ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/06/2020 21:36

FOTO+VIDEO/ Nis lufta, Turqia bombardon objektivat kurde në Siri

FOTO+VIDEO/ Nis lufta, Turqia bombardon objektivat kurde në Siri
mapo.al Ushtria turke ka nisur pasditën e sotme sulmet ndaj objektivave kurde në veri të Sirisë, pas tërheqjes së forcave amerikane me urdhër të Donald Trump. Me dekret të presidentit Recep Tayyip Erdogan, avionët ...
Mapo | 09-Oct-2019 20:26
mapo.al Ushtria turke ka nisur pasditën e sotme sulmet ndaj objektivave kurde në veri të Sirisë, pas tërheqjes së forcave amerikane me urdhër të Donald Trump. Me dekret të presidentit Recep Tayyip Erdogan, avionët ...

Sulmi në veri të Sirisë, NATO: Turqia na ka informuar në lidhje me operacionin “Burimi i Paqes”
NATO beson se Turqia do të marrë masa proporcionale dhe të matura gjatë operacionit të saj antiterrorist në veri të Sirisë, tha Sekretari i Përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg, raporton Anadolu Agency. Duke folur ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 18:17
NATO beson se Turqia do të marrë masa proporcionale dhe të matura gjatë operacionit të saj antiterrorist në veri të Sirisë, tha Sekretari i Përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg, raporton Anadolu Agency. Duke folur ...

Turqi nis ofensivën ushtarake në veri të Sirisë, Erdogan: Eliminim i “korridorit të terrorit” në kufirin jugor
Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si partnerë ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 16:32
Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si partnerë ...

“Pranvera e Paqes”/ Turqia nis operacionin në veri të Sirisë
mapo.alm Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si ...
Mapo | 09-Oct-2019 16:48
mapo.alm Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si ...

Turqia nis operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë
Turqia dhe aleatët e tij rebelë sirianë kanë nisur operacionin e tyre ushtarak në verilindje të Sirisë, ka thënë presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. Sipas tj kjo ofensivë synon të eliminojë “korridorin e terrorit” ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 17:37
Turqia dhe aleatët e tij rebelë sirianë kanë nisur operacionin e tyre ushtarak në verilindje të Sirisë, ka thënë presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. Sipas tj kjo ofensivë synon të eliminojë “korridorin e terrorit” ...

Konflikti Turqi-Siri, mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurimit të OKB-së
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...
TetovaSot | 09-Oct-2019 23:05
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...

Konflikti Turqi-Siri, mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurimit të OKB’së
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 23:00
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...

Stoltenberg: Turqia ka shqetësime legjitime të sigurisë
NATO beson se Turqia do të marrë masa proporcionale dhe të matura gjatë operacionit të saj antiterrorist në veri të Sirisë, tha Sekretari i Përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg, raporton AA. Duke folur në një ...
Shenja | 09-Oct-2019 22:54
NATO beson se Turqia do të marrë masa proporcionale dhe të matura gjatë operacionit të saj antiterrorist në veri të Sirisë, tha Sekretari i Përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg, raporton AA. Duke folur në një ...

Tensionohet raporti SHBA – Turqi
Presidenti amerikan, Donald Trump tha se sulmi turk në Sirinë veriore është një ide e keqe dhe ai nuk e miraton operacionin ushtarak, duke shtuar se Ankaraja tani mban përgjegjësi për të gjithë luftëtarët e Shtetit ...
InFokusi | 09-Oct-2019 22:53
Presidenti amerikan, Donald Trump tha se sulmi turk në Sirinë veriore është një ide e keqe dhe ai nuk e miraton operacionin ushtarak, duke shtuar se Ankaraja tani mban përgjegjësi për të gjithë luftëtarët e Shtetit ...

Trump: Sulmi turk, një ide e keqe
Presidenti amerikan, Donald Trump tha se sulmi turk në Sirinë veriore është një ide e keqe dhe ai nuk e miraton operacionin ushtarak, duke shtuar se Ankaraja tani mban përgjegjësi për të gjithë luftëtarët e Shtetit ...
Kosova Press | 09-Oct-2019 22:30
Presidenti amerikan, Donald Trump tha se sulmi turk në Sirinë veriore është një ide e keqe dhe ai nuk e miraton operacionin ushtarak, duke shtuar se Ankaraja tani mban përgjegjësi për të gjithë luftëtarët e Shtetit ...

Trump: Sulmi turk, një ide e keqe
“SHBA nuk e miraton këtë sulm dhe ia ka bërë të qartë Turqisë se ky operacion është një ide e keqe”, tha Trump në një deklaratë, duke theksuar se asnjë ushtar amerikan nuk është në fushën e sulmit. “Turqia tani është ...
Lajminet | 09-Oct-2019 22:30
“SHBA nuk e miraton këtë sulm dhe ia ka bërë të qartë Turqisë se ky operacion është një ide e keqe”, tha Trump në një deklaratë, duke theksuar se asnjë ushtar amerikan nuk është në fushën e sulmit. “Turqia tani është ...

Juncker: I bëj thirrje Turqisë të përmbahet
Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker kërkoi sot ndërprerjen e ofensivës së nisur nga Turqia në veri të Sirisë dhe paralajmëroi se nuk do të ketë financime evropiane për një zonë sigurie.
Kosova Press | 09-Oct-2019 22:30
Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker kërkoi sot ndërprerjen e ofensivës së nisur nga Turqia në veri të Sirisë dhe paralajmëroi se nuk do të ketë financime evropiane për një zonë sigurie.

Trump e quan ide të keqe ofensivën turke në Siri
Donald Trump thotë se ai “nuk e miraton” ofensivën ushtarake të Turqisë në Siri, të cilën ai e bëri të mundur pjesërisht duke tërhequr forcat amerikane nga rajoni. Komenti u bë në një deklaratë të lëshuar nga Shtëpia e ...
Arbresh | 09-Oct-2019 22:02
Donald Trump thotë se ai “nuk e miraton” ofensivën ushtarake të Turqisë në Siri, të cilën ai e bëri të mundur pjesërisht duke tërhequr forcat amerikane nga rajoni. Komenti u bë në një deklaratë të lëshuar nga Shtëpia e ...

Tramp: Operacioni i Turqisë në Siri është ide e keqe
Uashington, 9 tetor – Presidenti i SHBA-së, Donald Tramp sot kumtoi se SHBA-ja nuk e mbështet operacionin ushtarak të Turqisë në Siri, duke e potencuar se ky sulm është ide e keqe. “Sot në mëngjes, Turqia, anëtare e ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 21:25
Uashington, 9 tetor – Presidenti i SHBA-së, Donald Tramp sot kumtoi se SHBA-ja nuk e mbështet operacionin ushtarak të Turqisë në Siri, duke e potencuar se ky sulm është ide e keqe. “Sot në mëngjes, Turqia, anëtare e ...

Gutieresh: Jam i brengosur thellë për shkak të situatës në Siri
Nju-Jork, 9 tetor – Sekretari i Përgjithshëm i KB-së, Antonio Guteresh shprehu brengosje të thellë rreth situatën në pjesën verilindore të Sirisë, ku sot filloi një intervenim ushtarak turk. Këtë e kumtoi zëvendësi i ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 21:25
Nju-Jork, 9 tetor – Sekretari i Përgjithshëm i KB-së, Antonio Guteresh shprehu brengosje të thellë rreth situatën në pjesën verilindore të Sirisë, ku sot filloi një intervenim ushtarak turk. Këtë e kumtoi zëvendësi i ...

Bajden: Tramp është e domosdoshme të revokohet
Uashington, 9 tetor – Demokrati i Dhomës Përfaqësuese, Xho Bajden deklaroi se presidenti amerikan Donald Tramp duhet t’i nënshtrohet impiçmentit, duke shtuar se ai e ka “tradhëtuar kombin” dhe e ka shkelur betimin që e ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 21:25
Uashington, 9 tetor – Demokrati i Dhomës Përfaqësuese, Xho Bajden deklaroi se presidenti amerikan Donald Tramp duhet t’i nënshtrohet impiçmentit, duke shtuar se ai e ka “tradhëtuar kombin” dhe e ka shkelur betimin që e ...

A po pëson keq Turqia gjatë aksionit në Siri? (Mësoni detajet)
Damask, 9 tetor – Banorë të qytetit ndërkufitar Ras el Ajn janë lënduar gjatë sulmeve të forcave ajrore turke dhe artilerisë ndaj qytetit dhe rrethinës së saj, publikoi televizioni “Al Hadas”. Sipas burimeve kurde, janë ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 21:03
Damask, 9 tetor – Banorë të qytetit ndërkufitar Ras el Ajn janë lënduar gjatë sulmeve të forcave ajrore turke dhe artilerisë ndaj qytetit dhe rrethinës së saj, publikoi televizioni “Al Hadas”. Sipas burimeve kurde, janë ...

Parlamenti turk miraton mocionin për të zgjatur vendosjen e trupave në Irak dhe Siri… edhe për një vit tjetër
Parlamenti i Turqisë ka miratuar një mocion për zgjatjen e kompetencave të shtetit për të filluar operacione ushtarake ndërkufitare në veri të Irakut dhe Sirisë edhe për një vit tjetër. Mocioni u miratua para ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 11:46
Parlamenti i Turqisë ka miratuar një mocion për zgjatjen e kompetencave të shtetit për të filluar operacione ushtarake ndërkufitare në veri të Irakut dhe Sirisë edhe për një vit tjetër. Mocioni u miratua para ...

Erdogan: Ofensiva turke në Siri do të sjellë paqe dhe stabilitet
“Ofensiva turke kundër milicisë kurde siriane do të ndihmojë në sjelljen e paqes dhe stabilitetit në Siri”, – i tha presidenti Recep Tayyip Erdogan homologut të tij rus, Vladimir Putin, gjatë një bisede telefonike. “Kjo ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 20:56
“Ofensiva turke kundër milicisë kurde siriane do të ndihmojë në sjelljen e paqes dhe stabilitetit në Siri”, – i tha presidenti Recep Tayyip Erdogan homologut të tij rus, Vladimir Putin, gjatë një bisede telefonike. “Kjo ...

Erdogan e shënoi fillimin e intervenimit ushtarak në Siri
Stamboll, 9 tetor – Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan para pak kohësh në Tuiter publikoi se ushtria turke e ka filluar operacionin ushtarak në veri të Sirisë. Siç ceki, operacioni ushtarak e mban emrin “Burimi i ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 20:42
Stamboll, 9 tetor – Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan para pak kohësh në Tuiter publikoi se ushtria turke e ka filluar operacionin ushtarak në veri të Sirisë. Siç ceki, operacioni ushtarak e mban emrin “Burimi i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved