ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 14:32

Franca: Negociatat në vitin 2020/ Reuters: Shqipëria dhe Maqedonia s’janë gati

Franca: Negociatat në vitin 2020/ Reuters: Shqipëria dhe Maqedonia s’janë gati
Franca duket se ka në plan ti shembë shpresat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për çeljen e bisedimeve të anëtarësimit tani shpejt. Burime diplomatike thanë për reuters se Parisi ua bëri të qartë anëtarëve të tjerë ...
Top Channel | 11-Oct-2019 02:27
Franca duket se ka në plan ti shembë shpresat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për çeljen e bisedimeve të anëtarësimit tani shpejt. Burime diplomatike thanë për reuters se Parisi ua bëri të qartë anëtarëve të tjerë ...

Franca propozon shtyrjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Franca ka propozuar për draftin e samitit shtyrjen e një vendimi për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në mbledhjen e javës së ardhshme të Këshillit Europian.
Top Channel | 10-Oct-2019 22:08
Franca ka propozuar për draftin e samitit shtyrjen e një vendimi për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në mbledhjen e javës së ardhshme të Këshillit Europian.

Hapja e negociatave, Hahn: Mosdhënia e datës për Shqipërinë do të ishte një gabim politik i BE
Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka deklaruar se “fillimi i negociatave për anëtarësimin në BE për Maqedoninë dhe refuzimi i kandidaturës së Shqipërisë do të ishte një gabim i madh politik për BE-në”. ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 22:02
Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka deklaruar se “fillimi i negociatave për anëtarësimin në BE për Maqedoninë dhe refuzimi i kandidaturës së Shqipërisë do të ishte një gabim i madh politik për BE-në”. ...

Bullgaria votë “pro” negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut
mapo.al Parlamenti i Bullgarisë ka votuar pro çeljes së negociatave të Bashkimit Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ligjvënësit bullgarë kanë votuar me 129 vota pro, 4 kundër dhe një abstenim. Në përfundim ...
Mapo | 10-Oct-2019 21:42
mapo.al Parlamenti i Bullgarisë ka votuar pro çeljes së negociatave të Bashkimit Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ligjvënësit bullgarë kanë votuar me 129 vota pro, 4 kundër dhe një abstenim. Në përfundim ...

‘Jo’ e Holandës, biznesmeni gay: Po s’më lanë t’i lyej buzët lirshëm nuk hymë në BE
Më datë 15 tetor, Këshilli i Ministrave do të diskutojë në Luksemburg në lidhje me zgjerimin dhe do të vendose në mënyrë unanime. Por, edhe pse Komisioni Evropian është pro çeljes së negociatave, Holanda vazhdon të ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 20:01
Më datë 15 tetor, Këshilli i Ministrave do të diskutojë në Luksemburg në lidhje me zgjerimin dhe do të vendose në mënyrë unanime. Por, edhe pse Komisioni Evropian është pro çeljes së negociatave, Holanda vazhdon të ...

Skenarët/ Holandë: Rrëzohen mocionet për bllokimin e Shqipërisë
mapo.al Tre mocione që janë paraqitur në parlamentin holandez për të bllokuar nisjen e negociatave me Shqipërinë janë rrëzuar. Tre mocionet ishin paraqitur nga parti të ekstremit të majtë dhe të djathtë dhe kërkonin të ...
Mapo | 10-Oct-2019 20:16
mapo.al Tre mocione që janë paraqitur në parlamentin holandez për të bllokuar nisjen e negociatave me Shqipërinë janë rrëzuar. Tre mocionet ishin paraqitur nga parti të ekstremit të majtë dhe të djathtë dhe kërkonin të ...

Pas Francës, Holanda: As negociata me kushte për Shqipërinë
mapo.al Qëndrimi i Francës për t’i thënë jo deri në 2020-n mosçeljes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda. Paraditen e të enjtes në parlamentin holandez, tre deputetë depozituan 3 mocione ...
Mapo | 10-Oct-2019 19:37
mapo.al Qëndrimi i Francës për t’i thënë jo deri në 2020-n mosçeljes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda. Paraditen e të enjtes në parlamentin holandez, tre deputetë depozituan 3 mocione ...

Negociatat, Shqipëria “përçan” Bashkimin Europian: Zhgënjyese, besueshmëria jonë është në diskutim
Një lajm i shpërndarë nga Reuters dhe më pas marrë nga Euroneës, njofton se Franca është kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian tani për tani. “Franca u tha vendeve ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 18:47
Një lajm i shpërndarë nga Reuters dhe më pas marrë nga Euroneës, njofton se Franca është kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian tani për tani. “Franca u tha vendeve ...

Bisedimet me BE, Zëri i Amerikës: Franca kërkon shtyrjen për Tiranën e Shkupin
Parisi propozon rishikim të proceit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Franca kërkon shtyrjen e një ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 18:15
Parisi propozon rishikim të proceit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Franca kërkon shtyrjen e një ...

VOA e konfirmon: Franca kërkon shtyrjen e negociatave për Shqipërinë
mapo.al Parisi propozon rishikim të procesit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Parisi zyrtar kërkon ...
Mapo | 10-Oct-2019 18:40
mapo.al Parisi propozon rishikim të procesit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Parisi zyrtar kërkon ...

“Zëri i Amerikës”: Pse Franca kërkon shtyrjen e bisedimeve për Tiranën e Shkupin
Parisi propozon rishikim të proceit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Franca kërkon shtyrjen e një ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 18:35
Parisi propozon rishikim të proceit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Franca kërkon shtyrjen e një ...

Negociatat/ Rrëzohen amendamentet e ekstremistëve në parlamentin e Holandës
Tre mocionet e ngritura sot në parlamentin holandez nga e majta ekstreme dhe e djathta ekstreme janë rrëzuar.
Top Channel | 10-Oct-2019 18:03
Tre mocionet e ngritura sot në parlamentin holandez nga e majta ekstreme dhe e djathta ekstreme janë rrëzuar.

Deputeti i Bundestagut: Po-ja për Shqipërinë, lehtësim edhe për…
mapo.al Dy deputetë socialdemokratë gjermanë, Metin Hakverdi dhe Christian Petry vizitojnë Maqedoninë dhe Shqipërinë, pas vendimit të marrë nga parlamenti gjerman për hapjen e negociatave. Më 15 tetor mblidhet Këshilli ...
Mapo | 10-Oct-2019 18:24
mapo.al Dy deputetë socialdemokratë gjermanë, Metin Hakverdi dhe Christian Petry vizitojnë Maqedoninë dhe Shqipërinë, pas vendimit të marrë nga parlamenti gjerman për hapjen e negociatave. Më 15 tetor mblidhet Këshilli ...

?Hahn: Shtyrja e hapjes së negociatave me Shqipërinë, do të ishte gabim i madh politik
Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn ka thënë se, hapja e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Evropian me Maqedoninë e Veriut dhe refuzimi i kandidaturës së Shqipërisë do të ishte një gabim i madh ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 23:59
Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn ka thënë se, hapja e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Evropian me Maqedoninë e Veriut dhe refuzimi i kandidaturës së Shqipërisë do të ishte një gabim i madh ...

Zëri i Amerikës: Bisedimet me BE, Franca kërkon shtyrjen për Tiranën e Shkupin
Parisi propozon rishikim të proceit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Franca kërkon shtyrjen e një ...
Telegraf | 10-Oct-2019 18:50
Parisi propozon rishikim të proceit të Zgjerimit: Komisioni europian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet të avancojnë me reformat. Franca kërkon shtyrjen e një ...

Tre mocione kundër Shqipërisë/ Holanda e vendosur: Të mos hapen negociatat, me asnjë kusht
Qëndrimi refuzues i Holandës ndaj çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian, vijon të përforcohet me afrimin e mbledhjes së ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare, më 17 dhe tetor, në ...
Telegraf | 10-Oct-2019 18:47
Qëndrimi refuzues i Holandës ndaj çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian, vijon të përforcohet me afrimin e mbledhjes së ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare, më 17 dhe tetor, në ...

Parlamenti i Holandës, tre mocione kundër Shqipërisë: Të mos hapen negociatat me asnjë kusht
Qëndrimi i Francës për t’i thënë jo deri në 2020-n mos hapjes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda. Paraditen e të enjtes në parlamentin holandez, tre deputetë depozituan tre mocione bllokuese ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 21:35
Qëndrimi i Francës për t’i thënë jo deri në 2020-n mos hapjes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda. Paraditen e të enjtes në parlamentin holandez, tre deputetë depozituan tre mocione bllokuese ...

Parlamenti i Holandës, 3 mocione kundër Shqipërisë: Të mos hapen negociatat, me asnjë kusht
Qëndrimi i Francës për t'i thënë jo deri në 2020-n mosçeljes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda.
Top Channel | 10-Oct-2019 16:41
Qëndrimi i Francës për t'i thënë jo deri në 2020-n mosçeljes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda.

Parlamenti i Holandës, 3 mocione kundër Shqipërisë: Të mos hapen negociatat, me asnjë kusht
Qëndrimi i Francës për t’i thënë jo deri në 2020-n mosçeljes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda. Paraditen e të enjtes në parlamentin holandez, tre deputetë depozituan 3 mocione bllokuese për ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 16:54
Qëndrimi i Francës për t’i thënë jo deri në 2020-n mosçeljes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda. Paraditen e të enjtes në parlamentin holandez, tre deputetë depozituan 3 mocione bllokuese për ...

Reuters: Jo vetem Franca, edhe Holanda dhe Danimarka janë kundër
Franca mësohet t’i ketë thënë shteteve të tjera europiane se është kundër nisjes së bisedimeve për anëtarësim në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Agjencia Reuters, duke cituar burime diplomatike, thotë se ky ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 16:45
Franca mësohet t’i ketë thënë shteteve të tjera europiane se është kundër nisjes së bisedimeve për anëtarësim në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Agjencia Reuters, duke cituar burime diplomatike, thotë se ky ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved