ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 10:05

Sot takohet Kurti me Osmanin, në pritje të takimit për koalicionin qeverisës

Sot takohet Kurti me Osmanin, në pritje të takimit për koalicionin qeverisës
Siç ka paralajmëruar kreu i Vetevëndosjes, Albin Kurti, dy ditë më parë, sot pritet të zhvillohet takimi i parë me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre në ...
Top Channel | 10-Oct-2019 13:20
Siç ka paralajmëruar kreu i Vetevëndosjes, Albin Kurti, dy ditë më parë, sot pritet të zhvillohet takimi i parë me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre në ...

“Fillimi i qeverisjes” Albin Kurti flet para takimit me Vjosa Osmanin
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. I pari i VV-së ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 12:42
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. I pari i VV-së ...

Kurti takon Mustafën, diskutojnë për mundësinë e bashkëqeverisjes
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari i kësaj partie për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se sot do të takojë kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre, ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 07:51
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari i kësaj partie për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se sot do të takojë kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre, ...

Sot bisedimet për koalicionin, Albin Kurti takohet me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin
Këtë të enjte do të nisin bisedimet për formimin e një koalicioni qeverisës mes dy forcave politike që fituan shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Lideri i Lëvizjes ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 11:07
Këtë të enjte do të nisin bisedimet për formimin e një koalicioni qeverisës mes dy forcave politike që fituan shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Lideri i Lëvizjes ...

Takimi me Osmanin/ Kurti: Ky është fillimi i qeverisjes së re
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. I pari i VV-së ...
Lapsi | 10-Oct-2019 13:07
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. I pari i VV-së ...

Fillon takimi Kurti-Mustafa-Osmani
E plotësuar- Në njërin nga hotelet e Prishtinës ka filluar takimi në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe kandidates për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani. Takimi i ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 12:08
E plotësuar- Në njërin nga hotelet e Prishtinës ka filluar takimi në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe kandidates për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani. Takimi i ...

“Do takohem shpejt me Ramën”, Albin Kurti: Ja marrëdhëniet e mia me Presidentin Meta
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti në një intervistë për “Opinion” u pyet edhe për raportet që ka me kryeministrin Edi Rama dhe me presidentin e Republikës së Shqipërisë. Ai theksoi se me Edi Ramën ka pasur marrëdhënie ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 23:05
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti në një intervistë për “Opinion” u pyet edhe për raportet që ka me kryeministrin Edi Rama dhe me presidentin e Republikës së Shqipërisë. Ai theksoi se me Edi Ramën ka pasur marrëdhënie ...

Takimi mes LDK-së dhe Vetëvendosjes mund të zgjasë tri orë (VIDEO)
Në një nga hotelet e kryeqytetit është duke u mbajtur takimi mes përfaqësuesve të Vetëvendosjes dhe LDK-së ku do të diskutohet për koalicionin e mundshëm paszgjedhor mes këtyre dy partive. Vetëvendosja – partia e cila ...
Klan Kosova | 10-Oct-2019 13:28
Në një nga hotelet e kryeqytetit është duke u mbajtur takimi mes përfaqësuesve të Vetëvendosjes dhe LDK-së ku do të diskutohet për koalicionin e mundshëm paszgjedhor mes këtyre dy partive. Vetëvendosja – partia e cila ...

Kurti, Mustafa e Osmani ende në takim
Kanë kaluar 30 minuta që kur ka filluar takimi mes kryetarit të VV-se Albin Kurti dhe Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa e kandidates për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani. Ky takim i cili është duke u zhvilluara në ...
Arbresh | 10-Oct-2019 13:07
Kanë kaluar 30 minuta që kur ka filluar takimi mes kryetarit të VV-se Albin Kurti dhe Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa e kandidates për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani. Ky takim i cili është duke u zhvilluara në ...

Kurti, Mustafa e Osmani ende në takim
Kanë kaluar 30 minuta që kur ka filluar takimi mes kryetarit të VV-se Albin Kurti dhe Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa e kandidates për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani. Ky takim i cili është duke u zhvilluara në ...
Medial | 10-Oct-2019 13:04
Kanë kaluar 30 minuta që kur ka filluar takimi mes kryetarit të VV-se Albin Kurti dhe Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa e kandidates për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani. Ky takim i cili është duke u zhvilluara në ...

Kurti takohet me Mustafën e Osmanin
Në një nga hotelet në kryeqytet ka nisur takimi ndërmjet kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të LDK-së, Isa Mustafa e pjesë e këtij takimi është kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani. Ata pritet ...
AlbInfo | 10-Oct-2019 13:01
Në një nga hotelet në kryeqytet ka nisur takimi ndërmjet kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të LDK-së, Isa Mustafa e pjesë e këtij takimi është kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani. Ata pritet ...

Kurti e konsideron të kryer koalicionin me LDK-në: Ky është fillimi i qeverisjes
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani. I pari i VV-së Kurti tha para mediave se ky ...
Gazeta Monitor | 10-Oct-2019 12:58
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani. I pari i VV-së Kurti tha para mediave se ky ...

Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike – takohen për koalicionin qeverisës
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, bashkë me kandidaten e kësaj partie për postin e kryeministrit, Vjosa Osmani, po takohen në Prishtinë për të ...
Zeri Amerikes | 10-Oct-2019 12:55
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, bashkë me kandidaten e kësaj partie për postin e kryeministrit, Vjosa Osmani, po takohen në Prishtinë për të ...

Kurti e konsideron të kryer koalicionin me LDK-në: Ky është fillimi i qeverisjes
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. I pari i VV-së ...
Shenja | 10-Oct-2019 12:49
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. I pari i VV-së ...

“Ky është fillimi qeverisjes së re”, Albin Kurti takim ‘kokë më kokë’ me Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin
Postuar: 10/10/2019 - 12:43 Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti i cili doli fitues në zgjedhjet parlamentare në Kosovë ka njoftuar një takim që do të mbajë me kreun e LDK-së Isa Mustafën dhe kandidaten për kryeministre të ...
Sot.Al | 10-Oct-2019 12:48
Postuar: 10/10/2019 - 12:43 Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti i cili doli fitues në zgjedhjet parlamentare në Kosovë ka njoftuar një takim që do të mbajë me kreun e LDK-së Isa Mustafën dhe kandidaten për kryeministre të ...

Nis takimi VV-LDK, flasin për koalicionin
Ka nisur takimi mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti – partia e së cilit deri në rezultatet e tanishme zyrtare del të jetë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit – me kandidaten e LDK-së për kryeministre Vjosa ...
Klan Kosova | 10-Oct-2019 12:48
Ka nisur takimi mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti – partia e së cilit deri në rezultatet e tanishme zyrtare del të jetë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit – me kandidaten e LDK-së për kryeministre Vjosa ...

Albin Kurti i prerë: Dialogun me Serbinë do ta udhëheq unë, jo Thaçi. E shkarkojmë nëse….
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti la të kuptohet në emisionin “Opinion”, se nëse do të kishte votat e duhura, ai do ta shkarkonte Hashim Thaçin nga posti i presidentit. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 22:54
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti la të kuptohet në emisionin “Opinion”, se nëse do të kishte votat e duhura, ai do ta shkarkonte Hashim Thaçin nga posti i presidentit. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, ...

Kurti: Sot është fillimi i Qeverisë së re
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë shkurt për Klan Kosovën se sot është fillimi i Qeverisë së re e cila sipas tij “do ta çkapë shtetin dhe do t`i hap perspektivë të re Kosovës”. Këto komente ai i ...
Arbresh | 10-Oct-2019 12:41
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë shkurt për Klan Kosovën se sot është fillimi i Qeverisë së re e cila sipas tij “do ta çkapë shtetin dhe do t`i hap perspektivë të re Kosovës”. Këto komente ai i ...

Fillon takimi i Albin Kurtit me LDK-në
Para pak minutash ka nisur në Prishtinë, takimi mes Albin Kurtit, Isa Mustafës dhe Vjosa Osmanit. Ky takim mes dy partive që dolën me numërin më të madh të votive nga zgjedhjet e 6 tetorit, duke shënuar edhe nisjen e ...
Zeri | 10-Oct-2019 12:41
Para pak minutash ka nisur në Prishtinë, takimi mes Albin Kurtit, Isa Mustafës dhe Vjosa Osmanit. Ky takim mes dy partive që dolën me numërin më të madh të votive nga zgjedhjet e 6 tetorit, duke shënuar edhe nisjen e ...

Kurti e konsideron të kryer koalicionin me LDK-në
Krye i Vetëvendosjes dhe njëherazi kandidati për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së Isa Mustafën e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa ...
Alsat-M | 10-Oct-2019 12:34
Krye i Vetëvendosjes dhe njëherazi kandidati për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së Isa Mustafën e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved