ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 14:03

Daka: Mbi 15 mijë zarfe të verifikuara do të dërgohen në QNR

Daka: Mbi 15 mijë zarfe të verifikuara do të dërgohen në QNR
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme.
Top Channel | 13-Oct-2019 21:04
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme.

Krejt çka ndodhi sot gjatë numërimit të votave të ardhura nga Serbia, ku nëntë zyrtarë të KQZ përfunduan në spital
Nëntë persona, nga 26 që kanë kërkuar ndihmë mjekësore, janë hospitalizuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi nga kontakti me zarfet me vota të ardhura nga Serbia për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, ...
Telegrafi | 13-Oct-2019 22:06
Nëntë persona, nga 26 që kanë kërkuar ndihmë mjekësore, janë hospitalizuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi nga kontakti me zarfet me vota të ardhura nga Serbia për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, ...

Daka: Zarfet me votat nga Serbia do të qëndrojnë në Ministrinë e Infrastrukturës, mbi 15 mijë zarfe të diasporës dërgohen në QNR
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...
Telegrafi | 13-Oct-2019 21:04
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...

KQZ mban mbledhje pas alergjisë që morën zyrtarët nga zarfet me votat e Serbisë
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sonte do të mbajë një mbledhje pas alergjisë që morën zyrtarët kosovarë të Qendrës së Numërimit të Rezultateve nga votat që erdhën nga Serbia. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka ...
Telegrafi | 13-Oct-2019 20:03
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sonte do të mbajë një mbledhje pas alergjisë që morën zyrtarët kosovarë të Qendrës së Numërimit të Rezultateve nga votat që erdhën nga Serbia. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka ...

Helmimi i komisionerëve/ Gjuriç: Po përgatitet skenar manipulimi
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Marko Gjuriç ka folur për rastin e helmimit të 26 zyrtarëve nga zarfet e votave të mbërritura nga Serbia. Gjuriç hodhi akuza se sipas tij, po përgatitet një skenar për ...
VizionPlus | 13-Oct-2019 18:55
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Marko Gjuriç ka folur për rastin e helmimit të 26 zyrtarëve nga zarfet e votave të mbërritura nga Serbia. Gjuriç hodhi akuza se sipas tij, po përgatitet një skenar për ...

Kosovë/ Hapën zarfat me vota të ardhura nga Serbia, helmohen komisionerët
Procesi i verifikimit të votave të ardhura nga Serbia është ndërprerë, pasi që zyrtarët që kanë qenë në kontakt me zarfet me votat nga Serbia u është shfaqur alergji në duar. Megjithatë, ende nuk është e qartë se për ...
VizionPlus | 13-Oct-2019 18:55
Procesi i verifikimit të votave të ardhura nga Serbia është ndërprerë, pasi që zyrtarët që kanë qenë në kontakt me zarfet me votat nga Serbia u është shfaqur alergji në duar. Megjithatë, ende nuk është e qartë se për ...

Historianët e Deçanit: Lista Serbe të shpallet organizatë terroriste
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan ka kërkuar që Lista Serbe të shpallet organizatë terroriste. Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, përmes një komunikate për media, thotë ...
Gazeta Observer | 13-Oct-2019 22:12
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan ka kërkuar që Lista Serbe të shpallet organizatë terroriste. Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, përmes një komunikate për media, thotë ...

Misteri/ Zarfet e ardhura nga Serbia u shkaktojnë alergji numëruesve në Prishtinë, 26 të helmuar
Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Qendrën e verifikimit të votave në Serbi, për shkak të disa problemeve që kanë shfaqur numëruesit. Mediat kosovare raportojnë se është ndërprerë procesi i verifikimit të ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 18:47
Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Qendrën e verifikimit të votave në Serbi, për shkak të disa problemeve që kanë shfaqur numëruesit. Mediat kosovare raportojnë se është ndërprerë procesi i verifikimit të ...

Historianët e Deçanit: Lista Serbe të shpallet organizatë terroriste
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, përmes një komunikate për media, thotë se e mori me shqetësim të madh lajmin që 26 zyrtarë të Komisionit Qendrorë të Zgjedhjeve janë helmuar pas kontaktit me ...
Lajminet | 13-Oct-2019 21:57
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, përmes një komunikate për media, thotë se e mori me shqetësim të madh lajmin që 26 zyrtarë të Komisionit Qendrorë të Zgjedhjeve janë helmuar pas kontaktit me ...

Alergjia e sotme rikujton helmimet e nxënësve
Mbi 7 mijë shqiptarë, kryesisht të moshave të reja, ishin helmuar me gazra toksike. Nga incizimet e bëra simptomat tregojnë se nxënësit u helmuan me një lloj helmi toksik, i cili kishte ndikim të fortë në organizëm duke ...
AlbInfo | 13-Oct-2019 21:56
Mbi 7 mijë shqiptarë, kryesisht të moshave të reja, ishin helmuar me gazra toksike. Nga incizimet e bëra simptomat tregojnë se nxënësit u helmuan me një lloj helmi toksik, i cili kishte ndikim të fortë në organizëm duke ...

Historianët e Deçanit: Lista Serbe të shpallet organizatë terroriste
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, përmes një komunikate për media, thotë se e mori me shqetësim të madh lajmin që 26 zyrtarë të Komisionit Qendrorë të Zgjedhjeve janë helmuar pas kontaktit me ...
Kosova Press | 13-Oct-2019 21:52
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, përmes një komunikate për media, thotë se e mori me shqetësim të madh lajmin që 26 zyrtarë të Komisionit Qendrorë të Zgjedhjeve janë helmuar pas kontaktit me ...

Ramadani, rezultatet e analizave pas 24-48 orësh
Nëntë nga verifikuesit e votave të KQZ-së u dërguan në Klinikën Infektive për trajtim të mëtutjeshëm. Në mesin e tyre janë edhe dy gra shtatzëna, ndërkaq nga Instituti Kombëtar për Shëndetin Publik thonë se për ...
Gazeta Monitor | 13-Oct-2019 21:46
Nëntë nga verifikuesit e votave të KQZ-së u dërguan në Klinikën Infektive për trajtim të mëtutjeshëm. Në mesin e tyre janë edhe dy gra shtatzëna, ndërkaq nga Instituti Kombëtar për Shëndetin Publik thonë se për ...

Daka: Zarfet nga Serbia do të hetohen nga policia, votat e diasporës nesër dërgohen për numërim
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot në mbrëmje ka mbajtur një mbledhje pas kundërmimit dhe alergjisë që shkaktuan votat e ardhura nga Serbia te zyrtarët e numërimit. Kryetarja e këtij institucioni, Valdete Daka, ka thënë ...
Gazeta Monitor | 13-Oct-2019 21:46
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot në mbrëmje ka mbajtur një mbledhje pas kundërmimit dhe alergjisë që shkaktuan votat e ardhura nga Serbia te zyrtarët e numërimit. Kryetarja e këtij institucioni, Valdete Daka, ka thënë ...

Daka: Zarfet nga Serbia do të hetohen nga policia
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...
Aktuale.MK | 13-Oct-2019 21:30
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...

Gjuriç akuzon: Kurti do të thërrasë në Kuvendin e Kosovës, “serbët e tij”
Zyrtari i të ashtuquajturës zyrës serbe, Marko Gjuricc ka folur për skenarë në parlamentin e Kosovës, ku sipas tij do të futen “serbët e Kurtit”. “Nga kjo çfarë ndodhi sot duhet parë të gjithë se çfarë budallenjsh ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 18:47
Zyrtari i të ashtuquajturës zyrës serbe, Marko Gjuricc ka folur për skenarë në parlamentin e Kosovës, ku sipas tij do të futen “serbët e Kurtit”. “Nga kjo çfarë ndodhi sot duhet parë të gjithë se çfarë budallenjsh ...

Kosovë, votat e diasporës do të transferohen nga Ministria në QNR
Valdete Daka, kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ka thënë se KQZ-ja ka vendosur që votat nga diaspora nga objekti i Ministrisë së Infrastrukturës të barten në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, sipas ...
Portalb | 13-Oct-2019 21:18
Valdete Daka, kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ka thënë se KQZ-ja ka vendosur që votat nga diaspora nga objekti i Ministrisë së Infrastrukturës të barten në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, sipas ...

Daka: Zarfet nga Serbia do të hetohen nga policia, votat e diasporës nesër dërgohen për numërim
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot në mbrëmje ka mbajtur një mbledhje pas kundërmimit dhe alergjisë që shkaktuan votat e ardhura nga Serbia te zyrtarët e numërimit. Kryetarja e këtij institucioni, Valdete Daka, ka thënë ...
Klan Kosova | 13-Oct-2019 21:14
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot në mbrëmje ka mbajtur një mbledhje pas kundërmimit dhe alergjisë që shkaktuan votat e ardhura nga Serbia te zyrtarët e numërimit. Kryetarja e këtij institucioni, Valdete Daka, ka thënë ...

Flet Valdete Daka pas mbledhjes së mbajtur rreth helmimit të zyratrëve të KQZ-së
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...
InFokusi | 13-Oct-2019 21:14
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...

Halimi: Do të ofrojmë sigurinë maksimale që mos të preket integriteti i procesit zgjedhor
Kryeshefi ekzekutiv i sekretariatit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët e KQZ-së, teksa ka theksuar se do të ofrojnë sigurinë maksimale që mos të preket ...
Telegrafi | 13-Oct-2019 18:55
Kryeshefi ekzekutiv i sekretariatit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët e KQZ-së, teksa ka theksuar se do të ofrojnë sigurinë maksimale që mos të preket ...

Daka: 15 500 zarfe nga diaspora dërgohen nesër në QNR
Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka bërë të ditur se rreth 15 mijë e 500 zarfe me vota nga diaspora do të dërgohen të hënën në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR), dhe do të procedohen sipas rregullave, ...
AlbInfo | 13-Oct-2019 21:11
Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka bërë të ditur se rreth 15 mijë e 500 zarfe me vota nga diaspora do të dërgohen të hënën në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR), dhe do të procedohen sipas rregullave, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved