ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 10:26

Erdogan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin Vladimir Putin

Erdogan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin Vladimir Putin
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar dje një bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Biseda mes dy presidentëve vjen një ditë pasi Turqia nisi ofensivën në Siri, e me sa duket kjo ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 07:58
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar dje një bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Biseda mes dy presidentëve vjen një ditë pasi Turqia nisi ofensivën në Siri, e me sa duket kjo ...

“I uroj sukses heronjve tanë dhe i puth në ballë”, Erdogan urdhëron bombardimet kundër kurdëve
“I uroj sukses heronjve tanë që marrin pjesë në operacionin “Burimi i Paqes” dhe i puth të gjithë në ballë. Besoj se së bashku me Ushtrinë Kombëtare Siriane do të arrijmë sukses të madh kundër militantëve kurdë dhe ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 09:28
“I uroj sukses heronjve tanë që marrin pjesë në operacionin “Burimi i Paqes” dhe i puth të gjithë në ballë. Besoj se së bashku me Ushtrinë Kombëtare Siriane do të arrijmë sukses të madh kundër militantëve kurdë dhe ...

BE nuk di si të veprojë me sulmin turk në Siri
Gjendja në Siri po bëhet edhe më konfuze për shkak të sulmit turk mbi kurdët. BE i trembet terrorizmit të ri, por nuk ka një politikë të përbashkët dhe mundësi për të luajtur një rol. Nga Bernd Riegert Udhëheqësit e ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 09:28
Gjendja në Siri po bëhet edhe më konfuze për shkak të sulmit turk mbi kurdët. BE i trembet terrorizmit të ri, por nuk ka një politikë të përbashkët dhe mundësi për të luajtur një rol. Nga Bernd Riegert Udhëheqësit e ...

Turqi, Erdogan: Ofensiva turke do të sjellë paqe dhe stabilitet
“Ofensiva turke kundër milicisë kurde siriane do të ndihmojë në sjelljen e paqes dhe stabilitetit në Siri”, – i tha presidenti Recep Tayyip Erdogan homologut të tij rus, Vladimir Putin, gjatë një bisede telefonike. “Kjo ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 03:38
“Ofensiva turke kundër milicisë kurde siriane do të ndihmojë në sjelljen e paqes dhe stabilitetit në Siri”, – i tha presidenti Recep Tayyip Erdogan homologut të tij rus, Vladimir Putin, gjatë një bisede telefonike. “Kjo ...

5 shtete kërkojnë mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit për kurdët
Belgjika, Franca, Gjermania, Polonia dhe Britania e Madhe kanë kërkuar një mbledhje urgjente të këshillit të sigurimit pas përshkallëzimit të tensioneve mes Uashingtonit dhe Ankarasë dhe nisjes së operacioneve ushtarake ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 11:50
Belgjika, Franca, Gjermania, Polonia dhe Britania e Madhe kanë kërkuar një mbledhje urgjente të këshillit të sigurimit pas përshkallëzimit të tensioneve mes Uashingtonit dhe Ankarasë dhe nisjes së operacioneve ushtarake ...

SHBA, Presidenti Donald Trump: Sulmi turk, një ide jo e mirë
Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se sulmi turk në Sirinë veriore është një ide e keqe dhe ai nuk e miraton operacionin ushtarak, duke shtuar se Ankaraja tani mban përgjegjësi për të gjithë luftëtarët e Shtetit ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 00:19
Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se sulmi turk në Sirinë veriore është një ide e keqe dhe ai nuk e miraton operacionin ushtarak, duke shtuar se Ankaraja tani mban përgjegjësi për të gjithë luftëtarët e Shtetit ...

SHBA, Konflikti Turqi-Siri, mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurisë së OKB-së
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 23:51
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...

Erdogan kërcënon se do të dërgojë ‘miliona’ refugjatë në Evropë, nëse BE e quan “pushtim” operacionin ndaj Sirisë
Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka kërcënuar se do të dërgojë “miliona” refugjatë sirianë në Evropë në përgjigje të kritikave për ofensivën e tij ushtarake në Sirinë e kontrolluar nga kurdët. Duke folur para ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 13:17
Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka kërcënuar se do të dërgojë “miliona” refugjatë sirianë në Evropë në përgjigje të kritikave për ofensivën e tij ushtarake në Sirinë e kontrolluar nga kurdët. Duke folur para ...

Turqia ofensivë ushtarake në Siri, SHBA kapet në surprizë
SHBA-ja nuk ka qenë e informuar për ofensivën që Turqia ndërmori ndaj rebelëve kurdë në Siri një ditë më parë. Ankaraja informon se ka goditur 181 objektiva terroristë afër kufirit të vet jugor, të cilat raportohet se ...
Lapsi | 10-Oct-2019 13:10
SHBA-ja nuk ka qenë e informuar për ofensivën që Turqia ndërmori ndaj rebelëve kurdë në Siri një ditë më parë. Ankaraja informon se ka goditur 181 objektiva terroristë afër kufirit të vet jugor, të cilat raportohet se ...

Erdogan kërcënon se do të dërgojë ‘miliona’ refugjatë në Evropë
Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka kërcënuar se do të dërgojë “miliona” refugjatë sirianë në Evropë në përgjigje të kritikave për ofensivën e tij ushtarake në Sirinë e kontrolluar nga kurdët. Duke folur para ...
Gazeta Observer | 10-Oct-2019 13:24
Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka kërcënuar se do të dërgojë “miliona” refugjatë sirianë në Evropë në përgjigje të kritikave për ofensivën e tij ushtarake në Sirinë e kontrolluar nga kurdët. Duke folur para ...

Senati propozon sanksione ndaj Turqisë
Senatorët amerikanë të dy partive të mëdha kanë njoftuar një propozim gjithëpërfshirës për sanksione ndaj Turisë, në përgjigje të sulmit të Ankarasë në veri të Sirisë.
Kosova Press | 10-Oct-2019 13:20
Senatorët amerikanë të dy partive të mëdha kanë njoftuar një propozim gjithëpërfshirës për sanksione ndaj Turisë, në përgjigje të sulmit të Ankarasë në veri të Sirisë.

Erdogan: Në operacionin Burimi i Paqes janë neutralizuar 109 terroristë
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për operacionin Burimi i Paqes: Qëllimi i këtij operacioni është të kontribuojë në integritetin territorial dhe unitetin politik të Sirisë. “Në 4 vitet e fundit neutralizuam 16 ...
Shenja | 10-Oct-2019 12:59
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për operacionin Burimi i Paqes: Qëllimi i këtij operacioni është të kontribuojë në integritetin territorial dhe unitetin politik të Sirisë. “Në 4 vitet e fundit neutralizuam 16 ...

Erdogan: Në operacionin Burimi i Paqes janë neutralizuar 109 Te.rroristë
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për operacionin Burimi i Paqes: Qëllimi i këtij operacioni është të kontribuojë në integritetin territorial dhe unitetin politik të Sirisë. “Në 4 vitet e fundit neutralizuam 16 ...
Medial | 10-Oct-2019 12:58
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për operacionin Burimi i Paqes: Qëllimi i këtij operacioni është të kontribuojë në integritetin territorial dhe unitetin politik të Sirisë. “Në 4 vitet e fundit neutralizuam 16 ...

Tradhëtia e fundit..!
Njoftimi i Presidentit amerikan Donald Trump për tërheqjen e trupave amerikane nga Siria dhe lajmet për pushtimin turk të rajonin kurd u zemëruan nga kurdët. E gjithë kjo lëvizje shihet si një "thikë pas shpine" e ...
Respublica | 10-Oct-2019 12:48
Njoftimi i Presidentit amerikan Donald Trump për tërheqjen e trupave amerikane nga Siria dhe lajmet për pushtimin turk të rajonin kurd u zemëruan nga kurdët. E gjithë kjo lëvizje shihet si një "thikë pas shpine" e ...

BE nuk di si të veprojë me sulmin turk në Siri
Gjendja në Siri po bëhet edhe më konfuze për shkak të sulmit turk mbi kurdët. BE i trembet terrorizmit të ri, por nuk ka një politikë të përbashkët dhe mundësi për të luajtur një rol. Nga Brukseli informon Bernd ...
Alsat-M | 10-Oct-2019 12:42
Gjendja në Siri po bëhet edhe më konfuze për shkak të sulmit turk mbi kurdët. BE i trembet terrorizmit të ri, por nuk ka një politikë të përbashkët dhe mundësi për të luajtur një rol. Nga Brukseli informon Bernd ...

Erdogan: Qëllimi i operacionit, integriteti territorial dhe uniteti politik i Sirisë
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për operacionin Burimi i Paqes: Qëllimi i këtij operacioni është të kontribuojë në integritetin territorial dhe unitetin politik të Sirisë. “Në 4 vitet e fundit neutralizuam 16 ...
Medial | 10-Oct-2019 12:42
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për operacionin Burimi i Paqes: Qëllimi i këtij operacioni është të kontribuojë në integritetin territorial dhe unitetin politik të Sirisë. “Në 4 vitet e fundit neutralizuam 16 ...

“Operacioni Burimi i Paqes u zhvillua me sukses nga toka dhe ajri”
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë njoftoi se Operacioni Burimi i Paqes u zhvillua me sukses nga toka dhe ajri gjatë natës, ndërsa objektivat e përcaktuara janë marrë nën kontroll, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria ...
Shenja | 10-Oct-2019 12:30
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë njoftoi se Operacioni Burimi i Paqes u zhvillua me sukses nga toka dhe ajri gjatë natës, ndërsa objektivat e përcaktuara janë marrë nën kontroll, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria ...

Erdogan: Në 4 vitet e fundit neutralizuam 16 mijë Te.rroristë
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan: Në 4 vitet e fundit neutralizuam 16 mijë terroristë, prej të cilëve 7.500 brenda kufijve tanë, ndërsa 8.500 jashtë . . . . Burimi: https://www.aa.com.tr/sq
Medial | 10-Oct-2019 12:29
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan: Në 4 vitet e fundit neutralizuam 16 mijë terroristë, prej të cilëve 7.500 brenda kufijve tanë, ndërsa 8.500 jashtë . . . . Burimi: https://www.aa.com.tr/sq

Stoltenberg të premten do të vizitojë Turqinë
Vizita e shefit të NATO-s në Turqi, Jens Stoltenberg do të përfshijë takime me presidentin dhe ministrin e Jashtëm, bëri të ditur sot Ministria e Jashtme e Turqisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sekretari i ...
Medial | 10-Oct-2019 12:15
Vizita e shefit të NATO-s në Turqi, Jens Stoltenberg do të përfshijë takime me presidentin dhe ministrin e Jashtëm, bëri të ditur sot Ministria e Jashtme e Turqisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sekretari i ...

Pompeo: SHBA-ja nuk ka miratuar ofensivën e Turqisë në Siri
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka mohuar që Shtetet e Bashkuara i kanë dhënë Turqisë “ditën e gjelbër” për ofensivën e saj në Siri. Pompeo ka mbrojtur vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump, që është ...
Radio Evropa e Lire | 10-Oct-2019 12:08
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka mohuar që Shtetet e Bashkuara i kanë dhënë Turqisë “ditën e gjelbër” për ofensivën e saj në Siri. Pompeo ka mbrojtur vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump, që është ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved