ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 12:05

“Pranvera e paqes”, Turqia nis operacionin ushtarak në veriun e Sirisë

“Pranvera e paqes”, Turqia nis operacionin ushtarak në veriun e Sirisë
Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si partnerë ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 16:32
Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si partnerë ...

Parlamenti turk miraton mocionin për të zgjatur vendosjen e trupave në Irak dhe Siri… edhe për një vit tjetër
Parlamenti i Turqisë ka miratuar një mocion për zgjatjen e kompetencave të shtetit për të filluar operacione ushtarake ndërkufitare në veri të Irakut dhe Sirisë edhe për një vit tjetër. Mocioni u miratua para ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 11:46
Parlamenti i Turqisë ka miratuar një mocion për zgjatjen e kompetencave të shtetit për të filluar operacione ushtarake ndërkufitare në veri të Irakut dhe Sirisë edhe për një vit tjetër. Mocioni u miratua para ...

Çfarë ndodh pas tërheqjes amerikane nga Siria veriore?
Shtëpia e Bardhë njoftoi të dielën se do të tërheqë trupat amerikane nga Siria verilindore, ndërsa Turqia përgatitet për ofensivë ushtarake. Vendimi u përcoll me kritika të forta nga Kongresi, me sqarime nga Pentagoni ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 20:16
Shtëpia e Bardhë njoftoi të dielën se do të tërheqë trupat amerikane nga Siria verilindore, ndërsa Turqia përgatitet për ofensivë ushtarake. Vendimi u përcoll me kritika të forta nga Kongresi, me sqarime nga Pentagoni ...

Turqia së shpejti nis ofensivën në Siri
Turqia thotë se “së shpejti” do të fillojë një ofansivë në Sirinë veriore, pasi presidenti i SHBA-së, Donald Trump, mbrojti përsëri vendimin e tij për tërheqjen e forcave amerikane nga zona. Raportet thonë se ushtria ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 09:08
Turqia thotë se “së shpejti” do të fillojë një ofansivë në Sirinë veriore, pasi presidenti i SHBA-së, Donald Trump, mbrojti përsëri vendimin e tij për tërheqjen e forcave amerikane nga zona. Raportet thonë se ushtria ...

Turqia nis sulmin në Siri
Kanë nisur sulmet e ushtrisë turke në veri të Sirisë, në nëj kohë që mediat në vend transmetojnë pamje të asaj që po ndodh. Lajmin për nisjen e sulmeve e konfirmoi vetë presidenti turk Erdogan me një mesazh në profilin ...
ABCNews | 09-Oct-2019 16:01
Kanë nisur sulmet e ushtrisë turke në veri të Sirisë, në nëj kohë që mediat në vend transmetojnë pamje të asaj që po ndodh. Lajmin për nisjen e sulmeve e konfirmoi vetë presidenti turk Erdogan me një mesazh në profilin ...

ANALIZA: Kush kujdeset për mbetjet e Shtetit Islamik?
Me tërheqjen e tyre nga Siria e veriut, SHBA tradhëtojnë aleatin më besnik në luftën kundër Shtetit Islamik. Për situatën e ardhshme të sigurisë në Evropë kjo mund të rezultojë gabim i rëndë, thotë Matthias von Hein. ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 17:54
Me tërheqjen e tyre nga Siria e veriut, SHBA tradhëtojnë aleatin më besnik në luftën kundër Shtetit Islamik. Për situatën e ardhshme të sigurisë në Evropë kjo mund të rezultojë gabim i rëndë, thotë Matthias von Hein. ...

FOTOT: Bota në alarm, Erdogan mund të bëjë një masakër të vërtetë civile
Vendimi i papritur i presidentit amerikan, Donald Trump, për t’u tërhequr nga Siria, duke e lënë “terrenin e lirë” për ushtrinë turke, ka alarmuar Kombet e Bashkuara dhe liderët evropianë mes frikës se një veprim i ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 17:39
Vendimi i papritur i presidentit amerikan, Donald Trump, për t’u tërhequr nga Siria, duke e lënë “terrenin e lirë” për ushtrinë turke, ka alarmuar Kombet e Bashkuara dhe liderët evropianë mes frikës se një veprim i ...

Bazat e tensionit mes kurdëve dhe Turqisë në Siri
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se njësitë ushtarake amerikane në Sirinë verilindore do të largohen nga Siria e veriut, ndërkohë që ushtria turke përgatitet për një sulm në zonë. Vëzhgues të zhvillimeve politike në ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 16:38
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se njësitë ushtarake amerikane në Sirinë verilindore do të largohen nga Siria e veriut, ndërkohë që ushtria turke përgatitet për një sulm në zonë. Vëzhgues të zhvillimeve politike në ...

Turqia nis bombardimet në veri të Sirisë, Ankara: Jemi gati të kalojmë kufirin
Presidenca turke deklaroi se forcat ushtarake janë gati të hyjnë në veri të Sirisë në përpjekje për të eliminuar ata që Ankara i cilëson si terroristë kurdë. Ndërkohë bombardimet e artilierisë turke kanë nisur mbrëmjen ...
ABCNews | 09-Oct-2019 12:27
Presidenca turke deklaroi se forcat ushtarake janë gati të hyjnë në veri të Sirisë në përpjekje për të eliminuar ata që Ankara i cilëson si terroristë kurdë. Ndërkohë bombardimet e artilierisë turke kanë nisur mbrëmjen ...

Trump njoftoi tërheqjen e 50 ushtarëve amerikanë nga Siria veriore
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, bëri të ditur se Uashingtoni ka zhvendosur 50 trupat e saj nga zonat në Siri që do të përballen me operacionin e planifikuar turk, transmeton Anadolu Agency (AA). “Luftimi midis ...
Arbresh | 09-Oct-2019 16:38
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, bëri të ditur se Uashingtoni ka zhvendosur 50 trupat e saj nga zonat në Siri që do të përballen me operacionin e planifikuar turk, transmeton Anadolu Agency (AA). “Luftimi midis ...

Ofensiva e pritshme, kurdët i trajtojnë civilët si “mburojë njerëzore” në kufi me Turqinë
Autoritetet kurde në verilindje të Sirisë kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme dhe u kanë bërë thirrje vullnetarëve civilë që të vendosen në vijat e frontit për t’u mbrojtur kundër një “sulmi të mundshëm” turk. ...
Tesheshi | 09-Oct-2019 16:18
Autoritetet kurde në verilindje të Sirisë kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme dhe u kanë bërë thirrje vullnetarëve civilë që të vendosen në vijat e frontit për t’u mbrojtur kundër një “sulmi të mundshëm” turk. ...

Turqia nis operacionin në veri të Sirisë
Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si partnerë ...
Zeri Amerikes | 09-Oct-2019 16:18
Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si partnerë ...

Erdogan njofton se kanë filluar sulmet në veri-lindje të Sirisë
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan njoftoi në Twitter të mërkurën në mëngjes se një operacion kishte filluar në veri-lindje të Sirisë, pas njoftimit të Presidentit Donald Trump se trupat e Sh.B.A do të tërhiqeshin. ...
Indeks Online | 09-Oct-2019 16:14
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan njoftoi në Twitter të mërkurën në mëngjes se një operacion kishte filluar në veri-lindje të Sirisë, pas njoftimit të Presidentit Donald Trump se trupat e Sh.B.A do të tërhiqeshin. ...

E FUNDIT/ Turqia nis Sul.min në Siri
Lexime: 29 Kanë nisur sulmet e ushtrisë turke në veri të Sirisë, në nëj kohë që mediat në vend transmetojnë pamje të asaj që po ndodh. Lajmin për nisjen e sulmeve e konfirmoi vetë presidenti turk Erdogan me një mesazh ...
Medial | 09-Oct-2019 16:12
Lexime: 29 Kanë nisur sulmet e ushtrisë turke në veri të Sirisë, në nëj kohë që mediat në vend transmetojnë pamje të asaj që po ndodh. Lajmin për nisjen e sulmeve e konfirmoi vetë presidenti turk Erdogan me një mesazh ...

Erdogan thotë se Turqia e ka nisur ofensivën në Siri
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, tha të mërkurën se forcat turke, së bashku me aleatët rebelë, e kanë nisur operacionin ushtarak në pjesën verilindore të Sirisë, duke shtuar se qëllimi i kësaj offensive është ...
Arbresh | 09-Oct-2019 16:08
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, tha të mërkurën se forcat turke, së bashku me aleatët rebelë, e kanë nisur operacionin ushtarak në pjesën verilindore të Sirisë, duke shtuar se qëllimi i kësaj offensive është ...

Turqia nis ofansivën në veri të Sirisë
Trupat turke kanë filluar një ofensivë në veri-lindje të Sirisë, e cila mund të çojë në konflikt të drejtpërdrejtë me forcat e udhëhequra nga kurdët, aleatë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Presidenti i Turqisë, ...
Klan Kosova | 09-Oct-2019 16:04
Trupat turke kanë filluar një ofensivë në veri-lindje të Sirisë, e cila mund të çojë në konflikt të drejtpërdrejtë me forcat e udhëhequra nga kurdët, aleatë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Presidenti i Turqisë, ...

Turqia fillon operacionin ushtarak në veri të Sirisë
Turqia fillon operacionin ushtarak në veri të Sirisë. Këtë operacion e ka nisur kundër organizatave PKK/YPG dhe DEASH, organizata qe konsiderohen si terroriste nga Turqia. Kështu bëhet e ditur në agjencinë e lajmeve ...
InFokusi | 09-Oct-2019 16:01
Turqia fillon operacionin ushtarak në veri të Sirisë. Këtë operacion e ka nisur kundër organizatave PKK/YPG dhe DEASH, organizata qe konsiderohen si terroriste nga Turqia. Kështu bëhet e ditur në agjencinë e lajmeve ...

Erdogan thotë se Turqia e ka nisur ofensivën në Siri
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, tha të mërkurën se forcat turke, së bashku me aleatët rebelë, e kanë nisur operacionin ushtarak në pjesën verilindore të Sirisë, duke shtuar se qëllimi i kësaj offensive është ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 16:01
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, tha të mërkurën se forcat turke, së bashku me aleatët rebelë, e kanë nisur operacionin ushtarak në pjesën verilindore të Sirisë, duke shtuar se qëllimi i kësaj offensive është ...

Ushtria turke fillon operacionin “Burimi i Paqes” në veri të Sirisë [LIVE]
Presidenti Erdogan njofton nisjen e operacionit “Burimi i Paqes” kundër organizatave terroriste PKK/YPG dhe DEASH në veri të Sirisë. Erdogan: Me operacionin “Burimi i Paqes” do ta mënjanojmë kërcënimin terrorist ndaj ...
Albportali | 09-Oct-2019 15:51
Presidenti Erdogan njofton nisjen e operacionit “Burimi i Paqes” kundër organizatave terroriste PKK/YPG dhe DEASH në veri të Sirisë. Erdogan: Me operacionin “Burimi i Paqes” do ta mënjanojmë kërcënimin terrorist ndaj ...

Turqia fillon operacionin ushtarak në veri të Sirisë
Turqia ka nisur operacionin ushtarak kundër organizatave terroriste në veri të Sirisë Kështu bëhet e ditur në Anadaly Angency, shkruan Gazeta inFokus. “Presidenti Erdogan njofton nisjen e operacionit “Burimi i Paqes” ...
InFokusi | 09-Oct-2019 15:48
Turqia ka nisur operacionin ushtarak kundër organizatave terroriste në veri të Sirisë Kështu bëhet e ditur në Anadaly Angency, shkruan Gazeta inFokus. “Presidenti Erdogan njofton nisjen e operacionit “Burimi i Paqes” ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved