ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 13:42

Tajfuni “godet” Japoninë, së paku 19 viktima

Tajfuni “godet” Japoninë, së paku 19 viktima
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 18:47
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...

Tajfuni “Hagibis” godet Japoninë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur (Foto)
JAPONI 19 viktima, 16 të humbur, rreth 130 të plagosur dhe dëme shumë të mëdha materiale është bilanci i tajfunit “Hagibis” që goditi Japoninë ditën e djeshme. Tajfuni, i cili konsiderohet si një ndër më të fuqishmit në ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 18:47
JAPONI 19 viktima, 16 të humbur, rreth 130 të plagosur dhe dëme shumë të mëdha materiale është bilanci i tajfunit “Hagibis” që goditi Japoninë ditën e djeshme. Tajfuni, i cili konsiderohet si një ndër më të fuqishmit në ...

Stresi – Simptomat që nuk duhet të injoroni dhe ndikimi në organizëm
mapo.al Stresi i tepërt mund të shkaktojë një sërë pasojash në organizëm, duke prekur imunitetin të parin e më pas sisteme të tjera. Simptomat e stresit janë shumë tinëzare dhe mund të anashkalohen apo injorohen shumë ...
Mapo | 23-Apr-2019 22:07
mapo.al Stresi i tepërt mund të shkaktojë një sërë pasojash në organizëm, duke prekur imunitetin të parin e më pas sisteme të tjera. Simptomat e stresit janë shumë tinëzare dhe mund të anashkalohen apo injorohen shumë ...

Japonia në kaos, 19 viktima nga tajfuni
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...
VizionPlus | 13-Oct-2019 18:51
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...

Japonia goditet nga stuhia më e fuqishme e dekadave të fundit
mapo.alm Shirat e dendur dhe erërat e forta po shkatërrojnë zona të ndryshme të Japonisë, ndërsa ky shtet po përballet me stuhinë më të fuqishme në 60 vitet e fundit. Tajfuni “Hagibis” preku tokën në jug të vendit dhe ...
Mapo | 12-Oct-2019 22:35
mapo.alm Shirat e dendur dhe erërat e forta po shkatërrojnë zona të ndryshme të Japonisë, ndërsa ky shtet po përballet me stuhinë më të fuqishme në 60 vitet e fundit. Tajfuni “Hagibis” preku tokën në jug të vendit dhe ...

Të paktën 19 viktima nga tajfuni në Japoni
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...
TetovaSot | 13-Oct-2019 22:31
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...

Pamje apokaliptike/ Japonia goditet nga tajfuni më i madh në 60 vite
18 viktima, 13 të humbur dhe dëme shumë të mëdha materiale është bilanci i tajfunit “Hagibis”që goditi Japoninë ditën e shtunë. Tajfuni në fjalë konsiderohej si një ndër më të fuqishmit në vitet e fundit la një skenë të ...
Dritare | 13-Oct-2019 20:51
18 viktima, 13 të humbur dhe dëme shumë të mëdha materiale është bilanci i tajfunit “Hagibis”që goditi Japoninë ditën e shtunë. Tajfuni në fjalë konsiderohej si një ndër më të fuqishmit në vitet e fundit la një skenë të ...

Të paktën 19 viktima nga tajfuni në Japoni
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...
EkonomiaOnline | 13-Oct-2019 20:17
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...

Të paktën 19 viktima nga tajfuni në Japoni
Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në mbarë vendin për të shpëtuar njerëzit, pasi tajfuni përmbyti shtëpitë e tyre. Transmetuesi publik, NHK tha se 14 lumenj në mbarë vendin kanë dalë nga ...
Lajminet | 13-Oct-2019 19:04
Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në mbarë vendin për të shpëtuar njerëzit, pasi tajfuni përmbyti shtëpitë e tyre. Transmetuesi publik, NHK tha se 14 lumenj në mbarë vendin kanë dalë nga ...

Tajfuni “godet” Japoninë, së paku 19 viktima
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...
Shenja | 13-Oct-2019 19:01
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...

Tajfuni “Hagibis” godet Japoninë, 19 të vdekur dhe 100 të plagosur
Tajfuni më i fuqishëm i vitit “Hagibis” ka nisur në anën lindore të Japonisë, duke u spostuar së fundmi në qendër të vendit. Raportohet se së paku 19 është numri i viktimave e ndërsa 100 të tjerë kanë mbetur të ...
Shenja | 13-Oct-2019 19:01
Tajfuni më i fuqishëm i vitit “Hagibis” ka nisur në anën lindore të Japonisë, duke u spostuar së fundmi në qendër të vendit. Raportohet se së paku 19 është numri i viktimave e ndërsa 100 të tjerë kanë mbetur të ...

Të paktën 19 viktima nga tajfuni në Japoni
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...
Gazeta Observer | 13-Oct-2019 18:59
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...

Tajfuni Hagibis, shkon në dy bilanci i viktimave, urdhërohet evakuimi i 7 milion njerëzve
JAPONI Ka shkuar në dy bilanci i viktimave nga Tajfuni Hagibis në Japoni, më shkatërruesi dhe i fuqishmi që prej fillimit të vitit, ndërsa tre persona rezultojnë të zhdukur. Autoritetet konfirmojë që një burrë është ...
BalkanWeb | 12-Oct-2019 16:08
JAPONI Ka shkuar në dy bilanci i viktimave nga Tajfuni Hagibis në Japoni, më shkatërruesi dhe i fuqishmi që prej fillimit të vitit, ndërsa tre persona rezultojnë të zhdukur. Autoritetet konfirmojë që një burrë është ...

Uragani gjunjëzon Tokion, shihni si është shkatërruar vendi
Së paku 26 persona kanë mbetur të vdekur dhe 16 të tjerë rezultojnë të zhdukur, pasi tajfuni i fuqishëm “Hagibis” goditi vendin. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në mbarë vendin për të ...
EkonomiaOnline | 13-Oct-2019 18:54
Së paku 26 persona kanë mbetur të vdekur dhe 16 të tjerë rezultojnë të zhdukur, pasi tajfuni i fuqishëm “Hagibis” goditi vendin. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në mbarë vendin për të ...

18 të vdekur nga tajfuni që goditi Japoninë, gjysmë milion shtëpi pa energji
18 persona të vdekur dhe 13 rezultojnë të zhdukur si pasojë e tajfunit “Hagibis” që goditi Japoninë duke paralizuar Tokion. Agjensia e lajmeve “Reuters” njofton se janë anuluar mbi 800 fluturimet dhe janë ndaluar ...
ABCNews | 13-Oct-2019 18:44
18 persona të vdekur dhe 13 rezultojnë të zhdukur si pasojë e tajfunit “Hagibis” që goditi Japoninë duke paralizuar Tokion. Agjensia e lajmeve “Reuters” njofton se janë anuluar mbi 800 fluturimet dhe janë ndaluar ...

Tajfuni godet Japoninë, 18 të vdekur dhe të paktën 13 të zhdukur
18 persona të vdekur dhe 13 rezultojnë të zhdukur si pasojë e tajfunit “Hagibis” që goditi Japoninë duke paralizuar Tokion. Agjensia e lajmeve “Reuters” njofton se janë anuluar mbi 800 fluturimet dhe janë ndaluar ...
Indeks Online | 13-Oct-2019 18:47
18 persona të vdekur dhe 13 rezultojnë të zhdukur si pasojë e tajfunit “Hagibis” që goditi Japoninë duke paralizuar Tokion. Agjensia e lajmeve “Reuters” njofton se janë anuluar mbi 800 fluturimet dhe janë ndaluar ...

Të paktën 19 viktima nga tajfuni në Japoni
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet, njofton REL. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake ...
Portalb | 13-Oct-2019 18:46
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet, njofton REL. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake ...

Japonia goditet tajfuni Hangibis, më i fuqishmi në 60 vitet e fundit
Japonia po goditet nga stuhia më e egër në 60 vitet e fundit. Shirat e rrëmbyshëm dhe erërat e forta që lëvizin me 225 km në orë, po shkatërrojnë një pjesë të madhe të Japonisë. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se ...
VizionPlus | 12-Oct-2019 19:40
Japonia po goditet nga stuhia më e egër në 60 vitet e fundit. Shirat e rrëmbyshëm dhe erërat e forta që lëvizin me 225 km në orë, po shkatërrojnë një pjesë të madhe të Japonisë. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se ...

Hagibis “paralizon” Tokyon – Stuhia më e fuqishme në 60 vite
Tajfuni Hagibis ka paralizuar tërësisht Tokyon dhe një pjesë të mirë të Japonisë. Transporti publik, me trenat, metrotë e autobusët por edhe avionët janë të gjithë të paralizuar si pasojë e furisë me të cilën stuhia po ...
GazetaTema | 12-Oct-2019 15:23
Tajfuni Hagibis ka paralizuar tërësisht Tokyon dhe një pjesë të mirë të Japonisë. Transporti publik, me trenat, metrotë e autobusët por edhe avionët janë të gjithë të paralizuar si pasojë e furisë me të cilën stuhia po ...

Të paktën 19 viktima nga tajfuni në Japoni
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...
Radio Evropa e Lire | 13-Oct-2019 18:45
Nga tajfuni i fuqishëm Hagibis, që goditi Japoninë, kanë vdekur të paktën 19 persona dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, thanë sot autoritetet. Helikopterët, anijet dhe mijëra trupa ushtarake janë dërguar në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved