ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2020 19:22

Dialogu/Pas Kosovës radha i vjen Serbisë, i dërguari i Trump: Qytetarët e dy vendeve duan paqe

Dialogu/Pas Kosovës radha i vjen Serbisë, i dërguari i Trump: Qytetarët e dy vendeve duan paqe
BEOGRAD Richard Grenell, i dërguari special I Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë pas takimeve që zhvilloi një ditë më parë më zyrtarët e Kosovës, ka mbërritur sot në Beograd ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 15:54
BEOGRAD Richard Grenell, i dërguari special I Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë pas takimeve që zhvilloi një ditë më parë më zyrtarët e Kosovës, ka mbërritur sot në Beograd ...

Richard Grenell në Beograd, vëmendje për bisedimet me Kosovën
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbisë po qëndron të enjten në Beograd, një dita pasi vizitoi Prishtinën, për herë të parë që kur mori detyrën e re. Ai takoi ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 15:27
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbisë po qëndron të enjten në Beograd, një dita pasi vizitoi Prishtinën, për herë të parë që kur mori detyrën e re. Ai takoi ...

Ambasada amerikane: Kosova e Serbia duhet të punojnë ngushtë e shpejt
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, beson fuqishëm se “zhvillimi ekonomik, krijimi i vendeve të punës për të rinjtë dhe rritja e mundësive tregtare luajnë rol kryesor në sigurimin e paqes ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 20:46
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, beson fuqishëm se “zhvillimi ekonomik, krijimi i vendeve të punës për të rinjtë dhe rritja e mundësive tregtare luajnë rol kryesor në sigurimin e paqes ...

I dërguari i posaçëm i presidentit Trump zbarkon në Beograd, për Kosovën
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbisë po qëndron të enjten në Beograd, një dita pasi vizitoi Prishtinën, për herë të parë që kur mori detyrën e re. Ai takoi ...
Telegraf | 10-Oct-2019 16:07
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbisë po qëndron të enjten në Beograd, një dita pasi vizitoi Prishtinën, për herë të parë që kur mori detyrën e re. Ai takoi ...

Ambasada e SHBA-së publikon foto nga takimi i Emisarit të Trump me Kurtin, Osmanin, Veselin e Haradinajn
Ambasada e SHBA-së në Prishtinë ka publikuar disa fotografi nga vizita në Kosovë e të dërguarit special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Grenell gjatë vizitës në Kosovë ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 19:29
Ambasada e SHBA-së në Prishtinë ka publikuar disa fotografi nga vizita në Kosovë e të dërguarit special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Grenell gjatë vizitës në Kosovë ...

Ambasada e SHBA-së pas vizitës së Grenell: Qëllimi ynë është bashkimi i partnerëve tanë në Serbi dhe Kosovë, për një zgjidhje gjithëpërfshirëse
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, përmes një komunikate dërguar mediave ka njoftuar për takimet fillestare të Dërguarit Special Presidencial për Negociatat e Paqes mes Serbisë dhe Kosovës, ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 17:54
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, përmes një komunikate dërguar mediave ka njoftuar për takimet fillestare të Dërguarit Special Presidencial për Negociatat e Paqes mes Serbisë dhe Kosovës, ...

“Do ta udhëheq unë,” Kurti për dialogun Kosovë-Serbi
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se si kryeministri i ri i Kosovës do të jetë ai që do të marrë në dorë frenat e dialogut me Serbinë, duke nxjerrë jashtë loje presidentin Hashim Thaçi. Në një ...
ABCNews | 10-Oct-2019 23:21
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se si kryeministri i ri i Kosovës do të jetë ai që do të marrë në dorë frenat e dialogut me Serbinë, duke nxjerrë jashtë loje presidentin Hashim Thaçi. Në një ...

“I pakorruptuar, pa pazare të fshehta”, analisti amaerikan flet për zgjedhjen e Albin Kurtit: Qëndrimi amerikan të mbështetet tek realiteti i ri në Kosovë
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 21:04
Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të ...

I dërguari i Posaçëm i Trump mesah në Prishtinë: Nga 2008, SHBA s’ka pasur kaq shumë vëmendje për Kosovën
I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Ai u takua me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi pas ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 19:01
I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Ai u takua me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi pas ...

Grenell në Serbi pritet me brohoritjet “Kosovo, UÇK-ISIS”
Me thirrjet “Kosovo, UÇK-ISIS”, të zmadhuara me megafon, është pritur sot në Beograd Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë. Këto thirrje dëgjohen ...
Lajminet | 10-Oct-2019 23:42
Me thirrjet “Kosovo, UÇK-ISIS”, të zmadhuara me megafon, është pritur sot në Beograd Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë. Këto thirrje dëgjohen ...

Thirrjet “Kosovo, UÇK-ISIS” e kanë pritur në Beograd emisarin Grenell
Me thirrjet “Kosovo, UÇK-ISIS”, të zmadhuara me megafon, është pritur sot në Beograd Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë. Këto thirrje dëgjohen ...
Gazeta Observer | 10-Oct-2019 23:31
Me thirrjet “Kosovo, UÇK-ISIS”, të zmadhuara me megafon, është pritur sot në Beograd Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë. Këto thirrje dëgjohen ...

Ambasada amerikane del me deklaratë pas vizitës së Grenellit
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, beson fuqishëm se “zhvillimi ekonomik, krijimi i vendeve të punës për të rinjtë dhe rritja e mundësive tregtare luajnë rol kryesor në sigurimin e paqes ...
Shenja | 10-Oct-2019 22:42
Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, beson fuqishëm se “zhvillimi ekonomik, krijimi i vendeve të punës për të rinjtë dhe rritja e mundësive tregtare luajnë rol kryesor në sigurimin e paqes ...

SHQETËSIMI/ Schwarz Schilling: ju tregoj se ç’po luhet me Kosovën e Serbinë dhe pse mund të ketë këmbim territoresh
Christian Schwarz-Schilling, një ish-i dërguar i Perëndimit për Bosnjen, një diplomat me njohje të thella për rajonin, beson se fuqitë e mëdha, SHBA dhe Rusia, e kanë paktin mes tyre për ndarjen e influencave në rajon, ...
Tesheshi | 10-Oct-2019 22:24
Christian Schwarz-Schilling, një ish-i dërguar i Perëndimit për Bosnjen, një diplomat me njohje të thella për rajonin, beson se fuqitë e mëdha, SHBA dhe Rusia, e kanë paktin mes tyre për ndarjen e influencave në rajon, ...

I dërguari i Trump takon liderët në Kosovë, gazetarja amerikane nxjerr foton: Nuk e shoh Palmer
Përfaqësuesi special i Presidentit Amerikan Donald Trump për Bisedimet Paqësore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ambasadori i SHBA në Gjermani Richard Grenell, ka qenë sot në Prishtinë ku është takuar me liderët kryesorë. ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 17:23
Përfaqësuesi special i Presidentit Amerikan Donald Trump për Bisedimet Paqësore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ambasadori i SHBA në Gjermani Richard Grenell, ka qenë sot në Prishtinë ku është takuar me liderët kryesorë. ...

Ambasada amerikane: Kosova e Serbia të punojnë ngushtë e shpejtë, drejt të ardhmes
Në këtë kumtesë thuhet se në Prishtinë, Grenell ka takuar presidentin Hashim Thaçi, dhe krerët e partive politike, Albin Kurtin, Isa Mustafën, Vjosa Osmanin, Kadri Veselin e Ramush Haradinajn. Ndërkohë përgjatë vizitës ...
Illyriapress | 10-Oct-2019 21:10
Në këtë kumtesë thuhet se në Prishtinë, Grenell ka takuar presidentin Hashim Thaçi, dhe krerët e partive politike, Albin Kurtin, Isa Mustafën, Vjosa Osmanin, Kadri Veselin e Ramush Haradinajn. Ndërkohë përgjatë vizitës ...

Ambasada amerikane pas vizitës së Grenell: Kosova e Serbia të punojnë ngushtë e shpejtë për të ecur drejt të ardhmes
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë në një kumtesë për media kanë dhënë detaje rreth vizitës së ambasadorit Richard Grenell në Prishtinë dhe Beograd përgjatë 9 dhe 10 tetorit. Në këtë kumtesë ...
Albportali | 10-Oct-2019 21:03
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë në një kumtesë për media kanë dhënë detaje rreth vizitës së ambasadorit Richard Grenell në Prishtinë dhe Beograd përgjatë 9 dhe 10 tetorit. Në këtë kumtesë ...

Ambasada e SHBA-së: Kosova e Serbia të shikojnë nga e ardhmja
Ambasada Amerikane në Kosovë ka dhënë detaje rreth vizitës së ambasadorit Grenell. Në njoftimin e kësaj ambasade tregohet se Grenell ka zhvilluar takime me krerët e partive politike në Kosovë dhe me presidentin Thaçi, ...
AlbInfo | 10-Oct-2019 19:36
Ambasada Amerikane në Kosovë ka dhënë detaje rreth vizitës së ambasadorit Grenell. Në njoftimin e kësaj ambasade tregohet se Grenell ka zhvilluar takime me krerët e partive politike në Kosovë dhe me presidentin Thaçi, ...

Publikohen fotot e takimit të Emisarit të Trump me Kurtin, Osmanin, Veselin e Haradinajn
Ambasada Amerikane në Kosovë një ditë pas vizitës së të deleguarit special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka publikuar fotografi të takimeve që ky i fundit i pati me liderët e vendit. Në faqen ...
Zeri | 10-Oct-2019 18:34
Ambasada Amerikane në Kosovë një ditë pas vizitës së të deleguarit special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka publikuar fotografi të takimeve që ky i fundit i pati me liderët e vendit. Në faqen ...

Publikohen fotot e takimit të Grenell me liderët politikë të Kosovës
Ambasada Amerikane në Kosovë një ditë pas vizitës së të deleguarit special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka publikuar fotografi të takimeve që ky i fundit i pati me liderët e vendit. Në faqen ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 18:30
Ambasada Amerikane në Kosovë një ditë pas vizitës së të deleguarit special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka publikuar fotografi të takimeve që ky i fundit i pati me liderët e vendit. Në faqen ...

Palmer qëndron javën e ardhshme në Beograd
Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer është emëruar i ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 20:56
Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer është emëruar i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved