ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/10/2019 07:43

?Kurti tregon se çka i ka thënë Grenell për dialogun Kosovë – Serbi

?Kurti tregon se çka i ka thënë Grenell për dialogun Kosovë – Serbi
Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka treguar se çka ka biseduar sot në takimin me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për ...
Shenja | 09-Oct-2019 23:05
Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka treguar se çka ka biseduar sot në takimin me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për ...

Trump i ka dhënë mandat të plotë Grenellit për të ndihmuar arritjen e një marrëveshje të shpejtë për Kosovën
Emisarit të ri amerikan për dialogun Kosovë-Serbi i është dhënë një mandat i plotë nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të ndihmuar në arritjen e një marrëveshjeje mes Prishtinës dhe Beogradit sa më ...
Kosova Press | 09-Oct-2019 23:04
Emisarit të ri amerikan për dialogun Kosovë-Serbi i është dhënë një mandat i plotë nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të ndihmuar në arritjen e një marrëveshjeje mes Prishtinës dhe Beogradit sa më ...

Haxhiu: VV dhe LDK do të qeverisin me vendin, por jo me dialogun
Për ardhjen e Richard Grenell në Kosovë si i dërguar i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun e Kosovës me Serbinë, foli analisti politik, Baton Haxhiu, i cili në Klan Kosova e analizoi këtë hap të ri politik. ...
Zeri | 09-Oct-2019 23:00
Për ardhjen e Richard Grenell në Kosovë si i dërguar i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun e Kosovës me Serbinë, foli analisti politik, Baton Haxhiu, i cili në Klan Kosova e analizoi këtë hap të ri politik. ...

Palmer javën e ardhshme do të qëndrojë në Beograd
Diplomati amerikan, Matthew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer është emëruar ...
Zeri | 09-Oct-2019 23:00
Diplomati amerikan, Matthew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer është emëruar ...

Palmer javën e ardhshme do të qëndrojë në Beograd
Më 30 gusht, Palmer është emëruar i dërguar i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor. Rreth një muaj më vonë Shtëpia e Bardhë ka emëruar Richard Grenellin, aktualisht ambasador i SHBA-së në ...
Lajminet | 09-Oct-2019 22:53
Më 30 gusht, Palmer është emëruar i dërguar i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor. Rreth një muaj më vonë Shtëpia e Bardhë ka emëruar Richard Grenellin, aktualisht ambasador i SHBA-së në ...

Kurti tregon në Twitter çfarë qëndrimi ka mbajtur para emisarit të Trumpit për dialogun
Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Richard ...
Gazeta Monitor | 09-Oct-2019 22:46
Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Richard ...

Haxhiu: VV dhe LDK do të qeverisin me vendin, por jo me dialogun
“E para, nuk është folur fare se si do të duket marrëveshja. U tha edhe se zotëri emisar do të zbriste në Kosovë ndoshta edhe me helikopter si shenje që tregon vendosmëri, dhe e dyta, ai ka folur sot vetëm për kohen dhe ...
Lajminet | 09-Oct-2019 22:46
“E para, nuk është folur fare se si do të duket marrëveshja. U tha edhe se zotëri emisar do të zbriste në Kosovë ndoshta edhe me helikopter si shenje që tregon vendosmëri, dhe e dyta, ai ka folur sot vetëm për kohen dhe ...

Njerëzit e Presidentit Thaçi ia tregojnë “Bloomberg”-ut mandatin e Grenellit dhe afatin për marrëveshje me Serbinë
Emisarit të ri amerikan për dialogun Kosovë-Serbi i është dhënë një mandat i plotë nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të ndihmuar në arritjen e një marrëveshjeje mes Prishtinës dhe Beogradit sa më ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 22:46
Emisarit të ri amerikan për dialogun Kosovë-Serbi i është dhënë një mandat i plotë nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të ndihmuar në arritjen e një marrëveshjeje mes Prishtinës dhe Beogradit sa më ...

Për të shkundur neojugosllavët e Tiranës!
(Me shpjegimin e Vuçiçit, jo timin) Jugosllavia ante portas Të gjithë presidentët e Serbisë, pas shembjes së Jugosllavisë dhe largimit nga pushteti të presidentit kriminel ndërkombëtar lufte, Sllobodan Millosheviç në ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 21:36
(Me shpjegimin e Vuçiçit, jo timin) Jugosllavia ante portas Të gjithë presidentët e Serbisë, pas shembjes së Jugosllavisë dhe largimit nga pushteti të presidentit kriminel ndërkombëtar lufte, Sllobodan Millosheviç në ...

Haxhiu: VV dhe LDK do të qeverisin me vendin, por jo me dialogun
Për ardhjen e Richard Grenell në Kosovë si i dërguar i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun e Kosovës me Serbinë, foli analisti politik, Baton Haxhiu, i cili në emisionin “Analiza Zgjedhore” në Klan Kosova e ...
Klan Kosova | 09-Oct-2019 22:36
Për ardhjen e Richard Grenell në Kosovë si i dërguar i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun e Kosovës me Serbinë, foli analisti politik, Baton Haxhiu, i cili në emisionin “Analiza Zgjedhore” në Klan Kosova e ...

Për të shkundur neojugosllavët e Tiranës!
Nga Shaban Murati Të gjithë presidentët e Serbisë, pas shembjes së Jugosllavisë dhe largimit nga pushteti të presidentit kriminel ndërkombëtar lufte, Sllobodan Millosheviç në tetor 2000, janë përpjekur pa pushim për të ...
Telegraf | 09-Oct-2019 22:02
Nga Shaban Murati Të gjithë presidentët e Serbisë, pas shembjes së Jugosllavisë dhe largimit nga pushteti të presidentit kriminel ndërkombëtar lufte, Sllobodan Millosheviç në tetor 2000, janë përpjekur pa pushim për të ...

Kurti tregon në Twitter çfarë qëndrimi ka mbajtur para emisarit të Trumpit për dialogun
Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Richard ...
TetovaSot | 09-Oct-2019 22:36
Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Richard ...

I dërguari i Posaçëm i Trump mesah në Prishtinë: Nga 2008, SHBA s’ka pasur kaq shumë vëmendje për Kosovën
I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Ai u takua me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi pas ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 19:01
I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Ai u takua me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi pas ...

I dërguari i Trump takon liderët në Kosovë, gazetarja amerikane nxjerr foton: Nuk e shoh Palmer
Përfaqësuesi special i Presidentit Amerikan Donald Trump për Bisedimet Paqësore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ambasadori i SHBA në Gjermani Richard Grenell, ka qenë sot në Prishtinë ku është takuar me liderët kryesorë. ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 17:23
Përfaqësuesi special i Presidentit Amerikan Donald Trump për Bisedimet Paqësore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ambasadori i SHBA në Gjermani Richard Grenell, ka qenë sot në Prishtinë ku është takuar me liderët kryesorë. ...

Palmer javën e ardhshme do të qëndrojë në Beograd
Diplomati amerikan, Matheë Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer është emëruar i ...
Gazeta Observer | 09-Oct-2019 22:33
Diplomati amerikan, Matheë Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer është emëruar i ...

Zbardhet plani “sekret” i SHBA, media serbe tregon detaje: Kosova ndahet, shqiptarët do bashkohen
SHBA është duke përgatitur një paketë me anë të së cilës planifikojnë të zgjidhin të gjithë çështjen e Ballkanit, duke përdorur ‘një karotë dhe një shkop’, sipas një tradite të vjetër diplomatike amerikane, shkruan ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 15:42
SHBA është duke përgatitur një paketë me anë të së cilës planifikojnë të zgjidhin të gjithë çështjen e Ballkanit, duke përdorur ‘një karotë dhe një shkop’, sipas një tradite të vjetër diplomatike amerikane, shkruan ...

Zbardhen porositë/ I dërguari i Trump-Thaçit: Kosova dhe Serbia të gjejnë një zgjidhje
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për marrëveshjen e paqes midis Kosovës dhe Serbisë. Presidenti ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 15:31
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për marrëveshjen e paqes midis Kosovës dhe Serbisë. Presidenti ...

Thaçi takim me Richard Grenell -FOTO
Presidenti Thaçi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të dërguarin e posaçëm të Presidentit Trump, Richard Grenell.
Top Channel | 09-Oct-2019 13:10
Presidenti Thaçi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të dërguarin e posaçëm të Presidentit Trump, Richard Grenell.

Amerikanët i nisin me gjermanët diskutimet për Kosovën. Grenell dhe Palmer vizitë në Prishtinë
I dërguari special i Presidentit të SHBA-së për paqen Kosovë-Serbi, Richard Grenell, dhe përfaqësuesi special për Ballkanin Perëndimor, Matt Palmer, i kanë nisur me gjermanët diskutimet për negociatat midis dy vendeve ...
Top Channel | 09-Oct-2019 09:08
I dërguari special i Presidentit të SHBA-së për paqen Kosovë-Serbi, Richard Grenell, dhe përfaqësuesi special për Ballkanin Perëndimor, Matt Palmer, i kanë nisur me gjermanët diskutimet për negociatat midis dy vendeve ...

I dërguari special i Trump për dialogun Kosovë-Serbi mbërrin sot në Prishtinë, takim me Thaçin
Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard Grenell do të ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 09:00
Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard Grenell do të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved