ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/11/2019 18:29

Negociatat: Franca kundër, dështon takimi i ambasadorëve të BE-së

Negociatat: Franca kundër, dështon takimi i ambasadorëve të BE-së
mapo.al Takimi i ambasadorëve të përhershëm të BE-së nuk ka prodhuar një rezultat konkret në lidhje me hapjen e negociatave të anëtarësimit. Edhe pse nuk ka mbështetur ndarjen e rastit të Shqipërisë nga ai i Maqedonisë ...
Mapo | 14-Oct-2019 20:08
mapo.al Takimi i ambasadorëve të përhershëm të BE-së nuk ka prodhuar një rezultat konkret në lidhje me hapjen e negociatave të anëtarësimit. Edhe pse nuk ka mbështetur ndarjen e rastit të Shqipërisë nga ai i Maqedonisë ...

Arta Marku: “Po hetohen zyrtarë të lartë”
Lufta kunder korrupsionit e krimit te organizuar e kapja e “peshqve te medhenj”, eshte tek kushtet qe Shqiperia duhet te plotesoje para se te nise celjen e kapitujve qe kane te bejne me negociatat. Ne kete kontekst ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 18:15
Lufta kunder korrupsionit e krimit te organizuar e kapja e “peshqve te medhenj”, eshte tek kushtet qe Shqiperia duhet te plotesoje para se te nise celjen e kapitujve qe kane te bejne me negociatat. Ne kete kontekst ...

Franca kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë, dështon takimi i ambasadorëve të BE-së
Takimi i ambasadorëve të përhershëm të BE-së nuk ka prodhuar një rezultat konkret në lidhje me hapjen e negociatave të anëtarësimit. Edhe pse nuk ka mbështetur ndarjen e rastit të Shqipërisë nga ai i Maqedonisë së ...
Lapsi | 14-Oct-2019 20:17
Takimi i ambasadorëve të përhershëm të BE-së nuk ka prodhuar një rezultat konkret në lidhje me hapjen e negociatave të anëtarësimit. Edhe pse nuk ka mbështetur ndarjen e rastit të Shqipërisë nga ai i Maqedonisë së ...

Integrimi në BE, zbardhet agjenda: Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Nesër do të mblidhen në Luksemburg ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet më pas liderëve të ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 17:13
Nesër do të mblidhen në Luksemburg ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet më pas liderëve të ...

Negociatat/ Dështon takimi i ambasadorëve të BE-së, Franca sërish negative
Takimi i ambasadorëve të përhershëm të BE-së nuk ka prodhuar një rezultat konkret në lidhje me hapjen e negociatave të anëtarësimit. Edhe pse nuk ka mbështetur ndarjen e rastit të Shqipërisë nga ai i Maqedonisë së ...
ABCNews | 14-Oct-2019 19:38
Takimi i ambasadorëve të përhershëm të BE-së nuk ka prodhuar një rezultat konkret në lidhje me hapjen e negociatave të anëtarësimit. Edhe pse nuk ka mbështetur ndarjen e rastit të Shqipërisë nga ai i Maqedonisë së ...

Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëria temë kryesore
Nesër do të mblidhen në Luksemburg ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet më pas liderëve të ...
Aktuale.MK | 14-Oct-2019 20:48
Nesër do të mblidhen në Luksemburg ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet më pas liderëve të ...

Ministrat e BE-së mblidhen nesër në Luksemburg, Shqipëria kryefjala e takimit
Sa i përket Shqipërisë, në agjendën e takimit të nesërm thuhet: “Këshilli nënvizoi nevojën kritike që vendi të konsolidojë më tej përparimin e bërë në reformën gjyqësore në veçanti përmes vetting-ut, dhe të japë ...
Medial | 14-Oct-2019 19:17
Sa i përket Shqipërisë, në agjendën e takimit të nesërm thuhet: “Këshilli nënvizoi nevojën kritike që vendi të konsolidojë më tej përparimin e bërë në reformën gjyqësore në veçanti përmes vetting-ut, dhe të japë ...

Ministrat e BE-së mblidhen nesër në Luksemburg, Shqipëria kryefjala e takimit
Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian do të takohen nesër në Luksemburg. Ata do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet më pas liderëve të shteteve, ...
RTSH | 14-Oct-2019 19:08
Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian do të takohen nesër në Luksemburg. Ata do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet më pas liderëve të shteteve, ...

Agjenda/ Mbledhja e ministrave të BE-së nesër, zgjerimi në fokus
Ditën e nesërme, të martën, do të mblidhen në Luksemburg ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet ...
Gazeta Dita | 14-Oct-2019 18:55
Ditën e nesërme, të martën, do të mblidhen në Luksemburg ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet ...

Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Këshilli Evropian ka zbardhur edhe agjendën e takimit të ministrave të Jashtëm, që zhvillohet nesër. Procesi i zgjerimit të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jenë në krye të agjendës. Diskutimi do të ...
AlbInfo | 14-Oct-2019 18:46
Këshilli Evropian ka zbardhur edhe agjendën e takimit të ministrave të Jashtëm, që zhvillohet nesër. Procesi i zgjerimit të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jenë në krye të agjendës. Diskutimi do të ...

Ministrat e Jashtëm të BE mblidhen nesër, Shqipëria temë kryesore!
Ditën e martë, në në Luksemburg do të mblidhen ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Në programin e mbledhjes ...
Dritare | 14-Oct-2019 18:38
Ditën e martë, në në Luksemburg do të mblidhen ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Në programin e mbledhjes ...

Sekretarja e përgjithshme e Këshillit të Europës: E gjithë puna e bërë deri më tani nga Shqipëria duhet njohur, të hapen negociatat për integrimin në BE
Teksa na ndajnë vetëm pak ditë nga vendimi i Bashkimit Europian lidhur me çeljen e negociatave, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj u prit sot në një takim bilateral nga sekretarja e re e përgjithshme e Këshillit të ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 15:37
Teksa na ndajnë vetëm pak ditë nga vendimi i Bashkimit Europian lidhur me çeljen e negociatave, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj u prit sot në një takim bilateral nga sekretarja e re e përgjithshme e Këshillit të ...

Arta Marku: “Po hetohen zyrtarë të lartë”
Lufta kunder korrupsionit e krimit te organizuar e kapja e “peshqve te medhenj”, eshte tek kushtet qe Shqiperia duhet te plotesoje para se te nise celjen e kapitujve qe kane te bejne me negociatat. Ne kete kontekst ...
Medial | 14-Oct-2019 18:19
Lufta kunder korrupsionit e krimit te organizuar e kapja e “peshqve te medhenj”, eshte tek kushtet qe Shqiperia duhet te plotesoje para se te nise celjen e kapitujve qe kane te bejne me negociatat. Ne kete kontekst ...

Negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut/ Ministrat e jashtëm të BE mblidhen nesër në Luksenburg
Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të mblidhen nesër në Luksenburg. Aty do të përgatisin draftin me konkluzionet kryesore, që do u kalohet më pas liderëve të vendeve të BE-së në samitin e ...
Politiko | 14-Oct-2019 18:07
Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të mblidhen nesër në Luksenburg. Aty do të përgatisin draftin me konkluzionet kryesore, që do u kalohet më pas liderëve të vendeve të BE-së në samitin e ...

Sekretarja e përgjithshme e KE-së pret ministren Gjonaj në Strasburg para se BE të vendosë për negociatat
Teksa na ndajnë vetëm pak ditë nga vendimi i Bashkimit Europian lidhur me çeljen e negociatave, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj u prit sot në një takim bilateral nga sekretarja e re e përgjithshme e Këshillit të ...
Top Channel | 14-Oct-2019 14:12
Teksa na ndajnë vetëm pak ditë nga vendimi i Bashkimit Europian lidhur me çeljen e negociatave, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj u prit sot në një takim bilateral nga sekretarja e re e përgjithshme e Këshillit të ...

Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria temë kryesore
Nesër do të mblidhen në Luksemburg ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet më pas liderëve të ...
Portalb | 14-Oct-2019 18:05
Nesër do të mblidhen në Luksemburg ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet më pas liderëve të ...

Nesër Shqipëria temë kryesore në Luksemburg, kur do të mblidhen Ministrat e Jashtëm të BE-së
Nesër në Luksemburg flitet për negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ministrat e Jashtëm të shteteve anëtare të BE-së do të mblidhen rreth orës 11:00 të paradites për të përgatitur draftin me konkluzionet ...
Gazeta Express | 14-Oct-2019 17:24
Nesër në Luksemburg flitet për negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ministrat e Jashtëm të shteteve anëtare të BE-së do të mblidhen rreth orës 11:00 të paradites për të përgatitur draftin me konkluzionet ...

Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Nesër do të mblidhen në Luksemburg ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet më pas liderëve të ...
Gazeta Observer | 14-Oct-2019 17:24
Nesër do të mblidhen në Luksemburg ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet më pas liderëve të ...

Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Këshilli Evropian ka zbardhur edhe agjendën e takimit të ministrave të Jashtëm, që zhvillohet nesër. Procesi i zgjerimit të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jenë në krye të agjendës. Diskutimi do të ...
Lajminet | 14-Oct-2019 17:17
Këshilli Evropian ka zbardhur edhe agjendën e takimit të ministrave të Jashtëm, që zhvillohet nesër. Procesi i zgjerimit të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jenë në krye të agjendës. Diskutimi do të ...

Presidenca e Finlandës me BE-në, propozon kompromis për negociatat me Maqedoninë e Veriut
Shkup, 14 tetor 2019 (MEDIAL) – Këshilli i BE-së të marrë vendim për fillimin e negociatave, me çka ndërkohë do të vendoset metodologji në negociata, e cila do ta ketë parasysh rrjedhën e procesit dhe ai do të jetë i ...
Medial | 14-Oct-2019 16:48
Shkup, 14 tetor 2019 (MEDIAL) – Këshilli i BE-së të marrë vendim për fillimin e negociatave, me çka ndërkohë do të vendoset metodologji në negociata, e cila do ta ketë parasysh rrjedhën e procesit dhe ai do të jetë i ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved