ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 18:44

“Vullnet për të qeverisur bashkë” Vjosa Osmani flet pas takimit me Albin Kurtin: Do reduktohet numri i ministrive

“Vullnet për të qeverisur bashkë” Vjosa Osmani flet pas takimit me Albin Kurtin: Do reduktohet numri i ministrive
Vjosa Osmani e LDK-së, ka folur pas takimit që ka pasur me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në të cilin ka diskutuar për arritjen e një marrëveshje koalicioni për të qeverisur me Republikën e Kosovës. ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 13:59
Vjosa Osmani e LDK-së, ka folur pas takimit që ka pasur me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në të cilin ka diskutuar për arritjen e një marrëveshje koalicioni për të qeverisur me Republikën e Kosovës. ...

Përfundon takimi Osmani-Kurti: Kushdo që ka marrë më shumë vota do caktohet kryeministër
Pas përfundimit të takimit mes VV-së dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani u prononcuan në një deklaratë për mediat.
Top Channel | 10-Oct-2019 13:58
Pas përfundimit të takimit mes VV-së dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani u prononcuan në një deklaratë për mediat.

Albin Kurti: Do të qeverisim me LDK-në, nuk do vrapojmë pas Listës serbe
Pas përfundimit të takimit me Vjosa Osmanit, kandidati për kryeministër Albin Kurti ka deklaruar se më LDK-në janë marrë vesh që ta minimizojnë numrin e ministrive dhe zëvendës ministrave në Qeverinë e Re. Kurti ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 14:09
Pas përfundimit të takimit me Vjosa Osmanit, kandidati për kryeministër Albin Kurti ka deklaruar se më LDK-në janë marrë vesh që ta minimizojnë numrin e ministrive dhe zëvendës ministrave në Qeverinë e Re. Kurti ...

Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike takohen për koalicionin qeverisës
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, bashkë me kandidaten e kësaj partie për postin e kryeministrit, Vjosa Osmani, po takohen në Prishtinë për të ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 13:55
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, bashkë me kandidaten e kësaj partie për postin e kryeministrit, Vjosa Osmani, po takohen në Prishtinë për të ...

Sot takohet Kurti me Osmanin, në pritje të takimit për koalicionin qeverisës
Siç ka paralajmëruar kreu i Vetevëndosjes, Albin Kurti, dy ditë më parë, sot pritet të zhvillohet takimi i parë me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre në ...
Top Channel | 10-Oct-2019 13:20
Siç ka paralajmëruar kreu i Vetevëndosjes, Albin Kurti, dy ditë më parë, sot pritet të zhvillohet takimi i parë me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre në ...

“Fillimi i qeverisjes” Albin Kurti flet para takimit me Vjosa Osmanin
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. I pari i VV-së ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 12:42
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. I pari i VV-së ...

Kurti: Në qeverisjen e përbashkët me LDK-në do të kemi 30 për qind përfshirje të grave
Pas përfundimit të takimit me kandidaten për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë për media ka thënë se në qeverisjen e përbashkët do të ketë ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 14:15
Pas përfundimit të takimit me kandidaten për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë për media ka thënë se në qeverisjen e përbashkët do të ketë ...

Kurti dhe Osmani japin detajet e bashkëqeverisjes
Ka përfunduar takimi i liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kandidates për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani. Pas këtij takimi, Vjosa Osmani, në një prononcim për media ka thënë se në ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 13:58
Ka përfunduar takimi i liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kandidates për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani. Pas këtij takimi, Vjosa Osmani, në një prononcim për media ka thënë se në ...

Vjosa Osmani flet pas takimit me Kurtin, zbulon nëse janë pajtuar për koalicion
Ka gatishmëri nga të dy partitë për të arritur një koalicion. Kështu është shprehur kandidatja për kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani, pas takimit që ka pasur me kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, me të cilin ...
Lapsi | 10-Oct-2019 13:58
Ka gatishmëri nga të dy partitë për të arritur një koalicion. Kështu është shprehur kandidatja për kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani, pas takimit që ka pasur me kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, me të cilin ...

Kurti –Mustafa-Osmani takohen për të qeverisur Kosovën
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, kryetari iLDK-së, Isa Mustafa dhe kandidatja së kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmani u takuan sot në mesditë pë koalicionin qeverisës. Në përfundim të takimit ...
ABCNews | 10-Oct-2019 13:43
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, kryetari iLDK-së, Isa Mustafa dhe kandidatja së kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmani u takuan sot në mesditë pë koalicionin qeverisës. Në përfundim të takimit ...

Sot bisedimet për koalicionin, Albin Kurti takohet me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin
Këtë të enjte do të nisin bisedimet për formimin e një koalicioni qeverisës mes dy forcave politike që fituan shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Lideri i Lëvizjes ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 11:07
Këtë të enjte do të nisin bisedimet për formimin e një koalicioni qeverisës mes dy forcave politike që fituan shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Lideri i Lëvizjes ...

Takimi me Osmanin/ Kurti: Ky është fillimi i qeverisjes së re
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. I pari i VV-së ...
Lapsi | 10-Oct-2019 13:07
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. I pari i VV-së ...

Kurti takon Mustafën, diskutojnë për mundësinë e bashkëqeverisjes
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari i kësaj partie për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se sot do të takojë kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre, ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 07:51
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari i kësaj partie për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se sot do të takojë kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre, ...

Gati kurorëzimi politik, çifti fitues i 6 tetorit: ne s’do jemi PAN-i!
Një takim mes Albin Kurtit e Vjosa Osmanit, dy fituesve të 6 tetorit, ka qenë sinjal i plotë se mes tyre nuk ka asnjë pengesë për të bashkëqerisur. Ata kanë rënë dakort në parim, duke ofruar dhe ca detaje mbi kabinetin ...
Tesheshi | 10-Oct-2019 14:19
Një takim mes Albin Kurtit e Vjosa Osmanit, dy fituesve të 6 tetorit, ka qenë sinjal i plotë se mes tyre nuk ka asnjë pengesë për të bashkëqerisur. Ata kanë rënë dakort në parim, duke ofruar dhe ca detaje mbi kabinetin ...

Albin Kurti me ide të qarta pas takimit me Vjosa Osmanin: Nuk do vrapojmë pas Listës serbe, ja për çfarë ramë dakord!
Postuar: 10/10/2019 - 14:17 Kandidati për kryeministër i VV, Albin Kurti pas takimit me Vjosa Osmanin deklaroi se me LDK kanë marrë një vendim të rëndësishëm. Ata kanë rënë dakord që të minimizojnë numrin e ministri ...
Sot.Al | 10-Oct-2019 14:19
Postuar: 10/10/2019 - 14:17 Kandidati për kryeministër i VV, Albin Kurti pas takimit me Vjosa Osmanin deklaroi se me LDK kanë marrë një vendim të rëndësishëm. Ata kanë rënë dakord që të minimizojnë numrin e ministri ...

Kurti e Osmani pajtohen për bashkëqeverisje, koalicioni final pas certifikimit të zgjedhjeve
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë zhvilluar sot takimin e parë pas zgjedhjeve të 6 tetorit, me qëllim të arritjes së një marrëveshje që do të rezultonte me krijimin e institucioneve të reja ...
Kosova Press | 10-Oct-2019 14:15
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë zhvilluar sot takimin e parë pas zgjedhjeve të 6 tetorit, me qëllim të arritjes së një marrëveshje që do të rezultonte me krijimin e institucioneve të reja ...

Përfundon takimi Osmani-Kurti: Kushdo që ka marrë më shumë vota do caktohet kryeministër
Pas përfundimit të takimit mes VV-së dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani u prononcuan në një deklaratë për mediat.“Synimi ynë është t’i dalim zot nevojave të qytetarëve. Jemi pajtuar që do të qeverisim bashkë. ...
Aktuale.MK | 10-Oct-2019 14:12
Pas përfundimit të takimit mes VV-së dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani u prononcuan në një deklaratë për mediat.“Synimi ynë është t’i dalim zot nevojave të qytetarëve. Jemi pajtuar që do të qeverisim bashkë. ...

Kurti dhe Osmani pajtohen: Kryeministër do të bëhet ai që ka edhe një votë më shumë
Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani kanë zhvilluar një takim të përbashkët ku ranë dakord për bashkëqeverisje. Por sa i takon postit të kryeministrit ata po ashtu u ...
Shenja | 10-Oct-2019 14:10
Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani kanë zhvilluar një takim të përbashkët ku ranë dakord për bashkëqeverisje. Por sa i takon postit të kryeministrit ata po ashtu u ...

Vetëvendosja e LDK-ja dakordohen për bashkëqeverisje, pa pazare politike
Ka përfunduar takimi i kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti, me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa dhe kandidates për kryeministre të LDK-së, Vjosa Osmani. Kryetari i LVV-së ...
Shenja | 10-Oct-2019 14:10
Ka përfunduar takimi i kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti, me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa dhe kandidates për kryeministre të LDK-së, Vjosa Osmani. Kryetari i LVV-së ...

Kjo është deklarata e Vjosa Osmanit, pas takimit me Albin Kurtin
Kandidatja për kryeministre e LDK’së, Vjosa Osmani, ka folur pas takimit që ka pasur me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në të cilin ka diskutuar për arritjen e një marrëveshje koalicioni për të qeverisur ...
Zeri | 10-Oct-2019 14:09
Kandidatja për kryeministre e LDK’së, Vjosa Osmani, ka folur pas takimit që ka pasur me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në të cilin ka diskutuar për arritjen e një marrëveshje koalicioni për të qeverisur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved