ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/11/2019 00:35

Shpallen fituesit e Nobelit në Ekonomi

Shpallen fituesit e Nobelit në Ekonomi
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave u ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi, ekonomistëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë botërore. Banerjee dhe Kremer janë ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 16:22
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave u ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi, ekonomistëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë botërore. Banerjee dhe Kremer janë ...

“Nobel 2019” për ekonomi: E fitojnë pionierët e luftës kundër varfërisë botërore
Ekonomistët Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, fituan çmimin Nobel për ekonomi 2019, për punën e tyre në luftën kundër varfërisë botërore, sipas Akademisë Mbretërore Suedeze. Francezja Esther Duflo u bë ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 15:03
Ekonomistët Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, fituan çmimin Nobel për ekonomi 2019, për punën e tyre në luftën kundër varfërisë botërore, sipas Akademisë Mbretërore Suedeze. Francezja Esther Duflo u bë ...

Shpallen fituesit e çmimit “Nobel” për ekonomi
Çmimi nobel në Ekonomi u ka shkuar 3 Laureatëve të ekonomisë për vitin 2019, Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer. Ekonomistët janë vlerësuar për “qasjen e tyre eksperimentale në zbutjen e varfërisë ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 15:23
Çmimi nobel në Ekonomi u ka shkuar 3 Laureatëve të ekonomisë për vitin 2019, Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer. Ekonomistët janë vlerësuar për “qasjen e tyre eksperimentale në zbutjen e varfërisë ...

Nobel-i për ekonominë shkon për Duflo, Kremer e Banerjee
Te tre ekonomistet me nacionalitet te ndryshme, indiane (Banerjee), franceze (Duflo) dhe amerikane (Kremer), kane perdorur nje qasje te re per te gjetur pergjigje te besueshme rreth menyrave me efikase per te mundur ...
ikub.al | 14-Oct-2019 14:29
Te tre ekonomistet me nacionalitet te ndryshme, indiane (Banerjee), franceze (Duflo) dhe amerikane (Kremer), kane perdorur nje qasje te re per te gjetur pergjigje te besueshme rreth menyrave me efikase per te mundur ...

“Transformuan ekonominë e zhvillimit”, shpallen fituesit e Nobelit për Ekonomi
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave u ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi, ekonomistëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë botërore. Banerjee dhe Kremer janë ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 14:45
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave u ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi, ekonomistëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë botërore. Banerjee dhe Kremer janë ...

Jepet çmimi Nobel për Ekonominë, kush janë tre fituesit
mapo.al Çmimi Nobel për Ekonominë ndahet mes tre personave. Ekonomistët Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer janë shpallur fitues të çmimit Nobel ditën e sotme për punën e bërë për të luftuar varfërinë. Të ...
Mapo | 14-Oct-2019 14:47
mapo.al Çmimi Nobel për Ekonominë ndahet mes tre personave. Ekonomistët Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer janë shpallur fitues të çmimit Nobel ditën e sotme për punën e bërë për të luftuar varfërinë. Të ...

FOTO/ Jepet Nobeli në Ekonomi: 908 mijë dollarë për tre ekonomistët që punuan kundër varfërisë
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave ua dha Nobelin për Ekonominë tre ekspertëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë në botë. Banerjee dhe Kremer janë shtetas të ...
ABCNews | 14-Oct-2019 15:23
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave ua dha Nobelin për Ekonominë tre ekspertëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë në botë. Banerjee dhe Kremer janë shtetas të ...

Nobeli në ekonomi jepet për punën drejt zbutjes së varfërisë
Tre profesorë, Abhijit Banerjee dhe Esther Duflo, të dy M.I.T(Instituti i teknologjisë Massachusetts), dhe Michael Kremer nga Harvard, u nderuan këtë të hënë. Çmimi memorial Nobel në shkencat ekonomike u shpall të ...
Dritare | 14-Oct-2019 17:31
Tre profesorë, Abhijit Banerjee dhe Esther Duflo, të dy M.I.T(Instituti i teknologjisë Massachusetts), dhe Michael Kremer nga Harvard, u nderuan këtë të hënë. Çmimi memorial Nobel në shkencat ekonomike u shpall të ...

Tre fitues të Nobelit për punën kundër varfërisë globale
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave njoftoi të hënën se çmimi iu dha amerikanit me origjinë indiane Abhijit Banerjee, francezo-amerikanes Esther Duflo dhe amerikanit Michael Kremer. Esther Duflo bëhet gruaja e dytë ...
Zeri Amerikes | 14-Oct-2019 16:25
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave njoftoi të hënën se çmimi iu dha amerikanit me origjinë indiane Abhijit Banerjee, francezo-amerikanes Esther Duflo dhe amerikanit Michael Kremer. Esther Duflo bëhet gruaja e dytë ...

FOTO/ Jepet Nobeli në Ekonomi: 908 mijë dollarë për tre ekonomistët që punuan kundër varfërisë
Lexime: 6 Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave ua dha Nobelin për Ekonominë tre ekspertëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë në botë. Banerjee dhe Kremer janë ...
Medial | 14-Oct-2019 15:27
Lexime: 6 Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave ua dha Nobelin për Ekonominë tre ekspertëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë në botë. Banerjee dhe Kremer janë ...

Shpallen fituesit e Nobelit për Ekonomi
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave u ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi, ekonomistëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë botërore. Banerjee dhe Kremer janë ...
Koha.mk | 14-Oct-2019 14:51
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave u ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi, ekonomistëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë botërore. Banerjee dhe Kremer janë ...

Kërkime për uljen e varfërisë në botë, ja tre fituesit e çmimit Nobel në Ekonomi!
Çmimi Nobel në Ekonomi iu dha Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer për kërkimet e tyre në zbutjen e varfërisë globale. Kërkimet e treshes për uljen e varfërisë, bazoheshin në eksperimente të dizajnuara me ...
Dritare | 14-Oct-2019 14:22
Çmimi Nobel në Ekonomi iu dha Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer për kërkimet e tyre në zbutjen e varfërisë globale. Kërkimet e treshes për uljen e varfërisë, bazoheshin në eksperimente të dizajnuara me ...

Shpallen fituesit e Nobelit për Ekonomi
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave u ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi, ekonomistëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë botërore. Banerjee dhe Kremer janë ...
Aktuale.MK | 14-Oct-2019 14:22
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave u ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi, ekonomistëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë botërore. Banerjee dhe Kremer janë ...

Shpallen fituesit e Nobelit për Ekonomi
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave u ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi, ekonomistëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë botërore. Banerjee dhe Kremer janë ...
EkonomiaOnline | 14-Oct-2019 13:55
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave u ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi, ekonomistëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë botërore. Banerjee dhe Kremer janë ...

Çmimi Nobel për Ekonomi u jepet tri figurave që e luftuan varfërinë
Amerikanët Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer e kanë fituar Çmimin Nobel për Ekonomi falë punës së tyre për zbutjen e varfërisë në botë. Kjo treshe e krijoi një qasje të re për zvogëlimin e varfërisë, e ...
Gazeta Express | 14-Oct-2019 13:32
Amerikanët Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer e kanë fituar Çmimin Nobel për Ekonomi falë punës së tyre për zbutjen e varfërisë në botë. Kjo treshe e krijoi një qasje të re për zvogëlimin e varfërisë, e ...

“Nobel 2019” për ekonomi – E fitojnë pionierët e luftës kundër varfërisë botërore
Ekonomistët Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, fituan çmimin Nobel për ekonomi 2019, për punën e tyre në luftën kundër varfërisë botërore, sipas Akademisë Mbretërore Suedeze. Francezja Esther Duflo u bë ...
ScanTv | 14-Oct-2019 13:32
Ekonomistët Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, fituan çmimin Nobel për ekonomi 2019, për punën e tyre në luftën kundër varfërisë botërore, sipas Akademisë Mbretërore Suedeze. Francezja Esther Duflo u bë ...

Duflo, Banerjee dhe Kremer marrin çmimin Nobel në Ekonomi
Çmimi Nobel për Ekonominë iu dha sot franko-amerikanes, Esther Duflo dhe amerikanëve Abhijit Banerjee dhe Michael Kremer për punimet e tyre për uljen e varfërisë në botë.
Kosova Press | 14-Oct-2019 13:26
Çmimi Nobel për Ekonominë iu dha sot franko-amerikanes, Esther Duflo dhe amerikanëve Abhijit Banerjee dhe Michael Kremer për punimet e tyre për uljen e varfërisë në botë.

Janë shpallur fituesit e Nobelit për Ekonomi
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave u ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi, ekonomistëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë botërore, njofton REL Banerjee dhe ...
Portalb | 14-Oct-2019 13:24
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave u ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi, ekonomistëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë botërore, njofton REL Banerjee dhe ...

Shpallen fituesit e Nobelit për Ekonomi
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave u ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi, ekonomistëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë botërore. Banerjee dhe Kremer janë ...
Gazeta Observer | 14-Oct-2019 13:23
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave u ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi, ekonomistëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer, për punën e tyre në zbutjen e varfërisë botërore. Banerjee dhe Kremer janë ...

Shpallen fituesit e Çmimit Nobel për Ekonomi
Çmimi Nobel për Ekonomi këtë vit ju dha ekonomistëve Oliver Hart dhe Bengt Homstrom për kontributin e tyre për “teorinë e kontratës” Juria e Akademisë Mbretërore të Suedisë për Shkencë, ka thënë sot se puna e dy ...
InfoGlobi | 10-Oct-2016 16:01
Çmimi Nobel për Ekonomi këtë vit ju dha ekonomistëve Oliver Hart dhe Bengt Homstrom për kontributin e tyre për “teorinë e kontratës” Juria e Akademisë Mbretërore të Suedisë për Shkencë, ka thënë sot se puna e dy ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved