ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/11/2019 09:12

Si i legjitimoi përfundimisht 13 tetori, zgjedhjet e 30 Qershorit!

Si i legjitimoi përfundimisht 13 tetori, zgjedhjet e 30 Qershorit!
Nga Alfred Peza Nuk kishte ndodhur kurrë në historinë jo vetëm të Shqipërisë, por të asnjë demokracie tjetër funksionale të botës së qytetëruar, ajo që është konsumuar në dëm të saj, nga Kreu i Shtetit tonë. E diela që ...
GazetaTema | 13-Oct-2019 22:35
Nga Alfred Peza Nuk kishte ndodhur kurrë në historinë jo vetëm të Shqipërisë, por të asnjë demokracie tjetër funksionale të botës së qytetëruar, ajo që është konsumuar në dëm të saj, nga Kreu i Shtetit tonë. E diela që ...

VIDEO/ “E diela është më e bukur kur nis sportive”, Meta siç nuk e keni parë ndonjëherë
Dikur një peshëngritës, ndërsa sot shfaqet duke luajtur me një top futbolli. Ky është mëngjesi ndryshe i presidentit Ilir Meta, larg angazhimeve politike. Ka qenë vet kreu i shtetit ai që ka postuar një video teksa ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 18:47
Dikur një peshëngritës, ndërsa sot shfaqet duke luajtur me një top futbolli. Ky është mëngjesi ndryshe i presidentit Ilir Meta, larg angazhimeve politike. Ka qenë vet kreu i shtetit ai që ka postuar një video teksa ...

Mos çdekretimi i 13 tetorit, rrëzon çdo arsye të Ilir Metës për 30 Qershorin!
Nga Mero Baze Në kulmin e debateve politike për përgjegjësinë kushtetuese të Ilir Metës lidhur me çdekretimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit, dhe në kushtet kur Komisioni i Venecias e ka quajtur atë të pambështetur në ...
GazetaTema | 13-Oct-2019 20:54
Nga Mero Baze Në kulmin e debateve politike për përgjegjësinë kushtetuese të Ilir Metës lidhur me çdekretimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit, dhe në kushtet kur Komisioni i Venecias e ka quajtur atë të pambështetur në ...

VIDEO: Ilir Meta “harron” 13 tetorin, luan futboll në plazh
Pas takimit që pati dje me miqtë e tij të ngushtë Çim Peka dhe Besar Kallakun , si duket Meta është frymëzuar për të luajtur futboll. “E diela është më e bukur kur nis sportive”. Kështu shkruan Meta në postimin e fundit ...
GazetaTema | 13-Oct-2019 19:00
Pas takimit që pati dje me miqtë e tij të ngushtë Çim Peka dhe Besar Kallakun , si duket Meta është frymëzuar për të luajtur futboll. “E diela është më e bukur kur nis sportive”. Kështu shkruan Meta në postimin e fundit ...

13 tetori me dekret, s’ka zgjedhje/ Presidenti Meta shfaqet buzë detit me top
E diela e sotme sipas presidentit Ilir Meta duhet ta gjente Shqipërinë me zgjedhje të trefishta.
Top Channel | 13-Oct-2019 18:43
E diela e sotme sipas presidentit Ilir Meta duhet ta gjente Shqipërinë me zgjedhje të trefishta.

“Venecia”/ Grida Duma: Presidenti nuk ka shkelur kushtetutën, duhen zgjedhje të parakohshme
TIRANË Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma e ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24 skanoi zhvillimet e fundit politike në Shqipëri, ndërsa u pyet dhe për raportin e Komisionit të Venecias nëse Presidenti ...
BalkanWeb | 12-Oct-2019 18:46
TIRANË Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma e ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24 skanoi zhvillimet e fundit politike në Shqipëri, ndërsa u pyet dhe për raportin e Komisionit të Venecias nëse Presidenti ...

Meta “harron” 13 tetorin, tregon aftësitë në futboll/ VIDEO
Presidenti Ilir Meta vijon të tregojë se është një njeri I apasionuar pas sportit dhe ngjitjeve në mal. Në një postim në Facebook, kreu I qeverisë ka ndarë një video nga plazhi ku shfaqet duke xhongëluar me top. “E ...
VizionPlus | 13-Oct-2019 18:55
Presidenti Ilir Meta vijon të tregojë se është një njeri I apasionuar pas sportit dhe ngjitjeve në mal. Në një postim në Facebook, kreu I qeverisë ka ndarë një video nga plazhi ku shfaqet duke xhongëluar me top. “E ...

FOTO-LAJM: Shok i Çim Pekës dhe Bes Kallakut, ky është presidenti ynë
Ilir Meta ka zgjedhur që fundjavën ta kalojë në bregdet. Ai shihet në shoqërinë e aktorit të humorit Bes Kallaku dhe gazetarit Çim Peka, duke shijuar edhe një birrë. ‘Shqipëria ka diell për të gjithë! Në çdo stinë!’ , ...
GazetaTema | 12-Oct-2019 13:55
Ilir Meta ka zgjedhur që fundjavën ta kalojë në bregdet. Ai shihet në shoqërinë e aktorit të humorit Bes Kallaku dhe gazetarit Çim Peka, duke shijuar edhe një birrë. ‘Shqipëria ka diell për të gjithë! Në çdo stinë!’ , ...

FOTO: Pas “tërmetit” të Venecias, Ilir Meta pi birra me Çim Pekën
Ilir Meta ka zgjedhur që fundjavën ta kalojë në bregdet. Ai shihet në shoqërinë e aktorit të humorit Bes Kallaku dhe gazetarit Çim Peka, duke shijuar edhe një birrë. ‘Shqipëria ka diell për të gjithë! Në çdo stinë!’, ...
GazetaTema | 12-Oct-2019 13:49
Ilir Meta ka zgjedhur që fundjavën ta kalojë në bregdet. Ai shihet në shoqërinë e aktorit të humorit Bes Kallaku dhe gazetarit Çim Peka, duke shijuar edhe një birrë. ‘Shqipëria ka diell për të gjithë! Në çdo stinë!’, ...

Gazment Bardhi: Venecia konfirmoi se Presidenti nuk ka shkelur Kushtetutën
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, në një intervistë për “ABC News” tha se Komisioni i Venecias vërtetoi edhe njëherë se Presidenti Ilir Meta, nuk ka shkelur kushtetutën me shtyrjen e ...
BalkanWeb | 11-Oct-2019 21:40
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, në një intervistë për “ABC News” tha se Komisioni i Venecias vërtetoi edhe njëherë se Presidenti Ilir Meta, nuk ka shkelur kushtetutën me shtyrjen e ...

Bardhi: Ulemi në tryezë për zgjedhoren, nëse ka barazi mes palëve
mapo.alm Komisioni i Venecias në raportin përfundimtar të publikuar, deklaroi se Presidenti Ilir Meta, kapërceu kufijtë ligjorë me anulimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, i ...
Mapo | 11-Oct-2019 22:15
mapo.alm Komisioni i Venecias në raportin përfundimtar të publikuar, deklaroi se Presidenti Ilir Meta, kapërceu kufijtë ligjorë me anulimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, i ...

Venecia: Ka shkelje, por jo shkarkim/ Rama: Tre përfundime që konfirmojnë pa ekuivok drejtësinë tonë
Komisioni Venecias në seancë plenare diskutoi dhe miratoi opinionin pas kërkesës së kuvendit të Shqipërisë në lidhje me shkeljet e pretenduara të Kushtetutës nga presidenti Ilir Meta.
Top Channel | 11-Oct-2019 19:31
Komisioni Venecias në seancë plenare diskutoi dhe miratoi opinionin pas kërkesës së kuvendit të Shqipërisë në lidhje me shkeljet e pretenduara të Kushtetutës nga presidenti Ilir Meta.

Venecia: Nuk ka asnjë arsye për shkarkimin e Presidentit
Kreu i Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio deklaron se opinioni i komisionit është se nuk ka “tejkalim kompetencash” nga Presidenti Meta.VOA: Nuk janë kushtet për shkarkimin e Metës.Tërhiqet dhe Kryeministri Rama, ...
Telegraf | 12-Oct-2019 10:58
Kreu i Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio deklaron se opinioni i komisionit është se nuk ka “tejkalim kompetencash” nga Presidenti Meta.VOA: Nuk janë kushtet për shkarkimin e Metës.Tërhiqet dhe Kryeministri Rama, ...

E diela sportive e Ilir Metës, shfaqet duke luajtur me top buzë detit
“E diela është më e bukur kur nis sportive!”, shkruan presidenti Ilir Meta në një postim në Facebook. Në video, Meta shfaqet buzë detit, duke luajtur me top. Duket se pavarësisht zhvillimeve intensive në vend dhe bërjes ...
Telegrafi | 13-Oct-2019 18:44
“E diela është më e bukur kur nis sportive!”, shkruan presidenti Ilir Meta në një postim në Facebook. Në video, Meta shfaqet buzë detit, duke luajtur me top. Duket se pavarësisht zhvillimeve intensive në vend dhe bërjes ...

“Venecia”/ Vasili: Komisioni Hetimor duhej shpërndarë që sonte
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” nga gazetarja Nisida Tufa foli për raportin përfundimtar të Venecias, duke thënë se ky raport i tërhoqi vëmendjen maxhorancës. Çfarë mund të ...
BalkanWeb | 11-Oct-2019 19:07
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” nga gazetarja Nisida Tufa foli për raportin përfundimtar të Venecias, duke thënë se ky raport i tërhoqi vëmendjen maxhorancës. Çfarë mund të ...

”Venecia”, ja dy nenet e Kushtetutës që ka shkelur presidenti
Nga Carlo Bollino Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përpiqet edhe një herë t’i vijë rrotull verdiktit të Komisionit të Venecias. Mbrëmë në darkë, duke folur në një intervistë televizive dhënë gazetares Eni Vasili, ai ...
GazetaTema | 11-Oct-2019 19:51
Nga Carlo Bollino Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përpiqet edhe një herë t’i vijë rrotull verdiktit të Komisionit të Venecias. Mbrëmë në darkë, duke folur në një intervistë televizive dhënë gazetares Eni Vasili, ai ...

Maliqi në Top Talk: Socialistët e dinë se Meta se ka shkelur Kushtetutën, votat e opozitës u “blenë”
Komisioni i Venecias ka publikuar sot raportin përfundimtar në lidhje me shtyrjen e zgjedhjeve nga Presidenti Ilir Meta. Dhe u shpreh se ai kishte tejkaluar kopetencat e tij. Në studion e ‘Top Talk’ me Denis Dyrnjanë ka ...
Top Channel | 11-Oct-2019 18:47
Komisioni i Venecias ka publikuar sot raportin përfundimtar në lidhje me shtyrjen e zgjedhjeve nga Presidenti Ilir Meta. Dhe u shpreh se ai kishte tejkaluar kopetencat e tij. Në studion e ‘Top Talk’ me Denis Dyrnjanë ka ...

Gazment Bardhi: Venecia konfirmoi se Presidenti nuk ka shkelur Kushtetutën
Në një intervistë për gazetaren Mirela Milori, në ABC News, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, tha se Venecia konfirmoi se Presidenti nuk ka shkelur Kushtetutën. Pyetje: Cili është komenti ...
Telegraf | 11-Oct-2019 21:47
Në një intervistë për gazetaren Mirela Milori, në ABC News, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, tha se Venecia konfirmoi se Presidenti nuk ka shkelur Kushtetutën. Pyetje: Cili është komenti ...

VIDEO/ Zëdhënësi i Ilir Metës: Edhe në rast lufte, zgjedhjet i shtyn Kuvendi, jo presidenti. Presidenca zhduk pamjet
Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka dalë në një konferencë për shtyp mbasditen e kësaj të premte, për të komentuar opinionin e Komisionit të Venecias mbi shkeljet kushtetuese të Metës. Ai tha se raporti ...
GazetaTema | 11-Oct-2019 18:47
Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka dalë në një konferencë për shtyp mbasditen e kësaj të premte, për të komentuar opinionin e Komisionit të Venecias mbi shkeljet kushtetuese të Metës. Ai tha se raporti ...

Politika harron zgjedhjet e 13 tetorit, qytetarët vrapojnë në bulevard drejt…Maratonës
Edhe pse e diela e 13 tetorit ishte caktuar nga Presidenti Meta si datë për zhvillimin e zgjedhjeve lokale pas anulimit të 30 qershorit, institucionet dhe politika heshtën. Këtë të dielë edhe vetë kreu i Shtetit zgjodhi ...
ABCNews | 13-Oct-2019 18:44
Edhe pse e diela e 13 tetorit ishte caktuar nga Presidenti Meta si datë për zhvillimin e zgjedhjeve lokale pas anulimit të 30 qershorit, institucionet dhe politika heshtën. Këtë të dielë edhe vetë kreu i Shtetit zgjodhi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved