ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 04:56

U përdhunua para se të vritej, mbahet funerali i politikanes kurde

U përdhunua para se të vritej, mbahet funerali i politikanes kurde
Këtë të hënë, u mbajt funerali i politikanes kurde Hevrin Khalaf, e cila u vra bashkë me civilë të tjerë kurdë, të vrarë gjatë fundjavës nga forcat aleate Siriane të Turqisë pranë qytetit Tal Abyad. Khalaf, 35 vjeçe, ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 18:42
Këtë të hënë, u mbajt funerali i politikanes kurde Hevrin Khalaf, e cila u vra bashkë me civilë të tjerë kurdë, të vrarë gjatë fundjavës nga forcat aleate Siriane të Turqisë pranë qytetit Tal Abyad. Khalaf, 35 vjeçe, ...

Dënimi nga BE, Erdogan reagon ashpër: Vëllezërit tanë ikin nga bombat, ne i strehojmë! Drejt vendit tonë janë shkrepur mbi 700 …
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se gjatë operacionit “Burimi i Paqes” drejt Turqisë janë shkrepur mbi 700 mortaja, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti Erdogan foli gjatë pjesëmarrjes së tij ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 18:12
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se gjatë operacionit “Burimi i Paqes” drejt Turqisë janë shkrepur mbi 700 mortaja, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti Erdogan foli gjatë pjesëmarrjes së tij ...

Ambasadori turk në Tiranë: Besojmë se kemi mbështetjen e Shqipërisë për luftën në Siri
Ambasadori i turqisë në vendin tonë, Murat Ahmet Yoruk doli sot në një konferencë për shtyp për të sqaruar qëllimet e sulmit të ushtrisë turke në Siri. Ai tha se operacioni i quajtur “Burimi i paqes ” do të garantojë ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 18:47
Ambasadori i turqisë në vendin tonë, Murat Ahmet Yoruk doli sot në një konferencë për shtyp për të sqaruar qëllimet e sulmit të ushtrisë turke në Siri. Ai tha se operacioni i quajtur “Burimi i paqes ” do të garantojë ...

Kriza në Siri: Turqia e gjen të boshatisur burgun ku mbaheshin militantët e IS-it
Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar, deklaroi se luftëtarët kurdë në Siri, e kanë boshatisur burgun që mbante militantët e grupit ekstremist Shteti Islamik (IS). Kjo, sipas ministri turk, ka ndodhur në zonën ku ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 16:52
Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar, deklaroi se luftëtarët kurdë në Siri, e kanë boshatisur burgun që mbante militantët e grupit ekstremist Shteti Islamik (IS). Kjo, sipas ministri turk, ka ndodhur në zonën ku ...

Macron dhe Merkel: Turqia të ndërpresë operacionet në Siri
Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Merkel lëshuan një apel të përbashkët nga pallati Elize’, ku kancelarja Merkel ishte e ftuara e presidentit Macron. ”Këto sulme rrezikojnë të krijojnë ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 12:28
Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Merkel lëshuan një apel të përbashkët nga pallati Elize’, ku kancelarja Merkel ishte e ftuara e presidentit Macron. ”Këto sulme rrezikojnë të krijojnë ...

Kreu i NATO-s bën thirrje për unitet në luftën kundër ISIS
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u bëri thirrje vendeve aleate të qëndrojnë unike në luftën kundër grupit ekstremist Shteti Islamik (IS). Ndarjet në aleancën ushtarake janë shfaqur pasi Turqia, si ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 15:51
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u bëri thirrje vendeve aleate të qëndrojnë unike në luftën kundër grupit ekstremist Shteti Islamik (IS). Ndarjet në aleancën ushtarake janë shfaqur pasi Turqia, si ...

SHBA tërheqin të gjitha trupat e mbetura nga Siria veriore
mapo.al Shtetet e Bashkuara po tërheqin të gjitha trupat e mbetura nga Siria veriore, pasi Presidenti Donald Trump tha të dielën se ishte një veprim “shumë i zgjuar… ndryshe nga e kaluara” për të mos u përfshirë në ...
Mapo | 14-Oct-2019 11:21
mapo.al Shtetet e Bashkuara po tërheqin të gjitha trupat e mbetura nga Siria veriore, pasi Presidenti Donald Trump tha të dielën se ishte një veprim “shumë i zgjuar… ndryshe nga e kaluara” për të mos u përfshirë në ...

Shtohet presioni ndërkombëtar kundër Turqisë
Për shkak të ofensivës në Veri të Sirisë, Ankaraja po përballet me kritika të shumta ndërkombëtare. Në shumë qytete europiane janë zhvilluar protesta dhe është treguar solidaritet me kurdët. Liga Arabe e ka dënuar në ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 09:52
Për shkak të ofensivës në Veri të Sirisë, Ankaraja po përballet me kritika të shumta ndërkombëtare. Në shumë qytete europiane janë zhvilluar protesta dhe është treguar solidaritet me kurdët. Liga Arabe e ka dënuar në ...

Erdogan çorienton Oksidentin
Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan i ka lënë të gjithë me gisht në gojë me ofensivën e tij në Siri. Për sa i përket, Erdogan ka nxjerrë dy justifikime bazë: së pari krijimi i një hapësire dhe situate për kthimin e ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 09:37
Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan i ka lënë të gjithë me gisht në gojë me ofensivën e tij në Siri. Për sa i përket, Erdogan ka nxjerrë dy justifikime bazë: së pari krijimi i një hapësire dhe situate për kthimin e ...

SHBA, Trump: Shpresoj që kurdët të sprapsen nga kufiri me Turqinë
Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi dje se shpreson që kurdët do të sprapsen nga kufiri turk me Sirinë pasi Turqia ka filluar sulmin. “Shpresoj që ata të sprapsen”, deklaroi Trump duke iu referuar kurdëve. ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 03:39
Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi dje se shpreson që kurdët do të sprapsen nga kufiri turk me Sirinë pasi Turqia ka filluar sulmin. “Shpresoj që ata të sprapsen”, deklaroi Trump duke iu referuar kurdëve. ...

Itali, Conte: BE nuk duhet të pranojë shantazhin e Turqisë
Turqia duhet të ndalojë sulmin kundër kurdëve të Sirisë dhe BE nuk duhet të pranojë shantazhin e presidentit të Turqisë, Recep Tajip Erdogan, i cili kërcënon se do të lejojë 3,6 milionë refugjatë sirianë të hyjnë në ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 02:43
Turqia duhet të ndalojë sulmin kundër kurdëve të Sirisë dhe BE nuk duhet të pranojë shantazhin e presidentit të Turqisë, Recep Tajip Erdogan, i cili kërcënon se do të lejojë 3,6 milionë refugjatë sirianë të hyjnë në ...

VIDEO +18/ Militantët e mbështetur nga Erdogan ekzekutojnë kurdët e kapur robër
Ekzekutimi e të burgosurve kurdë nga luftëtarët arabë të mbështetur nga Turqia, të cilët shihen në video, ngjallën spektrin e luftës sektare më të gjerë ndërsa luftimet në veri perëndim të Sirisë përshkallëzohen, ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 21:02
Ekzekutimi e të burgosurve kurdë nga luftëtarët arabë të mbështetur nga Turqia, të cilët shihen në video, ngjallën spektrin e luftës sektare më të gjerë ndërsa luftimet në veri perëndim të Sirisë përshkallëzohen, ...

Ofensiva turke, kurdët marrëveshje me ushtrinë siriane
Kurdët në Siri kanë theksuar se qeveria siriane ka pranuar të dërgojë ushtrinë e saj në kufirin verior, në përpjekje për të ndalur ofensivën e Turqisë kundër tyre. Sipas mediave vendase bëhet me dije se forca të ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 10:23
Kurdët në Siri kanë theksuar se qeveria siriane ka pranuar të dërgojë ushtrinë e saj në kufirin verior, në përpjekje për të ndalur ofensivën e Turqisë kundër tyre. Sipas mediave vendase bëhet me dije se forca të ...

Forcat pro turke ekzekutojnë politikanen pro kurde dhe 9 civilë në Siri
Observatori i të Drejtave të Njeriut në Siri bën me dije se forcat ushtarake pro-turke kanë vrarë një politikane kurdë dhe nëntë civilë në një sulm të ndërmarrë. Qytetarët u qëlluan për vdekje në një autostradë pasi u ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 19:43
Observatori i të Drejtave të Njeriut në Siri bën me dije se forcat ushtarake pro-turke kanë vrarë një politikane kurdë dhe nëntë civilë në një sulm të ndërmarrë. Qytetarët u qëlluan për vdekje në një autostradë pasi u ...

Shtetet e Bashkuara gati për tërheqjen e trupave nga Siria
Shtetet e Bashkuara gati të tërheqin të gjithë trupat e mbetura Siria veriore. Presidenti Donald Trump është shprehur se ky është veprim i zgjuar për të mos u përfshirë në luftimet e nisura nga sulmi i Turqisë kundër ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 08:17
Shtetet e Bashkuara gati të tërheqin të gjithë trupat e mbetura Siria veriore. Presidenti Donald Trump është shprehur se ky është veprim i zgjuar për të mos u përfshirë në luftimet e nisura nga sulmi i Turqisë kundër ...

Guteresh apelon për qetësim urgjent të tensioneve në verilindje të Sirisë
Nju-Jork, 14 tetor – Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guteresh sot bëri apel për qetësim urgjent të tensioneve të shkaktuara nga ofensiva turke në verilindje të Sirisë. Zëdhënësi i Gutereshit, ...
Koha.mk | 14-Oct-2019 19:47
Nju-Jork, 14 tetor – Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guteresh sot bëri apel për qetësim urgjent të tensioneve të shkaktuara nga ofensiva turke në verilindje të Sirisë. Zëdhënësi i Gutereshit, ...

Mattis paralajmëron se ISIS mund të “ringjallet”
Ish-sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, i cili kishte dhënë dorëheqje nga ky post për shkak të mospajtimeve me presidentin Donald Trump, ka paralajmëruar se grupit militant Shteti Islamik mund të “ringjallet” ...
VizionPlus | 13-Oct-2019 23:42
Ish-sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, i cili kishte dhënë dorëheqje nga ky post për shkak të mospajtimeve me presidentin Donald Trump, ka paralajmëruar se grupit militant Shteti Islamik mund të “ringjallet” ...

Turqia sulmon kurdët në Lindje të Mesme, ka disa faqe shqiptare në Facebook që e përkrahin
Ushtria e Turqisë ka sulmuar kurdët që gjenden brenda kufirit të shtetit të Sirisë gjatë fundit të javës së kaluar. Turqit lëshuan ofensivën përmbi këto caqe pas largimit të trupave amerikane nga zona. Ata sulmuan me ...
Gazeta Express | 14-Oct-2019 19:41
Ushtria e Turqisë ka sulmuar kurdët që gjenden brenda kufirit të shtetit të Sirisë gjatë fundit të javës së kaluar. Turqit lëshuan ofensivën përmbi këto caqe pas largimit të trupave amerikane nga zona. Ata sulmuan me ...

Forcat siriane dhe ato kurde avancojnë drejt kufirit me Turqinë
Një ditë pas marrëveshjes së arritur midis forcave siriane dhe atyre kurde për të lëvizur drejt kufirit me Turqinë, forcat siriane hynë në një qytet pranë kufirit turk, duke filluar kështu zbatimin në terren të saj. ...
TetovaSot | 14-Oct-2019 19:25
Një ditë pas marrëveshjes së arritur midis forcave siriane dhe atyre kurde për të lëvizur drejt kufirit me Turqinë, forcat siriane hynë në një qytet pranë kufirit turk, duke filluar kështu zbatimin në terren të saj. ...

Pelosi dhe Graham dakordohen për sanksione ndaj Turqisë për mbrojtje të kurdëve
Senatori amerikan nga radhët e republikanëve, Lindsey Graham, tha se ka biseduar me kryesuesen e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, lidhur me ofensivën turke në veri të Sirisë. Sipas tij, Pelosi mbështet vendosjen e ...
TetovaSot | 14-Oct-2019 19:20
Senatori amerikan nga radhët e republikanëve, Lindsey Graham, tha se ka biseduar me kryesuesen e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, lidhur me ofensivën turke në veri të Sirisë. Sipas tij, Pelosi mbështet vendosjen e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved