ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/11/2019 01:28

Kosovë/ Bartja e fletëvotimeve, të angazhuarit e KQZ me maska

Kosovë/ Bartja e fletëvotimeve, të angazhuarit e KQZ me maska
Në Kosovë po bëhet bartja e kutive me fletevotimet nga diaspora për t'i dërguar nga Qendra e Verifikimit për në Qendrën për Numërim dhe Regjistrim.
Top Channel | 14-Oct-2019 11:15
Në Kosovë po bëhet bartja e kutive me fletevotimet nga diaspora për t'i dërguar nga Qendra e Verifikimit për në Qendrën për Numërim dhe Regjistrim.

Ekspertë vendorë e ndërkombëtarë do të ekzaminojnë zarfet nga Serbia
Ka arritur në 11 numri i personave të cilët janë pranuar në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare, pasi kanë qenë në kontakt me zarfet me vota, të ardhura nga Serbia. Gjendja e pacientëve, sipas mjekëve në ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 11:09
Ka arritur në 11 numri i personave të cilët janë pranuar në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare, pasi kanë qenë në kontakt me zarfet me vota, të ardhura nga Serbia. Gjendja e pacientëve, sipas mjekëve në ...

Daka: Mbi 15 mijë zarfe të verifikuara do të dërgohen në QNR
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme.
Top Channel | 13-Oct-2019 21:04
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme.

Thaçi takon krerët e sigurisë, kërkon hetim profesional për të zbardhur dyshimet për helmim të personelit të KQZ-së
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim Kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka, Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandër Lumezi dhe Drejtorin e AKI-së, Shpend Maxhuni, të cilët e kanë informuar ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 10:50
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim Kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka, Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandër Lumezi dhe Drejtorin e AKI-së, Shpend Maxhuni, të cilët e kanë informuar ...

Krejt çka ndodhi sot gjatë numërimit të votave të ardhura nga Serbia, ku nëntë zyrtarë të KQZ përfunduan në spital
Nëntë persona, nga 26 që kanë kërkuar ndihmë mjekësore, janë hospitalizuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi nga kontakti me zarfet me vota të ardhura nga Serbia për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, ...
Telegrafi | 13-Oct-2019 22:06
Nëntë persona, nga 26 që kanë kërkuar ndihmë mjekësore, janë hospitalizuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi nga kontakti me zarfet me vota të ardhura nga Serbia për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, ...

Daka: Zarfet me votat nga Serbia do të qëndrojnë në Ministrinë e Infrastrukturës, mbi 15 mijë zarfe të diasporës dërgohen në QNR
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...
Telegrafi | 13-Oct-2019 21:04
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...

Helmimi në KQZ: Thaçi mbledhë Lumezin, Maxhunin dhe Dakën
Një ditë pas rastit të helmimit të punëtorëve të KQZ-së, presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Dakën, kryeprokurorin e shtetit, Aleksandër Lumezin dhe kreun e AKI-së Shpend Maxhunin, ...
TetovaSot | 14-Oct-2019 11:40
Një ditë pas rastit të helmimit të punëtorëve të KQZ-së, presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Dakën, kryeprokurorin e shtetit, Aleksandër Lumezin dhe kreun e AKI-së Shpend Maxhunin, ...

Koalicioni NISMA-AKR është afër që të kalojë pragun zgjedhor
Në bazë të burimeve të Arbresh.info ku ndodhet në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, koalicioni i NISMA-AKR është shumë afër që të kaloj pragun zgjedhor pas rinumërimit të disa kutive deri tani. Po i njëjti burim ...
Albportali | 14-Oct-2019 11:39
Në bazë të burimeve të Arbresh.info ku ndodhet në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, koalicioni i NISMA-AKR është shumë afër që të kaloj pragun zgjedhor pas rinumërimit të disa kutive deri tani. Po i njëjti burim ...

QKUK-ja jep detaje për gjendjen shëndetësore të 11 personave që u helmuan dje në QNR
Njëmbëdhjetë persona, nëntë femra dhe dy meshkuj, nga 26 që kanë kërkuar ndihmë mjekësore, janë hospitalizuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi nga kontakti me zarfet me vota të ardhura nga Serbia për ...
Gazeta Express | 14-Oct-2019 11:39
Njëmbëdhjetë persona, nëntë femra dhe dy meshkuj, nga 26 që kanë kërkuar ndihmë mjekësore, janë hospitalizuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi nga kontakti me zarfet me vota të ardhura nga Serbia për ...

QKUK jep detaje për gjendjen shëndetësore të 11 personave që u helmuan dje në QNR
Njëmbëdhjetë persona, nëntë femra dhe dy meshkuj, nga 26 që kanë kërkuar ndihmë mjekësore, janë hospitalizuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi nga kontakti me zarfet me vota të ardhura nga Serbia ...
Zeri | 14-Oct-2019 11:39
Njëmbëdhjetë persona, nëntë femra dhe dy meshkuj, nga 26 që kanë kërkuar ndihmë mjekësore, janë hospitalizuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi nga kontakti me zarfet me vota të ardhura nga Serbia ...

KQZ: Rreth 200 vendvotime janë rinumëruar
Deri të dielën që e lëmë pas, rreth 200 vendovotime janë rinumëruar në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Këtë e ka bërë të ditur për Klan Kosovën, Valmir Elezi, Zëdhënës nga Komisioni Qendror Zgjedhor, ndërsa tha se ...
Klan Kosova | 14-Oct-2019 11:39
Deri të dielën që e lëmë pas, rreth 200 vendovotime janë rinumëruar në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Këtë e ka bërë të ditur për Klan Kosovën, Valmir Elezi, Zëdhënës nga Komisioni Qendror Zgjedhor, ndërsa tha se ...

Nën masa të rrepta të sigurisë, votat e diasporës zhvendosen në QNR
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka nisur sot bartjen e votave të disaposrës në Qendrën e Numërimit të Rezultateve. Zhvendosja e votave të diasporës nga ambientet e Ministrisë së Infrastrukturë dhe Transportit, u bë nën ...
Klan Kosova | 14-Oct-2019 11:27
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka nisur sot bartjen e votave të disaposrës në Qendrën e Numërimit të Rezultateve. Zhvendosja e votave të diasporës nga ambientet e Ministrisë së Infrastrukturë dhe Transportit, u bë nën ...

Më shumë se gjysma e votave janë rinumëruar
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), më 9 tetor kishte marrë vendim për rinumërimin e 314 vendvotimeve. Kanë kaluar pesë ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), me rekomandim të Qendrës së Numërimit dhe ...
Gazeta Observer | 14-Oct-2019 11:27
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), më 9 tetor kishte marrë vendim për rinumërimin e 314 vendvotimeve. Kanë kaluar pesë ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), me rekomandim të Qendrës së Numërimit dhe ...

Koalicioni NISMA-AKR është afër që të kalojë pragun zgjedhor
Në bazë të burimeve të Arbresh.info ku ndodhet në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, koalicioni i NISMA-AKR është shumë afër që të kaloj pragun zgjedhor pas rinumërimit të disa kutive deri tani. Po i njëjti burim ...
Gazeta Observer | 14-Oct-2019 11:15
Në bazë të burimeve të Arbresh.info ku ndodhet në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, koalicioni i NISMA-AKR është shumë afër që të kaloj pragun zgjedhor pas rinumërimit të disa kutive deri tani. Po i njëjti burim ...

Më shumë se gjysma e votave janë rinumëruar
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), më 9 tetor kishte marrë vendim për rinumërimin e 314 vendvotimeve. Kanë kaluar pesë ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), me rekomandim të Qendrës së Numërimit dhe ...
Gazeta Express | 14-Oct-2019 11:09
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), më 9 tetor kishte marrë vendim për rinumërimin e 314 vendvotimeve. Kanë kaluar pesë ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), me rekomandim të Qendrës së Numërimit dhe ...

Ekspertë vendorë e ndërkombëtarë do të ekzaminojnë zarfet nga Serbia
Gjendja e pacientëve, sipas mjekëve në Klinikën Infektive, është stabile. Për shkak të mungesës së rezultateve, nuk dihet ende se si erdhi deri te paraqitjet e alergjive te këta persona. Andaj, autoritetet në Prishtinë ...
Lajminet | 14-Oct-2019 11:06
Gjendja e pacientëve, sipas mjekëve në Klinikën Infektive, është stabile. Për shkak të mungesës së rezultateve, nuk dihet ende se si erdhi deri te paraqitjet e alergjive te këta persona. Andaj, autoritetet në Prishtinë ...

Koalicioni NISMA-AKR është afër që të kaloj pragun zgjedhor
Në bazë të burimeve të Arbresh.info ku ndodhet në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, koalicioni i NISMA-AKR është shumë afër që të kaloj pragun zgjedhor pas rinumërimit të disa kutive deri tani. Po i njëjti burim ...
Medial | 14-Oct-2019 11:06
Në bazë të burimeve të Arbresh.info ku ndodhet në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, koalicioni i NISMA-AKR është shumë afër që të kaloj pragun zgjedhor pas rinumërimit të disa kutive deri tani. Po i njëjti burim ...

Koalicioni NISMA-AKR është afër që të kaloj pragun zgjedhor
Në bazë të burimeve të Arbresh.info ku ndodhet në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, koalicioni i NISMA-AKR është shumë afër që të kaloj pragun zgjedhor pas rinumërimit të disa kutive deri tani. Po i njëjti burim ...
Arbresh | 14-Oct-2019 11:03
Në bazë të burimeve të Arbresh.info ku ndodhet në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, koalicioni i NISMA-AKR është shumë afër që të kaloj pragun zgjedhor pas rinumërimit të disa kutive deri tani. Po i njëjti burim ...

Helmimi i komisionerëve/ Gjuriç: Po përgatitet skenar manipulimi
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Marko Gjuriç ka folur për rastin e helmimit të 26 zyrtarëve nga zarfet e votave të mbërritura nga Serbia. Gjuriç hodhi akuza se sipas tij, po përgatitet një skenar për ...
VizionPlus | 13-Oct-2019 18:55
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Marko Gjuriç ka folur për rastin e helmimit të 26 zyrtarëve nga zarfet e votave të mbërritura nga Serbia. Gjuriç hodhi akuza se sipas tij, po përgatitet një skenar për ...

Rinumërohen 199 vendvotime
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka vazhduar edhe dje rinumërimi i votave. Rreth 200 vendvotime janë rinumëruar ndërsa kanë mbetur edhe pak më shumë se 100 për t’u përmbyllur rinumërimi. Zëdhënësi i Komisionit ...
EkonomiaOnline | 14-Oct-2019 11:03
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka vazhduar edhe dje rinumërimi i votave. Rreth 200 vendvotime janë rinumëruar ndërsa kanë mbetur edhe pak më shumë se 100 për t’u përmbyllur rinumërimi. Zëdhënësi i Komisionit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved