sllobodan Millosheviçit. Ndarja e Nobelit për Handke u konsiderua vendim skandaloz nga ...

Përkundër shtyrjes së protestës, pesë veta dalin para Ambasadës së Suedisë (FOTO)
Pesë persona kanë dalë para Ambasadës së Suedisë në Kosovë, në bazë të paralajmërimeve se aty do të ketë protestë. Pesë burrat që kanë dalë për ta kundërshtuar dhënien e Nobelit për Letërsi ndaj austriakut kontrovers, ...
Klan Kosova | 14-Oct-2019 11:27
Pesë persona kanë dalë para Ambasadës së Suedisë në Kosovë, në bazë të paralajmërimeve se aty do të ketë protestë. Pesë burrat që kanë dalë për ta kundërshtuar dhënien e Nobelit për Letërsi ndaj austriakut kontrovers, ...

Shkrimtarët reagojnë në Beograd: Të zhgënjyer nga Nobeli për Handke
Në varrimin e Sllobodan Millosheviç me respekt u ftua të flasë shkrimtari austriak Peter Handke. “ Bota, e ashtuquajtura botë, di gjithçka mbi Jugosllavinë dhe Serbinë. Bota, e ashtuquajtura botë, di gjithçka për ...
Telegraf | 12-Oct-2019 17:33
Në varrimin e Sllobodan Millosheviç me respekt u ftua të flasë shkrimtari austriak Peter Handke. “ Bota, e ashtuquajtura botë, di gjithçka mbi Jugosllavinë dhe Serbinë. Bota, e ashtuquajtura botë, di gjithçka për ...

Shtyhet protesta kundër Handke
Protesta e paralajmëruar për sot para Ambasadës së Suedisë në Kosovës është shtyrë. Njëri prej organizatorëve, Ben Apolloni, ka thënë se shtyrja ka ndodhur për shkak se protestën nuk e kanë paralajmëruar në polici sipas ...
Medial | 14-Oct-2019 11:19
Protesta e paralajmëruar për sot para Ambasadës së Suedisë në Kosovës është shtyrë. Njëri prej organizatorëve, Ben Apolloni, ka thënë se shtyrja ka ndodhur për shkak se protestën nuk e kanë paralajmëruar në polici sipas ...

Shtyhet protesta kundër Handke
Protesta e paralajmëruar për sot para Ambasadës së Suedisë në Kosovës është shtyrë. Njëri prej organizatorëve, Ben Apolloni, ka thënë se shtyrja ka ndodhur për shkak se protestën nuk e kanë paralajmëruar në polici sipas ...
Klan Kosova | 14-Oct-2019 11:09
Protesta e paralajmëruar për sot para Ambasadës së Suedisë në Kosovës është shtyrë. Njëri prej organizatorëve, Ben Apolloni, ka thënë se shtyrja ka ndodhur për shkak se protestën nuk e kanë paralajmëruar në polici sipas ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved