ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 10:36

Përplasje e ashpër në Top Talk/ Akuza të ndërsjella për mashtrim mes Ministres Shahini dhe Pedagogut Arlind Qori

Përplasje e ashpër në Top Talk/ Akuza të ndërsjella për mashtrim mes Ministres Shahini dhe Pedagogut Arlind Qori
Ministrja e Arsimit Besa Shahini dhe përfaqësuesi i "Lëvizjes për Universitetin" Arlind Qori u përballen në Top Talk për premtimet që Qeveria ka bërë në kuadër të "Paktit për Universitetin".
Top Channel | 14-Oct-2019 16:51
Ministrja e Arsimit Besa Shahini dhe përfaqësuesi i "Lëvizjes për Universitetin" Arlind Qori u përballen në Top Talk për premtimet që Qeveria ka bërë në kuadër të "Paktit për Universitetin".

Arlind Qori Në Top Talk: Nëse nuk ndryshon “Ligji për Arsimin e Lartë” gjithçka është mashtrim. Studentët nuk kanë fuqi vendim-marrëse
Pedagogu i Fakultetit të Shkencave Sociale, Arlind qori akuzoi ministren e Arsimit Besa Shahini për mashtrim me premtimet sidomos për fondet për të cilat ai thotë se qeveria vazhdon të diskriminojë Universitetin Publik ...
Top Channel | 14-Oct-2019 16:36
Pedagogu i Fakultetit të Shkencave Sociale, Arlind qori akuzoi ministren e Arsimit Besa Shahini për mashtrim me premtimet sidomos për fondet për të cilat ai thotë se qeveria vazhdon të diskriminojë Universitetin Publik ...

Në Kamzë, më pak studentë/ Fakulteti i Shkencave Pyjore i rrezikuar të mbyllet
21 mijë maturantë do të studiojnë në 38 universitetet publike dhe private të vendit për vitin e ri akademik 2019-2020.
Top Channel | 14-Oct-2019 16:03
21 mijë maturantë do të studiojnë në 38 universitetet publike dhe private të vendit për vitin e ri akademik 2019-2020.

Kryeministri: QSUT në shërbim të studentëve
Kryeministri Edi Rama zgjodhi Universitetin e Mjekësisë për të dhënë mesazhet e urimit të vitit të ri akademik.
Top Channel | 14-Oct-2019 15:51
Kryeministri Edi Rama zgjodhi Universitetin e Mjekësisë për të dhënë mesazhet e urimit të vitit të ri akademik.

Luarasi nis vitin e ri akademik 2019-2020, ceremoni e veçantë për pritjen e studentëve
Në një ceremoni të veçantë, universiteti Luarasi hapi dyert këtë të hënë për qindra studentë duke shënuar zyrtarisht fillimin e vitit të ri akademik, 2019-2020. Duke vijuar traditën e formimit të profesionistëve të ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 15:48
Në një ceremoni të veçantë, universiteti Luarasi hapi dyert këtë të hënë për qindra studentë duke shënuar zyrtarisht fillimin e vitit të ri akademik, 2019-2020. Duke vijuar traditën e formimit të profesionistëve të ...

Korçë/ Studentët: Premtimet nuk janë mbajtur
5000 studentë nisën sot vitin e ri akademik në universitetin Fan Noli në Korçë.
Top Channel | 14-Oct-2019 15:15
5000 studentë nisën sot vitin e ri akademik në universitetin Fan Noli në Korçë.

Sot nisi mësimi në Universitete, studentët: Premtimet nuk janë mbajtur
14 tetori ishte dita e parë e mësimit për studentët. 6 universitetet publike të Shqipërisë dhe ato private kanë hapur dyert për këtë vit të ri akademik.
Top Channel | 14-Oct-2019 15:11
14 tetori ishte dita e parë e mësimit për studentët. 6 universitetet publike të Shqipërisë dhe ato private kanë hapur dyert për këtë vit të ri akademik.

Sot nisën Universitetet/ Fakultetet që rrezikojnë mbylljen
Në të gjithë vendin sot nisën mësimin studentët, megjithatë ka ende një afat të tretë për regjistrime në vendet që kanë mbetur bosh.
Top Channel | 14-Oct-2019 12:51
Në të gjithë vendin sot nisën mësimin studentët, megjithatë ka ende një afat të tretë për regjistrime në vendet që kanë mbetur bosh.

“Duam kushte, duam dije, jo pallavra qeverie”, protestojnë studentët
Universitetet kanë startuar këtë të hënë vitin e ri Akademik. Vit ku nuk kanë munguar as protestat. Një grup studentësh, njëherësh aktivistë të Lëvizjes për Universitetin, kanë zgjedhur të protestojnë para godinës së ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 14:37
Universitetet kanë startuar këtë të hënë vitin e ri Akademik. Vit ku nuk kanë munguar as protestat. Një grup studentësh, njëherësh aktivistë të Lëvizjes për Universitetin, kanë zgjedhur të protestojnë para godinës së ...

Rama: Së shpejti hapet spitali i ri dhe modern i Kirurgjisë
Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në Fakultetin e Mjekësisë për hapjen e vitit të ri akademik. Kreu i qeverisë deklaroi gjatë fjalës së tij se “së shpejti do të çelet spitali i ri dhe modern i Kirurgjisë, që do të ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 11:19
Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në Fakultetin e Mjekësisë për hapjen e vitit të ri akademik. Kreu i qeverisë deklaroi gjatë fjalës së tij se “së shpejti do të çelet spitali i ri dhe modern i Kirurgjisë, që do të ...

“Ke qejf të bësh grerëzën”, plas keq sherri në studio, pedagogu përplaset me Besa Shahinin
Postuar: 14/10/2019 - 17:39 Ministrja e Arsimit, Besa Shahini dhe pedagogu Arlind Qori u përballën pasditen e sotme në një emision lidhur me çështjen e "Paktit për Universitetin", ku qeveria premtoi se do të përmbushte ...
Sot.Al | 14-Oct-2019 17:41
Postuar: 14/10/2019 - 17:39 Ministrja e Arsimit, Besa Shahini dhe pedagogu Arlind Qori u përballën pasditen e sotme në një emision lidhur me çështjen e "Paktit për Universitetin", ku qeveria premtoi se do të përmbushte ...

‘Mashtrues, gënjeshtër’, përplasje mes ministres së Arsimit dhe pedagogut
Ministrja e Arsimit Besa Shahini dhe përfaqësuesi i “Lëvizjes për Universitetin” Arlind Qori u përballen në Top Talk për premtimet që Qeveria ka bërë në kuadër të “Paktit për Universitetin”. Pedagogu i Fakultetit të ...
Gazeta Express | 14-Oct-2019 16:59
Ministrja e Arsimit Besa Shahini dhe përfaqësuesi i “Lëvizjes për Universitetin” Arlind Qori u përballen në Top Talk për premtimet që Qeveria ka bërë në kuadër të “Paktit për Universitetin”. Pedagogu i Fakultetit të ...

Rama te Mjekësia: Pakti me Universitetin, zotim pa kthim pas
mapo.al Kryeministri Edi Rama ka vizituar mëngjesin e së hënës ambientet e Fakultetit të Mjekësisë në Tiranë. Takimi me studentë dhe pedagogë vjen në ditën e parë të vitit akademik 2019-2020. Në fjalën e tij Rama tha se ...
Mapo | 14-Oct-2019 10:56
mapo.al Kryeministri Edi Rama ka vizituar mëngjesin e së hënës ambientet e Fakultetit të Mjekësisë në Tiranë. Takimi me studentë dhe pedagogë vjen në ditën e parë të vitit akademik 2019-2020. Në fjalën e tij Rama tha se ...

Rama: Së shpejti çelet spitali i ri i kirurgjisë në QSUT
Nuk është dhënë data e saktë, por koha e hapjes së Spitalit të ri të Kirurgjisë në QSUT duket se është e afërt. Lajmin kryeministri Rama ua dha të parëve studentëve të fakultetit të mjekësisë. Në spitalin e ri të ...
ABCNews | 14-Oct-2019 12:44
Nuk është dhënë data e saktë, por koha e hapjes së Spitalit të ri të Kirurgjisë në QSUT duket se është e afërt. Lajmin kryeministri Rama ua dha të parëve studentëve të fakultetit të mjekësisë. Në spitalin e ri të ...

Viti akademik nis me protesta – Studentët: Kërkesat nuk janë përmbushur, buxheti për arsimin s’është 2-fishuar
Me nisjen e vitit të ri akademik, një grup studentësh kanë protestuar përpara Ministrisë së Arsimit, teksa kanë kujtuar se shumë prej kërkesave të bëra gjatë protestave të dhjetorit nuk janë përmbushur. Ata folën edhe ...
ScanTv | 14-Oct-2019 13:51
Me nisjen e vitit të ri akademik, një grup studentësh kanë protestuar përpara Ministrisë së Arsimit, teksa kanë kujtuar se shumë prej kërkesave të bëra gjatë protestave të dhjetorit nuk janë përmbushur. Ata folën edhe ...

Video-mesazh/ Ministrja Shahini uron për vitin e ri akademik 2019-2020
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) Znj. Besa Shahini ka nisur ditën e parë të vitit akademik universitar me një mesazh për të gjithë studentët, ku shprehet: “Kemi kaluar gjithë muajt e verës duke punuar për ...
Lexo | 14-Oct-2019 13:30
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) Znj. Besa Shahini ka nisur ditën e parë të vitit akademik universitar me një mesazh për të gjithë studentët, ku shprehet: “Kemi kaluar gjithë muajt e verës duke punuar për ...

Rama nga Universiteti i Mjekësisë: Studentët sot kanë kushte më të mira
Në çeljen e vitit të ri akademik, kryeministri shqiptar, Edi Rama ishte i pranishëm në Universitetin e Mjekësisë. Ndër të tjera, kryeministri u shpreh se universiteti është në një gjendje më të mirë se më ...
EkonomiaOnline | 14-Oct-2019 13:20
Në çeljen e vitit të ri akademik, kryeministri shqiptar, Edi Rama ishte i pranishëm në Universitetin e Mjekësisë. Ndër të tjera, kryeministri u shpreh se universiteti është në një gjendje më të mirë se më ...

Nis viti i ri akademik 2019-2020
Ashtu si një vit më parë edhe këtë vit programet e mësuesisë rezultojnë me numrin më të madh të të regjistruarve. Por jo domosdoshmërisht lidhet me faktin se mësuesia klasifikohet tek degët më të preferuara. Për këtë ...
RTSH | 14-Oct-2019 13:11
Ashtu si një vit më parë edhe këtë vit programet e mësuesisë rezultojnë me numrin më të madh të të regjistruarve. Por jo domosdoshmërisht lidhet me faktin se mësuesia klasifikohet tek degët më të preferuara. Për këtë ...

Rama nga Universiteti i Mjekësisë: Studentët sot kanë kushte më të mira
Në çeljen e vitit të ri akademik, kryeministri shqiptar, Edi Rama ishte i pranishëm në Universitetin e Mjekësisë. Ndër të tjera, kryeministri u shpreh se universiteti është në një gjendje më të mirë se më parë. ...
Klan Kosova | 14-Oct-2019 13:10
Në çeljen e vitit të ri akademik, kryeministri shqiptar, Edi Rama ishte i pranishëm në Universitetin e Mjekësisë. Ndër të tjera, kryeministri u shpreh se universiteti është në një gjendje më të mirë se më parë. ...

Lëvizja për Universitetin proteston përpara ministrisë në nisje të vitit të ri akademik
Në nisje të vitit të ri akademik, aktivistët e Lëvizjes për Universitetin protestojnë përpara Ministrisë së Arsimit. Ata shpalosën përpara ambienteve të ministrisë një pankartë me mbishkrimin “Nuk mbulohet ligji me ...
ABCNews | 14-Oct-2019 11:24
Në nisje të vitit të ri akademik, aktivistët e Lëvizjes për Universitetin protestojnë përpara Ministrisë së Arsimit. Ata shpalosën përpara ambienteve të ministrisë një pankartë me mbishkrimin “Nuk mbulohet ligji me ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved