ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 00:06

Kurti takon Mustafën, diskutojnë për mundësinë e bashkëqeverisjes

Kurti takon Mustafën, diskutojnë për mundësinë e bashkëqeverisjes
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari i kësaj partie për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se sot do të takojë kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre, ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 07:51
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari i kësaj partie për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se sot do të takojë kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre, ...

Sot bisedimet për koalicionin, Albin Kurti takohet me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin
Këtë të enjte do të nisin bisedimet për formimin e një koalicioni qeverisës mes dy forcave politike që fituan shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Lideri i Lëvizjes ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 11:07
Këtë të enjte do të nisin bisedimet për formimin e një koalicioni qeverisës mes dy forcave politike që fituan shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Lideri i Lëvizjes ...

Albin Kurti i prerë: Dialogun me Serbinë do ta udhëheq unë, jo Thaçi. E shkarkojmë nëse….
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti la të kuptohet në emisionin “Opinion”, se nëse do të kishte votat e duhura, ai do ta shkarkonte Hashim Thaçin nga posti i presidentit. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 22:54
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti la të kuptohet në emisionin “Opinion”, se nëse do të kishte votat e duhura, ai do ta shkarkonte Hashim Thaçin nga posti i presidentit. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, ...

Kurti sot takon Mustafën dhe Osmanin, diskutohet për formimin e qeverisë
?Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari i kësaj partie për kryeministër të vendit, Albin Kurti ka njoftuar se sot do të takojë kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre, ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 07:25
?Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari i kësaj partie për kryeministër të vendit, Albin Kurti ka njoftuar se sot do të takojë kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre, ...

20 vite më parë u themelua PDK
Më 10 tetor të vitit 1999 është formuar Partia Demokratike e Kosovës (PDK). Kjo parti që nga themelimi ka pasur kryetar Hashim Thaçin, që tani është president i Kosovës. Pasi që Kushtetuta nuk lejon mbajtjen ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 07:25
Më 10 tetor të vitit 1999 është formuar Partia Demokratike e Kosovës (PDK). Kjo parti që nga themelimi ka pasur kryetar Hashim Thaçin, që tani është president i Kosovës. Pasi që Kushtetuta nuk lejon mbajtjen ...

Konfirmohet/ Vjosa Osmani takohet sot me Albin Kurtin
Për sot është paralajmëruar një takim në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani. Edhe pse nuk është bërë e ditur se ku do ...
Lexo | 10-Oct-2019 11:36
Për sot është paralajmëruar një takim në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani. Edhe pse nuk është bërë e ditur se ku do ...

Vetëvendosje dhe LDK, sinjale pozitive për formimin e qeverisë së re
Ndryshe nga e kaluara, kur pas zgjedhjeve parlamentare ishin shënuar vonesa të theksuara në konstituimin e institucioneve qendrore, duke iu referuar zgjedhjeve të fundit të 6 tetorit, analistët politikë në Prishtinë nuk ...
Alsat-M | 10-Oct-2019 11:35
Ndryshe nga e kaluara, kur pas zgjedhjeve parlamentare ishin shënuar vonesa të theksuara në konstituimin e institucioneve qendrore, duke iu referuar zgjedhjeve të fundit të 6 tetorit, analistët politikë në Prishtinë nuk ...

Kurti, Mustafa e Osmani takohen në ora 12:00 në një nga hotelet e kryeqytetit
Pak ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme, që e nxorën të parën Lëvizjen Vetëvendosje me një diferencë të ngushtë në vota me LDK-në, krerët e të dy partive, do të takohen sot për herë të parë për të biseduar për një ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 11:35
Pak ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme, që e nxorën të parën Lëvizjen Vetëvendosje me një diferencë të ngushtë në vota me LDK-në, krerët e të dy partive, do të takohen sot për herë të parë për të biseduar për një ...

Vjosa Osmani konfirmon se sot takohet me Albin Kurtin
Nënkryetarja e LDK-së e kandidatja e kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se sot do të takohet me liderin e VV-së, Albin Kurti, raporton Gazeta Express. Për sot është paralajmëruar një takim në mes ...
Gazeta Monitor | 10-Oct-2019 11:20
Nënkryetarja e LDK-së e kandidatja e kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se sot do të takohet me liderin e VV-së, Albin Kurti, raporton Gazeta Express. Për sot është paralajmëruar një takim në mes ...

Vetëvendosje dhe LDK me sinjale pozitive për formimin e Qeverisë së re
Ndryshe nga e kaluara, kur pas zgjedhjeve parlamentare ishin shënuar vonesa të theksuara në konstituimin e institucioneve qendrore, duke iu referuar zgjedhjeve të fundit të 6 tetorit, analistët politikë në Prishtinë nuk ...
Radio Evropa e Lire | 10-Oct-2019 11:20
Ndryshe nga e kaluara, kur pas zgjedhjeve parlamentare ishin shënuar vonesa të theksuara në konstituimin e institucioneve qendrore, duke iu referuar zgjedhjeve të fundit të 6 tetorit, analistët politikë në Prishtinë nuk ...

Vjosa Osmani konfirmon se sot takohet me Albin Kurtin
Nënkryetarja e LDK-së e kandidatja e kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se sot do të takohet me liderin e VV-së, Albin Kurti, raporton Gazeta Express. Për sot është paralajmëruar një takim në mes ...
Albportali | 10-Oct-2019 11:14
Nënkryetarja e LDK-së e kandidatja e kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se sot do të takohet me liderin e VV-së, Albin Kurti, raporton Gazeta Express. Për sot është paralajmëruar një takim në mes ...

Vetëvendosje dhe LDK-ja, me sinjale pozitive për formimin e Qeverisë së re
Ndryshe nga e kaluara, kur pas zgjedhjeve parlamentare ishin shënuar vonesa të theksuara në konstituimin e institucioneve qendrore, duke iu referuar zgjedhjeve të fundit të 6 tetorit, analistët politikë, në Prishtinë, ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 11:14
Ndryshe nga e kaluara, kur pas zgjedhjeve parlamentare ishin shënuar vonesa të theksuara në konstituimin e institucioneve qendrore, duke iu referuar zgjedhjeve të fundit të 6 tetorit, analistët politikë, në Prishtinë, ...

LDK-ja dhe Vetëvendosje takohen sot, flasin për koalicionin paszgjedhor
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e së cilit deri në rezultatet e tanishme zyrtare del të jetë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit bashkë me nënkryetarin e kësaj partie – pritet të takohet sot me ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 11:14
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e së cilit deri në rezultatet e tanishme zyrtare del të jetë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit bashkë me nënkryetarin e kësaj partie – pritet të takohet sot me ...

Osmani konfirmon takimin me Kurtin
Për sot është paralajmëruar një takim në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani. Edhe pse nuk është bërë e ditur se ku do ...
Medial | 10-Oct-2019 11:07
Për sot është paralajmëruar një takim në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani. Edhe pse nuk është bërë e ditur se ku do ...

Albin Kurti: Thaçi tradhtar, nuk duhet ta çojë mandatin deri në fund
Albin Kurti ka paralajmëruar se Hashim Thaçi mund të shkarkohet nga president i Kosovës. Edhe pse pranon se ende nuk i kanë votat, por kjo çështje do të diskutohet. Sipas tij, Thaçi është tradhtar kur ka menduar për të ...
Telegraf | 09-Oct-2019 23:00
Albin Kurti ka paralajmëruar se Hashim Thaçi mund të shkarkohet nga president i Kosovës. Edhe pse pranon se ende nuk i kanë votat, por kjo çështje do të diskutohet. Sipas tij, Thaçi është tradhtar kur ka menduar për të ...

LDK dhe Vetëvendosje takohen sot – flasin për koalicionin paszgjedhor
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti – partia e së cilit deri në rezultatet e tanishme zyrtare del të jetë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit bashkë me nënkryetarin e kësaj partie – pritet të takohet sot me ...
Klan Kosova | 10-Oct-2019 11:07
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti – partia e së cilit deri në rezultatet e tanishme zyrtare del të jetë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit bashkë me nënkryetarin e kësaj partie – pritet të takohet sot me ...

Sot bisedimet për koalicionin, Albin Kurti takohet me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin
Këtë të enjte do të nisin bisedimet për formimin e një koalicioni qeverisës mes dy forcave politike që fituan shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Lideri i Lëvizjes ...
Medial | 10-Oct-2019 11:04
Këtë të enjte do të nisin bisedimet për formimin e një koalicioni qeverisës mes dy forcave politike që fituan shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Lideri i Lëvizjes ...

Konfirmohet takimi Osmani-Kurti, ja kur zhvillohet
Për sot është paralajmëruar një takim në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani. Edhe pse nuk është bërë e ditur se ku do ...
Gazeta Observer | 10-Oct-2019 10:55
Për sot është paralajmëruar një takim në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani. Edhe pse nuk është bërë e ditur se ku do ...

Vjosa Osmani konfirmon se sot takohet me Albin Kurtin
Nënkryetarja e LDK-së, e kandidatja e kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmani ka konfirmuar se sot do të takohet me liderin e VV-së, Albin Kurtin, raporton Gazeta Express. Për sot është paralajmëruar një takim në ...
Zeri | 10-Oct-2019 10:52
Nënkryetarja e LDK-së, e kandidatja e kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmani ka konfirmuar se sot do të takohet me liderin e VV-së, Albin Kurtin, raporton Gazeta Express. Për sot është paralajmëruar një takim në ...

Vjosa Osmani konfirmon se do të takohet gjatë ditës me Kurtin
Për sot është paralajmëruar një takim në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani. Edhe pse nuk është bërë e ditur se ku do ...
InFokusi | 10-Oct-2019 10:52
Për sot është paralajmëruar një takim në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani. Edhe pse nuk është bërë e ditur se ku do ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved