ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/02/2020 23:56

“Vullnet për të qeverisur bashkë” Vjosa Osmani flet pas takimit me Albin Kurtin: Do reduktohet numri i ministrive

“Vullnet për të qeverisur bashkë” Vjosa Osmani flet pas takimit me Albin Kurtin: Do reduktohet numri i ministrive
Vjosa Osmani e LDK-së, ka folur pas takimit që ka pasur me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në të cilin ka diskutuar për arritjen e një marrëveshje koalicioni për të qeverisur me Republikën e Kosovës. ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 13:59
Vjosa Osmani e LDK-së, ka folur pas takimit që ka pasur me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në të cilin ka diskutuar për arritjen e një marrëveshje koalicioni për të qeverisur me Republikën e Kosovës. ...

Albin Kurti: Do të qeverisim me LDK-në, nuk do vrapojmë pas Listës serbe
Pas përfundimit të takimit me Vjosa Osmanit, kandidati për kryeministër Albin Kurti ka deklaruar se më LDK-në janë marrë vesh që ta minimizojnë numrin e ministrive dhe zëvendës ministrave në Qeverinë e Re. Kurti ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 14:09
Pas përfundimit të takimit me Vjosa Osmanit, kandidati për kryeministër Albin Kurti ka deklaruar se më LDK-në janë marrë vesh që ta minimizojnë numrin e ministrive dhe zëvendës ministrave në Qeverinë e Re. Kurti ...

Përfundon takimi Osmani-Kurti: Kushdo që ka marrë më shumë vota do caktohet kryeministër
Pas përfundimit të takimit mes VV-së dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani u prononcuan në një deklaratë për mediat.
Top Channel | 10-Oct-2019 13:58
Pas përfundimit të takimit mes VV-së dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani u prononcuan në një deklaratë për mediat.

Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike takohen për koalicionin qeverisës
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, bashkë me kandidaten e kësaj partie për postin e kryeministrit, Vjosa Osmani, po takohen në Prishtinë për të ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 13:55
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, bashkë me kandidaten e kësaj partie për postin e kryeministrit, Vjosa Osmani, po takohen në Prishtinë për të ...

Arrihet marrëveshja, Osmani: Në qeverisje bashkë me Albin Kurtin
Ka gatishmëri nga të dy partitë për të arritur një koalicion. Kështu është shprehur kandidatja për kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani, pas takimit që ka pasur me kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, me të cilin ...
Telegraf | 10-Oct-2019 14:33
Ka gatishmëri nga të dy partitë për të arritur një koalicion. Kështu është shprehur kandidatja për kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani, pas takimit që ka pasur me kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, me të cilin ...

Arrihet marrëveshja, Vetëvendosje dhe LDK bashkë për të qeverisur
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhje Demokratike e Kosovës kanë vendosur këtë të enjte fillimin e bisedimeve për krijimin koalicionit qeverisës. Menjëherë pas takimit dypalësh lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 14:26
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhje Demokratike e Kosovës kanë vendosur këtë të enjte fillimin e bisedimeve për krijimin koalicionit qeverisës. Menjëherë pas takimit dypalësh lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ...

Sot takohet Kurti me Osmanin, në pritje të takimit për koalicionin qeverisës
Siç ka paralajmëruar kreu i Vetevëndosjes, Albin Kurti, dy ditë më parë, sot pritet të zhvillohet takimi i parë me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre në ...
Top Channel | 10-Oct-2019 13:20
Siç ka paralajmëruar kreu i Vetevëndosjes, Albin Kurti, dy ditë më parë, sot pritet të zhvillohet takimi i parë me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre në ...

“Fillimi i qeverisjes” Albin Kurti flet para takimit me Vjosa Osmanin
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. I pari i VV-së ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 12:42
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. I pari i VV-së ...

Mustafa për takimin me Kurtin: Do të përpiqemi të gjejmë zgjidhje për mënyrën e participimit në Qeveri
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur për takimin që kishin së bashku me kandidaten për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani, si dhe me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Mustafa në një ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 15:34
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur për takimin që kishin së bashku me kandidaten për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani, si dhe me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Mustafa në një ...

Kurti: Në qeverisjen e përbashkët me LDK-në do të kemi 30 për qind përfshirje të grave
Pas përfundimit të takimit me kandidaten për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë për media ka thënë se në qeverisjen e përbashkët do të ketë ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 14:15
Pas përfundimit të takimit me kandidaten për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë për media ka thënë se në qeverisjen e përbashkët do të ketë ...

Kurti dhe Osmani japin detajet e bashkëqeverisjes
Ka përfunduar takimi i liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kandidates për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani. Pas këtij takimi, Vjosa Osmani, në një prononcim për media ka thënë se në ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 13:58
Ka përfunduar takimi i liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kandidates për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani. Pas këtij takimi, Vjosa Osmani, në një prononcim për media ka thënë se në ...

Vjosa Osmani flet pas takimit me Kurtin, zbulon nëse janë pajtuar për koalicion
Ka gatishmëri nga të dy partitë për të arritur një koalicion. Kështu është shprehur kandidatja për kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani, pas takimit që ka pasur me kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, me të cilin ...
Lapsi | 10-Oct-2019 13:58
Ka gatishmëri nga të dy partitë për të arritur një koalicion. Kështu është shprehur kandidatja për kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani, pas takimit që ka pasur me kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, me të cilin ...

Mustafa: Vendimin për bashkëqeverisje do ta marrin organet e LDK-së
Kryetari i Lidhjet Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit që ai dhe kandidatja e këtij subjekti për kryeministre, Vjosa Osmani kanë pasur gjatë ditës me liderin e LVV-së, ka thënë se vendimin përfundimtar për ...
Kosova Press | 10-Oct-2019 15:44
Kryetari i Lidhjet Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit që ai dhe kandidatja e këtij subjekti për kryeministre, Vjosa Osmani kanë pasur gjatë ditës me liderin e LVV-së, ka thënë se vendimin përfundimtar për ...

Mustafa thotë se pasi të numërohen të gjitha votat, do të përpiqemi të merremi vesh për participimin në Qeveri
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një fotografie në Facebook të takimit që ky i fundit së bashku me kandidaten për kryeministre Vjosa Osmani kanë pasur me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 15:34
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një fotografie në Facebook të takimit që ky i fundit së bashku me kandidaten për kryeministre Vjosa Osmani kanë pasur me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe ...

Mustafa tregon se kush do të vendos për koalicionin me Vetëvendosjen
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa pas takimit me liderin e Vetëvendosjes lidhur me mundësin e koalicionit me partinë e tij tha se vendimin për kolacionin do ta marrin organet përgjegjëse të LDK-së, ...
Gazeta Observer | 10-Oct-2019 15:34
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa pas takimit me liderin e Vetëvendosjes lidhur me mundësin e koalicionit me partinë e tij tha se vendimin për kolacionin do ta marrin organet përgjegjëse të LDK-së, ...

Isa Mustafa flet pas takimit me Albin Kurtin
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur për takimin që ai dhe kandidatja e këtij subjekti për kryeministre Vjosa Osmani e kanë pasë më herët gjatë ditës me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin. Ai ka thënë përmes ...
Medial | 10-Oct-2019 15:34
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur për takimin që ai dhe kandidatja e këtij subjekti për kryeministre Vjosa Osmani e kanë pasë më herët gjatë ditës me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin. Ai ka thënë përmes ...

Isa Mustafa pas takimit me Kurtin: Vendimin për bashkëqeverisje do ta marin organet përgjegjëse të LDK-së.
Isa Mustafa, Kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas takimit me Albin Kurtin, kryetar i Vetëvendosjes, tha se diskutuan rreth mundësive për bashkëqeverisje si dy subjekte që dolën fituese nga zgjedhjet e 6 ...
InFokusi | 10-Oct-2019 15:27
Isa Mustafa, Kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas takimit me Albin Kurtin, kryetar i Vetëvendosjes, tha se diskutuan rreth mundësive për bashkëqeverisje si dy subjekte që dolën fituese nga zgjedhjet e 6 ...

Isa Mustafa flet pas takimit: Vendimin për koalicion do ta marrin organet përgjegjëse të LDK-së
Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka folur pas takimit që ka pasur sot bashkë me Albin Kurtin e Vetëvendosjes. Mustafa ka thënë se në ditët në vijim do të punojnë në përafrimin e objektivave qeverisëse bashkë me Kurtin, ...
Zeri | 10-Oct-2019 15:27
Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka folur pas takimit që ka pasur sot bashkë me Albin Kurtin e Vetëvendosjes. Mustafa ka thënë se në ditët në vijim do të punojnë në përafrimin e objektivave qeverisëse bashkë me Kurtin, ...

Isa Mustafa tregon detaje rreth takimit me Kurtin
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka treguar detaje për takimin me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, ku me këtë të fundit, janë afër lidhjes së koalicionit qeverisës. Përmes një statusi në rrjetin social ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 15:27
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka treguar detaje për takimin me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, ku me këtë të fundit, janë afër lidhjes së koalicionit qeverisës. Përmes një statusi në rrjetin social ...

Mustafa pas takimit me Kurtin: Do të përpiqemi të merremi vesh për participimin në Qeveri pasi të dihet fituesi
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një fotografie në Facebook të takimit që ky i fundit së bashku me kandidaten për Kryeministre Vjosa Osmani kanë pasur me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 15:27
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një fotografie në Facebook të takimit që ky i fundit së bashku me kandidaten për Kryeministre Vjosa Osmani kanë pasur me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved